PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39

Tomkowa
07-01-2016, 11:09
Mira57, zupełnie się z Tobą nie zgadzam co do sposobu otwierania szafek (pod umywalką mogą być normalne wysuwane szuflady, a obok szafka uchylna) i nie rozumiem sposobu cięcia płytek. Z rozmiarów łazienki, które poprawiłaś nic się nie zmieniło, wszystko się mieści i płytki 30x60 idealnie pasują

Afera86
07-01-2016, 11:23
Afera, moim zdaniem się da, bo oczywiście ścian nie ruszamy pod żadnym pozorem! :) Do dyspozycji mamy tylko podłogę :)
Skoro zaczął spadek od pierwszej poprzecznej fugi od odpływu, to znaczy, że miał krótszy odcinek, niż jak by zaczął od razu od wejścia, i spadek jest mniejszy. Możesz to łatwo sprawdzić jaka jest różnica poziomu, mierząc odległość pierwszej poziomej fugi na ścianie na początku kabiny i przy odpływie. Powinno być ok 1 - 1,5 cm.

Czyli w ten sposób się uda ?
342481

Tomkowa
07-01-2016, 11:31
Czyli w ten sposób się uda ?
342481


Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak ;) Mierzyłaś jaki masz spadek?

Mira57
07-01-2016, 11:31
Odnośnie co mi się podoba a co nie - duże lustro i płytki w poziomie miały optycznie powiększyć to maleństwo. I na tym się zatrzymałam.
Obawiam się monotonii - wydaje mi się, że jeśli wezmę płytki jednolite na wszystko, to będzie tak nijak, a jeśli ściany jasne i z tej samej kolekcji ciemniejsza podłoga, no to też jakoś tak źle może to wyglądać, bo dodając meble mam wrażenie dodatkowo ciężka będzie ta łazienka. Znajoma mówi - zrób sobie jasne, te beże i wstaw ciemne meble i dodatki typu ręczniki itp. no i ciemną kabinę, czyli brąz lub grafit. Też tego nie widzę chyba, bo mam wrażenie, że lustro mi odbuje kabinę i będę mieć dwa ciemne, duże cosie - choć mogę tutaj nie mieć racji.
a już najbardziej boję się uzyskać taki efekt:
342477
i pewnie dlatego dla przełamania wzięły mi się te dwa mazajowe pasy - jeden niefortunnie wyróżniający sedes, a drugi za kabiną.
Nie bardzo też widzę jasna podłoga, ciemne ściany do pewnej wysokości, dalej pas dekoru i do sufitu jasne.
342483
Podoba mi się Tomkowa Twój pomysł na pas pod lustrem i ewentualnie w prysznicu. I to tylko takie przełamanie wystarczy?
Podoba mi się też ta łazienka:
342480
bo wygląda na stonowaną. W kolekcji na podłogę jest tylko jasna płytka 40x40 a na sklepowej wizualizacji podłoga jest ciemniejsza i kolejna zagadka dla mnie.

Afera86
07-01-2016, 11:37
Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak ;) Mierzyłaś jaki masz spadek?

Jeszcze nie byłam na miejscu ale sprawdzę.

Tomkowa
07-01-2016, 11:48
Tomkowa coś mi się wydaje, że się zdenerwujesz jak zobaczysz moje poprawki, bo widzę, że z pierwszych wypocin w paint moja łazienka wygląda na dłuższą i bardziej ustawną. Tam wejdzie umywalka, ale szafki bardzo płytkie i otwierane góra-dól - czyli drzwi jakby roleta, albo przesuwane prawo-lewo. A kosz na bieliznę byłby wtedy w szafce pod umywalką jeśli by mogła mieć głębokość nie mniej jak 40 cm chyba. Grzejnika nie posiadam, są tylko rurki w pionie, co nie daje szyku, ani klasy, no ale cóż poradzić...
Myślałam o płytkach 30x60 ale przeraziła mnie ilość docinek do pojedynczych całych (moja pierwsza wizja bez ewentualnej dodatkowej zabudowy) czyli na ścianie tej z sedesem 90cm+40cm+90 cm - czyli 1,5 płytki + 0,5 płytki + 1,5 płytki.

W tamtym poście bardzo fajnie wygląda ta łazieneczka. Tak jak dla mnie - zupełnie nowe spojrzenie na temat :)

Narysowałam, wg Twojego nowego rysunku ;)
Szafki nad wc mają wymiar 40, 50, 40 cm i tak powinny zostać przycięte płytki za sedesem (jeżeli bierzemy pod uwagę płytki 30x60). Wtedy fugi są równo z drzwiczkami i wygląda to świetnie. Szczerze mówiąc, ja bym dała dekor wyłącznie pod lustrem ;) Jeżeli musi być też pod prysznicem, to może cała ściana w dekorze (ściana obok zabudowy nad wc). Jeżeli tam będzie deszczownica i bateria prysznicowa, to powinny być na środku tych 90 cm i fuga też tam. Czyli wychodzą dwie płytki przycięte do 45 cm. Tak samo przycięłabym płytki na drugiej ścianie prysznica. A reszty ścian wokół pralki bym nie kafelkowała, tylko zostawiła do malowania. Tam płytki są niepotrzebne. To samo na ścianie z drzwiami przy umywalce. Wystarczy jedna płytka podstawowa przycięta na 56 cm położona tak, jak dekor pod lustrem. Powyżej niej farba. Jeżeli chodzi o płytki na podłodze, to najważniejsze tu będzie, aby fuga za wc zgrywała się z fugą na podłodze (zaznaczyłam ją na niebiesko). To jest wyznacznik sposobu ułożenia płytek na podłodze

342486

Mira57
07-01-2016, 12:10
Tylko jest taki problem, że nie mogę przesunąć sedesu w prawo jeśli byłby to geberit, bo tam, gdzie na rysunku mam nr 4 to w tej zabudowie poza pionem kanalizacyjnym są jeszcze rurki od ciepłej i zimnej wody. Jak już wspomniałam ta obudowa tych rur jest na styk. a dając sedes na te rury znowu się on wysuwa do przodu bardziej niż te 30 cm, taki sam efekt będzie stawiając przed tą zabudową sedes ze spłuczką.

herher
07-01-2016, 19:01
Hej, :welcome:
przejrzałam forum i widzę że dzielicie się tutaj bardzo fajnymi pomysłami. Jestem na etapie projektowania własnego M i chciałabym Was prosić o pomoc przy dobraniu płytek łazienkowych.

Łazienka ma 5m2 , więc nie nalezy do dużych oraz następujący rozkład: 341948

Zamiast wanny będzie kabina prysznicowa 90.

Motyw przewodni to płytki "shabby chic" Tubądzin
http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/3_1.jpg?itok=WvsVm99M,

którymi obudowany zostanie stelaż podtynkowy oraz wykonany zostanie poziomy pas na ścianie z umywalką, Mam jednak wielki dylemat jakie płytki dobrać jako "bazowe" na pozostałe ściany oraz podłogę. Wybrane przeze mnie płytki z tubądzina są bardzo wyraziste więc pozostałe uważam, że powinny być stonowane.

Rozważałam:
- Paradyż Tecnique jasny beż lub jasny szary 30x60 - w tym przypadku te same płytki byłyby na podłodze
- Paradyż Modul Bianco 30x60 - Nie mam doświadczenia jak sprawują się białe matowe płytki w łazience i jaką ewentualnie dobrać do nich fugę, żeby też dobrze wyglądała z shabby chic.

Proszę o Waszą pomoc :confused::confused:


Hej, ponownie proszę o Waszą pomoc.

Adeptus3
07-01-2016, 21:38
Tomkowa, możesz napisać jakie masz u siebie płytki, bo są piękne.
Czy miałabyś jakiś pomysł żeby zaaranżować nimi moja łazienkę te "dużą"?

Tomkowa
07-01-2016, 22:58
Adeptus3, płytki bardzo dziękują :) Płytka jasna bazowa i szara na podłodze to Opoczno Fargo, a ta "mozaika" za sedesem i bidetem to płytka Hexa Titanio.
Pomysły pewnie by się znalazły ;) Musiałabyś zdecydować, przy okazji rozmów z wykonawcą o małej łazience, czy chcesz bidet i czy jest szansa na jego wykonanie. Rozumiem, że wanna byłaby zabudowana. Umywalka pojedyncza, czy podwójna?

Afera86
08-01-2016, 09:59
Jestem laikiem, ale wydaje mi się, że tak ;) Mierzyłaś jaki masz spadek?

Tomkowa, byłam zmierzyłam i niestety nie da się zrównać tych bocznych fug. Spadek zaczyna się dokładnie w miejscu gdzie jest ta pierwsza fuga na podłodze przy wejściu do brodzika. W momencie gdy kładę płytę 60 cm przy fudze do której miałaby być dopasowana to się buja ;) Spadku nie zrobił od wnęki na drzwi bo dojdzie ościeżnica tak mi tłumaczy. Nie wiem jak to rozwiązać :(

PS. Górna łazienka już skończona. Półka za wanna dzięki Tobie :hug::D

342575

alcala
08-01-2016, 14:47
[QUOTE=Tomkowa;7039159]Adeptus3, płytki bardzo dziękują :) Płytka jasna bazowa i szara na podłodze to Opoczno Fargo, a ta "mozaika" za sedesem i bidetem to płytka Hexa Titanio.



a w małej masz te same płytki bazowe - Opoczno Fargo?? czy inne??

