PDA

Zobacz pełną wersję : Suszarka nad zlewem



xavi
23-08-2004, 08:12
Witam
Planuję kuchnię w stylu nowoczesnym, aczkolwiek ponadczasowym.
Bardzo podobają mi się kuchnie bez szafek wiszących stąd moje pytanie:
Czy można zrezygnować z wiszącej szafki nad zlewem - pełniącej rolę suszarki do naczyń na kożyść szafki pod zlewem.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie związane z funkcjonalnością takiego rozwiązania.

Nadmienię że w kuchni będzie zmywarka do naczyń...

UKF
23-08-2004, 09:04
Poczytaj tu:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=343185&highlight=#343185

Maria

Marbo
23-08-2004, 11:10
Można.
Nie posiadam wogóle żadnej szafki pełniącej rolę suszarki. Od razu ze zmywarki wkładam naczynia do docelowych szafek. Jeżeli jestem bardzo niecierpliwa i wyciągam ze zmywarki niewyschnięte naczynia to na chwilkę stawiam je na suchej ścierce tak by odsączyły się grube krople i kładę je w miejsce docelowe. Sporadycznie zmywam naczynia w zlewie - najczęściej jeżeli w trakcie przyrządzania potraw są mi ponownie potrzebne - wtedy chwilę stoją na ociekaczu w zlewie lub je wycieram.

Wowka
23-08-2004, 11:15
Dokładnie tak jak u Marbo.
Zlew trzykomorowy z ociekaczem całkowicie wystarcza.

UKF
24-08-2004, 08:48
Ja, oprócz zmywarki, mam zlew jednokomorowy z ociekaczem i też wystarcza....
Maria

Sylwiani
26-01-2005, 22:16
zależy ile ludzi w domu :D

Juras XR4Ti
27-01-2005, 07:30
Nad zlewem to ja mam ono. Sądżę że suszarka do niego mocowana nie wyglądała by najlepiej. :lol:

Suszarkę zrobiłem w szafce obok zlewu, z tym że jest ona wysuwana razem z drzwiczkami.

Wojtek62
27-01-2005, 08:12
juras,
co Ty masz nad zlewem?

NatkaB
27-01-2005, 08:18
Witam
Planuję kuchnię w stylu nowoczesnym, aczkolwiek ponadczasowym.
Bardzo podobają mi się kuchnie bez szafek wiszących stąd moje pytanie:
Czy można zrezygnować z wiszącej szafki nad zlewem - pełniącej rolę suszarki do naczyń na kożyść szafki pod zlewem.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie związane z funkcjonalnością takiego rozwiązania.

Nadmienię że w kuchni będzie zmywarka do naczyń...
Ja nie mam szafek wiszących. Zastąpiłam je stalowymi półkami z Ikei. Większość naczyń suszę w zmywarce, ale jeśli już coś myję "ręcznie" - wystarcza mi ociekacz przy (jednokomorowym) zlewozmywaku

aneska
27-01-2005, 08:32
u mnie też zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem (w zupełności wystarczający), zlokalizowany pod oknem, o obok zlewu zmywarka. wiszacych szafek też nie mam, bo poddasze i skośne ściany

Juras XR4Ti
27-01-2005, 08:41
Cholera... ,,k'' mi myszy zeżarły... Sorry. OKNO mam nad zlewem. :D

maciejon
27-01-2005, 09:22
Obecnie mamy zlewozmywak 1,5 -komorowy. Brak zmywarki. Nad zlewem kaloryfer a pod nim wieszak na scierkę do wycierania.
Działa! Naczynia po myciu jakoś szybko ladują w szafkach ;)

W nowym domu też nie będzie szuszarki. Nie będzie zmywarki. Ścierka nie będzie wisiała nad zlewem, bo tam będzie okno :wink: . Myslę, że też będzie działało!
W praktyce wycieranie wszystkiego w chwilę po obcieknieciu nie jest takie uciążliwe. Może wejśc w krew :D