PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor ścian do brązowej kanapy z elementami ecru?



Mateusz550
15-06-2015, 23:09
Witam,
Proszę o poradę w kwestii doboru kolorystyki do pokoju. Na jednej ze ścian chciałbym zastosować tapetę (dokładnie na tej wnęce z biurkiem) - dobry pomysł? (myślałem nad tapetą z nadrukiem jasnego murka). Chcę pozostać przy tych meblach. Możliwa wymiana firanki (zmienić karnisz na krótki tzn. od tylko nad okno czy pozostawić ten?) i dokupienie np. dekoracyjnych poduszek, doniczek, wazonów itp. Okno na stronę wschodnią, więc ciemno przez dzień. Wiem, że harmonijnym połączeniem byłoby pomalowanie całego pokoju np. na ecru, ale czy nie mdło wyjdzie? Może jakiś akcent kolorystyczny gdzieś? 320841320842320843320844320845

Mateusz550
15-06-2015, 23:10
320847

Isabela
17-06-2015, 06:58
Zdecydowanie biały (choć nie alpejski czy kredowy) lub jasny, subtelny beż złamany szarością. Pozbylabym się tej firanki i dywanu. Rozpiętość i wysokość karnisza - bez zmian. Zawiesilabym długą, białą, jednolitą firanę - wnętrze urośnie i nabierze miękkości. Na kanapie widzę poduchy różnej wielkości, ale bez połysku.

Mateusz550
17-06-2015, 16:46
Dziękuję za wskazówki :) We wnęce, gdzie jest biurko chcę położyć tapetę. Jaki wzór proponowalibyście? I jaki konkretnie odcień farby zastosować? Myślałem o posrebrzanym życie Śnieżki...

Isabela
17-06-2015, 20:46
Dziękuję za wskazówki :) We wnęce, gdzie jest biurko chcę położyć tapetę. Jaki wzór proponowalibyście? I jaki konkretnie odcień farby zastosować? Myślałem o posrebrzanym życie Śnieżki...

Jeśli chodzi o Śnieżkę, to pasowałby kolor: stalowe magnolie. Posrebrzane żyto zanadto wpada w żółty. Czy tak bardzo zależy Ci na tapecie?
Załączam link do strony ze zdjęciami sypialni, której ściany są pomalowane sugerowanym przeze mnie odcieniem: http://forum.leroymerlin.pl/forum/sypialnia-mm,galeria,736060.html

Mateusz550
17-06-2015, 23:33
Na tapecie mi zależy, gdyż to chyba najszybszy sposób na pozbycie się pęknięć na tej ścianie, które się uwidoczniają. Położenie gładzi wiąże się z większym remontem i umiejętnościami :) Zresztą myślałem, że ciekawie może wyglądać w tym miejscu tapeta... A odnośnie koloru, to dlatego podałem przykład koloru wpadającego w żółć, gdyż ten kolor pojawia się na kanapie, fotelu i dywanie, którego jednak się nie pozbędę (nie musi być koniecznie Śnieżka; inne firmy również wchodzą w grę). Ponownie dziękuję za porady :) A sypialnia wygląda bardzo elegancko w tym kolorze, jednak nie wiem czy to nie zbyt mocny kolor do tego pomieszczenia, bo tak jak podkreślałem wcześniej...okno na wschód, więc widno tylko rano. W każdym razie chyba najpierw muszę poważnie rozważyć co na tej "tapetowej wnęce" ma się pojawić :) Szukam inspiracji w poradach odnośnie kolorystyki i doborze odpowiedniej tapety.

Św.Mikołaj
18-06-2015, 00:08
Witam,
Proszę o poradę w kwestii doboru kolorystyki do pokoju. Na jednej ze ścian chciałbym zastosować tapetę (dokładnie na tej wnęce z biurkiem) - dobry pomysł? (myślałem nad tapetą z nadrukiem jasnego murka). Chcę pozostać przy tych meblach. Możliwa wymiana firanki (zmienić karnisz na krótki tzn. od tylko nad okno czy pozostawić ten?) i dokupienie np. dekoracyjnych poduszek, doniczek, wazonów itp. Okno na stronę wschodnią, więc ciemno przez dzień. Wiem, że harmonijnym połączeniem byłoby pomalowanie całego pokoju np. na ecru, ale czy nie mdło wyjdzie? Może jakiś akcent kolorystyczny gdzieś? 320841320842320843320844320845

tam gdzie stoi kanapa i na przeciwko niej polecam łososiowa azalia sniezki , a dwie pozostale domowe zacisze sniezki.
Mamy tak salon wlasnie pomalowany i kanape brazowo-ecru jest ekstra okna na wschod wychodza

Isabela
18-06-2015, 18:50
Sprawdź zatem Tikkurilę, odcień Albatros:

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/wzorniki_kolorow_do_wnetrz/kolekcja_tikkurila_optiva_white

hanias78
29-06-2015, 11:29
Beżyk ładny!:)