PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja stropodachu



Jaroslaw Mirski
23-08-2004, 22:56
Prosze o pomoc ! Moze ktos ma doswiadczenie w izolacji stropodachu.Rok budowy 1965. Plaski dach.Strop niewentylowany.W srodku prawdopodobnie trociny.Na wierzchu papa.Okrutnie zimno. Jak ocieplic?

Heliodor
24-08-2004, 10:36
www.e-dach.pl
www.genderka.pl/abc/15.html

Wakmen
24-08-2004, 10:47
Zajrzyj do wątków:
Ocieplenie dachu płaskiego (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=31612&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=),
Ocieplenie stropodachu (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20694).

Morago
25-08-2004, 21:22
Hej, w 2001r. zrobiłam remont stropodachu. Poprzednie ocieplenie to byla szlaka i welna szklana. Na szczescie fachowcy nie zwiali jak to odkryli po zbiciu czesci szlichty. Ocieplenie na wyjatkowo nierównym dachu /wiadomo jak budowano w latach 60-tych i 70-tych/ zrobiłam poprostu ze steropianu plus 2 warsty czarnej budowlanej foli. Z niego tez zrobiłam wymagane spadki. Potem wylewka z opóżniaczem wiazania, bo byla piekna pogoda a fachowcy nakladali beton przywieziony przez "gruszke" ręcznie na dach. Grubość szlichty ok, 6cm zbrojona, siatką 0,5cm x10x10. Beton chyba jakis 20 nie pamietam dokladnie , w kazdym razie na szlichte. Najmniejsza grubosc steropianu to 15 cm, najgrubiej bylo 40cm. Steropian pod wylewką dosyć sie sprasował /ok.20% spadku z grugości/. Potem dysperbit i 2 warstwy papy termozgrzewalnej - podkladowa i wierzchnia. Rozwazalam mozliwosc uzycia tylko steropianu z przyklejoną papą ale odstraszyla mnie cena kleju i niepewność tego co zastane po zwaleniu starej warstwy ociepleniowej. I bardzo dobrze zrobilam, bo koszt byl taki sam jak gotowych plyt a moglam dokladnie regulowac grubosc warstwy ociepleniowej. Zapraszam na prv. bo temat jest trudny. Strop stal sie bardziej akustyczny i o wiele cieplejszy.
Oczywiście zmieniłam całe opierzenie i podnioslam murki na krawedziach. Tak radyklany remont byl spowodowany niestety cieknacym od kilku lat dachem i utrata wlasciwosci izolacyjnych przez szlakę. Liczne naprawy papy smolowej we wczesniejszym okresie pomagaly na krótko. Koszt wtedy ok, 10.000zł z robocizna na powierzchni ok 65m2