PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany na stropie drewnianym, POMOCY



misiekbelchatow
18-05-2015, 19:22
Witam serdecznie.
Nazywam się Michał i jestem nowy na tym forum.Więc z góry proszę o wyrozumiałość, jeśli temat umiesciłem nie w tym miejscu na forum, proszę moderatora o przeniesienie.
A teraz o moim probemie.
Mam do wykonania sufity podwieszane w moim domu, lecz zgodnie z projektem nie bardzo było do czego je zamocować. Więc postanowiłem zamocować tego typu belki :
317571317572
I teraz między te belki planuję dać wełnę mineralną 20cm zamocowana na sznurkach, ewentualnie na profilach alu, takich od tynkowania. Poniżej planuje dać stelaż alu , pod niego folie paroizolacyjną i płyty GK. Na stelaż planowałem dać jeszcze jedna warstwe wełny, 5-10 cm, Problem w tym że sufit powinien być mniej więcej 25-30 cm poniżej tych belek i miedy jedną warstwą wełny, a druga powstanie wolna przestrzeń. Domyślam się że to niezbyt dobrze, ponieważ całość wełny powinna sobie ładnie leżeć na płytach GK. Myślę że w miarę jasno opisałem o co mi chodzi. Może ktoś postara się mi pomóc, ponieważ czas nagli a ja do końca nie mam opracowanej koncepcji. Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
Pozdrawiam Michał.

Krzysiek88
18-05-2015, 21:00
Wełna nie powinna być wyściskana. Nie wiem jak jest z tą pustką powietrzną. Dawniej budowano tak, ze robiona taką pustkę stawiając podójne mury, i wtedy była między nimi pustka powietrzna - docieplenie na tamte czasy lekkie, tak że tutaj może byc podobnie. Płyta GK nie powinna być podpórką dla wełny, oczywiście może dotykać, ale płyta wg moich obserwacji nie może być głownym stelażem, trzeba wełne tak ulozyc zeby na ALU stelażach głownie sie trzymała, na samych płytach to wg mnie może wybrzuszyć z czasem, jakkolwiek to zabrzmi, ja już takie rzeczy widziałem.

misiekbelchatow
19-05-2015, 05:03
Może troszkę nie jasno napisałem, oczywiście wełna będzie leżeć na stelażu, dawanym co 40 cm :)

Krzysiek88
19-05-2015, 11:40
Pustka wg mnie okej, dobrze na sznurkach to przywieś, tu jest fajny filmik jak poddasze docieplaja https://www.youtube.com/watch?v=uOoLBVoE3J8