Tomkowa
08-01-2016, 20:45
Tomkowa, byłam zmierzyłam i niestety nie da się zrównać tych bocznych fug. Spadek zaczyna się dokładnie w miejscu gdzie jest ta pierwsza fuga na podłodze przy wejściu do brodzika. W momencie gdy kładę płytę 60 cm przy fudze do której miałaby być dopasowana to się buja ;) Spadku nie zrobił od wnęki na drzwi bo dojdzie ościeżnica tak mi tłumaczy. Nie wiem jak to rozwiązać :(

PS. Górna łazienka już skończona. Półka za wanna dzięki Tobie :hug::D

342575

No trudno, z czasem przestaniesz na te fugi zwracać uwagę ;) Spadek powinien był zrobić od tego drugiego winkla, nie od drzwi wejściowych. Jak byś się mocno uparła, że ma poprawić, to by nie miał wyjścia, musiałby trochę podkuć wylewkę, żeby nie było garba, na którym teraz buja się płytka. Te boczne fugi nie są tak złe, jak ta "środkowa" ;)
Wanna i cała ściana wyszły fantastycznie!! Gratuluję. Pokażesz całą łazienkę w wątku "Łazienki nasze"? Pochwal się nią, bo po tym fragmencie widać, że jest pięknie :)

Tomkowa
08-01-2016, 20:54
a w małej masz te same płytki bazowe - Opoczno Fargo?? czy inne??

Te same

bauer
08-01-2016, 21:27
Witam,

spójrzcie proszę świeżym okiem na projekt mojej łazienki.. może i mi uda się uzyskać jakieś pomocne podpowiedzi :)
Płytki planuję kupić z kolekcji Azulev Nord. Kolorystyka jak na ostatnim zdjęciu.

342661
342669
342659
342662
342663

Tomkowa
08-01-2016, 21:35
bauer, powiedz szczerze, czy Tobie się ten projekt podoba??

bauer
08-01-2016, 21:52
bauer, powiedz szczerze, czy Tobie się ten projekt podoba??

Fakt, czegoś mi brakuje.. podoba mi się łazienka z ostatniego zdjęcia. Lepszego rozmieszczenia szafek, wanny itd. niestety nie jestem wstanie wymyślić :/ . Co do kolorów to też jeszcze na nie zdecydowałem. Jakieś propozycje ??

Afera86
08-01-2016, 22:49
No trudno, z czasem przestaniesz na te fugi zwracać uwagę ;) Spadek powinien był zrobić od tego drugiego winkla, nie od drzwi wejściowych. Jak byś się mocno uparła, że ma poprawić, to by nie miał wyjścia, musiałby trochę podkuć wylewkę, żeby nie było garba, na którym teraz buja się płytka. Te boczne fugi nie są tak złe, jak ta "środkowa" ;)
Wanna i cała ściana wyszły fantastycznie!! Gratuluję. Pokażesz całą łazienkę w wątku "Łazienki nasze"? Pochwal się nią, bo po tym fragmencie widać, że jest pięknie :)

Dziękuję :) Tak wstawię jak tylko dostane meble i dodatki. Górna wyszła idealnie według mnie no a dolna jak widać. Byłam gotowa na kucie bo zostało mi kafli przeszło 2 paczki ale gdy zobaczyłam, że te boczne fugi się nie zmienia to już ustąpiłam. Mam nadzieje, ze jak dojdzie fuga, drzwi od kabiny to jakoś to zniose. Narazie leczę się takimi zdjęciami :popcorn:
342681

nk
08-01-2016, 23:43
Widzę, że Tomkowa i Afera86 mają takie wnęki prysznicowej jakie i my planujemy. W moim odczuciu może trochę mniej "jak z obrazka" (proszę się nie gniewać!), bo nie ma tych bocznych szyb dających wrażenie przestrzeni i dodatkowe światło, ale przeważa pragmatyzm (liczymy na mniejszy kłopot z doczyszczeniem wykafelkowanych ścianek) i ozdoba kafelek.
W jednej z łazienek, tej mniejszej, dolnej, zaplanowaliśmy wnękę szerokości 80 cm i głębokości 90 cm (po wstawieniu drzwi), prysznic na ścianie bocznej. To łazienka dla gości i praktycznie nie ma tam więcej miejsca na wnękę pryszcznicową z uwagi na wymiary pomieszczenia.
W drugiej natomiast zaplanowaliśmy wnękę też szerokości 80 cm (docelowo już po położeniu płytek) i głebokości 100 cm, też z prysznicem na bocznej ścianie. Tutaj byłaby możliwość poszerzenia wnęki z 80 do np. 90 - 100, a możewe nawet więcej (to zarazem będzie szerokość szklanych drzwi). Mamy już wprawdzie ściankę na te wstępne wymiary (80x100), ale wydaje nam się to trochę ciasne. Stąd pytanie czy 80 x 100 cm jest wystarczająco wygodnym miejscem na codzienny pryszcnic? Poszerzenie ponad te 80 cm jest niestety kosztem innych rzeczy - obok prysznica planowaliśmy wysoką, zabudowaną szafę i zależy nam na tym, aby wykorzystać to miejsce, więc nie chcemy też robić wnęki prysznicowej z dużym rozmachem. Nie jesteśmy specjalnie "wielcy" (jak na razie) i kabiny 80x80 były dla nas dotąd do zaakceptowania, choć może nie super komfortowe.
Bardzo proszę o poradę.

Tomkowa
09-01-2016, 08:24
Dziękuję :) Tak wstawię jak tylko dostane meble i dodatki. Górna wyszła idealnie według mnie no a dolna jak widać. Byłam gotowa na kucie bo zostało mi kafli przeszło 2 paczki ale gdy zobaczyłam, że te boczne fugi się nie zmienia to już ustąpiłam. Mam nadzieje, ze jak dojdzie fuga, drzwi od kabiny to jakoś to zniose. Narazie leczę się takimi zdjęciami :popcorn:
342681

:lol2::lol2: znalazłaś idealną fotkę na terapię :lol2: Nic się nie przejmuj tymi fugami, to w trakcie prac wykonawczych tego typu problemy urastają do niebywałej rangi ;) Potem znaczenie ich maleje, by z czasem zupełnie zniknąć. Choć ja nie zaprzeczam, że mam na tym punkcie fioła ;)
Będę wyglądać dużej łazienki!! :)

Tomkowa
09-01-2016, 08:28
Widzę, że Tomkowa i Afera86 mają takie wnęki prysznicowej jakie i my planujemy. W moim odczuciu może trochę mniej "jak z obrazka" (proszę się nie gniewać!), bo nie ma tych bocznych szyb dających wrażenie przestrzeni i dodatkowe światło, ale przeważa pragmatyzm (liczymy na mniejszy kłopot z doczyszczeniem wykafelkowanych ścianek) i ozdoba kafelek.
W jednej z łazienek, tej mniejszej, dolnej, zaplanowaliśmy wnękę szerokości 80 cm i głębokości 90 cm (po wstawieniu drzwi), prysznic na ścianie bocznej. To łazienka dla gości i praktycznie nie ma tam więcej miejsca na wnękę pryszcznicową z uwagi na wymiary pomieszczenia.
W drugiej natomiast zaplanowaliśmy wnękę też szerokości 80 cm (docelowo już po położeniu płytek) i głebokości 100 cm, też z prysznicem na bocznej ścianie. Tutaj byłaby możliwość poszerzenia wnęki z 80 do np. 90 - 100, a możewe nawet więcej (to zarazem będzie szerokość szklanych drzwi). Mamy już wprawdzie ściankę na te wstępne wymiary (80x100), ale wydaje nam się to trochę ciasne. Stąd pytanie czy 80 x 100 cm jest wystarczająco wygodnym miejscem na codzienny pryszcnic? Poszerzenie ponad te 80 cm jest niestety kosztem innych rzeczy - obok prysznica planowaliśmy wysoką, zabudowaną szafę i zależy nam na tym, aby wykorzystać to miejsce, więc nie chcemy też robić wnęki prysznicowej z dużym rozmachem. Nie jesteśmy specjalnie "wielcy" (jak na razie) i kabiny 80x80 były dla nas dotąd do zaakceptowania, choć może nie super komfortowe.
Bardzo proszę o poradę.

A możesz wrzucić plany łazienek? Jeżeli się da poszerzyć, to należy poszerzyć :) Zabranie szafie 10 cm będzie nieodczuwalne, natomiast dla komfortu pod prysznicem ma to spore znaczenie :)

Afera86
09-01-2016, 12:25
:lol2::lol2: znalazłaś idealną fotkę na terapię :lol2: Nic się nie przejmuj tymi fugami, to w trakcie prac wykonawczych tego typu problemy urastają do niebywałej rangi ;) Potem znaczenie ich maleje, by z czasem zupełnie zniknąć. Choć ja nie zaprzeczam, że mam na tym punkcie fioła ;)
Będę wyglądać dużej łazienki!! :)

Mam nadzieje, ze sie z tym oswoje. Ta nie równa fuga to tez moja zasługa po części bo chciałam połączone kafle równo z lazienki i z korytarza. Tomkowa jeszcze raz dziękuję za pomoc i wszystkie rady :) Dolną łazienka tez się pochwale mimo wszystko :p

Adeptus3
09-01-2016, 21:29
Tomkowa,
bidet raczej dostawimy, bo jest w tym miejscu doprowadzona woda, gdyż miałam tam mieć pralkę, która jednak pójdzie do piwnicy. Tyle ze wyglada na to ze do pralki było podłączenie tylko cieplej wody, a do bidetu i zimna potrzebuje, wiec dowiem się w poniedziałek jak przyjdzie hydraulik. Zalało nam budowę w nocy - parter 6 cm wody; piwnica 30.... Jestem załamana bo boje się ze prace zostaną wstrzymane, aż dom nie wyschnie. Tyle, ze nie wiem ile to potrwa a chciałam do maja zamieszkać, gdyż Na początek lipca mam termin porodu :/ do tego mój brak koncepcji i wyboru płytek :(

Wanna zabudowana.

Umywalka obojętnie mi właściwie czy pojedyncza czy podwójna, bo jak zrobię bidet to dzieci w nim bedą pewnie ręce myć :P

Tomkowa
09-01-2016, 22:32
Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści :( Co na to ubezpieczenie?
Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich :)

forscher
09-01-2016, 22:42
projekty łazienek są już gotowe .. dziś wraz z naszą panią projektant wybieraliśmy sprzęt i wyposażenie,...


