PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

megi02
09-10-2013, 12:20
duś te oczka są z konkretnego powodu, po prostu pomieszczenie jest bardzo niskie (2,20) bo tak się kiedyś budowało, i każda inna lampa powodowałaby że będziemy się uderzali w głowę ;)

chociaż wiecie co... teraz tak się nad tym zastanawiam bo obniżamy podłogę w całym domu i będzie wysokość 2,4 - też szału nie ma ale już 20cm wyżej.
Jaką lampę byście tutaj widziały?

Sniper
09-10-2013, 13:14
tylko ta jest dziełem bardzo fajnego architekta a górna architekta firmy w której kupowałam płytki;/

Miałbym obawy o takie ogromne lustro. Przecież trzeba w nim wyciąć otwory na rury i mocowanie umywalki. Potem zawiśnie na tym umywalka i całym swoim ciężarem będzie się opierała o lustro. Masz pewność, że nic nie strzeli? Do takich zadań to chyba trzeba jakieś specjalne, wzmacniane. Inna sprawa, że lustra raczej wiesza się min. 20 cm nad umywalką, żeby nie było non-stop zachlapane. Tutaj zacieki mogą tworzyć się do samej podłogi...

Kolejna sprawa: sufit podwieszany z prawej strony. Na wizualizacji widać jakąś cienką listwę, 3-5 cm. Czemu to ma służyć i jaki ma sens? Takie przyklejanie na siłę pojedynczych płyt g-k bez stelaża. Tą metodą to raczej się licuje ściany z wystającymi gresami i wtedy fajnie to wygląda. A tu wyjdzie coś dziwnego.

Oświetlenie zabudowy wc to już czysta fantazja. Jakim sposobem miałby powstać taki piękny, iskrzący efekt na ścianach po boku? Po pierwsze: płytki musiałby mieć wprasowane drobiny jakiegoś błyszczącego materiału. Po drugie: żeby światło pojawiło się tak daleko, powinno być skierowane w tą stronę i częściowo skupione. Listwami LED tego nie osiągniesz, bo powstanie tylko łuna z tyłu. Żarówki musiałby wystawać poza obrys zabudowy wc i dodatkowo powinny być umieszczone w jakichś oprawkach z soczewkami kierunkowymi. Pomysł trudny w realizacji, ale chętnie bym zobaczył efekt końcowy.

Brakuje mi też oświetlenia na suficie. Trochę grobowy nastrój powstał.

No i średnio mi się podoba srajtka na pierwszym planie i szczotka na widoku. Przerzuciłbym je przynajmniej na drugą stronę.

duś
09-10-2013, 13:48
duś te oczka są z konkretnego powodu, po prostu pomieszczenie jest bardzo niskie (2,20) bo tak się kiedyś budowało, i każda inna lampa powodowałaby że będziemy się uderzali w głowę ;)

chociaż wiecie co... teraz tak się nad tym zastanawiam bo obniżamy podłogę w całym domu i będzie wysokość 2,4 - też szału nie ma ale już 20cm wyżej.
Jaką lampę byście tutaj widziały?
o kurcze, 2.20 to faktycznie niziutko. ale chyba wówczas tym bardziej nie robiłabym żadnej zabudowy, a coś bardzo delikatnego-ażurowego-technicznego. myślę o chorsach, aquaformach, spotlineach...

megi02
09-10-2013, 16:53
sniper - masz rację szczotka i papier na drugą stronę - będą mniej widoczne.
odnośnie oświetlenia to tylko wizualizacja, wiem że na żywo to tak nie będzie wyglądało tymbardziej że nasze płytki (viileroy zoom) są lapatto ale nie mają żadnych drobinek:)
z lustrem widziałam coś takiego na ekspozycji i u znajomych i to się sprawdza ale w miejscach użytkowanych sporadycznie dlatego też zdecydowałam się na to w dolnym wcecie - w przyszłym tygodniu będzie szklarz to zobaczymy co on na to. Jeśli będzie problem to po prostu lustro zamontujemy nad umywalką ale tak mi się bardziej podoba
oświetlenia górnego też mi brakuje ale to ze względu na wysokość pomieszczenia. Teraz gdy okazało się że podłoga będzie obniżona, planuje jedno główne oświetlenie zamiast tych oczek (kwestia tego że tam jest pare cm luzu między półką k-g a ścianą nie wchodzi w grę - z góry to odrzuciłam i miało być bezpośrednio od ściany bo tam tylko by się zbierał kurz i jak to umyć??


duś mas na myśli jakieś konkretne lampy? wrzuć proszę jak możesz
a ubikacja będzie niedługo robiona więc oczywiście wrzucę zdjęcia:)) mam nadzieje że wyjdzie fajnie. Chciałam żeby była inna, niestandardowa

fajna kobieta
09-10-2013, 20:09
Te chorsy....mhmmmmmniam.Cudne!:rolleyes:

kasik6
09-10-2013, 20:24
Witam,
bardzo proszę o pomoc w zmianie projektu 217585 217586

chcę zmienić żółte płytki na pomarańczowe a białe na kremowe, wyrzucić żółte płytki pod sufitem a na ścianie dekory z kwiatami i nie wiem jak je ułożyć czy porozrzucać czy ułożyć w pasy poprzeczne czy podłużne,
tak wyglądają dekory:
217580 217581
nie umiem sobie wyobrazić sobie jak to będzie wyglądać a sama projektu nie mogę zmienić
Dzięki za pomoc :)

megi02
10-10-2013, 06:49
dus chorsy rewelacyjne:) muszę ich poszukać i chyba takie zrobimy


chors (mam takie korytko w bieli i choć to prosta, to jedna z fajniejszych lamp jakie mam)
217572
aquaform
217573
spotline
217574

nie proponuję konkretnej lampy, bardziej styl. takie reflektorki podobają mi się znacznie bardziej niż typowe halogenki (ale ze względu na kąty padania światła i ogólnie operowanie światłem - jeśli korzystacie z pomocy architekta, skonsultujcie to. a nuż podpowie lub wybije z głowy któreś z rozwiązań)

annNS2
10-10-2013, 08:04
kasik6 masz piekna duza lazienke...czy na pewno chcesz pomaranczowo-bezowa z kwiatowym dekorem? ;)
jesli pomaranczowy jest twoim ulubionym kolorem to czemu nie...ale trzeba sie powaznie nad tym zastanowic zeby nie zrobic 'koszmarka' jak z domu z pomyslem ;)

Niureczka
10-10-2013, 21:39
Zmeniłabym nieco rozmieszczenie sprzętów:
drabinka tu gdzie umywalka
umywalka na ścianie obok wanny

Wannę obudowałabym z 3 stron, tak aby powstały dodatkowe blaty (długi bok wanny ok.15cm, krótkie boki ok.20cm)

217062 217063

Witajcie,
męcze się z tym programem i na razie udało mi się wstawić coś takiego (aż wstyd taki projekt pokazywać jak widzę wasze :-(
http://imageshack.us/a/img13/470/p5mx.jpg

Przypominam, że wybrane płytki to Margot Domino, ściana jest biała a ten wzorek w paski to na prawdę nie jest aż tak wyraźny. Chciałam też zrobić obudowę wanny w płytkach z gwiazdkami no ale nie wyszło.
Ta szafka koło WC jeśli w ogóle będzie to cała biała.
Macie może inne pomysły jak tu urządzić ??

Sniper
11-10-2013, 09:36
męcze się z tym programem

Spokojnie, ja po roku męczarni z tym badziewiem, jestem na etapie wzajemnej tolerancji. :)


ściana jest biała a ten wzorek w paski to na prawdę nie jest aż tak wyraźny. Chciałam też zrobić obudowę wanny w płytkach z gwiazdkami no ale nie wyszło.

Zanim zrobisz screenshota, włącz opcję oświetlenie (przycisk w prawym górnym rogu). Wizualizacja zyska kapkę na jakości. Obudowę wanny wykonasz budując ściany o wys. 500 mm i szer. 50 mm. Potem wyłączasz kontrolę kolizji i wpychasz wannę w to miejsce.

A tak szczerze, to przy tak dużej łazience ja bym poszukał projektanta. Można tam dużo wyczarować. Może wyjdzie coś takiego:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Bathroom01.jpg

Niureczka
11-10-2013, 11:52
Sniper jeszcze raz dziękuje za poradę.
Gdy będę kupować płytki ( a mam nadzieję, że niedługo coś mi się uda wymyślić) to i tak będę prosić o zrobienie projektu w sklepie bo robią go za darmo jak się u nich kupuje. No chyba, że masz na myśli jakiegoś osobnego projektanta (nie znam żadnego i nie wiem ile za takie coś sobie liczą)? Uważasz, że moja łazienka jest faktycznie aż taka duża? To zaledwie 7,84 m (3,20x2,45) a tu na forum widzę czasami salony kąpielowe :-)
Zdjęcie, które dodałeś, super

annNS2
11-10-2013, 12:04
plytki bardzo fajne, ale majac tak przestronna lazienke warto sie jeszcze troche pomeczyc z ustawieniem sprzetow i plytek zeby stworzyc piekny salon kapielowy a nie pusta hale ;)
ja tam widze podwojna umywalke a i o bidet az sie prosi :)

a wanna pod skosem sie nie 'wcisnie'?

Niureczka
11-10-2013, 13:08
Wanna powinna się zmieścić pod skosem bo ściana jest na wysokość 1,20-1,30 m. Myśleliśmy też o dwóch umywalkach ale stwierdziliśmy, że lepsza będzie jedna większa. Bidet, hmm sama nie wiem, nigdy nie miałam i jakoś się obyło.

asiazett
11-10-2013, 13:17
Ja też nigdy nie miałam. A teraz mam. I się przydaje. Jako umywalka dla dziecka - hehe...

Niureczka
11-10-2013, 13:43
Przemyślę ten temat bidetu ale ze wstępnych przemyśleń skłaniałabym się raczej ku bidetcie. Macie jakiś pomysł na łazienkę z WC?

annNS2
11-10-2013, 13:53
jak dorwe jakis program to postaram sie pomoc, ale to dopiero wieczorowa pora ;) normalnie widze ta lazienke :)

Sniper
11-10-2013, 20:40
będę prosić o zrobienie projektu w sklepie bo robią go za darmo jak się u nich kupuje.

Nie wiem ile serca wkładają tacy projektanci, ale na pewno warto skorzystać z pomocy kogoś, kto ma więcej niż darmowy program. :)


Uważasz, że moja łazienka jest faktycznie aż taka duża? To zaledwie 7,84 m (3,20x2,45)
Dla mnie duża. Ja bym tam zmieścił sporą wannę, prysznic, wc, bidet, szafkę umywalkową i ze 2 słupki wiszące. I wrzuciłbym moje wymarzone meble Keramag MyDay:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Meble_KeramagMyDay01.jpg

megi02
11-10-2013, 21:26
Spokojnie, ja po roku męczarni z tym badziewiem, jestem na etapie wzajemnej tolerancji. :)



Zanim zrobisz screenshota, włącz opcję oświetlenie (przycisk w prawym górnym rogu). Wizualizacja zyska kapkę na jakości. Obudowę wanny wykonasz budując ściany o wys. 500 mm i szer. 50 mm. Potem wyłączasz kontrolę kolizji i wpychasz wannę w to miejsce.

A tak szczerze, to przy tak dużej łazience ja bym poszukał projektanta. Można tam dużo wyczarować. Może wyjdzie coś takiego:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Bathroom01.jpg

super ta łazienka, i te zasłony - fajny ciepły klimat, typowo nie łazienkowy :)

megi02
11-10-2013, 21:30
Ja też pokażę swoją wizualizację łazienki
jeszcze na etapie instalacji więc wszelkie sugestie miło widziane :)
216990216991216992

płytki w rzeczywistości są dużo jaśniejsze niż na wiz. i są szare bo tutaj nei wiem dlaczego ale jakoś mi to zdjęcie w brąz wpada
narazie też nie będzie tego słupka między wanną i prysznicem
zastanawiam się jeszcze co dać na okno ( bo na przeciwko jest drugi dom więc muszę czymś zasłonić) myślałam o rolecie dzień noc białej
ale jak tam patrze na wasze projekty to kurcze moja nowoczesna fajna łazienka wydaje mi się jakaś taka tandetna :)


jak tak patrze na te piękne salony kąpielowe to okazuje się że moja łazienka w cale nie jest taka maciupka bo ma 3,20 x 2,5 i już widzę że chyba ją sknociłam... płytki kupione, kafelkarz niedlugo zaczyna a mi się przestaje to podobać.
wkurzają mnie te 2 pasy dookoła, ten dekor też mnie zaczyna jakoś drażnić... i to lustro wpuszczone....
no kurde przestaje mi się ten projekt podobać a już za późno chyba żeby coś zmienić.
pomocy ... macie jakiś pomysł co z tym zrobić? czy panikuję bo tragedii nie ma?

a może wywalić po prostu te pasy i dokupić białych płytek?

tak wyglądają płytki:
biała
218010

szara
218011

i ten nieszczęsny dekor...
218013

asiazett
11-10-2013, 22:29
No to co? Znowu ja :rolleyes:. Chyba się Megi na Ciebie uwzięłam ;)

Wg mnie to nie pasy są w tym całym krajobrazie najgorsze. Chyba ta cała ścianka z umywalką jest do przearanżowania. Lustro - niby fajnie osadzone, ale... jakoś mi zgrzyta. Chyba chodzi o to, że się te drzwi w nim odbijają i to wygląda jak kolejny element tego tańca faktur. Kafle mi się bardzo podobają, szczególnie jak pokazałaś zbliżenia, ale te dekory u mnie by nie przeszły (choć to chyba kwestia gustu, tym może nie powinnaś się sugerować). Grube pasy dookoła, dość szeroko rozstawione, stapiają się z ciemną ścianką "umywalkową" i nagle wyskakują pionowe wzroki dekorów... Ja bym dekorom podziękowała zdecydowanie (może przyjmą spowrotem?). Lustro może lepiej wyglądało by gdyby było rozciągnięte na całej ściance, a nie urwana obok umywalki. A jako dekory z Twoimi płytkami ładnie skomponowały by się chromowe listwy, takie delikatne i cieniutkie

http://imageshack.us/a/img6/507/9ken.jpg

Albo i nawet jeszcze cieńsze. Są niestety dość drogie, ale wyglądaję pięknie. I można poszukać gdzie taniej. Albo użyć listew satynowych (nie chromowanych, błyszczących), a wtedy to w zykłej castoramie za kilka - kilkanaście zł za listwę się kupi. Na pewno lepsze niż te dekory :( sorry

asiazett
11-10-2013, 22:35
No nie Dusia, proszę Cię jeszcze raz z bliska spójrz na ten dekor. Przecież on wygląda jak gobelinowy obrus :bash: i do czego on ma tam nawiązywać? A same kafle mają naprawdę fajną fakturkę. Jak skóra jakiegoś zwierza ;) Gdzie do tego gobelin?

Hehe... Chyba pierwszy raz nasze wizje są tak dalekie od siebie :P

asiazett
11-10-2013, 22:54
Uff... a już ze zwątpienia popadałam w lekką panikę ;)

megi02
12-10-2013, 07:29
nooo na Was dzewczynki zawsze można liczyć:)))
Już wiem co mi tu nie grało, den cholerny dekor do niczego nie podobny, okropny i wogóle.
Muszę jechać do sklepu dowiedzieć się czy można go zwrócić.
Lustro faktycznie lepiej będzie wyglądało na całej ścianie niż takie oderwane, tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak, czy mi szklarz takie zrobi, długie na 3 metry... no ale chyba tak, przecież ludzie większe zamawiają:)

pytanie tylko co z tymi paskami dookoła, zostawiać czy wywalać? z jednej strony nie wiem czy dobrze będzie wyglądało jedna ściana szara reszta biała z drugiej strony moze jak sie wywali ten dekor to z tymi paskami nie będzie aż tak źle? jak myślicie?
Asia te chromowane listwy to gdzie byś dokładnie widziała? bo ja kompletnie nie mam zmysłu dekoracyjnego i nie wiem gdzie je dać :)

jejku jak ja Wam dziękuje, z mojej łazienki coś się jeszcze da zrobić :) a płytki są naprawde fajne, generalnie wszystko ma fakturkę i ściany i podłoga, i wszystko się delikatnie mieni. Podlogi Wam nawet nie wrzucam bo na zdjęciu to wygląda jak zwykły biały gres ale jest fajny :)
Wiem że każdy ma inny gust i widzę Duśka że Tobie się nie podoba tak więc przyjmuje z pokorą Twoją krytykę :)))

megi02
12-10-2013, 12:42
Dziewczyny mam wizualizację bez dekoeru z samym lustrem po wiem Wam że o niebo lepiej
218065

jest jeszcze opcja z krótszym lustrem ale jakoś ta ściana mi się pusta wtedy wydaje
218066

i teraz co z tymi paskami, zostawić je czy nie? i co z tą listwą chromowaną? jeśli ją dać to gdzie?

ewa72_krakow
12-10-2013, 13:49
Ja niestety zrezygnowalam z lustra po calosci - nie robia w calosci 3m, a klejonego nie chcialam. Dowiedz sie, czy lokalni szklarze sa w stanie takie zrobic (i ile to kosztuje, bo mnie "rzucili" 8,5 stowy...).

