PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi balkonowe wymiary



Miszcz Jaszczonb
17-05-2015, 21:52
Witam,

Muszę kupić drzwi balkonowe, mam zostawione otwory o szerokości 185 cm i wysokości 212 cm. Nie mogę wstawić drzwi o wysokości 210cm ponieważ muszę zostawić pod progiem miejsce na izolację ok 10cm, czy w takim razie jest możliwość zakupu takich drzwi o wysokości 200cm i szerokości 180cm, czy jest to niestandardowy wymiar i tylko na zamówienie?

finlandia
17-05-2015, 22:21
Praktycznie wszystkie okna robi się na zamówienie. W zależności od firmy trwa to 2 do 5 tygodni.

Miszcz Jaszczonb
17-05-2015, 22:25
Czyli nie powinno być problemu? A czy ze względu, że wymiar może być nietypowy to takie drzwi będą droższe? Przydałby się jakiś cennik...

finlandia
18-05-2015, 05:24
Przydałby się, więc znajdz chwilę, idź do sklepu z oknami i zapytaj o cenę takich dwóch wariantów. Potem do następnego - usłyszysz inną. Rozpiętość może być wielokrotna.

Miszcz Jaszczonb
18-05-2015, 07:43
Niepotrzebny sarkazm, nie jestem idiotą, wiem, że muszę pojeździć po sklepach i popytać bo jakby inaczej. Myślałem, że jest może jakiś cennik/kalkulator etc. Miałem obawy co do nietypowego rozmiaru drzwi, ale chyba niepotrzebnie się martwiłem.

Pozdrawiam

rübezahl
18-05-2015, 07:53
Stolarka z profili nie ma standardów - jaki wymiar takie okno dostaniesz, bez łachy, gorzej z drewnianą typu Urzędowski, tam obowiązuje modułowośc.
O cenę spytaj, rozrzut naprawdę spory za m2

Miszcz Jaszczonb
18-05-2015, 11:15
A co sądzicie o Drutex profil IGLO 5 Classic?

Miszcz Jaszczonb
18-05-2015, 17:31
Dostałem ofertę drzwi balkonowych Bogdański, koszt 2858zł za 2szt w rozmiarach 1800x2000 orz 1 szt 1500x2000, dwuskrzydłowe bez poszerzeń, bez słupków na środku, bez kosztów transportu i montażu, kolor biały. Mam pytanie, czy to dobra cena?

Z poszerzeniami 3725zł

Jutro mam cały dzień to będę jeździł i pytał u innych przedstawicieli i sklepach.

jarekpolak
18-05-2015, 17:55
Dostałem ofertę drzwi balkonowych Bogdański, koszt 2858zł za 2szt w rozmiarach 1800x2000 orz 1 szt 1500x2000, dwuskrzydłowe bez poszerzeń, bez słupków na środku, bez kosztów transportu i montażu, kolor biały. Mam pytanie, czy to dobra cena?

Z poszerzeniami 3725zł

Jutro mam cały dzień to będę jeździł i pytał u innych przedstawicieli i sklepach.

cena dobra za wypasione okna. najzwyklejsze białe, szyba 1,1 wysokość 2095mm, szerokość1765 znalazłem takie coś na necie za 1200 rama ideal 4000. Zależy jakie chcesz te okna.

rübezahl
18-05-2015, 18:56
Dobra oferta

Miszcz Jaszczonb
18-05-2015, 19:14
Ok, ale jestem ciekaw jeszcze bo nie pytałem a rozważam taką opcję, czy może jednak tańsze byłyby okna jednoskrzydłowe z oknem, zamiast pełnych drzwi dwuskrzydłowych?

Bogdański ma ciekawą ofertę, ale szukam drzwi o prostym profilu coś jak Drutex iglo 5 czy ideal 7000 aluplast, ponieważ muszą pasować wizualnie do okien na parterze, niestety nie wiem jakiej marki są te okna. Trochę to pogmatwane, ale ktoś kilka lat temu wsadził za wysokie drzwi balkonowe i teraz nie mam możliwości izolacji i wykończenia posadzki oraz balkonu, dlatego muszę wymienić te drzwi na niższe.

