PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa Ciepla powietrze-woda - Kraków/Niepołomice



kliminho
16-06-2015, 16:03
Witam
Poszukuje osób, które w okolicach Krakowa/ Niepolomic maja zainstalowana pompe ciepla typy powietrze woda. Chcialbym zobaczyć jak to wyglada w rzeczywistości

M.Krk
16-06-2015, 20:01
Witam
Poszukuje osób, które w okolicach Krakowa/ Niepolomic maja zainstalowana pompe ciepla typy powietrze woda. Chcialbym zobaczyć jak to wyglada w rzeczywistości

Ja mam w Czernichowie, 20km za Krakowem na Oświęcim, tylko ja mam monoblok i grzejniki, ale pompa P/W działa grzeje :-)

vieja74
19-06-2015, 18:38
Też jestem zainteresowany tematem
teraz stoję przed decyzją pompa p/, czy gaz
Napisz proszę jak pompa sprawuje się zimą
czy masz duże zużycie prądu i jaką pompę masz
Dziękuję za pomoc

Arturo72
19-06-2015, 19:59
Też jestem zainteresowany tematem
teraz stoję przed decyzją pompa p/, czy gaz
Napisz proszę jak pompa sprawuje się zimą
czy masz duże zużycie prądu i jaką pompę masz
Dziękuję za pomoc
Koszt 1kWh z p-w to 0,10-0,12zł,z gazu ziemnego 0,22-0,25zł
I powinno być wszystko jasne,zakladając,że znasz zużycie energii na ogrzewanie jakiej dom potrzebuje i na cwu i znasz koszt inwestycji w oba systemy grzewcze.
Jeśli nie znasz to poznaj i życie stanie się przyjemniejsze ;)
Dalej to zwykła matematyka :)

vieja74
19-06-2015, 22:13
ok, takie są dane
ale pytam czy dane dotyczące pomp p/w są zgodne z prawdą
czy życie weryfikuje sprawę i okazuje się, że nie jest tak różowo
jak to wygląda realnie

M.Krk
26-06-2015, 16:33
Ja zbyt wielkiego wyboru nie miałem, albo węgiel, albo gaz z butli, olej, no i pompa, oczywiście olej i gaz odpadają z oczywistych względów, węgla miałem dość, została PC. Zima była prawie żadna, ale ja jestem zadowolony bardzo

kliminho
10-08-2015, 12:57
A mi najbardzeij chodzi o zime...czy nie okaze sie, ze gdy tempertatura bedzie przez caly msieiac w granicach -10 - 0 st C...czy rachunek nie przyjdzie dwa razy wiekszy niz gdbym miał kosciol gazowy.

Klimon
04-09-2015, 09:20
A mi najbardzeij chodzi o zime...czy nie okaze sie, ze gdy tempertatura bedzie przez caly msieiac w granicach -10 - 0 st C...czy rachunek nie przyjdzie dwa razy wiekszy niz gdbym miał kosciol gazowy.

Nie przyjdzie. Gdyby było przez cały miesiąc -30 to może wtedy, chociaż i tak zależy to od tylu rzeczy, że ciężko dać gwarancję.

JacekBB
15-09-2015, 09:27
Jakbyś szukał wykonawcy i chciał też porozmawiać z klientami, którzy użytkują tego typu urządzenie mogę pomóc.

Co do samej pompy p/w na pewno wyjdzie taniej w inwestycji, koszty eksploatacji (w zależności od zimy) jednak będą trochę wyższe od gruntowej.

slqa
10-05-2016, 12:43
Hej,

M.Krk a jakiej firmy masz pompę jeśli można wiedzieć?
Też zastanawiam się nad monoblokiem (troche oszczędziłbym miejsca w pom gosp), tylko boję się że może woda zamarznąć w zimie.
Chyba, że się zaleje jakimś płynem, masz może tak to rozwiązane czy jakieś zabezpieczenie w pompie masz?
Ja się buduje pod Wieliczką także klimat podobny.

_John
11-05-2016, 14:28
A jaki problem zabezpieczyć układ wodny kablem grzewczym?
Samoregulującym, by nie grzał w trakcie pracy.
W razie awarii prądu (dłuższej niż 1 dzień) potrzebujemy 20 - 30 W mocy, by nam nic nie pozamarzało.
Najmniejszy UPS załatwia sprawę.

Zalewanie tego glikolem to zbędne koszty i strata na wydajności.
Nie wspominając już o kolejnym wymienniku.

Pratchawiec
11-05-2016, 20:45
Witam

Wymiennika freon-woda zwykłym kablem nie ogrzejesz.
Poza tym czasem, a może najczęściej przyczyna może tkwić w braku zasilania.
Prostsze i wydajniejsze energetycznie (UPS) jest zainstalowanie dodatkowej maleńkiej pompki obiegowej, która przepompuje wodę z obiegu podłogowego, będącego dużym akumulatorem ciepła. Dla pewności i regulacji przepływu termometr na powrocie.

Pozdrawiam

Pratchawiec

Konsultant Viessmann
12-05-2016, 10:44
ok, takie są dane
ale pytam czy dane dotyczące pomp p/w są zgodne z prawdą
czy życie weryfikuje sprawę i okazuje się, że nie jest tak różowo
jak to wygląda realnie

Co do twojego dylematu gaz/pompa ciepła.
Masz na działce gaz?
Jeśli nie masz, to zdecydowanie pompa ciepła, bo samo podłączenie jest drogie.
Jak masz gaz - to już zależy od tego, jaki masz budynek. Masz już w ogóle budynek, czy dopiero go planujesz? Jakie masz zapotrzebowanie na ciepło?
Grzejniki czy podłogówka?

Pozdrawiam!