AmelieJ
12-10-2013, 13:51
stanowczo lustro na całej ścianie :yes:

megi02
12-10-2013, 13:52
kurcze na to nie wpadłam... zadzwonię i zapytam czy robią takie lustro bo klejonego też nie chcę

z tymi pasami mam dalej dylemat
jeszcze taka opcja jest
218070

tylko znów nie wiem czy to dziwnie nie będzie wyglądało, bo fajnie by to było gdyby to było na całej długości i szerokości prysznica (100x80) a tak to tu trochę będzie wystawać a tu znów za krótko...
jak myślicie? tak czy te pasy zostawić?

duś
12-10-2013, 15:11
oj nie nie, w ogóle projekt mi się podoba, tylko kafle w zbliżeniu tracą. białe są ok, dekor wygląda... no cóż dziwnie. paski dookoła łazienki bym wyeliminowała, ale uklad kolorystyczny w ogóle bardzo mi się podoba.

zmiana lustra bardzo na plus też. i też obawiam się że możesz mieć problem z 3m.
nie wiem, czy planujesz parawan szklany na wannie, ale jeśli tak, to miejsce jego mocowania można wykorzystać dla "ukrycia" przecięcia lustra.

paski pod prysznicem - niespecjalnie do mnie przemawiają, ale jeśli się zdecydujesz, to kafle koniecznie musiałyby być tak docinane, aby były na cała szerokość kabiny

asiazett
12-10-2013, 16:07
Faktycznie - bez dekoru o niebo lepiej, a z lustrem na całości o 2 nieba. Lustro 3 m na bank jest do wykonania - kwestia ceny i zgrania z tym, ile jesteś w stanie zapłacić ;)

Jeśli jednak nie chcesz się podjąć 3 m lustra to może pociągnąć je od lewej strony umywalki w stronę wanny, a nie jak na wizce, od prawego brzegu umywalki w stronę lewą (kibelkową)...

Listewki widzę w formie takiej opaski dookoła łazienki, w zastępstwie tych ciemnych pasów. Ja bym zrobiła 2 lub 3 trzy listewek. Górny rząd zaczął by się razem z górną krawędzią lustra, dolny - z dolną krawędzią. I ewentualnie jeszcze środkowy. Ale to zdecydowanie trzeba by na wizce zobaczyć. Okno trochę komplikuje tutaj wszystkie geometrie ;)

Pasy pod prysznicem raczej nie :no:

megi02
12-10-2013, 17:35
dusia, parawanu nie będzie bo będzie prysznic, zadzwonię to mojego szklarza w poniedziałek bo dziś chyba nie pracowali:) i dowiem się jak sprawa z tym lustrem
jeśli się da to robię lustro na całości bo o niebo lepiej to wygląda, jak nie da rady to przesunę lustro do wanny a nad kibelkiem będzie cała szara ściana

Asia z tymi listwami to super by wyglądało takie właśnie 2 pasy nad i pod lustrem
no okno faktycznie jest i to jest dość duże ale to kiedyś była kuchnia :| ale mi nie potrzebna bo na dole będzie duża więc z obecnej łazienki robie pralnię a z kuchni łazienkę :)

ps. pani "architekt" ze sklepu jest trochę niepocieszona że robię zmiany i dziwi mi się że nie podobają mi się pasy i dekor... masakra po prostu :)

aa dziewczyny a macie pomysł co tu w oknie powiesić? bo na przeciwko są domy i nie bardzo chcę żeby mnie ktoś oglądał jak latam po łazience:)

zaraz pewnie mnei wyśmiejecie ale myślałam o białych roletach dzień noc ale nie wiem czy to dobry pomysł
generalnie łazienka jest zimna i czymś ją będę chciała ocieplić, więc na pewno gdzieś stanie biała donica z kwiatkiem, bo uwielbiam kwiatki :)

duś
12-10-2013, 18:15
a racja, nie zauważyłam osobnego prysznica.

co do okna - mi się rolety materiałowe w oknach nie podobają (sama je mam, ale "pod" firanką - one pełnią tylko funkcję praktyczną, bo wartości estetycznej nie przedstawiają żadnej). znacznie ciekawej wyglądają plisy (też mogą być dzień noc) lub żaluzja - moim zdaniem przy takiej prostej łazience i jedno i drugie będzie wyglądało fajnie.
(mam żaluzje w 1 pomieszczeniu i bardzo lubię efekt prześwitującego przez nie słońca, więc namawiam na to rozwiązanie :))

megi02
12-10-2013, 18:54
duśka mi się żaluzje podobają tylko za chiny nie mogę znaleźć fajnej, takiej żeby pasowała, masz jakiś pomysł?
jeśli chodzi o plisy to nie śmiej się ale nie mam pojęcia co to jest:) i czym to się różni od rolety. PRzeglądałam właśnie zdjęcia ale nie do końca to rozumiem:bash:

i wogóle mam jakiegoś doła, jak kurcze z łazienką dochodzę do ładu, to miałam dylemat z kuchnią, i też ją wkleiłam na FM i opisałam nawet że wizualizacja jest bardzo surowa bo nie ma kolorów ścian podłóg itp a że kuchnia jest biała to wygląda to średnio i jakiś koleś skomentował ją krótko że wygląda jak bar w knajpie i zrobiło mi się cholernie smutno bo wydajemy na nią naprawde dużo kasy i wydawało mi się że będzie super a tu takie coś:(

duś
12-10-2013, 19:21
jeśli chodzi o żaluzje - ja zleciłam to jakiejś no-name firmie, która ma stoisko w supermarkecie. pan przyjechał, wymierzył, za 3 tyg przyjechał zamontować. cenowo wychodziło tak, jak gotowce, więc absolutnie nie przepłaciłam.

plisy to forma rolety. ale wyglądają moim zdaniem znacznie ciekawiej - ta harmonijka jest interesująca, można je dowolnie suwać góra-dół, no i nie wygląda to jak kawałek kolorowej szmaty w oknie (czy wspominałam już jak bardzo nie podobają mi się rolety? hehe)

megi02
12-10-2013, 19:26
aaaa ok to już w takim razie rozumiem :))
mi się też to podoba ale nie wiedziałam jak to działa:)
w takim razie teraz muszę się zastanowić czy zrobić te plisy czy rolety
tylko w jakim kolorze byś to widziała? biały? i z czego te zaluzje? metalowe? drewniane?

Niureczka
12-10-2013, 20:18
jak dorwe jakis program to postaram sie pomoc, ale to dopiero wieczorowa pora ;) normalnie widze ta lazienke :)
annnS2 gdybyś mogła wstawić wizkę byłoby super. Ja próbuje coś robić ale wydaje mi się, że kręce się w kółko. Po rozmowie z M dowiedziałam się, że lepiej aby WC został tam gdzie jest, kaloryfer można przesunąć na tej samej ścianie, a wanne można ew dać pod skos. W związku z tym zrobiłam coś takiego. Nadaje się to na coś?
http://imageshack.us/a/img600/7530/1psi.jpg
http://imageshack.us/a/img22/108/vow3.jpg
Płytki na wannie to te w gwiazdki, oczywiście do samej góry wanny,a te paski to nie są tak wyraźne jak tutaj.

Sniper
12-10-2013, 20:24
@megi02:
Wg mnie dekor jest przeokropny. Szerokie pasy z płytek nie wyglądały tak źle, ale wydaje mi się, że dzisiaj już się od tego odchodzi - przynajmniej tak widzę po setkach wypasionych wizualizacji, które zgromadziłem. Teraz raczej inny kolor płytek stosuje się na całych, większych płaszczyznach.

Widziałem natomiast na żywo piękną łazienkę oplecioną dookoła cieniutkimi chromowanymi listewkami o szer. 7 mm. Od dołu były 3 rzędy płytek 30x60, wyżej ta cienka listwa, która znajdowała się dokładnie między umywalką a lustrem, potem znów 2 rzędy płytek i kolejna listwa tuż nad lustrem. Wyglądało to naprawdę zacnie. Listwy miały niestety 2 wady: cenę 325 zł za listewkę o długości 2,5 m i bardzo delikatną powłokę, podatną na zarysowania. Fotka jest zrobiona telefonem, więc marnie wygląda, ale na żywo szczęka opada:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy01.jpg

I kilka innych przykładów:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy04.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy03.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Listwy02.jpg

Ostatnia wersja wydaje mi się już przesadzona. Co za dużo, to niezdrowo.

megi02
12-10-2013, 20:43
Sniper wiem już że dekor jest przeokropny i nie pytaj dlaczego się na to zgodziłam bo nie wiem :) ale już to odkręciłam i w poniedziałek jadę oddać płytki
będzie też listwa chromowana tylko muszę dobrze poszukać bo właśnie wiem że są duże rozbieżności w cenach (znalazłam takie za 98 i za 159zł za metr w internecie ale muszę jeszcze po salonach jechać poszukać)
dostałam wstępną wizualizację z tą listwą i jak wiesz kompletnie nie oddaje ona tego jak to będzie wyglądało ale wydaje mi się że o niebo lepiej niż ten dekor i paski ;)
tylko Pani projektująca źle mnie zrozumiała i zrobiła listwy jedna za wysoko druga za nisko bo docelowo mają być pierwsza na górnej a druga na dolnej krawędzi lustra.
Myślisz że tak jest ok?
218128

218129

218130

asiazett
12-10-2013, 21:30
@megi02:
cenę 325 zł za listewkę o długości 2,5 m

Conajmniej połowa z tego - wiem, bo sama kupowałam. Zgadzam się, że tanie nie jest, ale efekt - sami widzicie na inspirkach :yes: Do tych fakturowych płytek, to akurat będzie jak znalazł :yes: A dekory to co? Tanie? :P

Megi - ślicznie :yes: Elegancko, czysto, schludnie i przejrzyście. W porównaniu do tego co było - jakieś gobeliny :sick: - hihi.

duś
12-10-2013, 23:10
jeśli chodzi o plisy, to wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś podwójnego tj. zarówno z efektem dzień-noc, jak i transparentne. nie wiem czy w ciągu dnia okno będzie odsłaniane - jeśli w zasadzie nie, to "przepuszczające światło" za dnia umożliwią korzystanie z łazienki bez zapalania światła, a z drugiej strony - dzień-noc zapewnią intymność przy włączonych żarówkach. nie wiem niestety jak to się dokładnie nazywa, że można uzyskać 2 rodzaje efektów.

co do żaluzji - przede wszystkim musisz się zastanowić jak byś chciała je zamontować: czy w świetle szyby, czy na wnęce okiennej. jeśli to 1 rozwiązanie wchodzi w grę - kolor dobierzesz do ramy okiennej czyli biel o ile dobrze pamiętam. jeśli na wnęce - możesz sobie pozwolić na większą fantazję, ale też bym za daleko od kolorystyki łazienki nie odchodziła.
co do materiału - chyba jednak proponowałabym aluminiowe. drewniane bardzo mi się podobają, ale to jest jednak łazienka i nie wiem, jak one będą się zachowywały przy wilgoci. natomiast obecnie aluminiowe wyglądają bosko (któraś dziewczyna ma szerokie siwe żaluzje w kuchni) i niczym nie przypominają brzydactwa z początku lat 90.

niestety nie wiem, jak kształtują się ceny i jednych i drugich, bo moje drewniane żaluzje były zamawiane tam, gdzie rolety zaciemniające, więc na pokwitowaniu mam zbiorczą sumę.

Sniper
13-10-2013, 02:17
@ megi02: No faktycznie, projektantka nie zrozumiała o co chodzi. Ona przykleiła te listwy do płytek, w dodatku dała takie wielkie aluminiowe, jakich się używa do łączenia podłóg. Mają być cieniutkie i wklejone między płytki.

megi02
13-10-2013, 08:31
Asia ciesze się że Ci się podoba:) teraz tylko męża muszę uświadomić że te listwy to troche drogie będą bo kurcze około tysiąca to wyjdzie (albo i drożej) więc muszę z nim pogadać, ale łazienka dużo bardziej w takiej formie mi się podoba :)

duśka wybiorę sie w pare miejsc gdzie robią rolety żaluzje itp, pooglądam, pomierzymy i zobaczymy co z tego wyjdzie ale myślę że żaluzje byłyby ok:)

sniper, no Pani architekt po pierwsze nie zrozumiała a po drugie program w którym robi wizualizację też chyba nie do końca pokazuje wszystko dobrze, bo ona wie o jaki listwy chodzi i że mają być cieniutkie (8mm? czy 10 mm? jak myślisz? czy jeszcze cieńsze?)
a tutaj jakoś dziwnie to widać no i jak mówiłam, w złym miejscu są

asiorka1987
13-10-2013, 15:35
Witam,
chciałabym się zapytać - czy może ktoś z Was wie co to za płytki na podłodze i nad zlewem te szaro - czarne...

218244218245

kori
13-10-2013, 21:05
asorka1987, nie wiem co to ale przyłączam się do Twojego pytania :-)

kori
13-10-2013, 21:15
witam ponownie, tym razem szukam pomocy w zaprojektowaniu rozkladu dolnej łazienki
Generalnie ma się tam pojawić umywalka z szafką, wc i kabina.
Okno na niebiesko, na wysokosci 133cm, od wylewki
Jakbyście zaprojektowali układ:
Dziękuje za pomoc

http://imageshack.us/a/img580/7853/e2so.jpg
218289

Sniper
14-10-2013, 00:18
Pani architekt po pierwsze nie zrozumiała a po drugie program w którym robi wizualizację też chyba nie do końca pokazuje wszystko dobrze, bo ona wie o jaki listwy chodzi i że mają być cieniutkie (8mm? czy 10 mm? jak myślisz? czy jeszcze cieńsze?)

Te z pierwszego zdjęcia, które wkleiłem mają 7 mm i wyglądają super. Pewnie do 1 cm będą ok, ale grubszych raczej bym nie dawał.

Sniper
14-10-2013, 01:28
Czy ktoś z Was posiada nad wanną deszczownicę, prysznic i wylewkę? Potrzebuję inspiracji jak rozwiązać problem sterowania tymi elementami? Szału dostaję, bo nie mogę znaleźć nic ładnego, z kwadratowymi rozetami. Może ktoś pochwali się jakimś zdjęciem?

megi02
14-10-2013, 07:32
ok to super bo wiem że są 1cm u mnie w salonie z płytkami a wszędzie są grubsze. Więc musze jechać je dzisiaj zobaczyć

annNS2
14-10-2013, 08:21
kori - a jaka ma byc kabina? przy takim ukladzie fajnie by wygladal brodzik z kabina walk-in...:)

AniaS79
14-10-2013, 09:17
jeśli chodzi o plisy, to wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś podwójnego tj. zarówno z efektem dzień-noc, jak i transparentne. nie wiem czy w ciągu dnia okno będzie odsłaniane - jeśli w zasadzie nie, to "przepuszczające światło" za dnia umożliwią korzystanie z łazienki bez zapalania światła, a z drugiej strony - dzień-noc zapewnią intymność przy włączonych żarówkach. nie wiem niestety jak to się dokładnie nazywa, że można uzyskać 2 rodzaje efektów.

Duś pojedyncze plisy wystarczą. Pod warunkiem, że są białe/jasne. Mam w obu łazienkach i zasunięte dają naprawdę dużo światła. Nie ma nawet półmroku, jest po prostu jasno. Przy okazji wychodzi taniej niż przy podwójnych.

Megi02 szykuje się bardzo ładna łazienka :)

Kori ja pewnie kombinowałabym z kabiną i wc lewej stronie okna, umywalka z szafką na prawej ścianie.
Kabina albo w rogu, albo bliżej drzwi, typu walk in i za nią wc (rozumiem, że nie ma tam skosów).

kori
14-10-2013, 09:31
dziewczyny, nie ma żadnych skosów.
planowałam pierw umywalke, dalej wc i n akoncu kabine walk-in z brodzikiem max 5cm powyzej podłogi
natomiast w przypadku walk-in - nigdy nie miałam, ale obawiam sie ze oda bedzie leciec na przeciwna sciane i po kazdym prysznicu trzeba bedzie wycierac sciane i podloge :-(

taki układ
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/80/f2/0f/80f20f8f16435e1990772964fc709560.jpg

tylko pytanie czy na 230cm zmieniści się i umywalka i wc i kabina???tak aby ybło praktycznie i użytkowo??

fajna kobieta
14-10-2013, 10:38
Zmieścić to moze i sie zmieści ale nie będzie ani praktycznie ani użytkowo ani estetycznie.Bedzie po prostu ścisk i tłok.

Sniper
14-10-2013, 10:38
tylko pytanie czy na 230cm zmieniści się i umywalka i wc i kabina???tak aby ybło praktycznie i użytkowo??