PS
MERA RULES :)

Adeptus3
10-01-2016, 01:56
Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści :( Co na to ubezpieczenie?
Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich :)

Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach dom jeszcze nie ubezpieczony...., a wina hydraulika bo nie założył reduktora ciśnienia, a jak się okazało ciśnienie w sieci to 9 barów. Facet oczywiście twierdzi, ze to nie jego wina, a zamrożenia rury (kompletna bzdura, bo w domu palimy od miesiąca i mamy temperaturę 18 stopni).
Teraz suszymy, wietrzymy i drżymy....
I wcale się nie cieszę, ze mam teoretycznie więcej czasu na koncepcje łazienek ;)
Dziękuje za słowa otuchy ;)

Adeptus3
10-01-2016, 03:06
[QUOTE=Tomkowa;7041131]Adeptus3, z tym zalaniem to zdecydowanie niezbyt dobre wieści :( Co na to ubezpieczenie?
Życzę szczęśliwego rozwiązania spraw mieszkaniowych i macierzyńskich :)[/QUOTE

Dziękuje za wsparcie :)

Jak to zwykle bywa dom nie zdążył pójść i się ubezpieczyć, ja tez nie zdążyłam pójść tego zrobić, a bank na tym etapie chce tylko żeby jedno z nas było ubezpieczone.... To życie :/
Teraz się suszymy, wietrzymy i drżymy, co dalej... A to ze będę miała więcej czasu na te decyZje kafelkowo - łazienkowe nie przemawia do mnie ;)
Mam nadzieje, ze to jakoś nie wpłynie na ściany i podłogi, bo woda lala się "tylko" cała noc, wiec może szybko to wyschnie, a i ja szybko się wprowadzę po szybkim wyborze płytek do całego domu ;)
Pozdrawiam

Adeptus3
10-01-2016, 03:11
Pierwszy post mi się nie wrzucił (przynajmniej tak myślałam), napisałam drugi - wrzuciły się dwa.
Mnie ktoś chyba zauroczył :/

bauer
10-01-2016, 11:48
Ok, drugie podejście.
Wyrzuciłem szafkę znad blatu i poszerzyłem lustro, a grzejnik przeniosłem nad wc. W miejscu grzejnika jest teraz szafka od ziemi do sufitu. Zastanawiam się nad mozaiką szro-srebrną (zdjęcie 1) i czerwoną (zdjęcie 2), która waszym zdaniem będzie ładniej wyglądała?

342844
342845
342846
342847

Tomkowa
10-01-2016, 12:15
bauer, drugie podejście zdecydowanie lepsze :) Jak dla mnie czerwona mozaika odpada, srebrna, zdecydowanie lepsza. Czerwieni możesz dodać wieszając ręczniki w tymi kolorze, dając takie przybory toaletowe, chodniczek itp. Grzejnik dałabym biały/szary/srebrny w miejscu szafki, którą umieściłeś obok wc. Zrezygnowałabym z niej w zupełności. Pod grzejnikiem zmieści się wtedy fajna ławeczka ze schowkiem na rzeczy do prania. Szafkę możesz dać nad wc. Ale też bez tej wnęki na nie wiadomo co ;) Obudowa wc z płytek jasnych bez mozaiki. Ściana nad wanną prosta, bez tych półek i światełek w ciemnej płytce. Lustro wyżej i między lustrem a blatem pas mozaiki na szerokość jednej płytki. No, chyba, że chcesz nieustannie to lustro czyścić ;) Aha, lustro na szerokość szafki, bo w tej chwili jest za szerokie. Pas mozaiki pod lustrem możesz pociągnąć wokół wanny i na tym koniec ;) Czy blat pod umywalką musi być z płytek?

bauer
10-01-2016, 15:23
Tomkowa, dziękuję za cenne wskazówki. Rzeczywiście bez półek na ścianie nad wanną, wygląda lepiej :) ale wydaje mi się, że bez ciemnych płytek łazienka zrobiła się trochę mdła. Nie mogę znaleźć takiej ławki łazienkowej, która pasowałaby zamiast szafki, wiec ją na razie zostawiłem. Niestety jeszcze czegoś mi brakuje... :/

342900
342901
342899

Tomkowa
10-01-2016, 16:04
bauer, ale ja pisałam, żeby zostawić ciemne płytki nad wanną :) I obudowa wanny niech zostanie, jak była ;) Pas mozaiki wyłącznie pod lustrem i wokół wanny. Mozaika na wc niepotrzebna, wystarczy jasna płytka bazowa. Szafka pod grzejnikiem, skoro ma być, niech będzie do wysokości płytek obok. Skoro nie znalazłeś ławki, to zdecydowanie lepiej wyglądałby jakiś fajny kosz na pranie przysunięty bardziej do wc. Płytki mają wymiar 20x40, zaś umywalka zwykle jest na 85 cm. Proponujesz umywalkę stojącą na blacie, więc szafka powinna być chyba jeszcze niżej (moim zdaniem na końcu czwartej płytki od podłogi. Po lewej stronie szafki umywalkowej mozaika srebrna też nie wygląda dobrze. A spróbuj wrzucić, po obniżeniu szafki umywalkowej, 40 cm mozaiki, ale tylko do szerokości lustra i mozaikę tylko na ścianie za wanną ;) Do tego dorzuć drewniany blat (np. dębowy) pod umywalką, w tym samym drewnie fronty szafki nad wc, które powinny być takiej wysokości jak lustro i drzwi wejściowe. Grzejnik obniż do poziomu drzwi wejściowych, a zamiast szafki wstaw w róg wnęki stolik Hol, TEN (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70161320/), który mógłby też pełnić funkcję kosza ;)

Marcin34_Śl
10-01-2016, 16:07
Witam,

proszę o poradę odnośnie ustawienia w łazienkę.

Wymiary 5,2 m na 2,5. Okno 220/100

Wanna wolnostojąca. Prysznic - w formie szyby ze szkła i w płytkach/mozaice

Wersja 1 - WC przy pionie na końcu łazienki

Wersja 2 - WC przy wejściu

PS

CO myślicie o pisuarze w łazience. Jak dla Mnie bardzo praktyczne, dla płci pięknej obrzydliwe...?

Tomkowa
10-01-2016, 16:16
Marcin, przy umywalkach też jest okno? Nie da rady się go pozbyć? ;)
Gdyby tam nie było żadnego otworu, to możesz tam wstawić prysznic (nawet zdecydowanie większy niż proponujesz) i na tej ścianie byłyby tylko sprzęty kąpielowe ;) Umywalki można przenieść naprzeciwko, a obok wc i pisuar ;)

342908

bauer
10-01-2016, 18:35
Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza :) Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

342927
342928
342929

Adeptus3
10-01-2016, 20:04
Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza :) Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

342927
342928
342929

Mnie osobiście razi ten szary pas pod sufitem na ścianie z wanna. Moim zdaniem dodaje pstrokacizny i dziwnie odcina ścianę.

nk
10-01-2016, 21:38
A możesz wrzucić plany łazienek? Jeżeli się da poszerzyć, to należy poszerzyć :) Zabranie szafie 10 cm będzie nieodczuwalne, natomiast dla komfortu pod prysznicem ma to spore znaczenie :)
Tomkowa, dziękuję za zachęcenie do projektowania!
Łazienka na piętrze, bo ta na parterze chyba lepsza już nie będzie. Pierwotny zamysł był taki:
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-rzut1.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-perspektywa1.jpg

Trochę odstraszała ta „zawalasta” szafa między prysznicem a umywalkami. Teraz, jak już jest wybudowana ta ścianka (u nas jest z BK 6 cm, jakiej grubości są u Was takie ścianki?), to wnęka prysznicowa wydaje się trochę ciasna, dlatego szukamy alternatywy.
Po ostatniej dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku, aby wyburzyć tę ściankę i zbudować nową 20 cm dalej, wtedy wnęka prysznicowa miałaby 100x100 cm. Dalej byłby blat z umywalkami a na prawo pod samym oknem jeszcze kawałek blatu „na makijaż” – ten ostatni element moją lepszą połowę najbardziej cieszy 
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-rzut2.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-perspektywa2.jpg
Wygląda chyba lepiej? Jak rozwiązać drzwi takiej wnęki prysznicowej – dzielone na 2 czy zamówić u szklarza szer. 1 m?
Druga sprawa – gdzie postawić szafę? Narzuca się wolne miejsce obok wanny, ale może postawić lub zbudować coś niższego, żeby nie blokowało naturalnego światła i żeby było miejsce na wieszak na jakieś szlafroki/ręczniki nad nią, ale obok wanny.

Tomkowa
10-01-2016, 22:02
Tomkowa, bardzo fajne rozwiązanie z tym drewnem. Kolor drewna świetnie przełamał surowe kolory wnętrza :) Stolik Hol trochę dociąłem aby lepiej się mieścił, 50 centymetrowy był trochę za duży. Czy drewno jaśniejsze nie byłoby lepsze?

342927
342928
342929

Tak, zadaniem drewna było ocieplenie i przełamanie szarości, ale widzę, że na siłę próbujesz uatrakcyjnić tę łazienkę ilością kolorów i wzorów ;) Ściana za wanną miała w całości być z ciemnej płytki plus pas mozaiki. Ale nieważne ;) Moim zdaniem z tej błyszczącej mozaiki też trzeba zrezygnować ;) Cała ściana za wanną w ciemnej płytce podstawowej, obudowa wanny w mozaice z kolekcji tych płytek i pod lustrem też pewnie ta mozaika :) Drewno może być ciut jaśniejsze.

