PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wełnę wybrać na poddasze nieużytkowe?



muchozol78
16-06-2015, 11:26
Witam wszystkich forumowiczów.
Razem z mężem chcemy szybko się wprowadzić i załatwiamy wszystko na raz,niestety z kążdej strony słyszymy co innego i nie wiadomo kogo posłuchać.
Mam nadzieję że tu dostaniemy kilka wskazówek które nas nieco oświecą
Mamy dom 235 m2 z solbetu ,piętro i mały stryszek nieużytkowy dlatego sufity będą podwieszane bo tak założono w projekcie(nie mamy nad głową nic tylko widać dach)
Pomysł jest taki żeby ocieplić między krokwiami wełną i dodatkowo na suficie od strony strychu oczywiście poukładać wełnę tylko nie wiemy jaką,jakie grubości jaka firma co jest lepsze .
Z funduszami wiadomo jak jest dlatego chcemy dobrze ale nie za drogo zresztą jak każdy.
Pytanie drugie dotyczy styropianu.jaki wybrać? biały czy grafit? jaka grubość na ocieplenie zewnętrzne?
pozdrawiam

beton44
16-06-2015, 15:14
Nie masz projektu ?

Nie sądzę żeby tam była jakaś izolacja cieplna ponad tą w suficie ostatniej ogrzewanej kondygnacji.

Ocieplenie połaci dachu - po co ? Nieużytkowy strych musi być wentylowany i temperatura na nim jest taka sama jak na zewnątrz w zimie
to i co ocieplać ?

NAMOW
16-06-2015, 19:12
Sufity np.supermata isoveru, platinum ursy

dzabij
17-06-2015, 08:43
Ocieplenie połaci dachu - po co ? Nieużytkowy strych musi być wentylowany i temperatura na nim jest taka sama jak na zewnątrz w zimie
to i co ocieplać ?

Dokładnie, nieogrzewanego stryszku się nie ogrzewa, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Lepiej zwiększyć grubość albo jakość wełny w suficie nad poddaszem użytkowym.

muchozol78
17-06-2015, 22:26
Dziękuję.
W takim razie jaką grubość wełny powinniśmy zastosować?

beton44
18-06-2015, 04:52
Ile się zmieści...

Cóż, widać że jakąś kartkę projektu wywiało, więc proszę:
http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/3594/dachy-skosne-poddasza-i-stropodachy/ocieplenie-stropu-poddasza-nieuzytkowego---strop-drewniany

Cenzuro, ja naprawdę nie chcę ich reklamować, tylko skorzystałem z objaśnienia :rolleyes:

muchozol78
18-06-2015, 09:46
ok ile się zmieści tylko ja muszę to kupić i nie wiem gdzie uderzyć,co zamawiać bo transport mamy daleko.A jak w standardzie się kładzie 10 i 15 "na przemian"? nie za grubo? bo sąsiad twierdzi ze upychamy kasę w wełnie niepotrzebnie,drugi twierdzi ze będzie przemarzało.o matko.....

jarecki111
18-06-2015, 12:40
Czemu nie ociepla się nieużywanego stryszku? Czy mam nie ocieplać dachu na poddaszuktórego na razie nie będe używał i ogrzewał? Jakie problemy to może stworzyć?

artix1
18-06-2015, 22:54
ok ile się zmieści tylko ja muszę to kupić i nie wiem gdzie uderzyć,co zamawiać bo transport mamy daleko.A jak w standardzie się kładzie 10 i 15 "na przemian"? nie za grubo? bo sąsiad twierdzi ze upychamy kasę w wełnie niepotrzebnie,drugi twierdzi ze będzie przemarzało.o matko..... Sąsiad pewnie też nie upychał kasy w wełnę, ale teraz upycha ją w ogrzewanie :) . Darujmy sobie "dobre" rady sąsiadów. Solidne ocieplenie budynku jest na początku sporym wydatkiem, który jednak po kilku sezonach grzewczych, zniweluje różnice pomiędzy "sąsiadowym" ociepleniem, a naszym. Ile ocieplać? Ile się da i na ile nas stać. 30cm dobrej wełny w stropie, to moim zdaniem minimum (ja mam 47cm). Producentów jest sporo, ważne są parametry. 0,044W/mk szału nie ma, 0,035W/mk - niezła. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym lepiej. Domek parterowy z poddaszem nieużytkowym, ocieplamy solidnie tylko strop, uważajac na połączenie izolacji stropu, z izolacją ścian zewnątrznych. Ocieplenie połaci dachowej zwiększy nam kubaturę, którą musimy bez sensu ogrzać. Po co? Zaoszczędzone metry wełny z połaci, lepiej wpakować w sufit, będzie cieplej. Jak już się uporasz z wełenką, przypilnuj prawidłowego wykonania paroizolacji na suficie podwieszanym. Pasy folii muszą być ze sobą sklejone taśmą samoprzylepną, brzegi przyklejone do ścian. W takim układzie mamy szczelną paroizolację. Folię na zakładkę, przyciśniętą tylko płytą gk, mozna o kant d...y rozbić :). Sąsiady tak robią, nie daj się wrobią w tą technologię. Powodzenia!

muchozol78
19-06-2015, 00:36
dziękuję za dobre rady,jutro zamawiam wełnę:-)