PDA

Zobacz pełną wersję : Różnicówki i nadmiarówki Bemko - proszę o opinie.



zbigor
19-05-2015, 22:08
Witam
Ma ktoś styczność z w/w produktami marki Bemko ? Muszę niedługo kupić trochę osprzetu do instalacji domowej i szukam opinii o jakości, awaryjności itp. Miałem w ręku różnicówkę Bemko i wydawała sie OK a cena o połowe niższa niż Legranda
Czy może jednak postawić na Legranda? Marka znana ale mój elektryk twierdzi że przereklamowana i nie jest warta swojej ceny.
A może ktoś poradzi jaką marką dobrą jakościowo i rozsądną cenowo się zainteresować?

kasprzyk
20-05-2015, 20:53
Legrand - nie, Bemko - korzystałem tylko ze wskaźników energii, Eaton - tak, tańsze ETI - jak na razie sprawują się dobrze - ale doświadczenie z nimi mam dopiero od jakiegoś roku.
pzdr

Jarek_Elektro
21-05-2015, 08:46
Legrand - nie, Bemko - korzystałem tylko ze wskaźników energii, Eaton - tak, tańsze ETI - jak na razie sprawują się dobrze - ale doświadczenie z nimi mam dopiero od jakiegoś roku.
pzdr


Ja korzystałem z osprzętu Bemko i są ok, od 2 lat korzystam z tańszego osprzętu APAR ELECTRIC i LC i nie narzekam

_olo_
22-05-2015, 05:53
W tej chwili na alledrogo są niezłe ceny na schneidera, niższe od legranda czy eatona, sam się zastanawiam nad schneiderem lub hagerem, obie firmy mają chwalony osprzęt.

elpapiotr
22-05-2015, 15:16
Ja korzystałem z osprzętu Bemko i są ok, od 2 lat korzystam z tańszego osprzętu APAR ELECTRIC i LC i nie narzekam
Jak można chwalić chińszczyznę, nie rozumiem tego.

rübezahl
22-05-2015, 21:29
W tej chwili na alledrogo są niezłe ceny na schneidera, niższe od legranda czy eatona, sam się zastanawiam nad schneiderem lub hagerem, obie firmy mają chwalony osprzęt.
Dobry osprzęt, osobiście wiekszośc u mnie stanowi ABB - instalacja pracuje bezawaryjnie od nastu lat

BadBoy17
16-06-2015, 12:51
Witam
Ma ktoś styczność z w/w produktami marki Bemko ? Muszę niedługo kupić trochę osprzetu do instalacji domowej i szukam opinii o jakości, awaryjności itp. Miałem w ręku różnicówkę Bemko i wydawała sie OK a cena o połowe niższa niż Legranda
Czy może jednak postawić na Legranda? Marka znana ale mój elektryk twierdzi że przereklamowana i nie jest warta swojej ceny.
A może ktoś poradzi jaką marką dobrą jakościowo i rozsądną cenowo się zainteresować?

Korzystałem, ale doświadczenie nauczyło mnie, że lepiej polegać na "rodzimych" rozwiązaniach. Firma sez-komprachy robi bardzo dobre różnicówki i nadmiarówki, wytrzymujące uderzenie do 10000A, co nie jest mało, a na pewno lepsze niż te od Moelera. No i wszystko jest produkowane w UE, więc nie ma możliwości, żeby było coś chińskie jak pisał @elpapiotr Działają już ponad pół wieku, mają szereg certyfikatów jakościowych, w tym bardzo restrykcyjny, niemiecki VDE. Wiem, że w Polsce dystrybutorem jest sklep internetowy doktorvolt.pl i u nich bez problemu się dostanie wszystkie ich modele, w bardzo niskich cenach i przesyłki przychodzą na następny dzień

Jarek.P
16-06-2015, 13:20
A Ty aż specjalnie konto na muratorze założyłeś, żeby o tym napisać, adres masz zbliżony do lokalizacji sklepu też tylko przez przypadek i zbieg okoliczności.

BadBoy17
16-06-2015, 13:27
zwyczajnie chciałem pomóc i doradzić? w czym masz problem, nie zrobiłem nikomu krzywdy a zbieżność może przez to, że reklamowali się w okolicy i dałem im szansę?