Tomkowa
10-01-2016, 22:09
Tomkowa, dziękuję za zachęcenie do projektowania!
Łazienka na piętrze, bo ta na parterze chyba lepsza już nie będzie. Pierwotny zamysł był taki:
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-rzut1.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-perspektywa1.jpg

Trochę odstraszała ta „zawalasta” szafa między prysznicem a umywalkami. Teraz, jak już jest wybudowana ta ścianka (u nas jest z BK 6 cm, jakiej grubości są u Was takie ścianki?), to wnęka prysznicowa wydaje się trochę ciasna, dlatego szukamy alternatywy.
Po ostatniej dyskusji z żoną doszliśmy do wniosku, aby wyburzyć tę ściankę i zbudować nową 20 cm dalej, wtedy wnęka prysznicowa miałaby 100x100 cm. Dalej byłby blat z umywalkami a na prawo pod samym oknem jeszcze kawałek blatu „na makijaż” – ten ostatni element moją lepszą połowę najbardziej cieszy 
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-rzut2.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160110-lazienka_pietro-perspektywa2.jpg
Wygląda chyba lepiej? Jak rozwiązać drzwi takiej wnęki prysznicowej – dzielone na 2 czy zamówić u szklarza szer. 1 m?
Druga sprawa – gdzie postawić szafę? Narzuca się wolne miejsce obok wanny, ale może postawić lub zbudować coś niższego, żeby nie blokowało naturalnego światła i żeby było miejsce na wieszak na jakieś szlafroki/ręczniki nad nią, ale obok wanny.

A skąd koncepcja ścianki oddzielającej prysznic od umywalek, nie lepiej sama szyba, albo gotowa kabina w kształcie litery L? Taka ścianka zabiera światło i ładny widok z wejścia na duże lustro. Jakich rozmiarów jest wanna? Jeżeli na rysunku trzyma wymiar, to przysunęłabym ją do drzwi, a szafę dała naprzeciwko toaletki Żony, w rogu przy oknie. Wtedy wszystko jest ładnie naprzeciw siebie: drzwi wejściowe z drzwiami prysznicowymi, wanna z umywalkami, toaletka z szafą :)

nk
10-01-2016, 22:30
A skąd koncepcja ścianki oddzielającej prysznic od umywalek, nie lepiej sama szyba, albo gotowa kabina w kształcie litery L? Taka ścianka zabiera światło i ładny widok z wejścia na duże lustro. Jakich rozmiarów jest wanna? Jeżeli na rysunku trzyma wymiar, to przysunęłabym ją do drzwi, a szafę dała naprzeciwko toaletki Żony, w rogu przy oknie. Wtedy wszystko jest ładnie naprzeciw siebie: drzwi wejściowe z drzwiami prysznicowymi, wanna z umywalkami, toaletka z szafą :)
Dziękuję za sugestie. Takiej dyskusji nam trzeba! Skąd pomysł ścianki - ze względów praktycznych. U nas jest b. twarda woda, nie lubimy myć szyb, liczymy na to, że kafelki będą praktyczniejsze. Doświetlenie - prawda, dlatego będzie światło na niskie napięcie bezpośrednio nad prysznicem.
Szafa przy oknie - będzie to trudno rozwiazać. Po pierwsze parapet ograniczający otwieranie takiej szafy, a po drugie tam jest skos i stąd szafa mało praktyczna u góry. Teraz myślimy o niższej szafie między wanną a wejściem.
Jak rozwiązać drzwi do wnęki prysznicowej o szer. 1 m?

Tomkowa
10-01-2016, 23:10
nk, szafa pod skosem, to żaden problem ;) Po prostu będzie miała skośne drzwi ;) Od strony parapetu można dać blendę, aby nie przeszkadzał w otwieraniu drzwi. Można też zastosować pomysł szafy wysuwanej, ale wtedy blenda, czyli odsunięcie drzwi od okna też jest konieczne

342965

Szafa przy wejściu będzie przesłaniać światło okna, zaś w niskiej nie powiesicie szlafroków ;) Nie będzie tam dobrze wyglądała. Szafa wysuwana pod skosem, moim zdaniem będzie tam wygląda bardzo dobrze i korzystanie z niej nie będzie utrudnione. Jeżeli małżonka zmieści się z siadaniem i wstawaniem do makijażu pod skosem, to z szafą tam nie powinno być żadnego problemu.
Drzwi prysznicowe o szerokości 1 m możesz rozwiązać na kilka sposobów: dzielone na pół, ze stałym kawałkiem szyby, a pozostała otwierana na zewnątrz, składane do środka na którąś z bocznym ścianek, o ile deszczownica będzie na ścianie z umywalkami ;) Jeżeli już musi być ta ścianka stała, to może warto zrobić ją trochę grubszą i zrobić w niej wnękę na przybory prysznicowe? Takie wnęki można zrobić obustronnie, aby były też od strony umywalek. Pod prysznicem byłyby niżej, a od strony umywalek wyżej ;)

edit: a gdyby umieścić sprzęty odwrotnie? ;) Czyli umywalki i blat tam, gdzie wanna, a wanna, tam gdzie umywalki? Wtedy mógłbyś zacząć na tej ścianie od szafy, potem prysznic, a obok niego wanna. Umywalki wraz z miejscem do makijażu spokojnie się zmieszczą na ścianie z drzwiami wejściowymi

Sylw.
11-01-2016, 05:02
Tomkowa bardzo ładna łazienka. Jeżeli żona jest praworęczna to miejsce do robienia makijażu w jednej linii z kabiną prysznicową nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem. Światło zawsze powinno padać z lewej strony osoby praworęcznej.

Tomkowa
11-01-2016, 07:08
Sylw. na końcu napisałam o zamianie sprzętów miejscami :) Wtedy miejsce do makijażu byłoby na ścianie z drzwiami wejściowymi, a osoba korzystająca z blatu miałaby światło dzienne z okna po swojej lewej stronie

herher
11-01-2016, 17:55
Hej,
przejrzałam forum i widzę że dzielicie się tutaj bardzo fajnymi pomysłami. Jestem na etapie projektowania własnego M i chciałabym Was prosić o pomoc przy dobraniu płytek łazienkowych.

Łazienka ma 5m2 , więc nie nalezy do dużych oraz następujący rozkład: 341948

Zamiast wanny będzie kabina prysznicowa 90.

Motyw przewodni to płytki "shabby chic" Tubądzin
http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/3_1.jpg?itok=WvsVm99M,

którymi obudowany zostanie stelaż podtynkowy oraz wykonany zostanie poziomy pas na ścianie z umywalką, Mam jednak wielki dylemat jakie płytki dobrać jako "bazowe" na pozostałe ściany oraz podłogę. Wybrane przeze mnie płytki z tubądzina są bardzo wyraziste więc pozostałe uważam, że powinny być stonowane.

Rozważałam:
- Paradyż Tecnique jasny beż lub jasny szary 30x60
- Paradyż Modul Bianco 30x60.

Nie mam doświadczenia jak sprawują się białe matowe płytki w łazience i jaką ewentualnie dobrać do nich fugę, żeby też dobrze wyglądała z shabby chic.

Proszę o Waszą pomoc :confused::confused:

Proszę jeszcze raz o radę.

Tomkowa
11-01-2016, 18:37
herher, bardzo trudno doradzić, na podstawie fotek płytek w necie. Najlepiej byłoby zrobić wycieczkę do sklepów lub zamówić płytki na próbę i przekonać się naocznie. Wrzucony plan łazienki jest maleńki i ledwie co na nim widać. Układ sprzętów jest już ostateczny?

herher
12-01-2016, 09:01
herher, bardzo trudno doradzić, na podstawie fotek płytek w necie. Najlepiej byłoby zrobić wycieczkę do sklepów lub zamówić płytki na próbę i przekonać się naocznie. Wrzucony plan łazienki jest maleńki i ledwie co na nim widać. Układ sprzętów jest już ostateczny?
Tomkowa
Układ sprzętów mi pasuje więc dlatego postanowiłam ich nie zmieniać. Wydaje CI się że wymaga zmiany?
Już wrzucam większy plan:

343067

Jeżeli chodzi o płytki to widziałam je na żywo w sklepie i tam też się na nie zdecydowałam, nie wiem jednak jak będą wyglądać w pomieszczeniu w połączeniu z pozostałymi ścianami. Potrzebuję też porady w jaki sposób dobrać kolor fug, np. jeżeli będę miała shabby chic i do tego białe?

Pzdr

anika1003
12-01-2016, 10:10
herher
A ja bym zmieniła trochę układ.
343072
http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/01/38/65/013865_940.jpg
http://img.shmbk.pl/rimgsph/252409_40acd61a-f154-4d3c-948e-053a5a7e8fe8_max_900_1200_-lazienka-styl-nowoczesny.jpg

Tomkowa
12-01-2016, 17:36
herher, anika już narysowała to, z powodu czego pytałam o układ sprzętów :) Wspominałaś o zamianie wanny na prysznic, ale namawiam, żeby tego nie robić i pozostawić wannę na całej szerokości łazienki i zamontować na niej szklany parawan, tak, jak na ostatniej inspiracji pokazanej przez anika1003 :)

Można jeszcze sprzęty zamienić stronami, wtedy będzie już bardzo podobnie do tej drugiej inspiracji :) Pralka i umywalka najlepiej wyglądałyby pod wspólnym blatem w jednej zabudowie:

343172

szarlota
12-01-2016, 18:15
Witajcie, mam nadzieje że mi pomożecie bo to chyba jedyna rzecz, która spędza mi sen z powiek :(...moja łazienka w nowym wymarzonym M :bash:
Łazienka jest niewielka bo ma 4,12 m
http://images78.fotosik.pl/228/14384b689d181211.jpg

Chciałabym, żeby była w jasnych bezowych kolorach -tyle wiem. Myślimy żeby wanna została tak jak jest na projekcie - lubimy kąpiele wiec chcemy dużą, szeroką wannę i chyba taka powinna nam tu wejść. Na przeciwko wejścia myślimy o dużym lustrze (nad nim kinkiet) i blat z umywalką nadszafkową. Pod spodem oczywiście szafka na kosmetyki.

zastanawiam się czy nad wanną nie zrobić jakiś półeczek na sole płyny itp ...(na ścianie, na której jest też umywalka). Czy takie coś się sprawdza czy może lepiej wydłużyć lustro ?? :(

Ale największy problem mam z drugą stroną łazienki. Bardzo chciałabym żeby, pralka była schowana w szafce ( tak mam w tym mieszkaniu i bardzo sobie to chwalę) ale nie wiem czy tam mi się uda ponieważ z jednej strony mam na planie zamieszczony kaloryfer nad pralką więc w tym miejscu nie mogłabym zrobić wysokiej szafki do sufitu (przesunąć kaloryfer nad wc ale blisko wywietrznika??) - nie wiem zresztą czy to nie będzie zbyt masywne na wejściu do łazienki, czy też zamienić wc z pralką i wtedy uważać tylko, żeby nie zasłonić wywietrznika? zastanawiam się także czy nie stworzyć szafki nad wc - teraz jak ogląda się zdjęcia łazienek to ta przestrzeń jest zabudowywana. A może Waszym zdaniem powinnam wszystko zamienić miejscami ??