Interesuje mnie też, ile mógłbym wziąć za obecne drzwi balkonowe? by chociaż część kosztów się zwróciła. Drzwi 1800x2100, bez słupka rozwierno - uchylne, białe, stan bdb.

sokratis
18-05-2015, 19:38
Trochę to pogmatwane, ale ktoś kilka lat temu wsadził za wysokie drzwi balkonowe i teraz nie mam możliwości izolacji i wykończenia posadzki oraz balkonu, dlatego muszę wymienić te drzwi na niższe.

Przypilnuj by zostały te nowe dobrze zamontowane. Wymiana ze zbyt wysokich drzwi wydaje się być dość skomplikowana, więc zaangażuj dobrego fachowca. Powodzenia!

Miszcz Jaszczonb
18-05-2015, 19:58
Dlatego chciałem wziąć z poszerzeniami od dołu, ale jak u Bogdańskiego powiedzieli za nie ponad 700zł netto to się zacząłem zastanawiać, czy nie lepiej będzie podmurować te 8cm cegłą i zaizolować. Oszczędzam kupę kasy, którą mogę włożyć gdzie indziej.

IVO333
18-05-2015, 23:11
Dlatego chciałem wziąć z poszerzeniami od dołu, ale jak u Bogdańskiego powiedzieli za nie ponad 700zł netto to się zacząłem zastanawiać, czy nie lepiej będzie podmurować te 8cm cegłą i zaizolować. Oszczędzam kupę kasy, którą mogę włożyć gdzie indziej.
Miszczu, przy tego typu wymianie poszerzenia to najlepsza możliwa opcja, wręcz konieczna żeby potem przy wykonywaniu nowych posadzek czegoś nie spaprać. Sprawdź w innych firmach bo 700 za 5 metrów poszerzeń to hmm... a może one ręcznie na udach mieszkanek Kuby skręcane czy jak?? Nieważne, popytaj dalej, znajdziesz sporo taniej te dodatki.

Miszcz Jaszczonb
19-05-2015, 15:09
Witam ponownie,

Okna już zamówiłem, nie ukrywam, że szukałem jak najtańszej opcji, ale też nie chciałem badziewia. Dzisiaj zacząłem jeździć i pytać o oferty. Pytałem u lokalnego producenta w Partnerze,
balkony 5 komorowe Aluplast Ideal 4000 STD, po uwzględnieniu montażu VAT 8% i rabatów po przedpłacie 9% = 2928zł, sam montaż 377,40zł, poszerzenia 8cm coś ok 390zł

Jedziemy dalej, nie pamiętam firmy, balkony 4 komorowe, profil Encore. Z montażem 3000zł, bez 2800zł, poszerzenia 390zł

W sklepie obok, ten sam profil i cena...,

Jedziemy dalej, balkony OknoPlus ArtPlus w pakiecie, ciepła ramka, listwa podparapetowa Thermo 30mm, po uwzględnieniu rabatów 4000zł z montażem, nie licząc poszerzeń...

Jedziemy dalej, kolejny salon/sklep, nie pamiętam firmy, profil Brugmann 5 komorowy, po uwzględnieniu rabatów 2660zł, nie licząc poszerzeń.

Jedziemy dalej, kolejny salon/sklep, zaoferowano mi balkony Drutex Iglo 5 Classic 5 komorowe, okucia Maco. po uwzględnieniu rabatów 2650zł z montażem, nie licząc poszerzeń 390zł, robi się ciekawie...

Jedziemy dalej, dostałem ofertę profil Brugmann 5 komorowe, po uwzględnieniu rabatów 2460zł z montażem + poszerzenia 8cm 180zł, Hmm, jest już lepiej i pomyślałem, że ostatecznie zamówię, ale...

I tak wracając po drodze do domu, w sąsiednim osiedlu ok 1km ode mnie, jest mała firma, która prowadzi sprzedaż okien i drzwi, podjechałem więc. Na miejscu przedstawiłem pani najtańszą ofertę, jaką dotychczas znalazłem, przedstawiłem czego oczekuję i tak otrzymałem ofertę balkonów profil KBE chyba Salamander 5 komorowy, prosty profil z ciepłą ramką w cenie = 2200zł bez montażu, z montażem 2400, dodatkowo poszerzenia 250zł.

Zamówiłem bez montażu, sam go wykonam, z montażem bywa różnie a co zrobię sam to wiem co mam. Z poszerzeniami wyniosło mnie 2450zł.

Jak sądzicie, czy dobrze zrobiłem kupując balkony KBE?

finlandia
19-05-2015, 15:25
uwierz mi: nie chcesz wiedzieć co uważamy o tym zakupie. Więc... myślisz że te wszystkie okna różnią się tylko ceną?

