PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie oświetleniem



jacpor
18-05-2015, 20:00
szukam systemu do zarzadzania oswietleniem w domu, co mozecie polecić

iF-Jimi
18-05-2015, 23:01
Co znaczy system do zarządzania oświetleniem? Zwykły wyłącznik też jest systemem do zarządzania oświetleniem, jak go wyłączysz to oświetlenie zgaśnie. Czego oczekujesz? Jakie funkcje ma ten system spełniać? Chodzi ci o system inteligentnego sterowania budynkiem, czy może chodzi ci o jakieś samo centralne sterowanie scenami świetlnymi? Jeśli tak to jak to sobie wyobrażasz?

jacpor
20-05-2015, 13:35
no jasne,że ne chodzi o wylaczniki swiatla tylko jakis inteligentny system automatyki do sterowania oswietlenie. bede sie budowac, chce jakis system ktory można będzie rozbudowywać, macie jakies doswiadczenia z cenami, wykonawcami takiej automatyki? nikt z moich znajomych nie ma takiego systemu tak więc nie mam kogo podpytac

autorus
20-05-2015, 14:56
Zależy ile chcesz/możesz wydać. Zaczyna się od kilku tys a końca nie widać. Ja mam zamontowany nexwell.

iF-Jimi
06-06-2015, 01:24
Ja stosuję głównie magistralny rozproszony AMPIO www.ampiosystem.pl To że budujesz to tylko na plus bo nie jesteś skazany na bezprzewodówkę. Można wiedzieć w jakiej części kraju powstaje dom?

jacpor
07-06-2015, 20:18
dom powstaje za jankami pod warszawą. chciałbym pogadac z kims rzeczowym z jakiejs firmy, kto by sie na tym naprawde znal co robi bo jak sprawdzi sie funkcjonalnosc to nie wykluczam rozbudowy

Łukasz_SK
08-06-2015, 09:41
Ze swojej stromy mogę zaproponować urządzenia SpeedKey.
Są to urządzenia głównie do sterowania oświetleniem w obiektach. Za pomocą tych urządzeń możemy wysterować oświetlenie, stworzyć sceny oświetleniowe, sterować roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, ściemniaczami, a w wersji sieciowej (seria 3000) dzięki dołączonemu tabletowi sterować z aplikacji na smartfonie.
Cenowo wygląda bardzo rozsądnie, nie wymaga żadnych centralek. Do komunikacji między urządzeniami wystarczy położenie magistrali. Awaria jednego z urządzeń nie wpływa na działanie reszty systemu. Instalacja i programowanie banalnie proste.

Jeśli potrzeba, chętnie omówię więcej szczegółów.

iF-Jimi
09-06-2015, 23:34
Jeśli będziesz chciał sprawdzić sobie te Ampio to prześlę ci numer do kolesia który się tym zajmuje w Warszawie to sobie pogadacie. Sprawdź sobie w dziale moduły czy odpowiadają ci np. panele sensorowe. Jest to system o inteligencji rozproszonej z mocno rozbudowaną logiką w każdym module, jest niedrogi i ma 5 lat gwarancji.

iF-Jimi
20-06-2015, 00:37
jak obiecałem to sprawdzięłm, mi automatykę robił ib systems spod warszawy. rzeczowy wlasciciel, zna sie na swojej robocie i doradzi lepeiej niz ktokolwiek z nas na tym forum, kontakt do nich http://ibsystems.com.pl/kontakt.php
kory79 to właściciel albo pracownik firmy ibsystems. Chodzi i spamuje nie mając nic rzeczowego i sensownego do powiedzenia.