Mam nadzieję, że nie będziecie na mnie źli, że tak chaotycznie piszę ale ta łazienka to naprawdę dla mnie problem a projektanci wnętrz których pytałam nie chcą się brać wyłącznie za łazienkę :(

Tomkowa
12-01-2016, 19:06
szarlota, a może pralkę obrócić i postawić plecami do ściany z drzwiami wejściowymi? Wtedy będziesz na tym odcinku ściany mogła zrobić wysoką zabudowę do sufitu. Grzejnik możesz dać węższy i powiesić go między szafą z pralką i wc. Kwestię otwierania drzwiczek szafy można rozwiązać stosując np. drzwiczki roletowe. Nie znam szerokości ściany, na której jest wc, więc sprawdzić trzeba, czy po obróceniu pralki jej drzwiczki swobodnie się otworzą. Czy w grę wchodzi zakup pralki płytszej niż 60 cm? ;)
Nie rób żadnych półek, czy wnęk nad wanną ;) Wystarczy, że odsuniesz ją od ściany i zrobisz półkę na przybory kąpielowe równą z poziomem wanny. Nie wiem, co to za urządzenie na planie obok umywalki, ale je usunęłam i narysowałam większą umywalkę. Lustro możesz wydłużyć nad wannę, bardzo doda przestrzeni tej łazience. Możesz się nawet pokusić o lustro na kawałku ściany komina, po lewej stronie umywalki. Efekt będzie bardzo ciekawy :)

343184

edit: zerknij na fotkę w TYM (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje&p=7039408&viewfull=1#post7039408) poście Afera86, na którym widać, o jakiej półce za wanną mówię ;)

anika1003
12-01-2016, 19:10
szarlota
343185
Wannę zostaw tu gdzie jest. Jeśli lubicie spędzać w niej czas, to jak najbardziej nie ma się co pozbywać. Też jestem zwolenniczką wanien i przy takim metrażu, spokojnie łazienka będzie funkcjonalna.
Odnośnie mojej propozycji, to wanna zostaje, na wprost drzwi robimy zabudowę z umywalką, zmieści się jeszcze pralka pod blatem.
Przeniosłam wc na lewą stronę. Został zabudowany szafką na górze + do tego wysoka szafka z boku na przydatne rzeczy- wszystko jako całość.
Co do grzejnika, to nie jest problemem. Można go spokojnie zamontować na ściance koło wc, lub nad wanną. Nie będzie duży przy tej powierzchni, więc nie zabierze też miejsca zbytnio.

szarlota
12-01-2016, 19:40
A ja spać nie mogłam myśląc o łazience ;) Barddzo Wam dziękuję za pomoc.

Tomkowa w ogóle nie wzięliśmy pod uwagę odwrócenia pralki w ten sposób a szkoda super pomysł - jeśli chodzi o pralkę to 60 chyba malutka jest ;) póki co mieszkanie się buduje i nie możemy nawet spokojnie wejść i pomierzyć, dlatego póki co muszą nam wystarczyć propozycje - na ich dopasowanie przyjdzie czas później. To urządzenie to chyba jakaś szafka ;) też bym ją usunęła :) Fajny patent z lustrem na 100 % go wykorzystamy, to samo z półką przy wannie . Bardzo dziękuję za pomoc !!!!

Anika1003 tak właśnie myślałam z tą pralką - tylko nie wiem czy się zmieści na spokojnie będę musiała pomierzyć. Co do grzejnika chętnie bym go przeniosła nad wannę ale nie wiem czy to nie będzie jakoś trudne - zupełnie się na tym nie znam. Fajny patent z szafką po drugiej stronie łazienki. Bardzo dziękuję za pomoc !!!!

Powiedzcie mi jeszcze czy dobrze myślę - zależy mi żeby łazienka wydała się większa- planuje jasne bezowe płytki zarówno na podłodze jak i na ścianach. Ale czy bawić się w różne wielkości płytek?

Dziękuję za poświęcony mi czas :)

herher
12-01-2016, 19:47
Tomkowa, Anika,

bardzo dziękuję za Wasze propozycje. Szczerze mówiąc nie myślałam o zmianie położenia sprzętów, gdyż założyłam, że ich rozmieszczenie planował "szanowny Pan architekt", który się zna :)

Czy wiecie może jak skomplikowane i kosztowne jest przeniesienie, które proponujecie?

Na razie łazienka jest w stanie deweloperskim i wygląda następująco:

343192

anika1003
12-01-2016, 19:57
herher
Nie chcę nikogo obrażać, bo sama jestem architektem na początku kariery, ale projektując domy, czy masowo budynki wielorodzinne, nie skupia się na takich rzeczach jak "aranżacja".
Dlaczego ludzie masowo szukają projektantów do aranżacji wnętrz? Bo nie odpowiada im zakupiony projekt. Dlatego jeśli już porywasz się na taki wydatek, który często jest z kredytem na X lat, to dlaczego masz mieszkać w czymś, co nie spełnia Twoich oczekiwań? Warto się radzić, czy tu na forum, czy szukając kogoś na własną rękę, bo może pokazać coś innego, co bardziej będzie odpowiadało. Fajnie pokazać komuś z branży jaki projekt kupiliśmy i dostosować go do swoich potrzeb.

Tomkowa
12-01-2016, 20:05
Powiedzcie mi jeszcze czy dobrze myślę - zależy mi żeby łazienka wydała się większa- planuje jasne bezowe płytki zarówno na podłodze jak i na ścianach. Ale czy bawić się w różne wielkości płytek?

Dziękuję za poświęcony mi czas :)

Pomaganie, to przyjemność :) To, czy zróżnicujesz rozmiar płytek zależy wyłącznie od Twojego uznania ;) Nie musisz dbać o zgrywanie się fug na podłodze i ścianach, bo na żadnej ścianie nie będzie tego widać, zwłaszcza przy wersji Aniko :) Ewentualnym kryterium może być ilość fug na podłodze i przy położeniu dużych płytek, będziesz ich miała znacznie mniej :) Duże płytki możesz też położyć na ścianach i zachowasz jeden rozmiar na całość :D



Czy wiecie może jak skomplikowane i kosztowne jest przeniesienie, które proponujecie?

Na razie łazienka jest w stanie deweloperskim i wygląda następująco:

343192

Jeżeli zdecydowałabyś się na przeniesienie wc na prawą ścianę od wejścia, to wykucie w ścianie miejsca na rurę kanalizacyjną z zachowaniem odpowiedniego spadku nie powinno być kłopotem, ale nie jestem specem w tych sprawach ;) Dobry hydraulik prawdę Ci powie :) Co do wanny, to odpływ może zostać w miejscu, w którym jest obecnie. Masz też pewnie doprowadzoną wodę do miejsca umywalki z projektu, ale z poprowadzeniem ich na przeciwległą ścianę nie powinno być żadnego problemu.

herher
12-01-2016, 20:05
Anika, dzięki za cenne rady.
Szczerze, to w zakupionym mieszkaniu będę dokonywała bardzo dużych zmian, ale deweloper chciał mnie odstraszyć - utratą rękojmi na wszystkie typy instalacji itd. Zaznaczył, że łazienka jest miejscem gdzie te instalacje są najważniejsze, więc nawet nie porywałam się na zmianę założonych w projekcie miejsc instalacji.

Zastanawiają mnie teraz koszty i poziom skomplikowanie takich "przeróbek", tak jak pisałam wyżej, bo pytałam moich znajomych i każdy miał podobne doświadczenia z deweloperem (tzn. lepiej nic nie ruszać).

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

anika1003
12-01-2016, 20:08
szarlota

http://dobrywymiar.pl/page/images/drgallery/meble/125_lazienkowa_olejowany_blat.jpg
http://belloarti.pl/wp-content/uploads/2014/01/%C5%81azienka-zabudowa-pralki-i-szuflady.jpg

A tu można wyrównać zabudowę Geberitu z tą wysoką szafką i połączyć jeszcze wzdłuż komina do blatu z umywalką i pralką.
http://img.shmbk.pl/rimgsph/93450_8df5e51c-db4c-465c-8d48-8a306993a3ec_max_900_1200_-lazienka-styl-nowoczesny.jpg

anika1003
12-01-2016, 20:12
herher
No ja niestety w tym temacie nie pomogę. Nie chcę gdybać i się sprzeczać, bo nie mam pojęcia. Ale patrząc na rynek, to niemalże każdy projekt kupiony jest prze aranżowany pod klienta (przez innego architekta) i nigdy nie słyszałam o jakiś zastraszaniach.
Nie wiem i wolę nie mącić.

szarlota
12-01-2016, 20:31
Anika1003 Bardzo dziękuję za pomoc :):D

Tomkowa dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź dzięki wielkie !!!

alicyja
12-01-2016, 21:07
herher - bez przenoszenia kibelka.
1) Po lewej od wejścia duża szafa na pralkę i wnęka na prysznic(najlepiej walk-in ale z brodzikiem np.80x120cm też da radę). Po prawej blat na całą ścianę - rozważałam też ustawienie wysokiej płytkiej szafki naprzeciwko szafy pralkowej lub po prostu skrócenie blatu i zostawienie przy drzwiach miejsca na grzejnik-drabinkę i ewentualnie kosz na bieliznę.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7a0d17670a46.jpg (http://naforum.zapodaj.net/7a0d17670a46.jpg.html)

2) Jeśli masz płytką pralkę to można ją schować pod blatem umywalki a po prawej od wejścia zrobić na cała ścianę płytką zabudowę(wysoką, niższą, z miejscem na grzejnik jeśli trzeba...).
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ebfb2f0c745e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/ebfb2f0c745e.jpg.html)

W łazience o tej wielkości i proporcjach kibelek od początku powinien być zaplanowany na bocznej ścianie a wanna przy tylnej.