To ja zachowam się znowu nieładnie i zapytam w drugą stronę: jak odróżniasz badziewie od najtańszych okien?

JarekKos
19-05-2015, 15:30
Nie pozostaje nic innego jak tylko "pogratulować" zakupu.

PS: Nie kupiłeś balkonów KBE, tylko balkony zrobione z profili KBE

Tylko coś w całości twoich postów nie trzyma się kupy.

Chciałeś dopasować okna wizualnie do istniejących - nie wiem czy to się udało
Podobno nie kierowałeś się tylko ceną przy wyborze - a wybrałeś najtańsze

Miszcz Jaszczonb
19-05-2015, 15:30
Czyli twierdzisz, że jestem idiotą i zamówiłem badziewie?

Nigdzie nie napisałem, że nie kierowałem się ceną, zależało mnie na cenie bo to jest niepotrzebny wydatek, który i tak musiałem zrobić a wizualnie trafiłem.

Poza tym, to, że najtańsze nie znaczy chyba, że najgorsze, przecież co salon miałem oferty tych samych producentów i profili w różnych cenach, a tych dzisiaj odwiedziłem sporo.

JarekKos
19-05-2015, 15:35
Czyli twierdzisz, że zamówiłem badziewie?

Trudno określić czy zamówiłeś badziewie, czy nie.

Podałeś tylko nazwę profilu. Nie podałeś producenta, zastosowanych szyb, okuć .

Podałeś tylko cenę. I to dużo niższą od producenta okien na profilu Encore, który nie uchodzi za dobrego producenta. Wręcz odwrotnie.

JarekKos
19-05-2015, 15:36
To ja zachowam się znowu nieładnie i zapytam w drugą stronę: jak odróżniasz badziewie od najtańszych okien?

Na podstawie tego co "sprzedawca" powiedział klientowi ;)

Miszcz Jaszczonb
19-05-2015, 15:41
Dobra, s.ał to pies, co oberwę to moje, przyjdzie to zamontuję i ocenię to badziewie.

MMichal
19-05-2015, 16:36
Witam


Witam ponownie,

Okna już zamówiłem, nie ukrywam, że szukałem jak najtańszej opcji, ale też nie chciałem badziewia. Dzisiaj zacząłem jeździć i pytać o oferty. Pytałem u lokalnego producenta w Partnerze, .............. Zamówiłem bez montażu, sam go wykonam, z montażem bywa różnie a co zrobię sam to wiem co mam. Z poszerzeniami wyniosło mnie 2450zł.

Jak sądzicie, czy dobrze zrobiłem kupując balkony KBE?

Zachowam sobie ten wątek, jest wielce pouczający i doskonale obrazuje wielu inwestorów - nic nie wiedzą o oknach, dadzą sobie wmówić wszystko byle tylko cena była odpowiednia i jeszcze uważają, że zamontowanie okna to to samo co wbicie gwoździa pod święty obrazek i jeszcze na forum szukają potwierdzenia swoich jakże trafnych decyzji.

GRATULUJĘ

Pozdrawiam

Miszcz Jaszczonb
19-05-2015, 19:01
Dziękuję, pomijając fakt, że te balkony na profilach Brugmann, iglo 5, aluplasty i pozostałe to taki sam szmelc, jak te na KBE, tylko jak widać kilkaset zł droższe.

Badziewie też ma swoją cenę a nie każdy jest w stanie wyłożyć na nie więcej niż jest faktycznie warte. Tyle.

JarekKos
19-05-2015, 19:31
Dziękuję, pomijając fakt, że te balkony na profilach Brugmann, iglo 5, aluplasty i pozostałe to taki sam szmelc, jak te na KBE, tylko jak widać kilkaset zł droższe.

Badziewie też ma swoją cenę a nie każdy jest w stanie wyłożyć na nie więcej niż jest faktycznie warte. Tyle.

Profil to tylko JEDEN z kilkudziesięciu elementów okna. I nie jest on najważniejszy.
Tak samo cena nie bierze sie tylko z profila.

I nie każde tanie okno jest badziewiem, tak samo jak nie każde drogie okno jest bardzo dobre.

Miszcz Jaszczonb
19-05-2015, 19:41
Więc nie wiem skąd to wieszanie psów na mnie. Zegnam. Temat uważam za wyczerpany i do zamknięcia.