PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja dachu. Wełna czy izolacja natryskowa. Moje wyliczenie



deeluxe
20-05-2015, 21:20
Witam,

Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza. W projekcie mam przewidziane 30cm wełny mineralnej. Zastanawiam się jednak nad izolacją natryskową. Żeby móc jednak porównać konkretnie różnice cenowe chciałbym zapytać ile cm pianki jest odpowiednikiem tych 20cm wełny? lub inaczej: ile zalecacie dać izolacji z pianki? Powierzchnia dachu to 160m2. Dach dwuspadowy. Kąt nachylenia 45 stopni. Dom 140m2 użytkowych.

W internecie natrafiłem na cennik gdzie metr kwadratowy pianki otwartokomórkowej (20cm gruba) to: 52PLN czyli cały dach to koszt 8320 PLN

Natomiast wełna wychodzi mi wg. średnich cen 30 PLN metr kwadratowy (30cm gruba) czyli cały koszt to 4800 PLN + do tego doliczyć robociznę czyli 160m2 dachu x 15PLN za metr to daje 2400 PLN. Czyli całość 7200 PLN

Czyli wychodzi na to, że zestawiając 30cm wełny i 20cm pianki to wełna wychodzi tylko 1120 PLN taniej na moim dachu?

Proszę o informację czy dobrze to liczę.
oraz drugie pytanie jaką faktycznie grubość pianki zalecacie.

Tomek W
21-05-2015, 10:59
A jaki współczynnik przewodzenia ciepła przewiduje projekt dla wełny. Pianki otwartokomórkowej mają gorszy współczynnik przewodzenia ciepła niż wełna mineralna np. TOPROCK SUPER o lambdzie 0,035 W/mK.Czyli aby zachować ten sam opór cieplny należy zwiększyć grubość pianki w stosunku do wełny o lambdzie 0,035 W/mK.