Afera86
13-01-2016, 13:49
Zafugowali :cool: Trochę zginęły te linie :D Nawet zaczynam akceptować tą łazienkę bo przez ten prysznic już spisałam ją na straty :p

343249
343250

Qba30
13-01-2016, 20:51
Proszę o podpowiedź w sprawie łazienki. Mój projekt zakłada, że w domu będą dwie łazienki- jedna na parterze (wymiary w sam raz na umywalkę, duży prysznic, WC, bidet) i na poddaszu duża- widoczna na załączonym zdjęciu.
Zastanawiamy się nad połączeniem łazienki 2/6 z pralnią 2/7. Pralnia nie jest duża a szkoda mi pomieszczenia na to aby wstawić tylko pralkę, tam nawet prania zbytnio się nie rozwiesi.
W łazience na poddaszu chciałbym też kabinę prysznicową z sauną parową. Oczywiście nic marketowego- myślę o wykonaniu kabiny prysznicowej z zabudową szklaną a do niej doprowadzenie pary z wytwornic. Co myślicie o takim połączeniu?
Jak zaaranżować pomieszczenie aby było wygodne?
Dodam jeszcze że otwór okienny będzie zmieniony - docelowo 120 x 150
343278

Mira57
15-01-2016, 09:35
Witam ponownie :)

mam kilka "pomysłów" (dzięki Tomkowa) i prosiłabym o podpowiedź, który z nich w/g Was byłby najlepszy

343405

343398

343404

343402

Z góry dziękuję za każdy komentarz.

Afera86
15-01-2016, 12:02
Jeżeli chodzi o układ tych półek to dla mnie ten numer 2 ale półka do samego końca, bez tej przerwy.

Tomkowa
15-01-2016, 17:33
Zafugowali :cool: Trochę zginęły te linie :D Nawet zaczynam akceptować tą łazienkę bo przez ten prysznic już spisałam ją na straty :p

343249
343250

Wszyło super! :) Niedługo zupełnie tego nie będziesz widzieć ;) Przez to, że fuga jest idealnie dobrana do białych płytek, jest niemal niewidoczna.


Witam ponownie :)

mam kilka "pomysłów" (dzięki Tomkowa) i prosiłabym o podpowiedź, który z nich w/g Was byłby najlepszy

343405

343398

343404

343402

Z góry dziękuję za każdy komentarz.

Ja też zdecydowanie za wersją 2, ale z niewielką korektą ;)
Narysowałam czerwoną kreskę, do której powinny być fronty szafek oraz lustro (równo z wysokością kabiny prysznicowej). Drzwiczki pełne, dzielone pionowo, tak, aby ten kawałek ściany był podzielony symetrycznie. Zaprojektowałaś za niską szafkę pod umywalką, więc ją podwyższyłam ;) Lustro i fronty szafek zaczną się na wysokości ok 120 cm. Lustro dociągnij do samego końca, nie zostawiaj paska ściany między lustrem i frontami szafek.

343451

Afera86
16-01-2016, 00:05
Zdublowane posty proszę o usuniecie

Afera86
16-01-2016, 00:06
Tomkowa dziękuję :) Na żywo tez tego praktycznie nie widać :) Podpowiedzcie mi proszę jakiej wielkości dać szafkę pod umywalkę roca bol? Dodam, że ta dolna lazienka jest malutka i ściana z lustrem ma 160 cm a do prysznica od lustra jest 123 cm. Myślałam o wymiarach 50x50 oraz 40 cm głębokość blatu. Roca bol ma średnicę 40 cm na dole i wzrasta do 42 ku górze.

darkoss12
16-01-2016, 18:21
Drodzy,
mam nadzieję, że ktoś może tu doradzi albo będzie miał fajne rozwiązanie.

Mam problem z geberitem, a konkretnie jak zabudować ją. Po lewej stronie mamy sedes, po prawej bidet, a nad nią grzejnik drabinkowy, albo może dekoracyjny - jeszcze nie wiem.
Dylemat polega konkretnie nad tym, że chciałbym aby nad geberitem (który byłby obłożony płytkami takimi samymi jak na podłodze, imitującymi drewno) była zabudowana szafa na różne rzeczy (zawsze taki schowek się przyda) - tu jednak grzejnik przeszkadza trochę...

I tu pytanie, czy zabudować w całości do sufitu, gdzie po prawej stronie byłaby pusta, niewykorzystana część (bo na niej byłby grzejnik), a po lewej stronie otwierane pod skosem szafki? Czy jednak jakiś inny pomysł? Myślałam o ciekawej wnęce na grzejnik, ale pewnie jest to niepraktyczne z wydalaniem ciepła...
Może jednak wstawić jakieś ciekawe kwadratowe/prostokątne moduły szafkowe?343507

anika1003
16-01-2016, 18:56
darkoss12
Kurczę... widziałam identyczny projekt, po lewej szafki a po prawej grzejnik "w szafce", ale czy to znajdę teraz...

Tomkowa
16-01-2016, 19:46
darkoss12, jeżeli grzejnik ma ogrzewać pomieszczenie, to nie może być we wnęce. Chyba już była o tym mowa przy rozmowie o projekcie tej łazienki ;)

anika1003
16-01-2016, 19:56
darkoss12
Na fb jakaś dziewczyna wrzuciła kilka wersji aranżacji łazienki. I przy jednej opcji grzejnik był wmontowany w zabudowę nad wc pod skosem, ale szafka z grzejnikiem nie miała po prostu drzwiczek.
Była dyskusja, że grzejnik nie spełnia wtedy swojej funkcji.
Przekopałam fb, ale niestety nie znalazłam tego. Projekt był z pół roku temu wrzucony więc nie jestem w stanie pokazać.

Rybeńka 82
16-01-2016, 22:05
Witam Wszystkich
od dawna zaglądam na to forum, dzisiaj postanowiłam poprosić o pomoc. Mam projekt łazienki przygotowany w sklepie, jednak mam wrażenie, że coś jest nie tak.
Ma ktoś ciekawy pomysł jak zaaranżować łazienkę tymi płytkami ? Zależy mi na czasie. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.343530343531343532

agi1982
17-01-2016, 09:35
Poszukuję darmowego programu do projektowania łazienek, w którym będzie baza ceramiki Tubądzin z kolekcją Arte, a konkretnie . Znalazłam kilka takich programów, ale brak jest w nich tych płytek. Zależy mi, żebym mogła poukładać sobie na ścianach i podłodze te konkretne płytki. Ktoś może słyszał o takim programie, albo zna taki, do którego można wgrać zdjęcia płytek?

darkoss12
17-01-2016, 10:48
Dziekuję za komentarze.

@Annika1003 szkoda, że nie udało Ci się znaleźć, ale bardzo dziękuję za dobre chęci! Czyli koniec końców w tej dyskusji, o której wspomniałaś, przewaga była taka, że grzejnik we wnęce to niedobry pomysł?

@Tomkowa rzeczywiście wspomniałaś o tym, dlatego chciałem mieć 100% pewność, żeby grzejnik lepiej nie był tak "schowany".
Pozostaje chyba jednak koncepcja, że w tej całej zabudowie nad geberitem, nad wc zrobic otwieraną szafkę, a nad bidetem nie chować grzejnik, tylko wysunąć do przodu, a pod nią byłaby po prostu pusta przestrzen zabudowana.

Pytanie tylko mam, czy szafkę (ze względu na kształt i skos), otwierać na lewo na zawiasach pod skosem (?), czy na prawo jak normalnie?

Tomkowa
17-01-2016, 11:03
darkoss12, nie wysuwaj grzejnika robiąc pod nim pustą zabudowę. Po prostu zrób szafki pod skosem nad wc, a nad bidetem zabudowy nie rób :) Grzejnik niech będzie po prostu na ścianie. Zabudowę poprowadź tak, aby była równo między wc a bidetem, a przycisk spłuczki równo pod drzwiczkami wbudowanej szafki. Co do zawiasów, to trzeba zmierzyć, czy da się zrobić pojedynczy front otwierany na lewo (tak będzie najwygodniej) i nie będzie on zawadzał przy otwieraniu o skos, czy też trzeba będzie podzielić drzwiczki na dwa i otwierać na obie strony.

343540

343541

P.S. Zabudowa jest bardzo płytka i takie też będą szafki. Zastanów się, czy warto inwestować w szafki i fronty, bo zasadniczo niewiele w tych szafkach zmieścisz.
Ja, ze względu na małą funkcjonalność tych szafek, zrezygnowałabym całkowicie z tej zabudowy.

Mira57
17-01-2016, 11:18
Afera86 i Tomkowa - dziękuję za opinie.

darkoss12 zapytam z ciekawości - jak głęboka jest ta zabudowa?

Rybeńka 82
17-01-2016, 11:55
Witam Wszystkich
od dawna zaglądam na to forum, dzisiaj postanowiłam poprosić o pomoc. Mam projekt łazienki przygotowany w sklepie, jednak mam wrażenie, że coś jest nie tak.
Ma ktoś ciekawy pomysł jak zaaranżować łazienkę tymi płytkami ? Zależy mi na czasie. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.343530343531343532


Znajdzie się na forum ktoś chętny do pomocy

Wybrane płytki to Płytka ścienna Glass Azul Emigres 25x75, Atlas Blanco Emigres 25x75,Glass Blanco Emigres 25x75.

darkoss12
17-01-2016, 12:53
@Mira - głębokość zabudowy 19 cm wychodzi

@Tomkowa - myślałem, że w łazienkach każdy schowek jest wskazany, jeśli jest możliwość. Rozumiem o co Ci chodzi, ale z drugiej strony gdzieś trzeba trzymać wszystkie środki czyszczące do wc, wanny czy prysznica..? Papiery toaletowe i te bzdety? Pralka na szczęście będzie w innym pomieszczeniu i rzeczy do niej.