Tu masz podane minimalne odległości:
http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

Kibelek potrzebuje min. 20 cm po obu stronach, ale robi się ciasnawo. 25 cm to już full wypas. Minimalna sensowna kabina to jakieś 80 cm. Jak coś zostanie, to na umywalkę będzie. :-)

Z kolei walk-in chyba potrzebuje sporego zapasu jeśli chodzi o długość. U mnie wysoko zawieszony prysznic nad wanną rozchlapuje wodę na ok. 1,5 m.

kori
14-10-2013, 11:14
fajna kobieta no to mnie teraz zmartwiłas. Ta łazienka będzie typowo gościnną, ew szybki prysznic przed wyjsciem.

sniper kabinę planujemy 80cm aby postawić ją w górnym lewy rogu; op prawej stronie mamy okno
a więc po odjęciu kabiny pozostaje 150cm (230cm - 80cm kabina)

Zatem jaką umywalkę powinnam zamontować i jaki sedes, i jakie pozostawić odległości pomiedzy umywalką, sedesem i kabiną, aby było ok??

kinka
14-10-2013, 11:29
Kori,wszystko ci się zmieści,jeśli chcesz walk-in to tylko układ taki (brodzik 80cm)
http://img34.imageshack.us/img34/9279/y1q7.jpg
lub tak ze zwykłą (80x110cm)
http://img30.imageshack.us/img30/2210/9h23.jpg
inspiracja
http://img22.imageshack.us/img22/9189/55r2.jpg

kori
14-10-2013, 11:33
dzieki kinka, no i teraz pytani ektóra wersję wybrać :-)
wersja 1 jest ciekawa wszystko na jednej scianie
ale obawiam sie ze w wersji 2 bedzie problem z otwieraniem okna ew. umyciem. Ale z drugiej strony to nie jest aż tak problematyczne

z drugiej strony jesli damy zamykana kabine to jak w wersji 2 wjesc do niej??

która wersja wg Was??

kori
14-10-2013, 12:18
duś ale masz na mysli kabinę narożną??

Niureczka
14-10-2013, 13:09
annnS2 gdybyś mogła wstawić wizkę byłoby super. Ja próbuje coś robić ale wydaje mi się, że kręce się w kółko. Po rozmowie z M dowiedziałam się, że lepiej aby WC został tam gdzie jest, kaloryfer można przesunąć na tej samej ścianie, a wanne można ew dać pod skos. W związku z tym zrobiłam coś takiego. Nadaje się to na coś?
http://imageshack.us/a/img600/7530/1psi.jpg
http://imageshack.us/a/img22/108/vow3.jpg
Płytki na wannie to te w gwiazdki, oczywiście do samej góry wanny,a te paski to nie są tak wyraźne jak tutaj.

Czy możecie mi pomóc z łazienką aby potem nie dostało mi się po głowie za jej wygląd? Nie za bardzo wiem jak ułożyć w niej płytki, jakie meble wstawić. Próbuje coś robić w darmowym programie ale nie za bardzo mi to idzie niestety :-(

2112wojtek
14-10-2013, 13:15
przy 2 - kabina może być rozsuwana.

ale mi się podoba 1 - lubię takie wagonowe układy.

:DNie tylko Ty!
Takie "wagonowe" układy lubi większość, bo to jest układ czytelny i przy tym bardzo logiczny a więc nawet podświadomie oko "ludzkości" odbiera go jako naturalny i poukładany.
Razić może jedynie na planie to ,że zastosowany jest tam typowy brodzik wchodzący w światło okna, ale przy tej szerokości pomieszczenia można zamiast brodzika zrobić na całej szerokości niszę-strefę bez brodzika, przez co łazienka nie będzie poszatkowana a i dostęp oraz sama kąpiel wygodna.

kori
14-10-2013, 13:30
jezeli chodzi o wersje bez brodzika, jak wyglada sprawa uzytkowania chodzi o fugi. wiadomo brodzik sie umyje i czysty, a bez brodzika??
Ktoś z Was użytkuje, mozecie poradzić??

AniaS79
14-10-2013, 13:35
Pierwsza świetna, ale w zestawieniu jak na inspiracji. Czyli od drzwi pierwsze wc, potem lustro, na końcu kabina. W takim układzie wc nie rzuca się w oczy na pierwszym planie i nie ma problemu z wystającą ze ściany na samym środku obudową stelaża. W tej wersji na zdjęciu wszystko ładnie gra.

kori
14-10-2013, 13:46
no ale od razu po otwarciu drzwi wc???????:-)
myślałam, zeby całość zabudować tj. odsunąć umywalke od ściany i zabudować razem ze stelażem wc w jednej linii
218397

moniss
14-10-2013, 13:57
kori, ja stawiam na wersję nr. 1, ale kabina walk-in i bez brodzika.
Co do płytek na podłodze prysznica, to jest z nimi dokładnie tak samo jak z pozostałymi w łazience, więc nie musisz się tym wcale przejmować.
Ja mam w łazience standardową kabinę narożną ale bez brodzika i najgorsza w utrzymaniu czystości jest właśnie owa kabina (ma dużo trudno dostępnych miejsc na listwach, gdzie tylko karcher daje radę coś wyczyścić). Następnym razem będzie prysznic typu walki-in, z jedną szklaną ścianą.

misia_wroc
14-10-2013, 13:57
kori, w Twoim wątku widziałam najoptymalniejsze rozwiązanie zaproponowane przez Magda34 - od wejścia umywalka (bo na toaletę jest za mało miejsca ze względu na drzwi), toaleta i kabina walk - in na szerokość łazienki.

218400

Co do użytkowości kabiny walk in to sama nie posiadam, ale wielu znajomych ma i chwali, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego spadku podłogi.

kori
14-10-2013, 14:11
moniss my też obecnie mamy standard kabine i doczyścić kazdy zakamarek - niemożliwe/nierealne:-(
obawiam sie tylko co dzieje się z fuga, jak cały czas leje się op niej woda (podczas uzytkowania prysznica), czy trzeba jakoś impregnować??

tylko nadal boje się że jak nie zamknę kabiny to woda bedzie leciała po przeciwległej scianie mimo spadku - przeciez woda odbija się od ciała i wędruje gdzie jej pasuje, wiec napewno będzie się chlapać:-)

moniss
14-10-2013, 14:27
Fuga pod prysznicem taka sama jak na pozostałej części łazienki. Nic się z nią nie dzieje, a użytkujemy łazienkę już ponad 3 lata.

kori
14-10-2013, 14:33
hmmm to chyba przekonaliście mnie do wersji bez brodzika
zatem musze teraz zagłębić wiedzę dot. odpływów liniowych.
macie wiedzę na co zwrócić uwagę, jaki producent, czy w podłodze, czy w ścianie?? no i co powinnam wiedzieć w temacie??

kinka
14-10-2013, 17:14
Niureczka co do płytek to nie pomogę bo sama mam z tym problem,ale jeśli chodzi o układ to twój mi się nie podoba.Gdyby to była moja łazienka to zrobiłabym tak:
http://img822.imageshack.us/img822/9278/rmj7.jpg
Wanna pod skosem,prostokątna,owalna ok 180cm,dwie umywalki na ścianie od wejścia i koło nich grzejnik,na trzeciej wc i bidet.Łazienkę masz sporą i możesz sobie pozwolić na większa wannę czy duża umywalkę jedną czy dwie.

Sniper
14-10-2013, 17:39
hmmm to chyba przekonaliście mnie do wersji bez brodzika
zatem musze teraz zagłębić wiedzę dot. odpływów liniowych.
macie wiedzę na co zwrócić uwagę, jaki producent, czy w podłodze, czy w ścianie?? no i co powinnam wiedzieć w temacie??

Największą wiedzę to powinien mieć wykonawca, bo nie wszyscy wiedzą jak robić prysznice walk-in (chodzi o spadek). Mój znajomy rok temu wykańczał mieszkanie, znalazł fest ekipę robiącą same apartamenty - łazienkę zrobili mu na picuś glancuś. I po pierwszym prysznicu woda doszła mu do salonu. Pierwszy tydzień użytkowania nowego mieszkania rozpoczął od remontu łazienki, holu i części podłogi w salonie.

annNS2
14-10-2013, 18:31
niureczka
ja tam widze umywalke na wprost drzwi, szafka z dluuugim blatem (180cm) i szuflada (60cm mniej wiecej taka jak w inspiracji), nad umywalka lustro 80x120cm
pod skosem zabudowana wanna, grzejnik pomiedzy wanna a szafka umywalkowa
z plytek wybralabym tylko te jasne i te w paseczki lub gwiazdki. nic wiecej.
w plytkach w paseczki/gwiazdki zrobilabym wanne i sciana z umywalka na szerokosc lustra...
to tak na szybko (przepraszam za wykonanie;P)

kinka
14-10-2013, 18:54
Niureczka oczywiście twój wybór,ale mnie nie przekonuje ta pusta ściana 240cm przy wejściu,a drzwi zazwyczaj w łazience otwierają się na zewnątrz.

moniss
14-10-2013, 21:30
Niureczka , ja bym dodała jednak bidet obok wc.
Wspominałaś coś o bidettcie, ale to jest sprzęt do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. W bidecie poza funkcją podmywania się, można nawet umyć nogi (może też małemu dziecku służyć za umywalkę), nad wc z bidettą wyłącznie funkcja podmywania.

Stelaż wc wbudowany w ścianę.
Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki :)
Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu ;)
218546 218547 218548
I z cała jasną podłogą:
Wersja I
218549
Wersja II
218561

Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)

2112wojtek
14-10-2013, 21:50
dziękuję. jak pokażę mojemu staremu, że ktoś określił moje wnętrzarskie preferencje mianem "logicznych" i "poukładanych" to chyba stwierdzi, że świat się skończył :)
No to pozdrowienia dla Starego:)
Ale, żeby nie było tak słodko, to powiem Ci ,że... masz też rację z tym utrzymaniem czystości a zwłaszcza przy płytkach rektyfikowanych i odpowiednich fugach, czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż tradycyjnego brodzika.;) Nie ma też problemów z uszczelniającym silikonem, który nie należy do wyjątkowo trwałych.
Natomiast odpływ liniowy można obecnie zrobić niemal na 100% wszędzie, bo oprócz posadzkowych odpływów liniowych krytych i otwartych, ludzkość wymyśliła także liniowe odpływy ścienne, które da się instalować nawet w budynkach szkieletowych na piętrze.

annNS2
14-10-2013, 21:51
z bidetem i z ta ciemna podloga wyglada swietnie!! :)

Niureczka
14-10-2013, 22:18
A może coś takiego:
1)
http://imageshack.us/a/img12/5184/r43e.jpg
2)
http://imageshack.us/a/img826/7358/i3o6.jpg
3)
http://imageshack.us/a/img801/4397/c63m.jpg
4)
http://imageshack.us/a/img534/2052/7ar9.jpg

Te paski koło lustra to wąski dekor w paski, Wanna obłożona albo dekorem w paski albo ciemnymi płytkami. Nie dawałam bidetu bo jeszcze nie zdecydowaliśmy na 100% czy będzie. Tylko gdyby miał być to wersja nr 1 wchodzi w grę bo inaczej to się nie zmieści.

Niureczka
14-10-2013, 22:21
Niureczka co do płytek to nie pomogę bo sama mam z tym problem,ale jeśli chodzi o układ to twój mi się nie podoba.Gdyby to była moja łazienka to zrobiłabym tak:
http://img822.imageshack.us/img822/9278/rmj7.jpg
Wanna pod skosem,prostokątna,owalna ok 180cm,dwie umywalki na ścianie od wejścia i koło nich grzejnik,na trzeciej wc i bidet.Łazienkę masz sporą i możesz sobie pozwolić na większa wannę czy duża umywalkę jedną czy dwie.

kinka
nie bardzo podoba mi się, że wchodząc do łazienki pierwsze to rzuci się drabinka a potem wc + bidet. No i M nie będzie zadowolony bo to wiąże się ze zmianą odpływów- i nie wiem czy da się je zmienić

Niureczka
14-10-2013, 22:24
niureczka
ja tam widze umywalke na wprost drzwi, szafka z dluuugim blatem (180cm) i szuflada (60cm mniej wiecej taka jak w inspiracji), nad umywalka lustro 80x120cm
pod skosem zabudowana wanna, grzejnik pomiedzy wanna a szafka umywalkowa
z plytek wybralabym tylko te jasne i te w paseczki lub gwiazdki. nic wiecej.
w plytkach w paseczki/gwiazdki zrobilabym wanne i sciana z umywalka na szerokosc lustra...
to tak na szybko (przepraszam za wykonanie;P)
annNS2 nie bardzo widzi mi się ta umywalka i blat. Gdzie ja będę trzymać jakieś kosmetyki, zapas papieru, itp. No i pewnie blat byłby wiecznie pochlapany, kurcze sama nie wiem

Niureczka
15-10-2013, 06:46
Niureczka , ja bym dodała jednak bidet obok wc.
Wspominałaś coś o bidettcie, ale to jest sprzęt do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. W bidecie poza funkcją podmywania się, można nawet umyć nogi (może też małemu dziecku służyć za umywalkę), nad wc z bidettą wyłącznie funkcja podmywania.

Stelaż wc wbudowany w ścianę.
Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki :)
Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu ;)
218546 218547 218548
I z cała jasną podłogą:
Wersja I
218549
Wersja II
218561

Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)

moniss podoba mi się ta ciemna podłoga tylko czy nie podzieli ona wnętrza? Rozumiem, żę szafka miałaby być na całą szerokość czyli ok. 1,10-1,20, fajnie bo można w niej dużo pomieścić. Umywalka musiałaby być nadblatowa, nie da się jakoś meblowej tam wsadzić? Nie miałam nadblatowej i może moje wyobrażenie, że chclapie się na blat jest mylne? Zastanawiam się czy można też dać grzejnik pod skosem, a koło umywalki zrobić tylko wieszak na mały ręcznik?
Co do płytek to czy po stronie wc i bidetu one są do połowy, dobrze widze? A ściana koło umywalki jest cała w płytkach? Wanna też jest obudowana dekorem? Podoba mi się pociągnięty dekor dalej na ścianę za lustrem, tylko potrzebuję dość wysokiego lustra ze względu na dużą różnicę wzrostu moją i M, czy nie będzie przesady jak będą tam trzy rzędy dekoru? Nie wiem jeszcze czy gwiazdeczki będą lepsze czy paski, obydwa bardzio mi się podobają (szkoda, ze nie da się wsadzić obu). Paski są bardziej delikatne a gwiazdki bardziej widoczne. To jeszcze do przemyślenia.
Generalnie podoba mi się :-) Sami też myśleliśmy o takiej ściance koło wanny.

annNS2
15-10-2013, 07:50
w swojej lazience mam i umywalke nablatowa (kolo twins 60cm) i blat, pod blatem dwie szuflady ktore mieszcza wiekszosc kosmetykow, suszarke ect. (dodatkwo mam wiszaca szafke, ale to jest moja jedyna lazienka) ;) przy tak glebokiej umywalce blat prawie nigdy nie jest pochlapany (przy dwojce malych dzieci). poza tym jak juz sie zachlapie to wole przetrzec blat nic cala podloge ;)
lustro mam na wysokosci 120cm o wymiarach 120x90cm (na pełne 3 płytki) i przy wzroscie mojego meza (200cm) w zupelnosci wystarcza.
przy ukladzie jaki proponuje moniss szafke na zapasy mozesz ew. umiescic pod skosem za toaleta.
ps. do lazienki da sie wsadzic wszystkie mozliwe dekory wzory i kolory, ale juz jedna taka lazienke masz ;)

megi02
15-10-2013, 08:10
w swojej lazience mam i umywalke nablatowa (kolo twins 60cm) i blat, pod blatem dwie szuflady ktore mieszcza wiekszosc kosmetykow, suszarke ect. (dodatkwo mam wiszaca szafke, ale to jest moja jedyna lazienka) ;)

Ann mam pytanie odnośnie Twojej umywalki twins :) bo ja ją też mam kupioną do dolnej łazienki i powiedz mi jak Ci sie sprawdza no i najważniejsze czy w łazience nie widać tego że nie jest idealnie biała? bo jak ją rozpakowałam to zauważyłam że to jest ceramika z gatunku tych bardziej żółtych niż białych ;/

annNS2
15-10-2013, 09:04
moja pasuje do pozostalych sprzetow i nie uwazam zeby byla zolta ;) poza tym sprzety sa od siebie oddalone i w sztucznym swietle nie zauwaza sie zadnej roznicy :)

Sniper
15-10-2013, 10:24
kinka
nie bardzo podoba mi się, że wchodząc do łazienki pierwsze to rzuci się drabinka a potem wc + bidet. No i M nie będzie zadowolony bo to wiąże się ze zmianą odpływów- i nie wiem czy da się je zmienić

W pełni się z tym zgadzam. Kibelek, choćby najpiękniejszy, zdecydowanie nie powinien być numerem jeden w łazience. O wiele lepiej prezentuje się ładna szafka z umywalką. Owszem, czasem trzeba coś poprzestawiać, ale nie wtedy gdy łazienka jest tak duża a swoboda aranżacji niemal nieograniczona. Przenoszenie wc na drugą stronę w ogóle może być problemem, bo trzeba pruć wylewkę, zachować odpowiedni spadek rury a w najgorszym przypadku zastosować pompę. Bez sensu.

