PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy ubijać piach? Przed czy po kanalizacji?



ulrich24ed
31-05-2015, 10:22
Cześć Wszystkim!
Jestem na etapie kończenia fundamentów i mam mały dylemat.

Nie wiem kiedy zagęszczać piach w środku fundamentu - przed czy po ułożeniu kanalizacji?

Hydraulik mówi, że najpierw ułoży kanalizację a potem wjedziemy zagęszczarką i ubijemy piach już pod chudziaka.
Murarz mówi, żeby najpierw wszystko ubić i dopiero w tym robić kanalizację bo jak się najpierw robi kanalizację to można rozłączyć rury tą zagęszczarką i jest kłopot.

Co robić?

W załączeniu jest zdjęcie mojego aktualnego etapu.


Pozdrawiam.

mokry100
31-05-2015, 13:15
najpierw dobrze ubić, zrobić kanalizację a potem jeszcze raz zagęścić szczególnie miejsca rozkopane przy układaniu kanalizacji z uwaga na nie uszkodzenie rur pozdr

wanker
31-05-2015, 14:13
nie ma znaczenia przy takich malych ubijarkach , grunt zebys nie jedzil bezposrednio po rurach jezeli nie sa przykryte duzo iloscia piasku. A jak sie tak boisz o te swoje rurki to mozesz " suchego betonu" uzyc i oblepic te rurki tak na 5 cm

wanker
31-05-2015, 14:27
Cześć Wszystkim!
Jestem na etapie kończenia fundamentów i mam mały dylemat.

Nie wiem kiedy zagęszczać piach w środku fundamentu - przed czy po ułożeniu kanalizacji?

Hydraulik mówi, że najpierw ułoży kanalizację a potem wjedziemy zagęszczarką i ubijemy piach już pod chudziaka.
Murarz mówi, żeby najpierw wszystko ubić i dopiero w tym robić kanalizację bo jak się najpierw robi kanalizację to można rozłączyć rury tą zagęszczarką i jest kłopot.

Co robić?

W załączeniu jest zdjęcie mojego aktualnego etapu.


Pozdrawiam.

" Co robic ? " = > do murowac 1m wyskosci sciany i bedziesz mial piwnice a ten caly piach to sobie uzyjesz do murowania i tynkowanie i wibrowanie ci odpadnie

beton44
31-05-2015, 15:27
Nie karmić trola.

wanker
31-05-2015, 15:35
Nie karmić trola.

Ale jelopek blyszczy wiedza

ulrich24ed
31-05-2015, 17:00
Czyli najpierw wszystko ubić - zagęszczarka będzie 100 kilowa?

A potem w tym kopać kanalizację?

I jeszcze raz delikatniej ubić?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
31-05-2015, 17:15
Hydraulik mówi jedno, Murarza drugie ... a co mówi projektant i kierownik budowy ? :)

ulrich24ed
31-05-2015, 23:34
Kierownik mówi żeby najpierw zrobić kanalizację i potem ubijać.
Jeszcze muszę wykopać dwa kominy, zalać je i wymurować bloczkiem.
I też nie wiem czy najpierw ubić i wykopać kominy czy najpierw wykopać i zalać kominy i dopiero potem ubić.

MeArek
01-06-2015, 18:43
Wykop kominy i zalej chociaż to powinieneś zrobić razem z kopaniem i zalewaniem ław, byłaby jedna robota. Wymuruj bloczki, zasypuj warstwami i zagęszczaj. Na koniec wykopiesz rowki na rury, położysz kanalize zasypiesz i przyklepiesz łopatą. Między rozłożonymi rurami nie pojeździsz zagęszczarką. A nie zasypiesz wszystkiego na raz tylko warstwami musisz.

SO-JER
01-06-2015, 19:50
Zasypuj 40cm i ubijaj skoczkiem, potem znowu 40cm i cały czas skoczkiem. Hydraulik niech sobie robi równolegle jak bedziesz ubijał. Pod chudziak zagęszczarką płytową jakąś w miare dobrą okolo 120kg
Nie jeździj po rurach;) chyba ze są głęboko zakopane to ok ;)

ulrich24ed
02-06-2015, 09:02
Dzięki mokry100, MeArek, SO-JER za pomocne wypowiedzi!
Tak zrobię!

Pozdrawiam :)