PDA

Zobacz pełną wersję : Agrowłóknina do mulczowania



Marbo
23-08-2004, 12:14
Kupiłam agrowłókninę P50 czarną wg. przeznaczoną do mulczowania - niestety nie jest ona przepuszczalna dla wody - woda wylana na powierzchnię nie przesiąknąła - kałuże utrzymały się do następnego dnia. Czy trzeba wykonać jakieś czynności powodujące, że woda będzie przesiąkała?

godzilla
23-08-2004, 13:27
przyznam ze tytul mnie zaintrygowal bo nie znalem terminu "mulczowanie" ale od czego jest google?

znalazlem ciekawostke:

"Ciekawostka
Mulczowanie
Producenci kosiarek oferują modele wyposażone w specjalny system do mulczowania, co oznacza ten termin?
Niektóre modele kosiarek wyposażone są w specjalny system do mulczowania, czyli rozdrabniania pokosu, dzięki któremu można go pozostawiać na trawniku. Za pomocą specjalnych noży, trawa jest mielona kilkakrotnie - aż do całkowitego rozdrobnienia, po czym wbijana jest w podłoże. Drobno skoszona trawa jest niewidoczna i szybko się rozkłada, nawożąc jednocześnie trawnik. Tego typu ściółka ogranicza parowanie wody z trawnika. System ten przyśpiesza koszenie aż o jedną trzecią, bo nie traci się czasu na grabienie trawy, ani opróżnianie pojemnika."

w ciekawostce jest opisane mulczowanie ale za ciekawostke nie ma nic o jakiejs agrowlokninie.......

sprobuj ja przelozyc na druga strone... moze jest tak zrobiona ze przepuszcza tylko w jednym kierunku?

Marbo
23-08-2004, 13:43
mulczowanie = okrywanie gleby

Właśnie dlatego, że ktoś już na forum pisał, że przepuszcza w jednym kierunku robiłam ten test z wodą. Nie przepuszcza w żadną. :cry:

Jolka
24-08-2004, 08:54
No to faktycznie problem. Ja chcę zrobić opaskę wokół domu z drobnych kamyczków, a pod nimi ułożyć geowłókninę, żeby chwasty nie wyrastały. Jeden warunek geowłóknina musi przepuszczać wodę w obie strony.
Może są różne, a Twoja jest z tych nie przepuszczających.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Marbo
24-08-2004, 08:59
http://www.iglak.pl/sklep/inf.php?mg=maty&n=7
Z opisu wydaje się, że powinna przepuszczać.