Propozycja moniss wydaje się do tej pory najlepsza - na wprost wejścia umywalka i lustro, wanna w wygodnym miejscu a wc i bidet zapewniające pełną dyskrecję. Gdybym miał coś tu zmodyfikować, pewnie zrezygnowałbym z muru oddzielającego wannę od umywalki i zastąpił go szklaną przegrodą, żeby zyskać na miejscu. Rant wanny wystarczy, żeby zmieścić potrzebne kosmetyki, a trochę gorzej wygląda to w okolicy umywalki. Tam zdecydowanie brakuje miejsca do przechowywania, więc skróciłbym blat i umieścił obok niego wiszący słupek.

Odnośnie Twoich wizualizacji z postu #5870: nie wciskaj wanny pod skos, jeśli nie planujesz prysznica w łazience. Wyobrażasz sobie swojego faceta zwiniętego w kucki i opłukującego się słuchawką prysznicową, tylko dlatego, że nie może się wyprostować?

Sniper
15-10-2013, 10:27
Przy okazji pozwolę sobie ponowić moje pytanie: czy ktoś z Was posiada nad wanną deszczownicę, prysznic i wylewkę? Potrzebuję inspiracji jak rozwiązać problem sterowania tymi elementami? Szału dostaję, bo nie mogę znaleźć nic ładnego, z kwadratowymi rozetami. Może ktoś pochwali się jakimś zdjęciem?

Niureczka
15-10-2013, 11:38
Zgadzam się co do wanny, lepiej ułożyć ją wzdłuż dłuższej ściany. Wc i bidet też fajnie są ulokowane:-) Zastanawia mnie kwestia umywalki i grzejnika. Faktycznie będzie lepiej jak umywalka będzie na wprost wejścia a nie na tej ścianie po lewej + szafka słupek stojący/wiszący ? Nie trzeba wtedy budować żadnej ścianki ani dawać szkła koło wanny żeby oddzielić wannę i umywalkę.
A grzejnik nie będzie lepiej wyglądał pod skosem? I z wanny będzie blisko sięgać.

annNS2
15-10-2013, 17:03
niureczka tutaj lazienka forumowej kolezanki (niestety nie pamietam ktorej :)) z podobnym ukladem jak twoja, tylko chyba ciut wieksza i z prysznicem ;) wanna pod skosem, po bokach zabudowane szafy/schowki, wc, bidet i nablatowa umywalka na bocznej scianie...
na watku z lazienkami mowisz ze nie dla ciebie betonowe lazienki i ze lubisz cieple i praktyczne wnetrza - czy ta jest wg ciebie zimna i malo praktyczna? ;) moja lazienka jest w identycznej kolorystyce i nie latam ciagle ze scierka ;)
ty u siebie masz jedna lazienke w 'przytulnych' brazach i zieleniach a druga planujesz jasna z biala podloga...tam to dopiero sie nabiegasz ze scierka ;) ale na pewno bedzie ladna ;)

Niureczka
15-10-2013, 19:15
annNS2 muszę przyznać, że ta łazienka jest bardzo ładna i "ciepła".Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają:-) Zresztą nie tylko łazienki w tej kolorystyce.
Układ faktycznie podobny jak mój tylko lustrzane odbicie. Dlatego też cały czas się zastanawiam czy lepiej umywalkę dać na wprost drzwi czy po lewej stronie zaraz przy wejściu. A gdzie w tej łazience jest drabinka? Jakoś nie widzę

Sniper
15-10-2013, 19:49
ja mam hansgrohe raindance.
mój jest okrąglutki, ale kwadratowe chyba też były

A jak masz to wszystko zamontowane, jakie mieszacze, przełączniki? Masz jakieś foto dla przykładu?



Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają:-)

Biała podłoga fajnie wygląda w katalogu, ale w łazience to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja mam teraz w kolorze jasnego kremu z równie jasnymi fugami, które wyglądają po prostu przeokropnie. Raz na jakiś czas biorę szczotkę, płyn do fug i szoruję przez 2 godziny aż zedrę paluchy do krwi. I wtedy znowu przez tydzień wygląda ładnie.

duś
15-10-2013, 20:37
znalazłam kartę produktu i moje cudo nazywa się: Komplet prysznicowy Raindance 240 do wanny ramię prysznicowe 460 mm, DN15 (nr 27147000)
i wygląda tak 218727

(mieszacze do estetyczne gałki - lewa uruchamia deszczownię, prawa to regulacja tempreatury z blokadą)

(jeśli chcesz zdjęcie po zainstalowaniu albo jakiegoś szczegółu daj znać - w pw niestety nie mogę wkleić zdjęcia z dysku)

ewa72_krakow
15-10-2013, 20:38
Przy okazji pozwolę sobie ponowić moje pytanie: czy ktoś z Was posiada nad wanną deszczownicę, prysznic i wylewkę? Potrzebuję inspiracji jak rozwiązać problem sterowania tymi elementami? Szału dostaję, bo nie mogę znaleźć nic ładnego, z kwadratowymi rozetami. Może ktoś pochwali się jakimś zdjęciem?

Hansa ma kwadratowe.

annNS2
15-10-2013, 20:55
annNS2 muszę przyznać, że ta łazienka jest bardzo ładna i "ciepła".Zdaje sobie sprawę, że z białą podłogą będziej więcej zachodu niż z taką pociapaną jak mam na dole, ale cóż zrobić jak mi się teraz takie łazienki podobają:-) Zresztą nie tylko łazienki w tej kolorystyce.
Układ faktycznie podobny jak mój tylko lustrzane odbicie. Dlatego też cały czas się zastanawiam czy lepiej umywalkę dać na wprost drzwi czy po lewej stronie zaraz przy wejściu. A gdzie w tej łazience jest drabinka? Jakoś nie widzę
drabinki nie ma bo zapewne jest ogrzewanie podlogowe ;)
nie umieszczałabym umywalki z lustrem na przeciwko okna - bedziesz sobie zaslaniac naturalne swiatlo ;)
moze poustawiaj sobie sprzety (jesli juz kupione) albo kartony w tej niewykonczonej lazience i wyprobuj wszelkie mozliwe ustawienia ;)

Deysi
16-10-2013, 07:28
Witam,
Własnie jestem przed wizytą elektryka i musze wiedziec połozenia sprzetów w łazience. łazienke mam dosc duża 260 cm szer i 380 cm długosci w ksztalcie prostokąta. Po przejrzeniu setek postów dalej nie wiem jak ma to wygladac. Wiem,ze po lewej stronie od wejscia chcialabym wc obok jakis murek oddzielający wc i wanne. Na wprost wejscia jest okno. Po prawej stronie mogłaby byc umwylka i w kacie prysznic. Przydałyby sie jakies mebelki. Ale nie wiem jak to sensownie romiescic. Moze ktos pomoze:bash:

annNS2
16-10-2013, 08:06
Witam,
Własnie jestem przed wizytą elektryka i musze wiedziec połozenia sprzetów w łazience. łazienke mam dosc duża 260 cm szer i 380 cm długosci w ksztalcie prostokąta. Po przejrzeniu setek postów dalej nie wiem jak ma to wygladac. Wiem,ze po lewej stronie od wejscia chcialabym wc obok jakis murek oddzielający wc i wanne. Na wprost wejscia jest okno. Po prawej stronie mogłaby byc umwylka i w kacie prysznic. Przydałyby sie jakies mebelki. Ale nie wiem jak to sensownie romiescic. Moze ktos pomoze:bash:
musisz zamiescic rzut lazienki

Deysi
16-10-2013, 10:58
musisz zamiescic rzut lazienki

218791 to przykładowe umieszczenie sprzetów.

fajna kobieta
16-10-2013, 11:11
Na pewno rzucilabym wannę pod okno.:yes:Nie przewidujesz bidetu? Murek moim zdaniem jest zbędny -szkoda miejsca.Jak zrobisz umywalkę podwieszana to możesz jakaś fajna szafeczke umieścić pod nią.

Deysi
16-10-2013, 11:18
Nie przewiduje bidetu. Na pewno szafke przewiduje podwieszana pod umywalką. Ale co obok czy jeszcze tam półka pasowałaby czy moze jakas podswietlana otwarta. Wczesniej zastanawialam sie na dwoma uywalkami:no: ale zostane przy jednej szerszej i moze boki blatu beda wolne na jakies perfumiki albo kwiatek. Nie wiem jest jakis fajny program do wizualizacji

bettka
16-10-2013, 11:57
HEj, a co to za płytki na załączonych zdjęciach? Może ktoś wie?


niureczka tutaj lazienka forumowej kolezanki (niestety nie pamietam ktorej :)) z podobnym ukladem jak twoja, tylko chyba ciut wieksza i z prysznicem ;) wanna pod skosem, po bokach zabudowane szafy/schowki, wc, bidet i nablatowa umywalka na bocznej scianie...
na watku z lazienkami mowisz ze nie dla ciebie betonowe lazienki i ze lubisz cieple i praktyczne wnetrza - czy ta jest wg ciebie zimna i malo praktyczna? ;) moja lazienka jest w identycznej kolorystyce i nie latam ciagle ze scierka ;)
ty u siebie masz jedna lazienke w 'przytulnych' brazach i zieleniach a druga planujesz jasna z biala podloga...tam to dopiero sie nabiegasz ze scierka ;) ale na pewno bedzie ladna ;)

Niureczka
16-10-2013, 12:23
na watku z lazienkami mowisz ze nie dla ciebie betonowe lazienki i ze lubisz cieple i praktyczne wnetrza - czy ta jest wg ciebie zimna i malo praktyczna? ;) moja lazienka jest w identycznej kolorystyce i nie latam ciagle ze scierka ;)
ty u siebie masz jedna lazienke w 'przytulnych' brazach i zieleniach a druga planujesz jasna z biala podloga...tam to dopiero sie nabiegasz ze scierka ;) ale na pewno bedzie ladna ;)

a może zrobić podłogę w płytkach imitujących drewno? wtedy nie widać tak różnych paprochów. Pasuje w ogóle kolor drewna do tych płytek ?
http://3.bp.blogspot.com/-R-x_M5QamVU/UJbLvAIeN3I/AAAAAAAAOxQ/Q6FxDpAV7v8/s640/margot+02.jpg

annNS2
16-10-2013, 13:27
drewnopodobne do tych na pewno nie pasuja ;)

annNS2
16-10-2013, 13:34
HEj, a co to za płytki na załączonych zdjęciach? Może ktoś wie?
oj niestety nie wiem. na rynku jest mnostwo plytek imitujacych i beton i drewno ;)

Niureczka
16-10-2013, 14:03
drewnopodobne do tych na pewno nie pasuja ;)


szkoda :-(

annNS2
16-10-2013, 14:16
jesli cie wzielo na drewnopodobne ;) to w polaczeniu z samymi bialymi tez wygladaja swietnie :) (tylko dobre plytki drewnopodobne sporo kosztuja i czesto trzeba na nie czekac nawet do 2-4 tyg.)
ale chyba paradyz woodenic tez jest ok ;)

moniss
16-10-2013, 15:13
Deysi, tak na szybko dwie wersje:
1. z bidetem i niewysoką szafką
2. bez bidetu z wysoką szafką i wnękami od strony prysznica

Deysi
16-10-2013, 16:35
Ciekawie tylko jak myć okno-stojąc w wannie tylko. Nie za ciasno jest troszkę pod tym oknem

annNS2
16-10-2013, 16:38
deysi to moze wanna po lewej od drzwi (tam gdzie toaleta i bidet), a toalete przeniesc za umywalke? ;)

moniss
16-10-2013, 16:48
Tak często w końcu okna się nie myje aby wanna miała tak bardzo przeszkadzać.
Wanna ma 170cm długości, a wymiar kabiny to 90x180cm (może być podwójna lub walk-in).
Nie wiem jakie są odległości drzwi i okna od ścian, więc przyjęłam, ze drzwi mają 90cm szerokości i są odsunięte od ścian na 80 oraz 90cm. Okno ma 80cm szerokości i jest pośrodku ściany.
Mam jeszcze jeden pomysł - wrzucę jeszcze dzisiaj.

Deysi
16-10-2013, 19:02
Drzwi bedą miec wymiar 80 cm . A wiec tam gdzie jest wc jest szerokosc sciany do drzwi 95 a po tej gdzie umywalka 87, otwor na drzwi jest pozostawiony na razie 90. Wiec wychodzi szerokosci 270 cm. Natomiast długosc to 389 cm.

Niureczka
16-10-2013, 20:27
jesli cie wzielo na drewnopodobne ;) to w polaczeniu z samymi bialymi tez wygladaja swietnie :) (tylko dobre plytki drewnopodobne sporo kosztuja i czesto trzeba na nie czekac nawet do 2-4 tyg.)
ale chyba paradyz woodenic tez jest ok ;)

Nie tyle, że mnie wzięło ale zastanawiam się nad tą białą podłogą czy faktycznie tak uciążliwa będzie w utrzymaniu czystości. Pomyślałam więc o bieli i drewnopodobnych płytkach ( bo drewna to w łazience się chyba nie kładzie, może jakieś specjalne ale wtedy pewnie koszt jest wysoki). Myślisz, że lepiej pozostać przy jasnej podłodze czy kombinować coś z "drewnianą" ? Sama nie wiem co będzie lepiej wyglądało i sprawdzało się w użytkowaniu.
Do drewna może nadawałyby się płytki Vivida Paradyża, podobają mi się.

moniss
16-10-2013, 21:51
Deysi, tu kolejne 2 wersje Twojej łazienki.

Rozumiem, że wc jest już w tym kąciku zaklepane?

Jaką wielkość ma okno? Tutaj dałam odstępy od ścian i szer. okna dokładnie tak samo jak w przypadku drzwi (90cm)

moniss
16-10-2013, 22:07
Ostatnia wersja lekko zmodyfikowana

Deysi
17-10-2013, 07:17
Dziekuje moniss, ciekawe te wizualizacje. Okno jest 90x120 i jest posrodku sciany. Kurcze jakim programikiem bo ten sam problem bede miala z kuchnia. Juz prawie wiem co gdzie ma byc ale wrzucialabym sobie to do jakiegos programiku zeby bylo lepiej widoczne. Coraz bardziej sie przekuje,ze moze wanna lepiej wygladałaby pod oknem. Bo tak bez tej wanny jest tam pusto.Chodzi o tą wizualizację bez bidetu na poczatku z góry pokazaną -gdybys mogla wrzucic z przodu jak to wyglada bylabym wdzieczna.

moniss
17-10-2013, 09:03
O to chodzi?

Białe boczne obudowy wanny mogą kryć głęboką szufladę-skrzynię. Drewniane powierzchnie boczne przy wannie to płytkie szafki.

Deysi
17-10-2013, 09:15
Tak , drewnianych dodatków nie chciałabym -cos innego wymysle. Bo jakos nie podobaja mi sie takowe dodatki:) Kurcze za duzo tych wizualizacji i teraz sama nie wiem bo podobają mi sie tez ostatnie , które zaproponowalas. Grzejnika raczej nie bedzie bo jest podłogówka wiec mysle,ze wystarczy. A gdybyś mogła wrzuc mi jeszcze taki uklad jak mialam pierwotnie jakby to wygladało. Po prawej prysznic po lewej wanna i umywalka tak jak jest i kibelek również. Dziekuje

moniss
17-10-2013, 09:36
Deysi, ja w swojej łazience z ogrzewaniem podłogowym, planuję zamontować także drabinkę elektryczną do suszenia ręcznków. To wielka wygoda. Obecnie taki grzejniczek posiadam lecz bez grzałki, i niestety działa tylko wtedy, gdy włączone jest C.O.Tutaj wersja bez drewna (biały-mocca oraz biały-szary) i z bocznymi wąskimi ściankami prysznica.

kori
17-10-2013, 09:55
ok nie ma co kombinować robimy wszystkie sprzety na jednej scianie z kabiną walk in
moniss mogłabyś wrzucić taka orientacyjną wizkę??
z góry dziękuje



http://img34.imageshack.us/img34/9279/y1q7.jpg

Deysi
17-10-2013, 10:23
oj trafiłas moniss teraz z kolorami, super wrzuć jeszcze prosze tą wizke lekko zmodyfikowana w tych kolorkach:) dziekuje bardzo za metlik w glowie

moniss
17-10-2013, 11:14
Deysi, mam kolejne 2 wersje bazujące na Twoim rysunku.Łazienka o wymiarach 270 x 385 cmOkno 90 x 120cm i 80cm nad podłogą.Prysznic po prawej stronie, bedzie mały, gdyż tamta ściana ma 85cm, dlatego przerzuciłam go w drugiej wersji na lewą stronę.Kolory całkiem inne - zmienię je wieczorem (która wersja i w kolorze mocca czy grey? a może biel i czerń?), a teraz muszę lecieć zająć się sprawami domowymi.KORI, Twoją łazienkę wrzucę po południu lub wieczorem

Deysi
17-10-2013, 11:42
Jednak moja wersja chyba odpada-cos mi w niej brakuje. I prosze Cie o kolor grey tej Twojej wersji z mebelkami po lewej stronie co wieczorem wczoraj przesłałas po lekkiej modyfikacji-ta najbardziej mi sie podoba:)

Niureczka
17-10-2013, 11:53
Niureczka , ja bym dodała jednak bidet obok wc.
Wspominałaś coś o bidettcie, ale to jest sprzęt do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. W bidecie poza funkcją podmywania się, można nawet umyć nogi (może też małemu dziecku służyć za umywalkę), nad wc z bidettą wyłącznie funkcja podmywania.

