PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian na grunt



ratownik
27-05-2015, 20:14
Witam! Posiadam dobudowane pomieszczenie, które w przyszłości będzie jadalnią ale z oknami na całe trzy ściany. Jedna ściana przylega do ściany domu gdzie będzie przejście do kuchni. Pomieszczenie ma 16m2. Wymurowane są ścianki na fundamencie z bloczków na wysokość poziomu stropu w domu. Wewnątrz została wybrana ziemia i ubity tłuczek o różnej granulacji, obecnie jest to już twarda ubita skorupa. Moje pytanie dotyczy izolacji podłogi od gruntu ponieważ będzie tam ogrzewanie podłogowe. Do dyspozycji mam praktycznie 25-30cm głębokości. Czy wypełniać to już 30cm warstwą styropianu podłogowego? Nie za dużo nie za mało? Dziękuję za wszelkie opinie. Pozdrawiam

JarekKRK45
28-05-2015, 09:07
Myślę ,że musisz jeszcze wylać chudziak i zrobić izolację a dopiero potem myśleć o styropianie ...

Kal_b_E
25-06-2015, 19:38
Myślę ,że musisz jeszcze wylać chudziak i zrobić izolację a dopiero potem myśleć o styropianie ...

... a kontynuując to 30 cm przesada, wystarczy 15 cm styropianu. Oczywiście na spod chudziak, izolacja, styropian i z 5 cm szlichty cementowej

Tu możesz obliczyć sobie koszty
http://kb.pl/budowa/parterowy-bez-piwnicy/posadzki/