PDA

Zobacz pełną wersję : koszt robocizny ogrzewania podłogowego



rafalisko30
16-06-2015, 19:03
Otrzymałem właśnie wycenę na wykonanie ogrzewania podłogowego. Koszt wykonania takiej instalacji 9000zł za ok.120 m2 instalacji. W kwocie tej uwzględniono wykonanie projektu, izolacji, ułożenie styropianu, maty, dylatację, wykonanie instalacji pod sterowanie podłogówką, rozłożenie pętli, montaż rozdzielaczy, połączenie obwodów, regulację i rozruch instalacji oraz dodatkowo wykonanie instalacji pod grzejniki w dwóch łazienkach. Jest to wycena samej robocizny. Proszę o info, czy jest to kwota odpowiednia, wychodzi 75zł za m2 za samą robociznę.
Ile zapłacę za sam materiał do wykonania 120m2 ogrzewania podłogowego? Czy koszt materiału również przelicza się na m2?

Arturo72
16-06-2015, 21:36
maga dużo za tą robociznę,szukaj tańszych hydrauli,bo te chcą Cię ostrzyc :

Mnie na 106m3 podłogówka wyszła 5.5tyś. Palcem nie kiwnąłem (oprócz zamówienia w necie materialów)

Kordian Kałużą
16-06-2015, 21:42
Sam buduję dom troszeczkę większy od twojego. Na całej powierzchni domu podłogówka plus 3 grzejniki. Powiem tak Styropian warto kupić dobry sam kupiłem EPS100 i nie żałuję naprawdę warto koszt od 200 do 230 zł za m3 nie wiem jak grubo kładziesz ale to sam możesz przeliczyć, ważne by był w 2 warstwach na przekładkę. Folia dobrze by była troszkę grubsza jak będziesz porównywał w sklepie zrozumiesz o co chodzi płaciłem 2.15zł za m2 pex wavina 2.8zł za mb (można przez neta taniej) u mnie wyszło 896 metrów. do tego rozdzielacz rozdzielacze cena zależna od tego jaki wybierzesz 600-1500 zł. Dylatacja 1.2zł mb. i teraz robocizna ok 2 tygodni pracy ja + żona a żadne z nas nie jest budowlańcem = 0zł tylko czas popołudniami i soboty. wynik 321015321014
sam zdecyduj czy warto płacić 9 koła.

BrodowskiG
16-06-2015, 21:52
Materiały 49 zł/m2 robocizna 29 zł/m2
Razem 79 zł

:???:

piotrek0m
17-06-2015, 06:33
A projekt podłogówki macie, policzone OZC macie, czy też pętelki układacie tak na oko ... "panie, będzie grzało, zawsze grzeje..."

piotrek0m
17-06-2015, 07:40
Jak policzysz do dziesięciu, skupisz się i przeczytasz ze zrozumieniem moją stopkę to powinieneś dojść do wniosku, że mam OZC i nie mam rurek.:no:

To pytanie ... adresowane do tych co sami sobie układają bo jest jeszcze taniej .

Kordian Kałużą
17-06-2015, 08:07
Oczywiście teraz, że bez OZC się nie da trzeba mieć projekt wyliczyć wszystko 6 wzorami bo nie zadziała. Wedle mojego przeświadczenia g***** prawda. Instalator przyjdzie żuci cenę i położy jak każdy bez projektu bo ma doświadczenie. Zasady są proste rurki w zależności od materiału i ocieplenia układane 15 nawet do 30cm - co tu można spierdolić??? Pętle bez łączeń bo co nagle rurę mi rozsadzi - bez przesady. Zakładam 15 cm i kładę przy ścianach zewnętrznych i oknach 8-10 cm ok pół metra to też tak kładę. Z drugiej strony za 2 dni pracy kasować 3500 zł chyba z głupim musiał bym się na głowy zamienić by zapłacić. Normalnie człowiek pracuje na etacie na takie pieniądze 2 miesiące w naszym kraju. Pozdrawiam zdrowo wyzyskujących instalatorów.

asolt
17-06-2015, 08:24
Oczywiście teraz, że bez OZC się nie da trzeba mieć projekt wyliczyć wszystko 6 wzorami bo nie zadziała. Wedle mojego przeświadczenia g***** prawda. Instalator przyjdzie żuci cenę i położy jak każdy bez projektu bo ma doświadczenie. Zasady są proste rurki w zależności od materiału i ocieplenia układane 15 nawet do 30cm - co tu można spierdolić??? Pętle bez łączeń bo co nagle rurę mi rozsadzi - bez przesady. Zakładam 15 cm i kładę przy ścianach zewnętrznych i oknach 8-10 cm ok pół metra to też tak kładę. Z drugiej strony za 2 dni pracy kasować 3500 zł chyba z głupim musiał bym się na głowy zamienić by zapłacić. Normalnie człowiek pracuje na etacie na takie pieniądze 2 miesiące w naszym kraju. Pozdrawiam zdrowo wyzyskujących instalatorów.

W Polsce jest 36 mln specjalistów w kazdej dziedzinie, teraz doszła nowa czyli układanie podłogówek i to w ekspresowym tempie. Ciekawie skad sie biorą wpisy na forach o niepoprawnym ich działaniu. Zapewne wszystko przez wyzyskiwaczy instalatorów którzy nie dosc ze potrafią prawidłowo wykonac podłogówki to jeszcze chcą nie wiadomo ile, a przeciez to takie proste i szybkie do wykonania. A obliczenia to kolejny wymysł, cos podobnie mysli TB, ale jest ich wrogiem z zasady.

Konto usunięte_1*
17-06-2015, 08:28
Oczywiście teraz, że bez OZC się nie da trzeba mieć projekt wyliczyć wszystko 6 wzorami bo nie zadziała. Wedle mojego przeświadczenia g***** prawda. Instalator przyjdzie żuci cenę i położy jak każdy bez projektu bo ma doświadczenie. Zasady są proste rurki w zależności od materiału i ocieplenia układane 15 nawet do 30cm - co tu można spierdolić??? Pętle bez łączeń bo co nagle rurę mi rozsadzi - bez przesady. Zakładam 15 cm i kładę przy ścianach zewnętrznych i oknach 8-10 cm ok pół metra to też tak kładę. Z drugiej strony za 2 dni pracy kasować 3500 zł chyba z głupim musiał bym się na głowy zamienić by zapłacić. Normalnie człowiek pracuje na etacie na takie pieniądze 2 miesiące w naszym kraju. Pozdrawiam zdrowo wyzyskujących instalatorów.


nareszcie ktoś konkretnie i dosadnie to powiedział a nie zasłanianie się jakąś wiedzą tajemną i wymyślaniem nie wiadomo czego, tysiące takich instalacji zrobione i chodzą , ale są tacy co byle co to zaraz projektant projekt zatwierdza projekt projektu , tak jak ja załatwiam podłaczenie wody do budynku same papiery projektanty konstruktory pozwolenia inne durnoty a na sam koniec ekipa fachmanów tak czy siak za 2 godziny zrobi przyłacze ale urzędasy muszą na to mieć ze 4 miesiące aby to ogarnąć