Stelaż wc wbudowany w ścianę.
Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki :)
Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu ;)
218546 218547 218548
I z cała jasną podłogą:
Wersja I
218549
Wersja II
218561

Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)
moniss
a jak widziałabyś tą moją łazienkę w kolorze bieli + drewna? Myślę zwłaszcza o drewnopodobnej podłodze. Płytki musiałyby być inne, np. Vivida Paradyża.

moniss
17-10-2013, 13:17
Z drobnych poprawek:
1. okno dałam dokładnie na środku (po 90cm z każdej strony)
2. płytki ścienne tylko na wysokość lamperii, czyli do dolnej listwy (za wyjątkiem kabiny oczywiście). Dalej szara farba, następnie kolejna listwa i biała farba (jak na suficie)
3. zastosowałam ciemniejszą szarość mebli niż w poprzedniej wersji (ta z wanną pod oknem)

moniss
17-10-2013, 14:16
Niureczka, może coś takiego?

Płytki na ścianie jakieś pasiaste czy kraciaste, w każdym bądź razie białe :)
Czarne szklane listwy mogą być Vivido Paradyż, lub też jakieś inne.
Podłoga gresowa Opoczno Africa.

Niureczka
17-10-2013, 14:48
Fajnie to wygląda. A mogłabyś pokazać tą ścianę z drabinką? Myślisz, że do tej podłogi pasowałyby płytki Paradyża Vivido- lekka fala ? Rozumiem, że sufit i reszta ściany biała. Ja bym tu jeszcze wrzuciła szafkę wiszącą/ stojącą obok umywalki w rogu.

moniss
17-10-2013, 15:26
Jeśli będziesz potzrebowała zmiany kolorów i innych drobiazgów, to nawrzucam Ci tego trochę do Twojego wątku ;)

moniss
17-10-2013, 16:13
Różne wariacje na temat szafki i drabinki.

Nieduża drabinka powinna zmieścić się nad bidetem.

Płytka szafeczka jest pod całą długością skosu (na zapas papieru toaletowego, chemię do czyszczenia itp.).

Płytka szafeczka wisząca nad szafką umywalkową - na kosmetyki.

Przesunęłąm umywalkę w stronę wanny, po lewej stronie powstał kawał wolnego blatu, pod którym można umieścić też małą szufladę na np. kosmetyki do makijażu.

P.S.
Czy u was ostatnimi czasy też brakuje funkcji edytorskich (właściwie to wszystkich) przy pisaniu postów na FM?
Zresetowałam przeglądarkę (Opera), zresetowałam kompa... i kurczę nic sie nie zmieniło. Ustawiania konta na forum są takie jak wcześniej.
Czyżbym więc złapała jakiegoś wirusa? A może FM funkcjonuje jedynie pod jedynie słuszną przeglądarką (IE - której nie posiadam)?

Deysi
17-10-2013, 19:12
Niestety i jest zonk bo po lewej stronie gdzie juz bylam przekonana do mebli ustawionych po jednej stronie szerokosc od okna jest 78 cm, natomiast z prawej strony jest 90 cm-zupełnie odwrotnie jak po stronie gdzie są drzwi. I pomysł chyba poległ. Chyba, ze da sie narożna kabine bądź mniejszą?

moniss
17-10-2013, 20:10
Deysi, a możesz jeszcze przesunąć drzwi? ;)

Deysi
17-10-2013, 20:29
niestety nie:eek:, to jest tak jak sie nie sleczy kazda minute nad murarzami

moniss
17-10-2013, 21:00
Deysi, szalejesz z tymi wymiarami, a zaczęło się od tego, że łazienka ma 2,6 x 3,8m, a później 2,7 x 3,89m?
No i właśnie, jeśli chodzi o wymiary to jest w końcu tak jak poniżej?
- wchodzimy do łazienki przez otwór drzwiowy 90cm szeroki
- ściana po naszej lewej stronie ma 95cm
- ściana po prawej stronie ma 85cm
- na wprost nas jest okno o szer. 100cm
- ściana na lewo od okna - 78cm
- ściana na prawo od okna - 90cm

Plus do tego jeszcze dojdą tynki...
A podłączenia wod-kan juz masz zrobione?

Deysi
17-10-2013, 21:11
Przepraszam ale dzis murarze zabrali swoje graty i zabralam sie za ustawianie kartonow i cos mi nie pasowało.
Wchodze do łązienki i gdy dokladnie juz wymierzylam to po lewej jest 94 po prawej 78
-na wprost okno otwór jest na 94
-ściana na lewo od okna 78
sciana na prawo od okna 90
Głebokosc łazienki ostatecznie jest 3,70m
Podłaczen jeszcze nie mam -tylko rura 110 wyprowadzona wlasnie po lewej od drzwi i dlatego chcialam zeby tam byl kibelek.
Namieszałam troche i pospieszylam sie z wymiarami a teraz klops

kori
17-10-2013, 21:20
dzięki Monia podłoga drewniana wygląda super
wpadnij do mnie do galerii, pokombinujemy coś ze scianami??

Sniper
17-10-2013, 22:16
Moniss, szalejsz. :-) Widzę, że masz obeznanie z płytkami drewnopodobnymi. Potrafisz mi doradzić jaką podłogę dobrałabyś do łazienki 5,2 m2 z takimi gresami na ścianach?
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Gres01.jpg

moniss
17-10-2013, 23:14
Sniper, super są te płytki. Na pewno chcesz do tego produkt drewnopodobny? Ładnie by wyglądał szary lub czarny bazalt czy łupek.

Niureczka
18-10-2013, 06:08
Różne wariacje na temat szafki i drabinki.

Nieduża drabinka powinna zmieścić się nad bidetem.

Płytka szafeczka jest pod całą długością skosu (na zapas papieru toaletowego, chemię do czyszczenia itp.).

Płytka szafeczka wisząca nad szafką umywalkową - na kosmetyki.

Przesunęłąm umywalkę w stronę wanny, po lewej stronie powstał kawał wolnego blatu, pod którym można umieścić też małą szufladę na np. kosmetyki do makijażu.

P.S.
Czy u was ostatnimi czasy też brakuje funkcji edytorskich (właściwie to wszystkich) przy pisaniu postów na FM?
Zresetowałam przeglądarkę (Opera), zresetowałam kompa... i kurczę nic sie nie zmieniło. Ustawiania konta na forum są takie jak wcześniej.
Czyżbym więc złapała jakiegoś wirusa? A może FM funkcjonuje jedynie pod jedynie słuszną przeglądarką (IE - której nie posiadam)?

moniss dzięki wielkie za kolejne wizki. Mam wątpliwości czy szafki i drabinka w kolorze czarnym nie będą wyglądać zbyt nowocześnie? Szukam czegoś w ciepłej barwie. Dziś podskoczę do sklepu żeby zobaczyć jak wygląda płytka Opoczno Africa, którą polecasz do tej łazienki :-)

Deysi
18-10-2013, 07:51
Moniss a w nawiazaniu do Twojego pomysłu
-prysznic jest po lewej stronie okna i za nim wanna-gdyby zaminic miejscami albo
-po prostu zamienic stronami, te sprzety wrzucic na prawa strone i wtedy prysznic moglby byc pod oknem -sa asymetryczne np 85x100, a umywalka koło kibelka...juz sama nie wiem :(

moniss
18-10-2013, 09:52
Deysi, dziś jeszcze wrzucę wizki po zmianach.


Niureczka, te płytki akurat miałam w mojej okrojonej wersji programu. To bardzo stara kolekcja i w wielu sklepach może jej już nie być. Poza tym nie wiem czy byłabyś usatysfakcjonowana rozmiarem płytek - standardowy rozmiar gresów sprzed X lat, a nie długość deski, jak to obecnie jest modne.
Na wizkach bardziej chodziło mi o kolor podłogi (Africa brąz), niż ich kształt, którego akurat na wizce nie widać.

moniss
18-10-2013, 10:06
Deysi, jeszcze jedno pytanie. Skoro trwają jeszcze prace murarskie, to możesz jeszcze lekko poprzesuwać otwory drzwiowe i okienne.
Ale wracając do wymiarów łazienki, to nijak mi nie wychodzi jej szerokość 2,7m. 94 okna + 78 i 90 ścian = 262cm, czyli tak jak podałaś na początku. Wybacz, że tak sie czepiam, ale to spora różnica, a do tego dojdą jeszcze tynki i płytki, czyli łazienka zwęzi się poniżej 2,6m.

Może jedak lepiej bedzie umiejscowić kabinę prysznicową gdzieś na środku dłuższej ściany, a wannę pod oknem?

Niureczka
18-10-2013, 10:08
Deysi, dziś jeszcze wrzucę wizki po zmianach.


Niureczka, te płytki akurat miałam w mojej okrojonej wersji programu. To bardzo stara kolekcja i w wielu sklepach może jej już nie być. Poza tym nie wiem czy byłabyś usatysfakcjonowana rozmiarem płytek - standardowy rozmiar gresów sprzed X lat, a nie długość deski, jak to obecnie jest modne.
Na wizkach bardziej chodziło mi o kolor podłogi (Africa brąz), niż ich kształt, którego akurat na wizce nie widać.

Ok, teraz rozumiem o co chodziło z tymi płytkami na podłodze. A czarne/ciemne meble to specjalnie takie wstawiłaś? Nie nabiera łazienka bardziej nowoczesnego charakteru przez nie?

moniss
18-10-2013, 11:19
Niureczko, czarne meble nie należą wyłącznie do jednego stylu.
Jeśli chcesz coś bardziej przytulnego z czernią i bielą, to może daj na ściany płytki typu nugaty + czarne listwy/dekory + czarna szafka...
A może wolisz coś całkiem innego? :)
Może coś takiego jak w załączniku?

Niureczka
18-10-2013, 11:56
Ta pierwsza łazienka w załączniku jest całkiem fajna. A możesz podać przykład płytek typu nugat? Nie wiem jak miałoby to wyglądać.

moniss
18-10-2013, 12:25
Och, zrobiłam literówkę: miało być "mugat", a nie "nugat".Są w kolorze czarnym i białym

moniss
18-10-2013, 12:53
Sniper, obejrzyj sobei "na żywo" płytki Nowej Gali z serii Stoneood.Niureczka, spójrz na trzeci załącznik. Co sądzisz o tej podłodze?

Deysi
18-10-2013, 13:43
Wczoraj zabrali swoje graty i juz poszli. Okien nie moge przestawic bo juz sa zamowione:( Pospieszylam sie z tymi wymiarami i zle wymierzylam bo nie moglam wejsc do wnetrza jak stalo rusztowanie. Ale wczoraj wymierzylam i jest tak jak napisałam. Dzis ogladalam wystawki lazienkowe i w sumie takie prysznice 80x120 to jest sporo miejsca dla dwóch:) Tylko,ze jakby wygladał na tej szerszej scianie koło okna. Hmm chyba,ze ta wanna pod oknem-sama juz nie wiem

Niureczka
18-10-2013, 13:51
moniss wydaje mi się chłodna, pasująca raczej do metalu, popielu, wolałabym coś bardziej żywszego i "brązowego", coś w kolorze złoty dąb

annNS2
18-10-2013, 14:24
niureczka - mowilas ze kladziesz na gorze dosc jasne panele jesion...skad nagle pomysl na zloty dab w lazience? ;)

moniss
18-10-2013, 14:39
Niureczka, a mi się wydaje, że ta płytko-deska jest w ciepłej tonacji (to jest ta druga od prawej z pierwszego załacznika). Ale najlepiej byłoby sprawdzić w sklepie.

moniss
18-10-2013, 14:59
Po poprawkach. Kabina po prawej stronie, do tego długa na 120cm :)

Deysi
18-10-2013, 15:07
Hehe, dziekuje teraz musze sobie jakos wyobrazic czy lepiej pomeczyc sie z wanna pod oknem czy w tej wersji. Bo wersja ktora najbardziej mi sie podobała musialam odpuscic dzieki budowlańcom:( Jestes nieoceniona. :D

moniss
18-10-2013, 15:34
To jeszcze dziś zmienię wersję z wanną pod oknem: wymiary, płytki i kolorystyka będzie taka jak w ostatnich wizkach. Łatwiej będzie porównać ustawienia. Porównując wizki z 2 ostatnich układów, to ładniej wygląda prysznic po lewej stronie a wanna po prawej.

Niureczka
18-10-2013, 21:04
niureczka - mowilas ze kladziesz na gorze dosc jasne panele jesion...skad nagle pomysl na zloty dab w lazience? ;)

paneli jeszcze nie kładę, ale mam taki pomysł, żeby położyć w takiej kolorystyce. Może nie chodziło mi o złoty dąb ale o jakiś ciepły kolor bo jak w pracy widziałam tą podłogę to wydawała mi się dość chłodna. Teraz w domu widzę, że jej kolor jest trochę inny. Trzeba tak naprawdę zobaczyć ten kolor w sklepie. Skierowałam swoje wizje w stronę bieli i drewna w związku z trudnością utrzymania białej podłogi w czystości. Sama już nie wiem co będzie lepiej wyglądało.

Niureczka
18-10-2013, 21:07
Wczoraj zabrali swoje graty i juz poszli. Okien nie moge przestawic bo juz sa zamowione:( Pospieszylam sie z tymi wymiarami i zle wymierzylam bo nie moglam wejsc do wnetrza jak stalo rusztowanie. Ale wczoraj wymierzylam i jest tak jak napisałam. Dzis ogladalam wystawki lazienkowe i w sumie takie prysznice 80x120 to jest sporo miejsca dla dwóch:) Tylko,ze jakby wygladał na tej szerszej scianie koło okna. Hmm chyba,ze ta wanna pod oknem-sama juz nie wiem

Deysi
taki duży prysznic to fajna sprawa, nasz jest właśnie 80x120, dodatkowo z głębokim brodzikiem. Dla dzieci służy jako wanna a nawet i ja się zmieszczę (bo wzrostem nie grzeszę:-)

moniss
18-10-2013, 22:35
Zgodnie z obietnicą wrzucam lekko podkolorowaną wersję łazienki z wanną pod oknem. Kabina prysznicowa (90x120) na środku długiej ściany. Stelaz wc może da się wbudować w ścianę?

Sniper
19-10-2013, 04:30
Sniper, super są te płytki. Na pewno chcesz do tego produkt drewnopodobny? Ładnie by wyglądał szary lub czarny bazalt czy łupek.

To są płytki ABK Fossil Creme:
http://www.abk.it/collection/fossil.htm

Bardzo mi się spodobały płytki drewnopodobne tej samej firmy, ABK Soleras:
http://www.abk.it/collection/soleras.htm
Są do złudzenia drewnopodobne, ciepłe w dotyku, mają sęki i takie tam. I są w kilku odcieniach, co utrudnia dopasowanie.

Ta sama firma ma jeszcze 2 kolejne rodziny płytek drewnopodobnych:
http://www.abk.it/collection/woodway.htm
http://www.abk.it/collection/cabane.htm


Sniper, obejrzyj sobei "na żywo" płytki Nowej Gali z serii Stoneood

OK, jadę dziś pooglądać. :)
Może masz jakąś wizualizację z tymi płytkami w połączeniu z czymś kremowym na ścianach?

Deysi
19-10-2013, 07:53
Dziekuje moniss, tak dokladnie stelaż wc wbudowany w sciane. Niureczka tak widzialam taki prysznic 80x120 fajna sprawa tyle,ze ja chce albo bez brodzika albo z jak napłytszym, od moczenia się bedzie wanna:) Podobają mi sie teraz te nowoczesne kabiny:rolleyes:

belgijska pralinka
19-10-2013, 08:00
mozecie podac wymiary tej ostatniej lazienki:)
moja ma 220 sz na 420 dl i szukam jakiegos sensownego ustawienia myslalam o takim usytawieniu tylko dochodzi jeszcze kibelek na samym poczatku ciagu219441219442 a to wymiary

Deysi
19-10-2013, 10:46
Jezeli chodzi o moją to 260 szeroka i długa ok. 370 cm:)

belgijska pralinka
19-10-2013, 12:42
dzieki

l_monika
20-10-2013, 15:13
Przyglądam się Wam od dość dawna, ale dopiero od kilku dni mniej więcej sama wiem czego chciałabym w swojej łazience. Zdecydowanie nie jest to salon kąpielowy, ale jak na warunki "blokowe" nie jest najgorzej. Po wielu zmianach doszłam do aktualnego rozmieszczenia : 219716

1. W przypadku prysznica, na niskim brodziku ma zostać zamontowana nietypowa kabina Radawaya z profilem montowanym do ścianki bocznej. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskałam wejście do prysznica naprzeciwko drzwi i boczną ściankę szklaną.
2. Blat pod umywalkę nablatową zostanie wymurowany i obłożony płytkami. Rozważam umywalki Koła z serii Ovum i Cocktail. Bardziej skłaniam się ku tej drugiej, ale nie jestem pewna czy można w niej zamknąć odpływ, bo załączony korek jest ceramiczny.
3. Pralka zostanie zamknięta w szafie, która będzie stanowiła miejsce na całą chemię i ręczniki.