Pozostaje ewentualnie miejsce pod skosem,
343556

ale tam był plan aby trzymać w zabudowie (ta wnęka ma 30 cm głebokości) 2-3 kosze na brudne bielizny, chyba żeby tam jednak spróbować wcisnąć te środki itd..

bea135
17-01-2016, 14:12
.

moniss
18-01-2016, 11:33
Znajdzie się na forum ktoś chętny do pomocy

Wybrane płytki to Płytka ścienna Glass Azul Emigres 25x75, Atlas Blanco Emigres 25x75,Glass Blanco Emigres 25x75.

Na pewno do likwidacji idzie docinana płytka dekoracyjna nad umywalką:
343693

Poza tym sam mebel umywalkowy jakoś szczególnie dobrze nie wygląda...

Rybeńka 82
18-01-2016, 17:01
Dzięki moniss. Szafka to tylko tak wstawiona na potrzeby wizualizacji. Założenia były takie. Od lewej ściana na biało a na środku pas z ciemnej płytki dekoracyjnej. Ściana z oknem - od lewej do do krawędzi okna jest 113cm, chciałam tam zrobić wysunięcie i położyć dekoracyjną ciemną płytkę i właśnie na niej szafka z umywalką, reszta na biało.To wysunięcie może podświetlić. Natomiast na prawo na bocznej ścianie : nad geberitem zamykaną szafkę, następnie ściankę prysznicową na której myślałam położyć ciemną płytkę. W środku prysznica (90) płytkę dekoracyjną białą , ewentualnie jedną ściankę tą na kominie również na ciemno i przedłużyć ją jeszcze na szerokość płytki w kierunku kaloryfera.
Zastanawiam się jeszcze nad tą ścianą z oknem- może całą wyłożyć białą dekoracyjną płytką ? a ściana z prysznicem: czy w kabinie warto położyć ciemną płytkę ?
Muszę do jutra zdecydować:bash::

343701343701Ratujcie !
płytki to glass blanco, glass azul i atlas blanco.

Rybeńka 82
18-01-2016, 17:12
343705
Jest tutaj na forum tyle fajnych pomysłów, może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie ??

moniss
18-01-2016, 18:09
343705
Jest tutaj na forum tyle fajnych pomysłów, może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie ??

No wiesz... Ja to bym usunęła niemal wszystkie płytki, zostawiając tylko tam, gdzie jest to niezbędne: prysznic i ewentualnie nad umywalką (ale też niekoniecznie). Na pustej żcianie coś bym powiesiła np. obrazki, albo nakleiłs fototapetę.
Resztę bym pomalowała farbą ceramiczną.

Inna opcja, to ściana z oknem w dekoracyjnych, ciemnych płytkach, a reszta w jasnych. Może też jakaś część podłogi na ciemno (np. od wc aż do umywalki włącznie).

Jakie wymiary ma łazienka? Jak wysoko jest okno?

Rybeńka 82
18-01-2016, 18:32
długośc ściny z oknem 3,22 x 2,56 h, okno( 177 x 71) zaczyna się na wysokości 153. odległość od lewej do okna 113, z drugiej strony 31 - tam chciałabym szafkę nad geberitem. Ściana z wc i prysznicem ma 186. Komin będący ścianką dla prysznica ma 95cm, szeroki na 28.

Jestem wdzięczna za każdy pomysł. Aranżacja łazienki to nie jest moja silna strona niestety.

lis3k
18-01-2016, 18:39
Witam,
to mój pierwszy posta na forum. Z żoną w ciągu najbliższego miesiąca/dwóch musimy podać developerowi rozmieszczenie ścianek działowych, hydrauliki itp.
W związku z tym zaczynamy szukać koncepcji która nam najbardziej by odpowiadała. Zaczynamy od łazienki. Chciałbym Was zapytać przede wszystkim o sens łazienki w formie takiej bryły jaką nam zaproponowano. Czy przy takim ułożeniu dałoby radę jakoś rozsądnie zmieścić wannę (170), umywalkę + lustro, pralkę, wc geberit, jakieś półki, kaloryfer. Przy okazji zapytam - jaki program dla laika żeby zrobić prowizoryczną (albo i nie) wizualizację? Zainstalowałem PRO100 i się zastanawiam czy skupić się na nim czy szukać czegoś innego.

Rzuty łazienki:
343717
343718

Pierwsze kroki w PRO100 (łazienka nie ma "tego czegoś" i nie mamy w sumie pomysłu co zmienić/dodać:
343731

całe mieszkanie:
343719

Rybeńka 82
18-01-2016, 18:42
długośc ściny z oknem 3,22 x 2,56 h, okno( 177 x 71) zaczyna się na wysokości 153. odległość od lewej do okna 113, z drugiej strony 31 - tam chciałabym szafkę nad geberitem. Ściana z wc i prysznicem ma 186. Komin będący ścianką dla prysznica ma 95cm, szeroki na 28.

Jestem wdzięczna za każdy pomysł. Aranżacja łazienki to nie jest moja silna strona niestety.

Rybeńka 82
18-01-2016, 19:30
Moniss - pomysł z ścianą całą na ciemno zaczyna mi sie podobać.

Są jeszcze jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc.
Tomkowa jesteś dzisiaj na forum ? Zawsze służysz cennymi radami, jestem ciekawa Twojej opini.

Tomkowa
18-01-2016, 19:33
343705
Jest tutaj na forum tyle fajnych pomysłów, może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie ??

Komin, który jest ścianką prysznica to ten na ścianie z drzwiami wejściowymi? Skąd pomysł na kolejną pełną ścianę prysznica? Proponuję prysznic z dwiema szklanymi ściankami, to bardzo doda lekkości całemu pomieszczeniu. Jeżeli już koniecznie chcesz ciemną płytkę dekoracyjną, to może tylko pas na szerokość od okna do rogu (tam gdzie umywalka) i ściana pod prysznicem. Reszta jasna. Drewniane będą fronty szafek nad wc? (najlepiej gdyby były do wysokości kabiny prysznicowej). To do tego lustro nad umywalką w drewnianej ramie, drzwi wejściowe są drewniane i będzie okej :)

Rybeńka 82
18-01-2016, 20:29
@Tomkowa - dziękuję bardzo za podpowiedź.
Tak, fronty szafeki nad wc chciałabym drewniane. Jeżeli chodzi o ciemną ściankę pod prysznicem to o której mówisz ? - ściana na wprost, czy boczna ( ta na kominie).
Jeżeli chodzi o pełną ściankę prysznica oddzielającą od wc - to chciałam w niej zrobić szybę, więc byłaby tylko częś od tyłu (byłaby to ścianka dla szafki - potem szyba - i i część scianki od czoła). Wzorowałam się na tym zdjęciu 343744
Jeżeli chodzi o drzwi - to nie ma jeszcze decyzji.
Jutro musimy zamówić płytki, już nie będzie odwrotu.

pawcio_er
18-01-2016, 21:04
Wow, podoba mi się ta łazienka Rybeńka82, sam zaczynam trochę projektować i dużo inspiracji znajduję m.in. na Łazienkaplus.pl. Bardzo modne są teraz kabiny prysznicowe bez brodzika i wykończenie w stylu drewnianym.

Rybeńka 82
18-01-2016, 21:26
mam jeszcze jedno zdjęcie tej łazienki 343752

moniss
18-01-2016, 22:17
Witam,
to mój pierwszy posta na forum. Z żoną w ciągu najbliższego miesiąca/dwóch musimy podać developerowi rozmieszczenie ścianek działowych, hydrauliki itp.
W związku z tym zaczynamy szukać koncepcji która nam najbardziej by odpowiadała. Zaczynamy od łazienki. Chciałbym Was zapytać przede wszystkim o sens łazienki w formie takiej bryły jaką nam zaproponowano. Czy przy takim ułożeniu dałoby radę jakoś rozsądnie zmieścić wannę (170), umywalkę + lustro, pralkę, wc geberit, jakieś półki, kaloryfer. Przy okazji zapytam - jaki program dla laika żeby zrobić prowizoryczną (albo i nie) wizualizację? Zainstalowałem PRO100 i się zastanawiam czy skupić się na nim czy szukać czegoś innego.

Rzuty łazienki:
343717
343718

Pierwsze kroki w PRO100 (łazienka nie ma "tego czegoś" i nie mamy w sumie pomysłu co zmienić/dodać:
343731

całe mieszkanie:
343719

Rozumiem dlaczego arhcitekt wymyślił wejście w narożniku - łazienka ma być zarówno prywatną jak i gościnna, poza tym korytarzyk przy sypialniach jest dosyć wąski. Jednak zdecydowanie bardziej ustawna byłaby łazienka kwadratowa z wejściem od strony części nocnej mieszkania.
Po jednej stronie można by ulokować umywalkę i pralkę pod wspólnym blatem, a obok kibelek. Wanna byłaby po przeciwnej stronie a grzejnik-drabinka albo na ścianie naprzeciw drzwi albo nad siedziskiem-schowkiem na ścianie z wanną.

moniss
18-01-2016, 22:24
mam jeszcze jedno zdjęcie tej łazienki 343752

Ekspozycja bardzo ładna i, nie licząc kilku "zonków", bardzo mi się podoba. Świetny jest ten kawałek ścianki przy prysznicu - niby masywne a jednak takie lekkie :)
Szkoda, że nie mamy więcej czasu...coś by się więcej wymyśliło.

Co do ciemnej ściany na wsprost drzwi, to pomyślałam o niej, bo chciałam aby coś tam przykuwało wzrok od samego wejścia.
Hmmm...w sumie, gdyby nie ta pełna prysznicowa ścianka, to widok na tę część prawdopodobnie byłby lepszy.


długośc ściny z oknem 3,22 x 2,56 h, okno( 177 x 71) zaczyna się na wysokości 153. odległość od lewej do okna 113, z drugiej strony 31 - tam chciałabym szafkę nad geberitem. Ściana z wc i prysznicem ma 186. Komin będący ścianką dla prysznica ma 95cm, szeroki na 28.

