PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka z blachy trapezowej T8 pytania



Miszcz Jaszczonb
21-05-2015, 09:17
Witam,

Mam zamiar wykonać podbitkę z blachy trapezowej T7 lub T8. Jeśli ktoś robił to proszę o zdjęcia, jak to wygląda w praktyce. Mam też inne pytania

Czy zamawialiście docięte odcinki, czy tez całe arkusze a reszta była docinana na miejscu, przez ekipę?
Czy stosowaliście listwy maskujące z obu stron podbitki czy tylko z jednej i jaką miały szerokość?,
Jakie jest przeciętne zużycie wkrętów farmerskich?,
Czy są jakieś zasady odnośnie mocowania i pasowania poszczególnych arkuszy?,
Jak robiliście ewentualną wentylację?,
Czy można wykonać podbitkę przed ociepleniem? jeśli tak to czy można w jakiś sposób ocieplić podczas montażu podbitki by uniknąć mostku termicznego?
Czy łaty szerokości 5cm z desek 32mm nadają się montażu podbitki?
I na koniec, jaki kolor podbitki najlepiej pasuje do brązowego dachu i białych okien?

Miszcz Jaszczonb
21-05-2015, 20:15
up

CityMatic
21-05-2015, 20:29
Witam,

Mam zamiar wykonać podbitkę z blachy trapezowej T7 lub T8. Jeśli ktoś robił to proszę o zdjęcia, jak to wygląda w praktyce. Mam też inne pytania

Czy zamawialiście docięte odcinki, czy tez całe arkusze a reszta była docinana na miejscu, przez ekipę?
Zamawiane w arkuszach- nie dotną ładni na placu budowy


Czy stosowaliście listwy maskujące z obu stron podbitki czy tylko z jednej i jaką miały szerokość?,
Odpowiedniej do zamaskowania i typu podbitki. Dziwne pytanie - zasada jest aby pasowały i były estetyczne.


Jakie jest przeciętne zużycie wkrętów farmerskich?,

Przeciętne - aby było ładnie i wytrzymale niekiedy jak w dachu trzeba wkręcić niepotrzebnie aby było symetrycznie

Czy są jakieś zasady odnośnie mocowania i pasowania poszczególnych arkuszy?,
Raczej rozpoczyna się od rogu wewnętrznego i na nim kończy

Jak robiliście ewentualną wentylację?,
Nie robiłem , jest na tyle "nieszczelna", że nie widzę potrzeby

Czy można wykonać podbitkę przed ociepleniem? jeśli tak to czy można w jakiś sposób ocieplić podczas montażu podbitki by uniknąć mostku termicznego?
Nie polecam przed ociepleniem - kłopot, nierówność, pobrudzenie, niedokładność, mostki , same wady - po ociepleniu elewacji

Czy łaty szerokości 5cm z desek 32mm nadają się montażu podbitki?
Jeśli w odpowiednim zagęszczeniu to czemu nie..?


I na koniec, jaki kolor podbitki najlepiej pasuje do brązowego dachu i białych okien?
Brązowa....lub w kolorze elewacji.

CityMatic
21-05-2015, 20:33
Kilka zdjęć jak widzisz u mnie jest dwupłaszczyznowa z blachy trapez 6

Miszcz Jaszczonb
21-05-2015, 21:26
Dziękuję wielkie, jeśli chodzi o ocieplenie to faktycznie masz rację. Pomyślałem więc, mam trochę styropianu i że ocieplę dom tylko od połowy w górę, dlatego żebym właśnie z podbitką nie miał problemów a resztę, jak będę miał więcej gotówki bo i tak czekają mnie odwodnienia. Czy w takim razie mógłbym to tak rozwiązać?