PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o poradę



Miro2014
21-05-2015, 12:47
Witam.

Co sądzicie o domku " w limetkach" dla 3 osobowej rodziny. Czy nie za duży?

JarekKRK45
30-05-2015, 10:09
Witaj , myślę że dom nigdy nie jest za duży jak masz tylko za co go ogrzać w zimie...

Groszek80
30-05-2015, 10:43
Witaj , myślę że dom nigdy nie jest za duży jak masz tylko za co go ogrzać w zimie...

Ale kto bogatemu zabroni... :)

Bloczek betonowy 24 cm + 20 cm styropianu. To nie jest ściana konstrukcyjna - to samo docieplenie :) Przy takim systemie akustyka jest na poziomie ok. 45 db. Dodatkowo sam styropian potęguje przenoszenie boczne dźwięków. Zamień ścianę konstrukcyjną na ceramiczny Porotherm 30 cm + 15 cm wełny - "U" ściany będzie jak trzeba, a przynajmniej nie oszalejesz w domu z powodu absurdalnej akustyki :)

fotohobby
30-05-2015, 10:52
Jesscze lepszą akustykę i akumulację cieplą od dziurawej ceramiki zapewnią silikaty

beton44
31-05-2015, 05:21
Nie dla 3 osobowej rodziny. Dla 4 osobowej - czwartym członkiem rodziny jest samochód. :popcorn:

Elfir
01-06-2015, 13:58
Ale kto bogatemu zabroni... :)

Bloczek betonowy 24 cm + 20 cm styropianu. To nie jest ściana konstrukcyjna - to samo docieplenie :) Przy takim systemie akustyka jest na poziomie ok. 45 db. Dodatkowo sam styropian potęguje przenoszenie boczne dźwięków. Zamień ścianę konstrukcyjną na ceramiczny Porotherm 30 cm + 15 cm wełny - "U" ściany będzie jak trzeba, a przynajmniej nie oszalejesz w domu z powodu absurdalnej akustyki :)

a jeszcze lepiej na silikat 18 cm + 26 cm styropianu. Ciepło i cicho.

bowess
01-06-2015, 20:34
Moim zdaniem ten dom jest specyficznie poukładany. Mi by to nie pasowało, ale trudno mi wyrokować czy komuś innemu będzie w takim domu dobrze, czy też nie.
Dla mnie salon jest zbyt mały - nie ma dość miejsca, żeby podjąć kilku gości na kanapach, stół jadalny też tylko dla domowników przewidziany. I to piszę ja, czyli osoba, która spędów gościowych nie lubi, raczej zaprasza po jednej parze czy jednej rodzinie na raz. :) U siebie widzę, że wspólnie spędzamy masę czasu w pokoju dziennym, dzieci się bawią, oglądamy coś razem, rozkładamy laptopy. Moim zdaniem dobrze byłoby, aby wszyscy domownicy mogli komfortowo zasiąść w salonie. W projekcie wrysowano jeden narożnik - położy się pani domu a reszta gdzie ma usiąść? Garaż też wydaje się taki na styk, że już ani rowery nie wejdą, ani nic dodatkowego. W efekcie często widzę jak takie garaże są u sąsiadów zastawione różnościami, a auto i tak pod chmurką.
Gabinet na parterze bardzo mały. W zasadzie taki dodatkowy pokój na parterze to dobra rzecz, zwłaszcza gdy myśli się o tym, aby na stare lata nie ganiać po schodach, ale w tym projekcie pokój jest po prostu za mały na ewentualną dwuosobową sypialnię.
Na poddaszu dla rodziny trzyosobowej będzie po sypialni i jeden pokój zapasowy. Łazienka duża, fajna pralnia, garderoba przy głównej sypialni - podobają mi się.
Szkoda, że schody z zabiegiem, wygodniejsze byłyby bez.
Okna kolankowe - jak dla mnie niespecjalnie wyglądają na elewacji ogrodowej. Jakoś tak bajerancko na siłę. Tylko komplikują obróbki i orynnowanie.

Osobiście wolałabym inaczej podzielić przestrzeń - z większym przydziałem metrażu na część dzienną, z jednym dodatkowym pokojem (np. gabinet z rozkładaną kanapą w razie goszczenia kogoś z noclegiem).

Sleep34
12-06-2015, 14:11
Jak myślisz?

malwusia
12-06-2015, 21:18
Witam.

Co sądzicie o domku " w limetkach" dla 3 osobowej rodziny. Czy nie za duży?

A dlaczego nie parterówka ? Byłoby wam zdecydowanie wygodniej na jednym poziomie, a jeśli dziecko małe - także bezpieczniej.