PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana okien - dokumenty



ciaper
02-06-2015, 22:52
Witam,

Chciałbym się spytać co powinien dostać klient, w sensie dokumentów, po wymianie okien.
Wymieniłem okna - umowa podpisana z firma która jest zarazem producentem okien - ale nie otrzymałem od firmy wykonującej usługę żadnych dokumentów dotyczących samych okien (tzn. jaki rodzaj, model, itp. typ klamki), więc nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy dostałem to co zamówiłem. Okna nie posiadały żadnej naklejki, która zawierałaby opis danego okna, była tylko "metka" samej szyby, na której była nazwa firmy zupełnie nie związanej z firmą od której kupiłem okna.
Chciałbym się dowiedzieć czy to są standardy wszystkich producentów okien, czy po prostu firma w której wymieniałem okna jest nierzetelna ???
(swoją drogą to nawet ekipa wymieniająca okna nie przyjechała samochodem firmowym, tylko jakimś zwykłym z naklejkami typu "Wymiana okien tel. 555 555 555")

Oknoplast-Kraków
03-07-2015, 14:50
Dzień dobry,


w odniesieniu do Pańskiej sytuacji przedstawię standardy jakie obowiązują w firmie Oknoplast, które jednocześnie mogą rozwiać Pańskie wątpliwości.


Każdy klient korzystający z usług Oknoplast otrzymuje:


·Formularz umowy zakupu okien zawierający podstawowe informacje takie jak: system okien, kolor okien, ilość okien, wyposażenie, w tym szyby, oraz całkowitą cene.


·Gwarancję produktu określającą zasady i warunki, a w szczególności okres gwarancji. Czas gwarancji może być różny w przypadku poszczególnych komponentów, co jest wyszczególnione w dokumencie.


·Deklarację CE (deklaracja właściwości użytkowych). Określa ona parametry okien takie jak: Uw – przepuszczalność termiczna okna, Ug – przepuszczalność termiczna szyby, Rw – izolacyjność dzwiękowa okna oraz wartości parametrów okien zgodnie z normą PN-EN-14351



Wspomniana "Metka" z nazwą inną niż producent okien jest prawidłowa, wskazuje jednak że producent okna nie jest jednocześnie producentem szyb i zaopatruje się u dostawcy zewnętrznego.


Niezależnie, standardem i przejawem ucziwego podejścia do klienta jest informacja na ramce międzyszybowej gdzie powinny się znaleźć: wartość Ug szyby, konstrukcja pakietu szybowego np. 4TF/16/4, data produkcji szyby, zakład, który ją wyprodukował i nazwa producenta okien dla którego ją wyprodukował.


Zapraszamy do odwiedzenia strony: PORADNIK OKIENNY (http://oknoplast.com.pl/poradnik) gdzie znajdzie Pan wiele przydatnych informacji dotyczących okien.




Pozdrawiam,


Grzegorz Bułat
kierownik technologii OKNOPLAST