PDA

Zobacz pełną wersję : obnizenie granicy dzialki /wjazd na dzialke porady przed zakupem



agata.r
29-05-2015, 09:58
Nigdy wczesniej nie pisalam nic na tym forum ale akurat teraz pojawil sie problem w ktorym moze ktos tutaj pomoze mi I doradzi w sprawie zakupu dzialki
Problem jest nastepujacy:
dzialka jest plaska z ladnym widokiem wszytsko generalnie super ALE droga gminna asfaltowa ktora biegnie przy granicy dzialki jest o wiele nizej niz poziom samej dzialki, aktualnie aby na nia wjechac trzebaby wjechac autem wyzej na teren kolejnej dzialki (narazie rowniez pustej) gdzie droga zrownuje swoj poziom z terenem.
Aby moze bardziej uzmyslowic jak duza jest roznica poziomow to gdy stoi sie na drodze poziom dzialki jest mniej wiecej na poziomie wzroku.
W mapie jest wyznaczona droga dojazdowa do dzialki, aktualnie tylko wyznaczona bo droga mialaby byc wygospodarowana z innej dzialki ktora narazie nie zostala jeszcze sprzedana. I rowniez wymagalaby zniwelowania roznicy poziomow wiec zakladam ze to nie bylaby tania sprawa.
moje pytanie jest nastepujace:
1. czy majac dzialke o wiele wyzej niz droga moge obnizyc poziom na granicy dzialki I zrobic sobie podjazd do domu bezposrednio z drogi gminnej ignorujac wyznaczona droge dojazdowa, bo nie wiadomo jak dlugo trzebaby bylo czekac na taka droge
2. Czy do takich dzialan jak wjazd z drogi gminnej na posesje trzeba osobno wystapic o jakies zmiany u geodety
3. jakie sa mniej wiecej koszty obnizenia tego terenu tak aby dawal szanse normalnie wjechac na posesje
4. Ile metrow z dzialki trzeba by poswiecic na takie dzialania

hm...calkiem sporo tych pytan :)

ps. Dzialka ma ksztalt trapezu prostokatna przy wewnetrznej granicy ukos tworzy wlansie granica z droga gminna, wielkosc okolo 1200m kw
Roznica poziomu obejmuje cala szerokosc dzialki.
Bardzo dziekuje z gory za opinie na ten temat
Pss jeszcze tego nie kupilam zastanawiam sie narazie czy to problem z cyklu w nie-takie-rzeczy-sie-robilo czy moze raczej nie-baw-sie-w-takie-akcje
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

CityMatic
29-05-2015, 10:41
... w nie-takie-rzeczy-sie-robilo czy moze raczej nie-baw-sie-w-takie-akcje
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
Wszystko da się zrobić - wykonuje się projekt takiego zjazdu z posesji na drogę gminną i oczekuje na zgodę, Jednak najlepiej dowiedzieć się w gminie czy wyrażą na to zgodę(zjazd jaki opisałaś)Wtedy można zastanowić się nad kupnem. Ogólnie taki problem to nie problem i działka może bardzo ładnie się prezentować, a zjazd będzie ciekawym rozwiązaniem. Coś na zasadzie wykopu niwelującego, aż do niewielkiego pola parkingowego przed przyszłym domem.
Pozdrawiam

CityMatic
29-05-2015, 10:49
1. czy majac dzialke o wiele wyzej niz droga moge obnizyc poziom na granicy dzialki I zrobic sobie podjazd do domu bezposrednio z drogi gminnej


Oczywiście w grę nie wchodzi taki podjazd?.......żarcik :)

agata.r
29-05-2015, 10:55
tak tak dokladnie o takim czyms myslalam jako rozwiazanie proste latwe I tanie ..no I ten efekt WOW :):)
a tak na serio dziekuje za odpowiedz (dosc szybka btw:) I zdaje sie pozostaje mi wycieczka do gminy

Pozdrawiam!

CityMatic
29-05-2015, 12:49
tak tak dokladnie o takim czyms myslalam jako rozwiazanie proste latwe I tanie ..no I ten efekt WOW :):)
a tak na serio dziekuje za odpowiedz (dosc szybka btw:) I zdaje sie pozostaje mi wycieczka do gminy

Pozdrawiam!
Wiesz, później można wykonać fajny murek oporowy, obsadzić roślinami płożącymi, można również zrobić ciekawe rozwiązanie bramy przesuwnej chowanej w boczny nasyp w wykonanej kasecie - widziałem coś takiego w Grecji. Wszystkie nierówności terenu da się zaaranżować tak, że wada stanie się niesamowitą zaletą.
Pozdrawiam