PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż płyt gipsowokartonowych do ścian za pomoca stelażu - jakiego?



Adek4100
30-05-2015, 05:18
Witam serdecznie.
Jestem na etapie remontu kuchni w starym budownictwie.
Ściany były malowane kilkukrotnie, a wszelkie próby zrywania farby były niestety bezskuteczne. W niektórych miejscach odlatuje również tynk ze ścian dlatego mój pierwszy pomysł zerwania farby i przyklejenia płyt gipsowych na tzw. placki odszedł w niepamięć.
Chciałbym przymocować płyty gipskartonowe do ściany nie na klej lecz na stelażu i tutaj zaczyna się problem ponieważ wszystkie poszukiwania filmów instruktarzowych oraz różnego rodzaju manuali w jaki sposób mogę to zrobić, kończą się na nakierowaniu na montaż ścian działowych, a jak zrobić takie ściany wiem ponieważ już takowe stawiałem.
Nie znalazłem w internecie konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, widziałem natomiast parę zdjęć gdzie płyty gipskartonowe przykręcone są do ścian przy użyciu drewnianego stelaża. Było by to dla mnie bardzo dobrę rozwiązanie ponieważ taki stelaż też kiedyś stawiałem przy montażu paneli ściennych.
Prosił bym o podpowiedź i uzyskanie kluczowych odpowiedzi w jaki sposób mogę przymocować za pomocą stelaży płyt gipsowo kartonowych do ścian. Jaki stelaż i z jakiego materiału go wykonać oraz ja go przymocować do ściany, w jakich odległościach.

Bardzo proszę o pomoc.

Krzysiek88
30-05-2015, 08:43
Ja bym to zrobił jak sufit. Czyli na rogach, na podłodze i na suficie profil U3, można dać większe np. U5 ale wtedy więcej pomieszczenia Ci ubędzie, i w zależności jakie się dało te profile U to albo co chyba 50-60cm dać profile bodaj CW60 chyba One się nazywają? lub jak bedzie U5 dane to trzeba dać co te 50-60cm kolejny U5. Tak to widze, to chyba prostsze jak sufit.

Jak taki fajny kanał na YouTube: GipsKartonITD, poszukaj tam, fajnie gość wiele spraw tłumaczy, może będzie i na temat Twojego problemu

lukpat
02-06-2015, 20:12
Witam serdecznie.
Jestem na etapie remontu kuchni w starym budownictwie.
Ściany były malowane kilkukrotnie, a wszelkie próby zrywania farby były niestety bezskuteczne. W niektórych miejscach odlatuje również tynk ze ścian dlatego mój pierwszy pomysł zerwania farby i przyklejenia płyt gipsowych na tzw. placki odszedł w niepamięć.
Chciałbym przymocować płyty gipskartonowe do ściany nie na klej lecz na stelażu i tutaj zaczyna się problem ponieważ wszystkie poszukiwania filmów instruktarzowych oraz różnego rodzaju manuali w jaki sposób mogę to zrobić, kończą się na nakierowaniu na montaż ścian działowych, a jak zrobić takie ściany wiem ponieważ już takowe stawiałem.
Nie znalazłem w internecie konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, widziałem natomiast parę zdjęć gdzie płyty gipskartonowe przykręcone są do ścian przy użyciu drewnianego stelaża. Było by to dla mnie bardzo dobrę rozwiązanie ponieważ taki stelaż też kiedyś stawiałem przy montażu paneli ściennych.
Prosił bym o podpowiedź i uzyskanie kluczowych odpowiedzi w jaki sposób mogę przymocować za pomocą stelaży płyt gipsowo kartonowych do ścian. Jaki stelaż i z jakiego materiału go wykonać oraz ja go przymocować do ściany, w jakich odległościach.

Bardzo proszę o pomoc.

To co chcesz zrobić to "przedścianka" polecam blog http://porady-montera.eu/. Można zrobić na profilach CD/UD, ale trzeba je wzmacniać ze względu na szafki. Ja bym skuł stary tynk i wytynkował na nowo, trochę więcej roboty.

lukpat
03-06-2015, 11:18
Jeszcze jedno czy w kuchni są ściany zewnętrzne?