Moim problemem na chwilę obecną jest rozmieszczenie płytek na ściance z umywalką i sedesem. Rozważam dwie możliwości: 219717
1.Pierwsza z nich to dekor na całej długości ścianki od wysokości blatu pod samo lustro. W tym wypadku lustro miałoby 2m szerokości i sięgałoby aż do sufitu. Pod dekorem, wokół sedesu płytka podstawowa.
2.Druga wersja to dekor jedynie nad blatem a wokół sedesu płytka podstawowa. W tej opcji lustro ma 120 cm szerokości i również sięga do sufitu. Powyżej zabudowy sedesu ściana byłaby pomalowana.

Jeżeli chodzi o ogólny wystrój łazienki to płytki mają być jedynie na ścianie "problematycznej" i w prysznicu. Pozostałe ściany planuje pomalować farbą łazienkową. Nie zdecydowałam się jeszcze na żadne konkretne płytki, ale na pewno będą w odcieniach szarości i ewentualnie bieli.

Niureczka
21-10-2013, 06:18
Niureczka, a mi się wydaje, że ta płytko-deska jest w ciepłej tonacji (to jest ta druga od prawej z pierwszego załacznika). Ale najlepiej byłoby sprawdzić w sklepie.

Podjadę dziś do sklepu żeby zobaczyć jak wyglądają w rzeczywistości te płytki. A jaki rodzaj białych płytek pasowałby do nich, matowe czy błyszczące? A może macie już jakieś konkretne nazwy płytek które świetnie pasują do Nowej Gali?

JacekSopel
21-10-2013, 13:51
Witam,

jestem na etapie wyboru płytek do mojej łazienki. Na ścianę zdecydowaliśmy się polożyć płytki Porcelanosa Seul (http://www.i-lazienki.pl/?lang=pl&pid=productsgallery&id=4562) i w niektórych miejscach Qatar. Mamy problem z doborem płytke na podłogę. Potrzebujemy płytek z mozaiką. Strasznie podoba nam się płytka Marconi Brillnte (http://megastore.pl/113695,Marconi-Gres-Brillante-Nero-Lappato-45x45.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=link&utm_campaign=porownywarki&utm_term=Gres%20szkliwiony&rel=comparer), ale boimy się że będzie za bardzo błyszcząco (dyskotekowo) w łazience.
Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam.

annNS2
21-10-2013, 14:18
jesli mozaika bedzie tylko dodatkiem to dlaczego nie? :) macie jakas wstepna wizualizacje? rzuty? :)

Magda 34
21-10-2013, 20:07
mozecie podac wymiary tej ostatniej lazienki:)
moja ma 220 sz na 420 dl i szukam jakiegos sensownego ustawienia myslalam o takim usytawieniu tylko dochodzi jeszcze kibelek na samym poczatku ciagu219441219442 a to wymiary

Hej pralinko, przechodziłam obok i zostawiam dla Ciebie moją propozycję:)

http://foto1.m.onet.pl/_m/5a00d5d75608aff7886f821594e64cbd,21,19,0.jpg

belgijska pralinka
21-10-2013, 21:23
:lol: dzieki

JacekSopel
21-10-2013, 22:30
jesli mozaika bedzie tylko dodatkiem to dlaczego nie? :) macie jakas wstepna wizualizacje? rzuty? :)

Może nie najlepsza wizualizacja ale zawsze :)

annNS2
22-10-2013, 08:12
fajna duza lazienka :) tylko...w ktorych miejscach maja byc te Porcelanosa Seul i jeszcze Quatar? czy do wys 120cm ma byc 'fala' a do sufitu te gladkie? :) i czy na cala podloge ma isc wlasnie ta mozaika, czy tylko na obudowe wanny a na podloge szukacie innych plytek? ;)

JacekSopel
22-10-2013, 08:34
Qatar ma być tylko pomiędzy oknami, tam gdzie będzie prysznic walk-in. Szyba równolegle od ściany oddalona o 90 cm. Na pozostałych ścianach Seul. Natomiast mozaika ma być tylko w miejscu prysznica. Obudowa z normalnych płytek. I dlatego też chcemy Marconi Brillante, ponieważ mają dokładnie taką samą mozaikę i podłogową.

annNS2
22-10-2013, 09:32
aaa :) to juz troche rozjasnilo :) tutaj mam inspiracje z uzyciem podobnych plytek ;)
dodalabym jeszcze mozaike pomiedzy blatem a lustrem, tak dla rownowagi ;)

Niureczka
22-10-2013, 12:01
Witajcie,
Dalej rozważam kwestię wyglądu łazienki. Czy ma ona być cała jasna z jasną podłogą czy iść może w kierunku drewna + białe płytki. Którą kolorystykę byście wybrali? (Dom będzie wykończony w ciepłym klimacie).

Wpadłam wczoraj do najbliższego sklepu żeby zobaczyć płytki Nowej Gali Stonewood ale niestety tam ich nie mieli. Za to zwróciły moją uwagę płytki na podłogę Allwood Opoczno, kolor teak. Myślicie, że mogłyby pasować do nich płytki Modern Floral Tubądzin albo Margot Domino? Nie oddało na zdjęciu faktury Modern Floral. Jest ona taka w paseczki, lepiej ją widać na płytce czarnej.
http://pliki.dekordia.pl/mphoto2.php?img=plytki/10121473.jpg&op=resize,fill&cx=325&cy=218&max=218
http://img.megastore.pl/gallery/359936/00055154_PP_karta.93B901D3-0C05-4E98-BF6C-412177F87B39.jpg
http://www.ceramika-domino.pl/files/plytki/big/877_Margot-bialy.jpg
http://www.lazienkomania.pl/ProductImages/38887m.jpg

moniss
23-10-2013, 13:35
Dla chcących mieć "drewniane" płytki.
Na wątku forumowiczki kori, Magda34 wrzuciła kilka różnych ciekawych wzorów:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219429-Ciep%C5%82a-po%C5%82owa-bli%C5%BCniaka&p=6185331&viewfull=1#post6185331

Olamill
23-10-2013, 13:41
Witam,

Jestem tu nowa i się z każdym witam.

Mam do Państwa pytanie.
Potrzebuję i poszukuje: programu do projektowania kafelków albo projektanta z Warszawy.

Proszę Was o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam,
Ola.

gawkat
24-10-2013, 12:29
Ja co prawda nie mam jeszcze wizualizacji, ale jestem na etapie projektowania łazienki, mam pewne założenia i koncepcje ale nie potrafię sobie tego wykrystalizować w głowie, żeby zamówić projekt i wizki. Może ktoś coś podpowie.

Chciałabym łazienkę w kolorze szaro-białym z elementami drewna. Spróbuję chyba położyć na podłogę panele łazienkowe (są jakieś niby specjalne do łazienki) - byłyby w kolorze dąb naturalny, do tego płytki szare (chyba nowa gala signum ta jaśniejsza, na razie nie znalazłam ładniejszych) i pasowałoby mi to połączyć jeszcze z bielą, ale nie mam pomysłu, jakie płytki białe dobrać.
Naoglądałam się sporo łazienek z popularnymi mugatami i nawet mi się one podobają, ale czy pasują do tego typu łazienki (bo mi się kojarzą raczej z łazienką retro lub jakąś pałacową) czy szukać raczej innych białych?
Wklejam zdjęcia tego, co ew. wchodzi w grę i co powybierałam.
Pomożecie?

cebula221
24-10-2013, 12:56
Witam,

Potrzebuję pomocy.
Doradźcie którą wersję łazienki wybrać lub co ewentualnie zmienić.
Z góry wielkie dzięki!

Łazienka góra

cebula221
24-10-2013, 12:57
i jeszcze jedno zdjęcie łazienki na górze

cebula221
24-10-2013, 12:58
i łazienka na dole

cebula221
24-10-2013, 12:59
ciąg dalszy łazienki na dole

gawkat
24-10-2013, 13:30
cebulko, zastanów się, czy musisz kłaść kafle do samego sufitu, bo ja bym tam ich sporo wywaliła całkiem i nie kafelkowała od góry do dołu

moniss
24-10-2013, 13:32
i łazienka na dole
Zdecydowanie opcja 1 z dekorem w pasie fioletowych płytek. Tylko wypukłe płytki przy umywalce zamieniłabym na płaskie.
Wszystkie wersje łazienki z wypukłymi płytkami jak dla mnie są brzydkie (to pewnie przez te wypukłości).

No i tak, jak pisze gawkat, do samej góry też bym nie płytkowała. Albo nawet (jeśli nie masz małych dzieci), to płytki położyłabym tylko w strategiczych miejscach.
Aczkolwiek, jak tak patrzę na obrazki, to dzięki listwie ozdobnej nawet płytki położone pod sam sufit wyglądają niczego sobie. Więc jeśli nie zależy Ci na zaoszczedzeniu trochę kasy, to kładź spokojnie od góry do dołu ;)

Co do łazienki górnej, to nie widzę różnic pomiędzy obrazkami (poza katem ujęcia).
Ale podoba mi się kolorystyka ściany umywalkowej. Z kolei ściana z wanną i wc jest zbyt mdła, jak dla mnie.

cebula221
24-10-2013, 20:47
dziękuję Wam za opinie, muszę się jeszcze zastanowić i dokonać zmian...

moniss generalnie chciałabym zamienić stronami ścianę umywalkową ze ścianą z wanną, chodzi mi o kolorystykę, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

anifer
24-10-2013, 22:09
Pomóżcie, nie wiem co zrobić z łazienką :/ teraz mam osobno wc i osobno łazienkę. Wc jest niewykorzystane (a w mieszkaniu każdy m2 ma swoją wartość).
Zastanawiam się nad połączeniem ich, by zyskać dodatkowy kąt np na pralkę. Co sądzicie. Jak lepiej ulokować urządzenia?220498220499

gawkat
25-10-2013, 07:54
anifer a potrzebujesz mieć w jednej łazience i wannę i prysznic?
Skoro każdy metr się liczy, to zrezygnowałabym z prysznica na rzecz wanny z parawanem, w miejscu prysznica zrobiłabym garderobę i zostawiła pralkę. Nie wiem, jak masz rury i piony, ew. można zamienić wc z umywalką miejscami, ale kibelek zrobić skierowany przodem do wejścia (nie wiem, ile masz tam do okna i czy wejdzie)

kinka
25-10-2013, 09:10
Też bym postawiła na wannę z parawanem,a w wc zrobiła mini pralnię z miejscem na mopa,środki czystości itp.
http://img850.imageshack.us/img850/1583/sic6.jpg
lub wersja z prysznicem (pralka zabudowana)
http://img9.imageshack.us/img9/1227/bkiz.jpg

luzik- fsl
25-10-2013, 12:21
Witam,
Przejrzałam całe forum, myśląc że znajdę inspirację dla siebie. Znalazłam wiele cennych informacji, ale i tak nie wiem jak wykonać swoją łazienkę. Ze sklepu otrzymałam taką propozycję: 220562220563
Bardzo Was proszę o pomoc. Wiem tylko tyle, że chciałbym białą łazienkę lub bardzo jasną, z dodatkiem popielu. Okna mam brązowe, a drzwi będą białe.
na lewej ścianie - od umywalek musi być grzejnik- drabinka 115 cm.
pozdrawiam.

cebula221
25-10-2013, 12:42
do luzik-fsl
mi wczoraj Pani ze sklepu powiedziała, że generalnie wanny narożne to przeżytek, bo też taką chciałam, no i trudno dostępna do umycia
na temat płytek się nie wypowiem bo to zupełnie nie moja kolorystka, mam na myśli te czarne, bo to chyba są czarne...
no i lustra wklejane między płytki, mi też tak zaproponowali, tylko co będzie jak się stłucze albo znudzi, ja wolę lustro powieszone lub przyklejone do płytek
odnośnie półeczek z glazury też mam swoje zdanie, co niby na nich będziesz ustawiać, dekoracje? bo wyobraź sobie jak to będzie wyglądało jak naustawiasz na nich kosmetyków.... Jajestem zwolennikiem chraczej chowania tego czego nie powinno być widać niż robienia "wystawek" już nie mówiąc o utrzymaniu czystości na takich półeczkach, mam teraz takie i przeklinam je...

luzik- fsl
25-10-2013, 13:15
do luzik-fsl
mi wczoraj Pani ze sklepu powiedziała, że generalnie wanny narożne to przeżytek, bo też taką chciałam, no i trudno dostępna do umycia
na temat płytek się nie wypowiem bo to zupełnie nie moja kolorystka, mam na myśli te czarne, bo to chyba są czarne...
no i lustra wklejane między płytki, mi też tak zaproponowali, tylko co będzie jak się stłucze albo znudzi, ja wolę lustro powieszone lub przyklejone do płytek
odnośnie półeczek z glazury też mam swoje zdanie, co niby na nich będziesz ustawiać, dekoracje? bo wyobraź sobie jak to będzie wyglądało jak naustawiasz na nich kosmetyków.... Jajestem zwolennikiem chraczej chowania tego czego nie powinno być widać niż robienia "wystawek" już nie mówiąc o utrzymaniu czystości na takich półeczkach, mam teraz takie i przeklinam je...

Dlatego, dokładnie z tych samych powodów nie podoba mi się projekt jaki zrobili - no może oprócz wanny narożnej /mam teraz i jestem zadowolona/
Ale nie mam pomysłu jak można fajnie zrobić. Liczę na Waszą pomoc i pomysłowość. Jedynie co musi zostać to tak ułożone "sprzęty" bo są już wyprowadzone rury.

rafstraz
25-10-2013, 13:36
Hej
powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).
Wymyśliłam sobie w niej płytki paradyż VIVIDA połączenie zieleni i białego bez motywów kwiatowych, będzie ok?

Strasznie podoba mi sie kolorystyka limonki lub orange dla wc, cały dom planuje jednak w kolorach jasny krem i łazienka brązowo biała, jedynie w kuchni akcenty limonki. Czy będzie takie wc w takich kolorach pasować ???
Macie jakieś zdjęcia tak małych łazienek w tych płytkach, albo takiej kolorystyce
220573

annNS2
25-10-2013, 14:16
Hej
powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).
Wymyśliłam sobie w niej płytki paradyż VIVIDA połączenie zieleni i białego bez motywów kwiatowych, będzie ok?

Strasznie podoba mi sie kolorystyka limonki lub orange dla wc, cały dom planuje jednak w kolorach jasny krem i łazienka brązowo biała, jedynie w kuchni akcenty limonki. Czy będzie takie wc w takich kolorach pasować ???
Macie jakieś zdjęcia tak małych łazienek w tych płytkach, albo takiej kolorystyce
220573
osobiscie wolalabym raczej neutralny kolor i zblizona aranzacje do lazienki...limonka moze szybko sie znudzic ;) ale jesli tobie sie podoba to dlaczego nie ;) mozna tez zrobic biala baze i zaakcentowac zabudowe geberitu samym wzorem kwiatowy? :)

moniss
25-10-2013, 15:52
Hej
powiedzcie mi przy tak małym wc jest możliwość zmieścić umywalkę, jeśli tak jaki model sugerujecie(kibelek na srodku).
220573

Kibelka nie dawaj na środku. Odległość 20cm od krawędzi miski będzie OK, z drugiej strony będziesz miała większą odległość i nie będzie kolidowało z umywalką.

kroopka
25-10-2013, 15:53
Prośba o pomoc w aranżacji łazienki.
Mamy zrobiony projekt łazienki w jednym ze sklepów. Projekt nam się nie podoba. Pani która go robiła zupełnie nie umiała nic doradzić, ani pomóc. Powiedziała przy nas do koleżanki "może ty coś pomożesz bo ja dziś nie mam pomysłów". Wyszliśmy wkurzeni, tym bardziej że trzeba było zostawić pieniądze. Ale powiedziała że można jeszcze coś pozmieniać.
Prosimy o pomoc w aranżacji tej łazienki. Łazienka ma być w kolorze fioletowym z białym (lub kremowym w zależności od płytek). Z grafitu raczej zrezygnujemy. Płytki użyte w tym projekcie to Opoczno Baricello.
Nie chcemy pasów poziomych (ewentualnie listwa przy suficie), tylko pionowe.
220589220590220591

Na internecie znalazłam program do robienia projektów formy paradyż. Zrobiłam kilka aranżacji. Płytki jakie wybrałam to vivido (dlatego ze kształtem i kolorami podobne do baricello).
220592220593

fajna kobieta
25-10-2013, 16:24
Przede wszystkim zrezygnuj z płytek po sam sufit.Zamiast tych dwóch wiszących szafeczek zrobilabym jedna większa.Ta samotnie stojąca pralka tez nie bardzo mi sie widzi .

kroopka
25-10-2013, 16:27
Tyle że płytki pod sam sufit są wygodniejsze. Płytki wystarczy wytrzeć i mamy czystą ścianę. Można dać pod sufitem pas z białych płytek, wtedy to się nie będzie rzucać w oczy.
Co do szafek, to nie wybraliśmy jeszcze konkretnych. Pani zaproponowała rozsunięcie słupków ale można je też połączyć, wtedy będzie wrażenie, że jest to jedna szafka. No albo jedna duża. Co do pralki to chyba jedyne miejsce gdzie można ją umieścić.
Najbardziej zależy nam na tym, żeby ktoś pomógł nam z ułożeniem płytek.

