PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka VOX - jak montować w przypadku jak na zdjeciu?



pba
20-05-2015, 14:22
Witam,

planuję założyć podbitkę, ale mam pewien problem - w teorii powinno montować się ją do łat zamontowanych na desce podrynnowej (czołowej?) - moja deska kończy się w połowie grubości krokwi, podobnie na krawędziach skosu dachu krokwie są tylko w połowie zasłonięte deską czołową (zdjęcie - deska czarna, krokwie jasne)
Co najlepiej zrobić w taki przypadku - poszerza się deskę czołową tak aby zasłoniła krokwie + miejsce na zamontowanie łaty i listwy obwodowej podbitki? , czy są jakieś inne rozwiązania ?
Chciałbym uniknąć zbytniego obniżania podbitki (wizualnie robiłaby by się zbyt ciężka)

Jakie są rozwiązania w takich przypadkach?

pozdrawiam
pba

317785

Jan P.
20-05-2015, 19:42
Obetnij krokwie pod rynną. Na szczytach daj pasek blachy z ząbkiem, 1,5 cm poniżej krokwi. Jan

pba
21-05-2015, 08:54
Dziękuję za szybką pomoc


Obetnij krokwie pod rynną.

Jak najwygodniej i czym podciąć krokwie (8x16) - zwykłą łańcuchówką ???, czy czymś bardziej precyzyjnym, choć jest to już niemały klocek.

Da się poprawnie i wygodnie przyciąć krokwie bez ściągania deski czołowej i rynien ?


Na szczytach daj pasek blachy z ząbkiem, 1,5 cm poniżej krokwi. Jan

Czyli tak jak na załączonym poniżej schemacie ?
317876

Blachę schować pod deskę czołową?
Ząbek (dolne zakończenie) trzeba zawinąć, czy pozostawić na ostro ?
Listwę boczną podbitki dokręcić bezpośrednio do krokwi i częściowo schować pod ząbek blachy ?

W takim wariancie uzyskam większą grubość na szczytach niż pod rynną, ale to chyba najlepsze wyjście

Jeżeli jednak zrezygnowałbym z podcinania krokwi to pod rynnami pozostaje mi ten sam patent z dodatkową blacha jak na szczytach? - tylko chyba inaczej trzeba montować blachę, aby ją trwale przytwierdzić ?

Dodanie drugiej deski czołowej (bezpośrednio poniżej tej istniejącej) to chyba niezbyt eleganckie rozwiązanie (wizualnie) - jak myślicie ?

pozdrawiam i z góry dziękuję za wyjaśnienia
pba

Jan P.
21-05-2015, 10:23
Tak jak na Twoim schemacie, na ostro.Pod deskę. Łańcuchówką. Bez ściągania.Jotkę do krokwi. Jan

pba
21-05-2015, 11:22
Dzięki,

biorę się więc za wyliczanie materiału

pozdrawiam
pba