PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet-listwy



amber
23-08-2004, 11:45
Właśnie za chwilę, powinnam zamówić listwy do parkietu ale nie wiem jakie mogą być. Mój parkieciarz proponuje aby składały sie z dwóch części - listwy własciwej na ścianie a na połączeniu listwy z podłogą jeszcze wałeczek. Czy znacie jakieś inne propozycje?

prosciu
23-08-2004, 15:11
ja mam położone normalne listwy półokrągłe (wklęsłe) przybijane bo parkietu gwożdzikami bez "główek".

Daniel Starzec
23-08-2004, 22:14
Właśnie za chwilę, powinnam zamówić listwy do parkietu ale nie wiem jakie mogą być. Mój parkieciarz proponuje aby składały sie z dwóch części - listwy własciwej na ścianie a na połączeniu listwy z podłogą jeszcze wałeczek. Czy znacie jakieś inne propozycje?

To co proponuje parkieciarz to dobre rozwiązanie.
Zwykle podwujne listwy są cieńsze ,wobec czego łatwiej można je dogiąc do nierównosci sciany.

tczarek
24-08-2004, 08:06
To co polecam bo bardzo ładnie wygląda nazywa się cokół. Jest to listwa o wysokości około 6cm a do niej jeszcze mała listewka tzw. ćwierć-wałek.
Całość dobrana odpowidnio do gatunku drewna. Wygląda bardzo dobrze.
Jest trochę droższe od listwy ale warto sobie tak zrobić.
Jeszcze jedno listwy przed przybiciem powinny być conajmniej raz polakiwrowane i wyczyszczone po lakierowaniu. Unika się w ten sposób szorstkich powierzchni na których gromadzą się zabrudzenia.

Cypek
24-08-2004, 08:10
Proponuje Ci bardzo dobre jednak droższe rozwiazanie.
Ale mysle, że warto dolożyć te parę groszy, efekt piekny.

amber
24-08-2004, 10:23
Właściwe nie wiem czy to drogo - bo 10 zł. za metr, zastanawiałam się tylko jakie moga byc inne opcje