PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wybrać okno balkonowe



pevvniak
18-06-2015, 21:10
Witam, mam pytanie o okno balkonowe. Czy jest jakieś rekomendowane rozwiązanie dla powierzchni okna większej niż 4m2? Drzwi przesuwne mają mieć rozmiar 210x210 z kolejną witryną obok o tych samych wymiarach. Czy w związku z tym są jakieś ograniczenia, jakie systemy wchodzą w grę albo na co zwrócić uwagę przy takim dużym(?) szkleniu.

Oknoplast-Kraków
19-06-2015, 10:57
Dzień dobry!
Istnieją dwa nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne, które doskonale sprawdzają się w przypadku tak dużych powierzchni szklanych. Są nimi drzwi wykonane w systemach HST oraz PSK.

Zastosowanie drzwi podnoszono-przesuwnych HST pozwala na przeszklenie olbrzymich powierzchni, aż do maksymalnej wartości 13,8m2. Skrzydła okna mogą mieć do 3,0m szerokości i znajdują się na dwóch niezależnych prowadnicach. Podczas otwierania chowają się jedno za drugie, robiąc przejście o szerokości nawet 2,9 m. Drzwi HST charakteryzuje lekkość działania i stabilność systemu.
Alternatywnym rozwiązaniem, szczególnie dobrze sprawdzającym się w obrębie wyjść tarasowych lub ogrodowych są drzwi uchylno-przesuwne PSK. Dzięki specjalnym okuciom, przy użyciu niewielkiej siły, można przesuwać skrzydła o szerokości nawet 1,6m. Utworzone w ten sposób światło przejścia ma do 1,5m szerokości.
Duże powierzchnie szyb wpływają na ilość promieni słonecznych jakie wpadają do naszego domu. Większa dawka światła wywiera pozytywny wpływ na nasze codzienne samopoczucie, dodaje energii do działania. Ma także wpływ na energooszczędność, pozwala zaoszczędzić na domowych rachunkach. Zimą wspieramy ogrzewanie stosując w domu duże przeszklenia od bardziej nasłonecznionej, południowej strony. W lecie, przed nadmiernym upałem osłonią nas rolety.
W Pani/a przypadku, dla okien balkonowych rekomendujemy Prolux (http://oknaprolux.pl), dostępny w systemie PSK. Jest to najnowsze okno Oknoplast, zaprojektowane zgodnie ze współczesnymi trendami w architekturze łączącymi design z technologią. Dzięki zastosowaniu smukłego profilu uzyskujemy większą powierzchnię szyb (w porównaniu do standardowych systemów okiennych). Co za tym idzie, do pomieszczenia wpada do 22% więcej naturalnego światła.

Pozdrawiam,

Grzegorz Bułat
kierownik technologii OKNOPLAST

pevvniak
27-06-2015, 23:11
Czyli rozumiem, że zarówno system HST jak i PSK spokojnie spełnią wymagania, jeżeli jest mowa o kilkunastu (!) m2.
Nie wiem dokładnie w jakim modelu mógłbym wybrać, proponuje Pan Prolux, ja znowuż przeglądałem Platinum.
Czy ktoś mógłby to dokładnie ocenić i dobrać odpowiedni model najlepiej z jakąś wstępną wyceną?

Oknoplast-Kraków
29-06-2015, 18:03
Oba systemy spełniają Pana oczekiwania określone parametrem powierzchni, natomiast przy wyborze odpowiedniego modelu dopasowanego do potrzeb pomocną może okazać się doradztwo przedstawiciela marki Oknoplast. Zapraszam na stronę kontaktową - ZNAJDŹ DYSTRYBUTORA OKNOPLAST (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknoplast.com.pl%2 Fkontakt) gdzie zlokalizuje Pan najbliższy punkt sprzedaży w Pana okolicy.

Doradztwo jak i wycena projektu jest bezpłatna i niezobowiązująca.

pozdrawiam
Grzegorz Bułat
kierownik technologii OKNOPLAST