PDA

Zobacz pełną wersję : Dach jednospadowy / pokrycie



damian_so
17-05-2015, 16:43
Witam

Jestem na etapie nadbudowy domu jednorodzinnego. Wedle projektu dach ma być jednospadowy, spadek ma wynosić 7-8 stopni.
Na chwile obecną mam wybrać pokrycie dachowe i tutaj pojawił się problem. Mam złe doświadczenie z papą, kojarzy mi się ze starymi domami , z częstym odnawianiem, smarowaniem, smrodem ;/
Ekipa budowlana dała pomysł blachy trapezowej. Prosiłbym o pomoc co mam wybrać, zupełnie się na tym nie znam. Wszędzie dachy są albo ze stromym skosem albo zupełnie płaskie tutaj jest minimalny skos.

Pozdrawiam
Damian

Andrzej Wilhelmi
17-05-2015, 19:36
Dobra papa termozgrzewalna nie wymaga konserwacji i masz spokój na kilkanaście lat. Jak zdecydujesz się na trapez to wysoki profil. Pozdrawiam.

badzi47
18-06-2015, 17:17
Dobra papa termozgrzewalna nie wymaga konserwacji i masz spokój na kilkanaście lat. Jak zdecydujesz się na trapez to wysoki profil. Pozdrawiam.

Witam

Panie Andrzeju czy mozna polozyc pape na deskowaniu, ale to deskowanie jest dla wiezby odkrytej (chodzi o zapach papy, czy nie bedzie czuc jej w pomieszczeniach uzytkowego poddasza, w pokojach itd tu chodzi konkretnie o skosy, bo stryszek bedzie i tak odizolowany inna membrana) czyli struganej. Dalej na pape przewidziano plyte PIR i dalej czy mozna dac druga pape.
Ta pierwsza warstwa czyli na te deski pytanie jest o zapach, czy nie bedzie czuc papy w srodku na pomieszczeniach mieszkalnych poddasza?
Musze uszczelnic dach maksymalnie jak to sie da. Chodzi o infiltracje powietrza. To jest dla domu pasywnego.

Pozdrawiam

Dziekuje

Andrzej Wilhelmi
18-06-2015, 22:19
Skoro deski mają być sufitem nie można na nich wykonać paroizolacji papą! Na deski należy położyć np. folię budowlaną lub ogrodniczą. Następnie płyty płyty PIR PLUS (mają już warstwę wstępnego krycia lub płyty PIR i papę podkładową samoprzylepną. Pozdrawiam.