annNS2
25-10-2013, 17:42
Tyle że płytki pod sam sufit są wygodniejsze. Płytki wystarczy wytrzeć i mamy czystą ścianę. Można dać pod sufitem pas z białych płytek, wtedy to się nie będzie rzucać w oczy.
Co do szafek, to nie wybraliśmy jeszcze konkretnych. Pani zaproponowała rozsunięcie słupków ale można je też połączyć, wtedy będzie wrażenie, że jest to jedna szafka. No albo jedna duża. Co do pralki to chyba jedyne miejsce gdzie można ją umieścić.
Najbardziej zależy nam na tym, żeby ktoś pomógł nam z ułożeniem płytek.

proponuje zrobic zabudowe pod wymiar i w niej schowac pralke ;)
z plytkami nie pomoge bo niestety pomysl na fioletowa lazienke mi sie nie podoba ;)
ale jesli juz padlo na fiolet to wybralabym jednak wersje z grafitem
albo porponuje zmienilc koncepcje i zrobilc lazienke szara (ew. biala) z kropla fioletu (zabudowa wanny i geberitu, fronty szafek, reczniki....)

cebula221
25-10-2013, 18:24
co do wyróżnienia wanny kolorem fioletowym to jeszcze ok, ale czy geberit i stojący przed nim kibel zasługują na wyróżnienie innym kolorem?
akurat Ja nie jestem zwolennikiem wyróżniania tego "mebla", żeby rzucał się w oczy, bo uważam, że to raczej marna ozdoba łazienki, według mnie lepiej wyróżniać część umywalkową z lustrem lub część wannową...
ale rzecz gustu, ile osób tyle opinii

fajna kobieta
25-10-2013, 19:28
Zamierzasz wycierać płytki aż pod sufit? A od czego one tam sie maja brudzic? Tez optowalabym za fioletem jako akcentem w łazience a nie kolorem dominującym.Zrobilabym wyższa zabudowę i na dole ukrylabym pralkę a gore wykorzystała na szafkę.Oczywiscie wtedy zrezygnowalabym juz z tej dodatkowej wiszącej.No ale to takie moje subiektywne uwagi lazieneczka jest Twoja wiec ty decyduj. :yes:

rafstraz
25-10-2013, 19:47
osobiscie wolalabym raczej neutralny kolor i zblizona aranzacje do lazienki...limonka moze szybko sie znudzic ;) ale jesli tobie sie podoba to dlaczego nie ;) mozna tez zrobic biala baze i zaakcentowac zabudowe geberitu samym wzorem kwiatowy? :)

annN S2 a jeśli zrobiłabym ten rodzaj płytek VIVIDO tylko jako baza białe (falowane), jedna cienka listwa zielona celem odróznienia a tylko obudowa geberita w zieleni??? a dopomóżcie jaka umywalka???jaki rodzaj/model

annNS2
25-10-2013, 20:58
co do wyróżnienia wanny kolorem fioletowym to jeszcze ok, ale czy geberit i stojący przed nim kibel zasługują na wyróżnienie innym kolorem?
akurat Ja nie jestem zwolennikiem wyróżniania tego "mebla", żeby rzucał się w oczy, bo uważam, że to raczej marna ozdoba łazienki, według mnie lepiej wyróżniać część umywalkową z lustrem lub część wannową...
ale rzecz gustu, ile osób tyle opinii

patrzac na twoje projekty zgadzam sie - kazdy ma odmienny gust i swoja opinie ;)

oczywiscie ze 'kibel' nie zasluguje na podkreslene. lepiej zastosowac neutralna baze a kolorem/dekorem podkreslic jeden glowny element, ale w tej lazience nie widze przeciwskazan do zastosowania koloru zabiegu na wannie, nad umywalka a nawet na gebericie ;)

annNS2
25-10-2013, 21:01
annN S2 a jeśli zrobiłabym ten rodzaj płytek VIVIDO tylko jako baza białe (falowane), jedna cienka listwa zielona celem odróznienia a tylko obudowa geberita w zieleni??? a dopomóżcie jaka umywalka???jaki rodzaj/model
brzmi zdecydowanie lepiej :)
co do doboru umywalki nie pomoge...a jaka ma byc toaleta?

Sniper
25-10-2013, 23:06
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat takiego rozplanowania urządzeń nad wanną? Wanna ma mieć 170 cm x 75 cm i częściowo będzie zasłonięta parawanem. Chcielibyśmy deszczownicę (bo to podobno takie fajne), prysznic na pałąku (bo wygodne i nie trzeba zawsze moczyć głowy) oraz standardową wylewkę. Tylko czy to będzie praktyczne i jednocześnie może estetycznie wyglądać? Może macie jakieś sugestie co zmienić, gdzie przesunąć, ew. zastąpić czym innym?

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic01m.jpg

P.S.
Wizualkę robiłem w Photoshopie, więc może trochę przekłamywać proporcje i takie tam.

annNS2
26-10-2013, 07:35
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat takiego rozplanowania urządzeń nad wanną? Wanna ma mieć 170 cm x 75 cm i częściowo będzie zasłonięta parawanem. Chcielibyśmy deszczownicę (bo to podobno takie fajne), prysznic na pałąku (bo wygodne i nie trzeba zawsze moczyć głowy) oraz standardową wylewkę. Tylko czy to będzie praktyczne i jednocześnie może estetycznie wyglądać? Może macie jakieś sugestie co zmienić, gdzie przesunąć, ew. zastąpić czym innym?

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic01m.jpg


jesli ma byc deszczownica to nie robilabym prysznica z takim uchwytem i zamienilabym miejscami prysznic z deszczownica lub zmienila model armatury ;)

Sniper
26-10-2013, 18:12
A może jedna z tych wersji jest mniej przytłaczająca? Tym razem zamieniłem zestaw Grohe Eurocube na wersję Grohe Allure Brilliant z termostatem:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic04m.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic05m.jpg

leelee
26-10-2013, 18:13
Prośba o pomoc w aranżacji łazienki.
Mamy zrobiony projekt łazienki w jednym ze sklepów. Projekt nam się nie podoba. Pani która go robiła zupełnie nie umiała nic doradzić, ani pomóc. Powiedziała przy nas do koleżanki "może ty coś pomożesz bo ja dziś nie mam pomysłów". Wyszliśmy wkurzeni, tym bardziej że trzeba było zostawić pieniądze. Ale powiedziała że można jeszcze coś pozmieniać.
Prosimy o pomoc w aranżacji tej łazienki. Łazienka ma być w kolorze fioletowym z białym (lub kremowym w zależności od płytek). Z grafitu raczej zrezygnujemy. Płytki użyte w tym projekcie to Opoczno Baricello.
Nie chcemy pasów poziomych (ewentualnie listwa przy suficie), tylko pionowe.
220589220590220591

Na internecie znalazłam program do robienia projektów formy paradyż. Zrobiłam kilka aranżacji. Płytki jakie wybrałam to vivido (dlatego ze kształtem i kolorami podobne do baricello).
220592220593

Witam,
ja mam łazienkę w kolorach szarym i fioletowym. Dołączę projekt jaki zrobiono nam w sklepie. Największym akcentem w łazience jest fioletowa mozaika. Płytki to cersanit synthia viola i grys. Nad wc mamy zrobione szare lakierowane szafeczki na zamówienie. Pralka jest schowana w szafce obok wc również szary lakier. Z tym, że nasza pralka ma głębokość 33 cm, więc szafa nie wygląda na bardzo toporną. Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłam :rolleyes:220770220771220772http://www.cersanit.com/photo_prod.php?cms_foto_produkt/Synthia%20Viola%2020x50.jpghttp://www.cersanit.com/photo_prod.php?cms_foto_produkt/Synthia%20Grys%2020x50.jpg

annNS2
27-10-2013, 11:16
Witam,
ja mam łazienkę w kolorach szarym i fioletowym. Dołączę projekt jaki zrobiono nam w sklepie. Największym akcentem w łazience jest fioletowa mozaika. Płytki to cersanit synthia viola i grys. Nad wc mamy zrobione szare lakierowane szafeczki na zamówienie. Pralka jest schowana w szafce obok wc również szary lakier. Z tym, że nasza pralka ma głębokość 33 cm, więc szafa nie wygląda na bardzo toporną. Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłam :rolleyes:220770220771220772http://www.cersanit.com/photo_prod.php?cms_foto_produkt/Synthia%20Viola%2020x50.jpghttp://www.cersanit.com/photo_prod.php?cms_foto_produkt/Synthia%20Grys%2020x50.jpg
i to jest przyklad dobrze zaprojektowanej fioletowej lazienki :) choc dla mnie troche za duzo tych fioletowych plytek...wolalabym wiecej mozaiki i na pewno nie robilabym fioletowej podlogi ;)

rafstraz
27-10-2013, 14:22
brzmi zdecydowanie lepiej :)
co do doboru umywalki nie pomoge...a jaka ma byc toaleta?
co do duzej łazienki 3 opcje
travena
delicate
natural noce, w takiej kolejności

fajna kobieta
27-10-2013, 19:50
A może jedna z tych wersji jest mniej przytłaczająca? Tym razem zamieniłem zestaw Grohe Eurocube na wersję Grohe Allure Brilliant z termostatem:

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic04m.jpg

http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Prysznic05m.jpg
Zdecydowanie lepiej!

fajna kobieta
27-10-2013, 19:53
i to jest przyklad dobrze zaprojektowanej fioletowej lazienki :) choc dla mnie troche za duzo tych fioletowych plytek...wolalabym wiecej mozaiki i na pewno nie robilabym fioletowej podlogi ;)
Szuflady w tej szafce podwieszanej robilabym obok siebie a nie jedna pod drugą.Jakoś tak nienaturalnie mi to wyglada....Mnie osobiście taka ilośc fioletu by przytlaczala.:rolleyes:

kroopka
27-10-2013, 20:39
Dziękuję za cenne uwagi. Rzeczywiście lepiej jak ten fiolet nie będzie dominującym kolorem. Poniżej projekt jaki sama zrobiłam. Płytki to Kwadro (grupa paradyż) Legato. Główne płytki to kolor kremowy (nie widać tu tego dobrze, można też zmienić na szary, bo są takie, ale my raczej nie chcemy iść w szarości).
Jedyny dekor, to ten pas nad wanną i chyba nie ma sensu dodawać go gdzie indziej.
221008221009221010221011221012

Te brązowe płytki, to miejsce, w którym mają być drzwi, ponieważ nie mogłam dodać drzwi w tym programie (nie można zmienić szerokości drzwi).

belgijska pralinka
31-10-2013, 20:29
mozesz mi powiedzie w jakim programie robisz wizki ?chcialabym sobie cos zrobic

Sniper
01-11-2013, 23:19
mozesz mi powiedzie w jakim programie robisz wizki ?chcialabym sobie cos zrobic

To prawdopodobnie PowerNET+. Polecam Light Decor Paradyż - jest oparty na tym samym silniku, ale ma większy wybór gresów/glazury.

belgijska pralinka
02-11-2013, 08:11
To prawdopodobnie PowerNET+. Polecam Light Decor Paradyż - jest oparty na tym samym silniku, ale ma większy wybór gresów/glazury.


dziekihttp://emotikona.pl/emotikony/pic/radosne-sloneczko.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

troopers
03-11-2013, 14:55
Mam do Was prośbę o pomoc w rozplanowaniu łazienki w naszym pierwszym mieszkanku. Łazienka nie duża bo ok 3,8m2 wymiary tak jak w temacie i na poniższym rys.
http://imageshack.us/a/img547/1146/lm8s.jpg

Na dzień dzisiejszy ni nie było ruszane bo byłych właścicielach.

http://imageshack.us/a/img69/9632/ve09.jpg
http://imageshack.us/a/img69/9632/ve09.jpg


Trochę poczytałem o rozwiązaniach w łazienkach i mając chwilę czasu coś tam sobie w sketchupie powprowadzałem, choć nie znam programu na tyle dobrze, ale mam nadzieję, że będzie wiadomo co gdzie jest. Płytki jakie ostatnio widziałem i wpadły mi w oko to kolekcja Loft marki Ceramstic . Po prawej geberit zabudowany do wysokości 90 cm, potem 20cm luzu i szafki w białym połysku do wysokości 210 cm (poziom drzwi i kafli).

Zrobiłem wstępnie 2 wersje:

- z kabiną walk-in
http://imageshack.us/a/img6/5202/y4dk.jpg
http://imageshack.us/a/img826/8951/by3p.jpg
http://imageshack.us/a/img191/3688/sira.jpg
http://imageshack.us/a/img46/5484/4zus.jpg
http://imageshack.us/a/img824/4152/qobm.jpg


- z wanną z parawanem szklanym
http://imageshack.us/a/img802/3473/s6md.jpg
http://imageshack.us/a/img600/7065/t4jg.jpg
http://imageshack.us/a/img849/3824/3azg.jpg

Która wersja lepiej się sprawdzi? osobiście podobają mi się kabiny walk-in, w małej łazience chyba mniej topornie wgląda niż wanna? ale z kolei jest to blok z lat 80-90 więc może być problem z odpływem liniowym, ale to się okaże jak się zdemontuje obecną wannę. W łazience musimy mieć pralkę dlatego zrobiłem taką zabudowę pod palkę wraz z szafką pod umywalkę, sama umywalka nablatowa.

jarroo
03-11-2013, 15:14
Przedstawiam wizualizacje swoich dwóch łazienek. Do jednej łazienki zastanawiamy się nad glazurą Tubądzin Egzotika, oraz wanną Cersanit Wirgo.
Cała reszta to temat otwarty. Z góry byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi zarówno co do kolorystyki/glazury jak również armatury i rozplanowania.

łazienka mała:
http://strony.aster.pl/jarroo/dom/wc1.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/dom/wc2.jpg

łazienka większa:
http://strony.aster.pl/jarroo/dom/wc4.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/dom/wc3.jpg

kroopka
03-11-2013, 21:27
mozesz mi powiedzie w jakim programie robisz wizki ?chcialabym sobie cos zrobic

Ja robiłam w programie z Paradyża. Fajny i łatwy w obsłudze. No ale co do wyboru płytek to tylko Ceramika Paradyż i Kwadro.

lukasz69karolina
04-11-2013, 12:44
:) hej wszystkim :)
powiedzcie co sądzicie? bo ja sama już nie wiem...
zamysł taki by było jak najwięcej czarnego - wc i umywalka czarne, trzy ściany w czarnej tapecie w delikatny wzór lub płytki jakieś matowe... jedna ściana pomalowana na biało, podłoga biała... lustro nad umywalką, jeden żyrandol z kryształkami na środku...
222434 222435

może być?

oliwkawawa
04-11-2013, 14:39
Witam wszystkich :)

Mam problem z projektem naszej łazienki. Jestem w zasadzie zdecydowana na kolorystykę, chyba nawet na konkretną kolekcję, jednak nie umiem sobie tego zwizualizować i zaprojektować tego w głowie. A to zbyt poważna sprawa aby iść na żywioł.
Poprosiliśmy o pomoc projektantkę, już jakiś czas temu, ale strasznie opornie to idzie, nie mamy jeszcze nawet jednej propozycji, a czas nas goni (do połowy grudnia chcę mieć zakup płytek z głowy).

Czy są jakieś darmowe programy w których mógłby poruszać się taki laik jak ja?

Ewentualnie, może ktoś tutaj na forum zajmuje się wykonywaniem takich projektów? Jeśli znacie kogoś godnego polecenie to będę wdzięczna za namiary na priva.

Pozdrawiam :)

kori
04-11-2013, 20:40
oliwka już sie dziele kontaktem na priv

Sniper
04-11-2013, 21:31
zamysł taki by było jak najwięcej czarnego - wc i umywalka czarne, trzy ściany w czarnej tapecie

Byłem kiedyś w takim czarnym kibelku w jakimś gabinecie stomatologicznym. Był bardzo podobny do tego - muszla, umywalka, lustro i czarne ściany. Jak w grobowcu. Czułem wstręt, zastanawiałem się, czy jakieś robale nie łażą po ścianach. Zanim podniosłem deskę sedesową, szczelnie owinąłem ją 15-toma zawijasami papieru. Obok była moja żona, wyszła równie zdegustowana i 3 razy bardziej przerażona. Czarne płytki pewnie dobrze by wyglądały w 20-metrowym salonie kąpielowym i raczej jako dekor, ale nie w malutkim kibelku. Okropieństwo.

belgijska pralinka
04-11-2013, 21:36
oliwka już sie dziele kontaktem na priv

podziel sie i ze mna http://emotikona.pl/emotikony/pic/0vishenka_33.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Niureczka
07-11-2013, 07:52
Witajcie,
chwilkę się tutaj nie udzielałam bo szukałam różnych możliwości swojej łazienki. Przypomnę, że jej wymiar to 3,20x2,45, ściana kolankowa 1,30. Teraz zastanawiam się czy kłaść płytki pod sufit czy do wysokości 1,30.
Chciałabym też w końcu wybrać płytki ale nie wiem na które się zdecydować.
Wersja nr 1 to Margot Domino.http://3.bp.blogspot.com/-R-x_M5QamVU/UJbLvAIeN3I/AAAAAAAAOxQ/Q6FxDpAV7v8/s640/margot+02.jpg
Wg wizki moniss wygląda to tak:


Stelaż wc wbudowany w ścianę.
Wanna nieco odsunięta od ścian - przy umywalce ścianka z gips-kartonu mieszcząca wnękę od strony wanny.
Drabinka naprzeciw okna. Nie martw się suszącymi się na niej ręcznikami, przecież to nie będą stare podarte szmaty, tylko ładne użytkowe ręczniki :)
Ta łazienka ma być dla Ciebie i Twojej rodziny a nie do katalogu ;)
218546 218547 218548
I z cała jasną podłogą:
Wersja I
218549
Wersja II
218561

Płytki te, które wcześniej wybrałaś (Margot Domino): jasna podstawowa, ciemna podstawowa oraz dekor (gwiazdeczki?)



