PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość podbitki drewnianej. -Skręcanie.



lotnick
17-06-2015, 17:44
Witam wszystkich.
Jakie macie doświadczenia z płaskością podbitki?
Kupiłem przedwczoraj w CASTORAMIE podbitkę sosnową (PODBITKA SOSNOWA 3000 X 95 X 14 MM KLASA A/B) ~~30PLN/m2.
Naciąłem dla testu 8 odcinków 0,6m i przemalowałem impregnatem.
Dzisiaj zauważyłem, że po złożeniu tych odcinków na rogach powstałego prostokąta mam różnicę 2cm!

Większość desek z paczki skręca w tą samą stronę, więc ciężko to niwelować. Na długości 3m jest np 1,5cm skręcona. Nawet jak przycisnę to boję się co będzie za rok,dwa. Nie chcę tego montować na wkręty.
Zastanawiam się nad oddaniem tego do sklepu. Przecież nie będę prostował każdej deski...
Czy grubsza podbitka nie będzie się tak krzywić? Możecie polecić dostawcę w pobliżu Będzina, Katowic?

Andrzej Wilhelmi
20-06-2015, 22:50
Przy tej grubości odkształcenia to rzecz pewna. Podbitka o grubości 19 mm jest bardziej stabilna choć też pracuje. Wkręty powinny ją utrzymać (tą 19 mm). Pozdrawiam.

lotnick
21-06-2015, 12:08
Dzięki za odpowiedź.
Póki co próbuję zamontować z jednej strony tą którą już mam. Planowałem montować na blaszki(klamry), ale chyba lepiej na wkręty i potem je zamalować lub zamaskować listwą? Mam białą bejcę.

Klamerek nie poprawię,a wkręty są łatwiej dostępne za jakiś czas.
Te grubsze na wkręty montujesz? To kiedy i do czego używać klamerek?

Andrzej Wilhelmi
21-06-2015, 22:08
Nie używam:) (klamerek). Maluję podbitkę trzeci raz po montażu zamalowując wkręty. Praktycznie są niewidoczne. W załączeniu kilka wybranych zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.