_John
12-05-2016, 20:36
Witam

Wymiennika freon-woda zwykłym kablem nie ogrzejesz.
Poza tym czasem, a może najczęściej przyczyna może tkwić w braku zasilania.
Prostsze i wydajniejsze energetycznie (UPS) jest zainstalowanie dodatkowej maleńkiej pompki obiegowej, która przepompuje wodę z obiegu podłogowego, będącego dużym akumulatorem ciepła. Dla pewności i regulacji przepływu termometr na powrocie.

Pozdrawiam

Pratchawiec
Zgadza się.
Dodatkowy bypass z małą pompką to najlepsze rozwiązanie.

slqa
14-05-2016, 07:57
Witam

Wymiennika freon-woda zwykłym kablem nie ogrzejesz.
Poza tym czasem, a może najczęściej przyczyna może tkwić w braku zasilania.
Prostsze i wydajniejsze energetycznie (UPS) jest zainstalowanie dodatkowej maleńkiej pompki obiegowej, która przepompuje wodę z obiegu podłogowego, będącego dużym akumulatorem ciepła. Dla pewności i regulacji przepływu termometr na powrocie.

Pozdrawiam

Pratchawiec

A takie rozwiązanie nie będzie miało szkodliwego wpływu na pompkę zainstalowaną w PC?
A jeśli nie, to myśle czy do takiego rozwiązania nie dołożyć jakiegoś wymiennika ustawionego gdzieś koło kominka i pędzić z niego podłogówkę z otwartym obiegiem przez PC.
Ściana od pomieszczenia gospodarczego w moim przypadku licuje się z kominkiem. Także jakbym wymurował ją z cegły to była by ciepła od kominka do tego dołożyć wspomnianą wcześniej konstrukcje.
Jeśli chodzi o prąd to i tak mam generator 2.2KW, a planuje wydzielić sobie obwód w instalacji elektrycznej pod który podłączone byłby podstawowe sprzęty na czas awarii (pompki, reku, lodówka)

Co myślicie da się coś takiego zrobić, czy można uszkodzić PC w taki sposób?

Pozdrawiam slqa

fachman19
14-05-2016, 08:08
Nie każdy generator jest dobry , nawet UPS zasilający elektronikę i pompkę , może spalić warystor na płytce . ( miałem taki przypadek)

Musi być sinusoida i wystarczająca moc .

Miałem generator spalinowy który niszczył wiertarki i szlifierki . Spalały się komutatory i szczotki .

CNC_POMPY_CIEPLA
16-05-2016, 20:11
Monoblock teoretycznie oszczędza miejsca, ale jak policzyć UPS-y dodatkowe pompki itd, to wiele miejsca nie zaoszczędzimy.
Na tym zdjęciu zmieściliśmy cały układ na 1mkw:
https://www.facebook.com/PompyMeeting/photos/pb.441956679222370.-2207520000.1463425443./1041833845901314/?type=3&theater
i to ze splitem więc specjalnie nie ma z czego kroić.
Pompa Panasonic split, CWU 200L, sprzęgło 100L.
Wszystko na tyle przemyślane że dojście jest do każdego elementu.

Układy z kablami grzewczymi, dodatkowymi pompkami, które mają działać tylko w razie awarii słabo się sprawdzają ponieważ normalnie tego się nie używa a jak ma po pewnie 10 latach się uruchomić to się okazuje, że pompka nie ruszyła bo skorodowała, kabel się nie uruchomił bo ktoś coś odłączył a w UPS bateria była martwa.
Dlatego polecamy rozwiązania bezobsługowe które same się zabezpieczają bez naszego nadzoru i sprawdzania co parę lat.
Tym bardziej że jak nie ma prądu to już jakieś naprawy nie są najczęściej możliwe.
Odpalanie pompy ciepła na agregatach też odpada ponieważ elektronika falowników jest bardzo czuła i na agregatach pompy najczęściej nie startują.

_John
16-05-2016, 21:36
Oj tam, oj tam. Plastikowa pompa 12V nie zardzewieje nigdy, a akumulator w domu ma dziś każdy.

Tulisko
30-03-2017, 20:52
Witam i odświeżam wątek. Czy są jacyś inwestorzy z okolic Krakowa użytkujący pompy powietrze-woda?

Pozdrawiam
Tulisko

Agnes16
31-03-2017, 08:55
Witam i odświeżam wątek. Czy są jacyś inwestorzy z okolic Krakowa użytkujący pompy powietrze-woda?

Pozdrawiam
Tulisko

Witam,
podpinam się pod pytanie, też okolice Krakowa.

Konsultant Viessmann
03-04-2017, 15:54
Witam i odświeżam wątek. Czy są jacyś inwestorzy z okolic Krakowa użytkujący pompy powietrze-woda?
Pozdrawiam
Tulisko

Witam,
podpinam się pod pytanie, też okolice Krakowa.

Witam !

Polecam skontaktować się z autoryzowanymi partnerami marki Viessmann w Waszej okolicy. Wszystkie salony oraz firmy partnerskie wraz z podaną lokalizacją znajdziecie TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Krak%C3%B3w). Dodatkowo możecie liczyć na bezpłatne i niezobowiązujące doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji.

Pozdrawiam !

neo80
12-04-2017, 07:30
Ja też się mogę podpiąć ale ja raczej szukam wykonawcy pełnego ogrzewania podłogowego plus rekuperacja plus oczywiście pompa panasonica seria h 9kW. Mam już taką od dwóch lat i jestem mega zadowolony. Niby mam gaz na działce ale jakoś mnie nie przekonuje.

bassior
12-04-2017, 13:01
mam PC PW Panasonic 9kW 3fazy - mieszkam pomiedzy olkuszem a krakowem