Wersja nr 2 to białe płytki np. Midian Purio Paradyż (wklejam popielatą żeby pokazać strukturę) + płytka drewnopodobna na podłoge (np. My Way Naturale noce lub Opoczno Allwood
http://www.tuplytki.pl/uploads/structure/483585/16/54/53043/97bd571d96aaf2a981372665504a7ff6.jpg
http://abcplytki.pl/product_thumb.php?img=images/plytki/opoczno/salon-taras/allwood/ALLWOOD-NUT-29,7X59,8.jpg&w=170&h=84

Różne wariacje na temat szafki i drabinki.

Nieduża drabinka powinna zmieścić się nad bidetem.

Płytka szafeczka jest pod całą długością skosu (na zapas papieru toaletowego, chemię do czyszczenia itp.).

Płytka szafeczka wisząca nad szafką umywalkową - na kosmetyki.

Przesunęłąm umywalkę w stronę wanny, po lewej stronie powstał kawał wolnego blatu, pod którym można umieścić też małą szufladę na np. kosmetyki do makijażu.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=219075&stc=1&thumb=1&d=1382022442
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=219076&stc=1&thumb=1&d=1382022459
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=219077&d=1382022493
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=219078&d=1382022502

Chciałabym zrobić coś na wzór łazienki koza79 (mam nadzieje ze sie nie obrazi jak wkleje jej zdjęcia, w razie czego usunę).

Dzisiejsza sesja fotograficzna :)

Łazienka górna:
http://img839.imageshack.us/img839/9135/imagereqv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/imagereqv.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img42.imageshack.us/img42/6798/imagefjev.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/imagefjev.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img560.imageshack.us/img560/2994/imageybaw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/imageybaw.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img21.imageshack.us/img21/5274/imageracd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/imageracd.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img594.imageshack.us/img594/9751/imageqgq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/imageqgq.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img834.imageshack.us/img834/9647/imagemjou.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/imagemjou.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img827.imageshack.us/img827/4126/imagemxgb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/imagemxgb.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img46.imageshack.us/img46/1287/imagetwun.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/imagetwun.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Poradźcie proszę która wersja byłaby lepsza? Na podłogach w innych pomieszczeniach będą panele, białe drzwi+opaski + listwy.

kinka
07-11-2013, 08:20
Anifer...........http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/spock.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) ale musi być strasznie niewygodnie korzystać z wc tak dociśniętego do ściany.

annNS2
07-11-2013, 08:24
wiadomo za którą opcją będę głosować :D ale mam dwie uwagi - jeśli na ścianę pójdą białe to daj część pofalowanych a część białych gładkich, tak samo z podłogą - cała drewnopodobna może wyglądać ciężko przy białych ścianach dlatego jakoś bym ją podzieliła, np. pas przez środek łazienki na szerokość okna? albo cienki pasek na szerokość tej dobudowanej ścianki kolo wanny?...;)

Niureczka
07-11-2013, 10:06
czyli 0:1 dla drugiej opcji :-)

tak myślałam,żeby dać troche pofalowanych a troche gładkich płytek na ściane. Jeśli koło wanny będzie też drewnopodobna płytka tak jak u koza79 to cała podłoga w drewnie będzie za ciężka? W sumie nie ma problemu żeby dać jakiś pasek pośrodku, tylko jakieś płytki będę musiała poszukać żeby pasowały. A jak myślisz, kafelkować do sufitu czy do wysokości ściany kolankowej ( oprócz ściany nad wanną bo tam wysoko, do sufitu albo wysokości drzwi).

Ktoś jeszcze wypowie się która wersja lepsza?

Sniper
07-11-2013, 11:06
222750222751
Vivido zielone są genialne, byle nie przesadzić. U mnie biała podłoga + białe ściany + wstawki z zielonej falowanej Vivido, bez kwiatów i listw i bardzo jasne meble. Łazienka bije optymizmem i zrobiła się optycznie dużo większa

Ta łazienka bije optymizmem? Tu się nic kupy nie trzyma. Krzywe szafki i sufit, uchwyty jak do pawlacza, zielony kawałek glazury pasujący zupełnie do niczego, listwy w narożnikach, kibel dosunięty do ściany tak, że trzeba bokiem siadać i jeszcze płytki na podłodze ułożone na ukos, bo pewnie ścian nie dało rady wyprostować. Ja bym był załamany, gdyby mi łazienka tak wyszła...


Ktoś jeszcze wypowie się która wersja lepsza?
Dla mnie zdecydowanie wersja nr 2 z płytkami drewnopodobnymi. Te wzorki na płytkach z wersji 1 szybko mogą się znudzić.

annNS2
07-11-2013, 11:10
czyli 0:1 dla drugiej opcji :-)

tak myślałam,żeby dać troche pofalowanych a troche gładkich płytek na ściane. Jeśli koło wanny będzie też drewnopodobna płytka tak jak u koza79 to cała podłoga w drewnie będzie za ciężka? W sumie nie ma problemu żeby dać jakiś pasek pośrodku, tylko jakieś płytki będę musiała poszukać żeby pasowały. A jak myślisz, kafelkować do sufitu czy do wysokości ściany kolankowej ( oprócz ściany nad wanną bo tam wysoko, do sufitu albo wysokości drzwi).
Ktoś jeszcze wypowie się która wersja lepsza?
ten pasek z tych bialych co na scianie ;) i kafelkowac do wysokosci sciany kolankowej :)

annNS2
07-11-2013, 11:11
Ta łazienka bije optymizmem? Tu się nic kupy nie trzyma. Krzywe szafki i sufit, uchwyty jak do pawlacza, zielony kawałek glazury pasujący zupełnie do niczego, listwy w narożnikach, kibel dosunięty do ściany tak, że trzeba bokiem siadać i jeszcze płytki na podłodze ułożone na ukos, bo pewnie ścian nie dało rady wyprostować. Ja bym był załamany, gdyby mi łazienka tak wyszła...

ładnie to ująłeś ;)

Niureczka
07-11-2013, 11:24
ten pasek z tych bialych co na scianie ;) i kafelkowac do wysokosci sciany kolankowej :)
dzięki wielkie za poradę :-) a na ścianie gdzie jest wanna to płytki do sufity czy wysokości drzwi?
0:2 opcja druga

annNS2
07-11-2013, 11:34
dzięki wielkie za poradę :-) a na ścianie gdzie jest wanna to płytki do sufity czy wysokości drzwi?
0:2 opcja druga
ew. tam gdzie wanna zrobilabym do wys. lustra lub jedną plytkę nad lustro :)

moniss
07-11-2013, 20:50
Niureczko, ja podpisuję się pod tym co napisała annNS2: płytki na wys. 1,3m, a nad wanną do wysokości górnej krawędzi lustra :)

Co do kolekcji płytek, to podoba mi się i 1 i 2 (pod warunkiem, że będzie więcej białej podstawowej a ta wypukła tylko jako dekor) oraz 3: "drewniana" podłoga i płytki z pierwszej kolekcji na ścianach.

Niureczka
08-11-2013, 07:23
Niureczko, ja podpisuję się pod tym co napisała annNS2: płytki na wys. 1,3m, a nad wanną do wysokości górnej krawędzi lustra :)

Co do kolekcji płytek, to podoba mi się i 1 i 2 (pod warunkiem, że będzie więcej białej podstawowej a ta wypukła tylko jako dekor) oraz 3: "drewniana" podłoga i płytki z pierwszej kolekcji na ścianach.

moniss myślałam, że mam 2 wersję:confused: 1-sza z płytek Margot, tą z dekorami w paski lub gwiazki, 2-ga biała płytka gładka i z fakturą +"drewniana" podłoga.
1:3 dla drugiej opcji

moniss
08-11-2013, 10:01
Wersja nr 3, to moja propozycja - też będzie ładnie wyglądać :)
Lecz jesli mam koniecznie wybrać z tych dwóch, to sądzę, że nie dam rady. Na tak dla "drewna", jednak ta przestrzenna płytka jest jak dla mnie zbyt przytłaczająca...no chyba, że tylko jako dekor.
Z kolei biała podłoga ładnie wygląda z białymi fugami, lecz utrzymać to w czystości to już inna bajka. Czarna podłoga w całości łazienki byłaby zbyt przytłaczająca.
Nie pamiętam, kto to napisał, a z czym się zgadzam, to połączenie na podłodze "drewna" i bieli. Białe płytki najlepsze byłyby jak największe z jak najmniejszą fugą. Wtedy można by też zrobić "drewniany" blat i obudowę wanny.

Niureczka
08-11-2013, 10:12
A to mnie zaskoczyłaś tą trzecią wersją :-) Ktoś tu mi wcześniej napisał, że do tych płytek z wersji 1, te paski i gwiazdki płytki drewnopodobne nie pasują

moniss
08-11-2013, 11:20
Jako dekor będą pasowały. Chyba, że nie upierasz się przy dekorach, to wtedy biała podstawowa (z dowolnej kolekcji) + "drewno" = duuużo ciekawych kombinacji. A do tego już tylko dowolne dodatki, które będzie można zmieniać w zależności od np. pory roku ;)
I jesli nie zależy Ci na dekorach, to na Twoim miejscu poszłabym właśnie w takim kierunku. Ale to tylko wyrażenie mojego gustu.

annNS2
08-11-2013, 11:49
A to mnie zaskoczyłaś tą trzecią wersją :-) Ktoś tu mi wcześniej napisał, że do tych płytek z wersji 1, te paski i gwiazdki płytki drewnopodobne nie pasują
nie ktos tylko ja :P

Niureczka
08-11-2013, 12:06
no to annNS2 i moniss macie różne gusta :-) Wstąpię do sklepu przy najbliższej okazji i przymierze płytkę drewnianą do tej z gwiazdkami. Zobaczę jak to na żywo wygląda.

Myślałam, żeby zrobić "drewnianą" podłogę + jakiś pasek białej dla rozjaśnienia. Jako dekory chciałam właśnie użyć tej białej pofalowanej płytki + reszta biała gładka. Myślałam, żeby pofalowaną obudować wannę i może wyłożyć ścianę z wc. I chyba tyle dekoru. No chyba, że dać go jeszcze na szerokość lustra?

anika34
08-11-2013, 13:08
A ja mam pytanie: czy ktoś u siebie w łazience zrobił beton artystyczny (http://www.concraft.pl/)?
Jestem bardzo ciekawa, czy wygląda to tak jak na zdjęciach i czy jest funkcjonalne. Słyszałam, że trzeba go często impregnować, co już mi się nie uśmiecha...

fajna kobieta
08-11-2013, 13:16
Wrzucam wizki swojej łazienki.No moze łazienka to za dużo powiedziane to jest wc dla gości.;)

anika34
08-11-2013, 13:34
Świetnie to wygląda! A powiedz mi, czy wymaga to jakiejś szczególnej pielęgnacji?

Magda 34
08-11-2013, 13:40
Taki beton ma z tego co pamiętam:rolleyes: małgos2 nawet przy wannie.

fajna kobieta
08-11-2013, 14:39
Nie mam pojęcia jak to pielęgnować i czy w ogóle trzeba? Póki co to są wizualizacje na razie do realizacji mam nadzieje dojdzie niedługo.;)

Magda 34
08-11-2013, 14:49
fajna kobietko,

mam małe uwagi odnośnie Twojej łazienki.;)
1. Geberit na wizkach ma chyba 85 cm. Zrobiłabym go wyższego do 110 cm i pociągnęła zabudowę do ściany z lustrem.
2. Na ścianie z lustrem zawinęłabym kaflami z geberitu i umieściła w nich baterię podtynkową.
3. Lampa przy wejściu jest troche bez sensu. Co ona tam oświetla. ? Lepiej już ją powiesić przy lustrze.:rolleyes:

kinka
08-11-2013, 15:46
Mnie brakuje kropli koloru,jest za "surowo",może coś pod kolor kwiatka.

annNS2
08-11-2013, 16:07
Mnie brakuje kropli koloru,jest za "surowo",może coś pod kolor kwiatka.
przeciez jest fioletowa mozaika? ;)

moniss
08-11-2013, 16:39
fajna kobietko,

mam małe uwagi odnośnie Twojej łazienki.;)
1. Geberit na wizkach ma chyba 85 cm. Zrobiłabym go wyższego do 110 cm i pociągnęła zabudowę do ściany z lustrem.
2. Na ścianie z lustrem zawinęłabym kaflami z geberitu i umieściła w nich baterię podtynkową.
3. Lampa przy wejściu jest troche bez sensu. Co ona tam oświetla. ? Lepiej już ją powiesić przy lustrze.:rolleyes:

Popieram, a zwłaszcza punkt 1. Miałoby to wtedy pewną estetyczną ciągłość.

kinka
08-11-2013, 17:25
przeciez jest fioletowa mozaika? ;)

U mnie wygląda to na szarą.

fajna kobieta
08-11-2013, 21:43
Juz odpowiadam :rolleyes:Lampa wisząca oczywiście nie jest brana pod uwagę będzie jedynie oświetlenie górne tzw tuby.Lustro jest tylko przy pasku z mozaika a na ścianie przy umywalce jest przewidziany lakobel.Co do geberitu nie mam pojęcia jakiej jest wysokości? Ale sie dowiem ;)Łazienka jest faktycznie szara ale mam nadzieje ze dodatkami trochę nadrobie :)

Oszolom
09-11-2013, 11:48
Tak będzie wyglądać mała łazienka na dole.
Docelowo dla gości, ale na razie także dla nas.
223285
223286
223287
Łazienka 2x2m.
Zastanawiam się nad oświetleniem, czy nie będzie za ciemno.
Aktualnie w trochę mniejszej łazience też mamy jeden punkt nad kabiną i dwa nad lustrem i jest ok.

Sniper
10-11-2013, 10:22
Tak będzie wyglądać mała łazienka na dole.

A dlaczego w rogu po prawej stronie lustra płytki pionowe? Żeby zlicować górną krawędź każdej płytki pionowej z płytkami poziomymi, będziesz musiał przy tych pionowych dawać 2x grubsze fugi niż w poziomych. Średnio to będzie wyglądało, chyba że znajdziesz płytki o innej kalibracji.

Oszolom
10-11-2013, 11:44
To są płytki Zienia.
Nie są płaskie i raczej się ich nie przycina.
Dlatego tak jest to ułożone, aby wpasować się pełnymi płytkami w ścianę.

Niureczka
10-11-2013, 22:21
Powiedzcie mi proszę czy do płytek drewnopodobnych na podłodze bardziej pasują białe płytki matowe czy błyszczące, czy bez różnicy?

syberia
10-11-2013, 23:15
w/g mnie błyszczące bardziej pasują , ja np mam w łazience białe błyszczące a na podłodze dąb olejowany , fajnie to wygląda

annNS2
11-11-2013, 08:21
a ja wybralabym matowe :D

dr_au
11-11-2013, 10:24
oszołom - jak rozumiem Sniperowi chodziło o to, czy przy rozliczaniu płytek uwzględniona została grubość fugi. Jeżeli płytka ma dokładnie proporcje 1x2 bez fugi, to takie rozłożenie może być ciężkie. Co do łazienki mam tylko jedną uwagę - czy masz wystarczająco dużo miejsca na nogi przy WC?

fajna kobieta
11-11-2013, 16:41
Tez stawiam na błyszczące.:yes:

Oszolom
11-11-2013, 19:21
oszołom - jak rozumiem Sniperowi chodziło o to, czy przy rozliczaniu płytek uwzględniona została grubość fugi. Jeżeli płytka ma dokładnie proporcje 1x2 bez fugi, to takie rozłożenie może być ciężkie. Co do łazienki mam tylko jedną uwagę - czy masz wystarczająco dużo miejsca na nogi przy WC?

Architekt wnętrz współpracuje z wykonawcą wnętrz (a raczej odwrotnie).
Jeszcze się nie zdarzyło, aby im uciekł jakiś "mm".
Odnośnie WC - wiem że będzie ciasno, dlatego wybrałem WC podwieszane 52cm. głębokości.
Zastanawiam się jeszcze nad umywalką asymetryczną zwężaną w stronę WC.

Niureczka
12-11-2013, 06:19
Tez stawiam na błyszczące.:yes:

czyli 2:1 na błyszczące, mi się wydawało, że bardziej matowe pasują. Dobrze, że mam na oku matowe i błyszczące :-)