PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogłowka - dylematy projektowe



luccass
01-06-2015, 21:24
Jakie założenia projektowe robicie na wstępie projektowania ogrzewania podłogowego?
Mam policzone OZC, wiec teoretycznie sprawa powinna być łatwa i przyjemna - no ale własnie...

Na dzien dobry wypadaloby dobrac temperature zasilania i jej spadek - jakie wartości przyjąć dla gazowego kotła kondensacyjnego? Dla pomieszenia o największym zapotrzebowniu na ciepło (96W/m2) nie mogę właściwie zejść niżej niż Tz=40stC i deltaT=5stC żeby odległość między rurkami nie była mniejsza niż 10cm - ma to sens?

Czy póżniej inne pętle też z założenia projektuje sie na taki sam spadek temperatury (no bo temperatura zasilania raczej będzie taka sama)? Czy deltaT może być 'regulowania' przepływami?

Przy identycznych parametrach Tz i deltaT, w pomieszczeniach 'cieplejszych' odstep miedzy rurami powieniem byc co 30cm, ale intuicja mi podpowiada, ze mozna zmniejszyc przeplyw, ale rurki ulozyc co 20cm - deltaT wzrosnie i spadnie opor hydrauliczny, ale ciepła dostarczymy tyle samo - w dobrym kierunku zmierzam?

Jak wyposrodkowac takie 'kombinacje' zeby byl wilk syty i owca cala? No i gdzie jest haczyk :D

Pozdro!

luccass
03-06-2015, 09:57
Nikt nic?