PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana taryfy C11 na G11 (Energa Tczew)



qosek
25-05-2015, 15:17
Cześć
Bardzo popularny wątek.
Za jakieś 3-4 miesiące powinienem mieć stan surowy zamknięty. I wtedy przydałoby się zmienić taryfę z C11 na G11.
Z tego co czytałem to np. Tauron przestał rzucać kłody pod nogi i można zmienić taryfę praktycznie kiedy się chce.
Ja w Enerdze Tczew (pod nią podlegam, mimo iż dom jest 5km od Gdańska) się o to pytałem i dostałem informację, że zmiana taryfy TYLKO po odbiorze budynku.

I teraz tak kombinuję:
- czy da się zrobić częściowy odbiór budynku (samego garażu w bryle budynku) i podłączyć prąd G11 do garażu (garaż byłby skończony, w nim będę miał rozdzielnię)
- a może pogadać z kier. bud. i próbować uzyskać odbiór mieszkania w którym nic nie ma (same wylewki, tynki i nic więcej; brak barierek) (chociaż to chyba nie przejdzie)
- a może komuś się udało przewalczyć z Energą Tczew wcześniejsze przepięcie na G11 ?

agnieszka_st
26-05-2015, 19:01
Zadzwoń do Energa i ponegocjuj cenę za MWh. Wtedy powinni Tobie dać aneks do umowy. Aneks jest zawsze na czas określony, więc pomyśl do kiedy. Enea tez przełączy klienta dopiero jak przedstawi się odbiór budynku.

Rafal.
26-05-2015, 19:53
Z tego co czytałem to np. Tauron przestał rzucać kłody pod nogi i można zmienić taryfę praktycznie kiedy się chce.

Nie tak do końca, kiedy się chce. Byłem 2 miesiące temu w Tauronie i dowiedziałem się, że nie trzeba mieć odbioru budynku ale trzeba spełnić co najmniej dwa warunki:
1. Musi być SSZ
2. Musi być zrobiona instalacja el. w budynku oraz podpięty WLZ.