PDA

Zobacz pełną wersję : Biurko z MDF mocowane do ściany



disaster
07-06-2015, 22:40
Cześć,
wymyśliłem sobie w nowym mieszkaniu biurko. Wymiar 2oox60cm. Z 2 stron mocowane do ściany, z jednej strony "noga" (projekt w załączniku). Docelowo chcę je pokryć betonem dekoracyjnym. W tym momencie zastanawiam się z czego najlepiej takie cudo wykonać i jak zamocować do ściany. Myślałem o płycie mdf, ale wolę uniknąć wpuszczania prętów w ścianę, bo z tym jest jednak większy kłopot. Myślę, że skoro ma podparcie z 3 stron to wystarczy jakieś łatwiejsze rozwiązanie. Będę wdzięczny za propozycje.

Elfir
08-06-2015, 14:09
do ściany na L-ce metalowej.

http://www.e-metalzbyt.pl/public/gfx/zdjecia/T31800.jpg

arek570
08-06-2015, 17:12
Najprostsze metalowe kątowniki wystarczą, ew jak chcesz niewidoczne mocowanie możesz przykręcić przez korpusy od szuflad. Konstrukcję pod beton możesz zrobić ze zwykłej płyty wiórowej, tańsza i dostępna w każdym markecie. I koniecznie podziel się efektem:)

gosia_t
09-06-2015, 11:31
z biurkami mocowanymi do ściany mam nie do końca dobre doświadczenia...może i to fajne rozwiązanie ale trzeba naprawdę solidnie je przykręcić.

arek570
09-06-2015, 21:19
Czasem w domach pół kuchni wisi na ścianie i szafki jakoś nie spadają, tu ma jedną nogę na ziemi. To lekka konstrukcja, chłopak ambitny, nie strasz go, jeśli ściana nie jest z kg na pewno biurko nie spadnie na nogi;)