PDA

Zobacz pełną wersję : Pustak MAX czy Porotherm PW 25?



jar87
25-05-2015, 11:48
Witam,

Jestem tu nowy i jeśli założyłem temat w złym dziale, to przepraszam.

Zaczynamy budowę w przyszłym tygodniu, jednak z tego co się orientuję przed kopaniem i przed fundamentami pasuje zaznaczyć z jakiej cegły będziemy stawiać chałupę.. Stąd moje pytanie do tych doświadczonych. Co polecacie? Max`a czy Porotherm`a? Mam nadzieję, że Ci doświadczeni się wypowiedzą :)

Hanss
04-06-2015, 20:15
Ma nadzieję, że wybrałeś beton komórkowy:D

surgi22
04-06-2015, 20:37
A czemu nie silka lub szkieletowy ?

Hanss
05-06-2015, 14:16
Względnie silka:yes:

Groszek80
10-06-2015, 08:24
Witam,

Wszystko zależy ile masz kasy i co to ma być za chałupa :) Generalnie Porotherm uchodzi za materiał nowocześniejszy - w procesie technologicznym powstają pory, które bardzo wyraźnie poprawiają izolacyjność termiczną ścian. Z Porothermu muruje się bardzo łatwo, bo nie trzeba robić pionowych spoin, a tylko poziome. W praktyce więc robi się zaprawę na całej warstwie pustaków, a potem tylko dostawia do siebie kolejno pustaki - prościej budować się już nie da :) Poza tym pustaki w systemie Porotherm są sporo większe, niż Maxy. Można więc powiedzieć, że ceramika poryzowana powstała po to, żeby ułatwić inwestorom życie.

Maxy mają gorszą izolacyjność termiczną, ale uchodzą za mniej kruchy i ogólnie bardziej wytrzymały materiał. Są też trochę tańsze. Tyle że z reguły droższa jest robocizna przy maxach (więcej spoinowania, więcej pustaków/m2). Z reguły więc w Maxy kupują osoby, które same będą sobie murowały ściany - tylko w takim wypadku można na tym materiale coś tam oszczędzić...