PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdka elektryczne a kocioł



rustin
26-05-2015, 08:26
Zastawiam się gdzie dać gniazdka elektryczne. Nie wiem jaki kocioł będzie , wiem że ok 10kw DS. Kotłownia jest mała i kocioł może stać tylko w jednym miejscu, tak jak na obrazku. Na chwilę obecną gniazdka są tak jak zaznaczyłem. Ale boje sie , czy w tym miejscy będzie dobrze, czy jeżeli by np ogień buchał lub gorące powietrze podczas załadunku opału ( w domu gdzie mieszkam jest stary hajnówka i tak się dzieje ) to nie będzie przeszkadzać ? Gniazdka są na wysokości ok 1,5m. Radzicie zostawić w tym miejscu czy przesunąć wyżej, niżej lub lewo prawo ? Bardziej chodzi mi o funkcjonalność i bezpieczeństwo a nie zapisy w przepisach bo to mi nic nie powie.

rustin
27-05-2015, 09:21
Nikt nie ma kotłowni z podobnym ustawieniem ? Nikt nic nie doradzi ?

rübezahl
27-05-2015, 09:44
Ma taki sam układ kotłowni, dosłownie. Mam gniazda tam gdzie Ty proponujesz (trochę niżej - tak na środku kotła,) na podobnej wysokości - też ok. 150-160cm ppp, + dwa na dolnej ścianie + jedno kolejne na ścianie górnej + podejścia pod wszystkie czujki i zasilenie pomp i zaworów.

rustin
27-05-2015, 10:39
Mógłbyś zmierzyć w jakiej odległości są od komina i od posadzki ? Z tego co widzę masz ogrzewanie gazowe a tam nie ma problemów z taką temp czy ogniem