Ok. 110cm na szafkę z umywalką to nie tak źle, jak myślałam :)
Na tych obrazkach wygląda na sporo mniejszą odległość.

Ale wracając do przyciągania uwagi oraz innych pomysłów...
Przydało by się piękne, duże lustro w ozdobnej, szerokiej ramie. Lustro na szerokość od ściany do okna. Górna linia ramy zlicowana z linią okna.
343760
Pod oknem wieszaki na ręczniki (jako rozszerzenie kącika umywalkowego lub przeciwwaga dla tego rzucającego się w oczy kąta)

Do tego rzucająca się w oczy (formą lub kolorem) szafka pod umywalkę.
Cała reszta może być nawet w jasnej płytce podstawowej.
Ciemną dekoracyjną płytkę możesz wrzucić na jedną ścianę prysznica (naprzeciw wejścia do kabiny).

No i kolejny pomysł...
Podobnie jak Tomkowa, widziałabym też w tej łazience podział poziomy, czy to pasem ciemnej płytki, czy listwami alu. jak na Twojej inspiracji.

Macie zamiar płytkować aż do sufitu, czy zostawiacie nieco "oddechu" od góry (brak płytek powyżej okna)?

Tomkowa
18-01-2016, 22:46
Rybeńka, moniss, a mnie się ta pełna ścianka, z szybką, czy bez zupełnie nie podoba :no:

Rybeńka 82
19-01-2016, 06:27
Serdecznie dziękuję za rady.
Podsumowując:
- łazienka na biało,
- pod prysznicem ściana w ciemnej płytce, ściana prysznicowa zostaje szklana
- Ściana z oknem : pas od lewej do okna biała płytka dekoracyjna i na niej duże lustro, reszta białą płytką, IIopcja cała w białej płytce dekoracyjnej, lub cała na ciemno Muszę się zdecydować!!!!!
- listwy alu (bardzo mi się podobają) w poziomie na całej łazience ? tylko na jakiej wysokości ? jeden pas czy dwa ????

widzę swiatełko w tunelu:rolleyes:

Rybeńka 82
19-01-2016, 13:35
,,Szkoda, że nie mamy więcej czasu...coś by się więcej wymyśliło.''


Zyskałam jeszcze czas do czwartku.
Tak się teraz zastanawiam, czy ta łazienka nie będzie nie wiem ,,smutna czy zimna''

lis3k
19-01-2016, 17:23
korzystając z porady moniss wywaliłem skos i drzwi dałem od strony pokoi
ściana po lewej jest w miarę ok, tylko nie wiem czy wc nie dać na przeciwko drzwi (coś tam w rogu mało miejsca się wydaje)
no i część z wanną jakaś "szara"...

343796
343797

alicyja
19-01-2016, 19:34
lis3k - Tak, lepiej sedes na wprost drzwi, nad nim szafki, a po lewej długi blat z umywalka i pralką(bez półek nad pralką) i duże lustro. Skoro wejście ma być od strony sypialni to poszerzyłabym tamten fragment korytarza do 120cm. Przykładowy rysunek i wizualka - łazienka o wymiarach 202x222cm, ścianka wc z szafkami ma głębokość 20cm ale to można dopasować do potrzeb. Blat umywalki ma 50cm szerokości i więcej raczej bym nie robiła. Do przemyślenia co zrobić ze ścianką przy wannie(kontynuować szafki, jakieś wnęki...) - to zależy też od tego czy chcecie parawan nawannowy i deszczownicę.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a341b221602.jpg (http://naforum.zapodaj.net/2a341b221602.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f1eda29c567.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8f1eda29c567.jpg.html)

Mira57
19-01-2016, 20:19
Witam, to znowu ja.
Tym razem mam dwa pytania:
1. Co sądzicie o zestawieniu płytek ściennych np. ashen na ścianach, a na podłodze drewnopodobne? nie będzie się to gryzło?
2. Jaki zestaw wc podtynkowy polecacie? Na rynku jest dużo producentów do wyboru, ale opinie są też różne. Więc może Wy mi podpowiecie z czego jesteście zadowoleni lub co możecie polecić?

zapomniałam dodać, że ashen jasny szary.

lis3k
19-01-2016, 22:34
zmieniłem na 220x200
domyślam się że półki nad pralką "ścisną" pomieszczenie, ale jest to małe mieszkanie w bloku i zależy mi na praktycznym wykorzystaniu powierzchni
wąskie półki na kosmetyki itp w ściance z wc; nad pralką jakieś proszki, płyny, ręczniki; pod umywalką kosz na brudne ubrania oraz szuflady na suszarkę itp
jeśli chodzi o wannę to fajny byłby prysznic + deszczownica + osłona. Tylko czy można to zrobić tak, aby w razie konieczności dało się umyć głowę bez wchodzenia do wanny (biorąc pod uwagę stałą osłonę prysznicową).

łazienka ver. 3.0
343820
343821

AndrzejK83
20-01-2016, 17:14
Witam,

Prosiłbym bardzo o pomoc / poradę.
Mam wykonaną wizualizację łazienki. Kolorystyka mi odpowiada mam natomiast wątpliwości co do:
1. rozmieszzenia i koncepcji kolorów.
2. czy woda nie bedzie sie wylewac przy opcji otwartego prysznica
3. napewno bedzie zmienione - wanna jedynie wpuszczona 10cm w podloge... a nie tak jak teraz na projekcie.

pozdrawiam i z gory dziekuje za porady

343872343873
343874
343875

Mira57
21-01-2016, 17:41
Witam wszystkich
ja też zwracam się z prośbą o ocenę wizualizacji..
Mam dwie
1. płytki nieznanego mi producenta - CENTRO Marconi
343991
2 Luciola Paradyż
343992

Pomocy!
Co myślicie? co doradzicie? A może w ogóle idę złym tropem?
Przypomnę, że łazienka jest mała 1,5x2,2.

sabi78
23-01-2016, 18:47
Witam,
Właśnie biorę się za wykańczanie mojego domku i mam już wstępny projekt łazienki, ale nie jestem do niego jakoś w pełni przekonana. Przy czym nie chodzi o układ (bo to wg mnie jest ok), ale raczej o płytki... Czy całość nie jest trochę za mdła? Może ktoś ma pomysł na jakieś fajne zmiany? Ja np. myślałam o włączeniu takich jaśniutkich szarych płytek z kolekcji Baletia, ale nie przychodzi mi do głowy żaden konkretny pomysł, jak i gdzie je włączyć. Będę wdzięczna za wszelkie opinie i sugestie.
344247
344248
344249
344250

Tomkowa
23-01-2016, 19:03
sabi78, kolorystyka to rzecz gustu, ale na projekcie też jest chyba Baletia? ;) Namawiam jednak gorąco do zrezygnowania z ołtarzyka nad wc, mozaiki wzdłuż jego zabudowy i pasków w części prysznicowej ;) Mozaikę, tę samą, która jest na wannie, możesz dać na wewnętrznej ścianie prysznica :) No i fajnie by było pozostać na maksymalnie dwóch rodzajach płytek, zamiast użyć wszystkich z kolekcji ;)

sabi78
23-01-2016, 19:25
sabi78, kolorystyka to rzecz gustu, ale na projekcie też jest chyba Baletia? ;) Namawiam jednak gorąco do zrezygnowania z ołtarzyka nad wc, mozaiki wzdłuż jego zabudowy i pasków w części prysznicowej ;) Mozaikę, tę samą, która jest na wannie, możesz dać na wewnętrznej ścianie prysznica :) No i fajnie by było pozostać na maksymalnie dwóch rodzajach płytek, zamiast użyć wszystkich z kolekcji ;)

Bardzo dziękuję za sugestie :). Tak, na projekcie też jest Baletia, tylko biała. Na pierwotnej wersji projektu faktycznie nie było tych mozaikowych pasków przy WC i we wnęce prysznicowej, ale wtedy ta część łazienki wydawała mi się bardzo monotonna. Rzeczywiście mozaika na wewnętrznej części prysznica może tu być sensownym rozwiązaniem :).

nk
25-01-2016, 18:13
Za radą Tomkowej i Sylw. zamieniłem wannę z umywalkami (jeszcze mogę, upewniłem się u wykonawcy). Jednak szafę przy prysznicu pozostawiłem. Czy ona tam faktycznie będzie w takiej postaci, tego jeszcze do końca nie wiemy. Ale musimy już podjąć decyzję gdzie umieścić wannę, umywalki i jak duży będzie prysznic. Wnękę przysznicową powiększyliśmy to 1 m szerokości (i zarazem 1 m głębokości). Wannę na razie rozważamy 150 cm, ale może będzie i 160 cm. Szafy, jeśli będzie, nie damy pod oknem, bo tam jest za mało miejsca, a poza tym ograniczałaby nam światło dzienne. Teraz łazienka wygląda tak:
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v2-perspektywa-1.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v2-perspektywa-2.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v2-rzut-1.jpg
Proszę o opinie.
Doradźcie także jak zrwócić wannę czy "nogami" do okna, czyli z potencjalnym widokiem "na świat" czy nogami do drzwi, czyli ze strategicznym widokiem na wejście.
Żona już zasygnalizowałą, że woli nogami do okna, gdyż w przeciwnym ustawieniu "ciągnęło by jej od okna na plecy" Bateria (wylewka) planowana jest w połowie wanny ze ściany lub z blatu przy wannie. Uprzedzam wątpliwości - toaleta jest w oddzielnym pomieszczeeiu, a okno jest zwrócone na północ, nat oknem jest skos do 180 cm od przyszłej podłogi (widać go szczególnie dobrze na drugiej wizualizacji).
Doradźcie gdzie dać anemostat - wywiew wentylacji mechanicznej?

Tomkowa
25-01-2016, 18:36
nk, nie rozumiem, po co Ci szafa szerokości 90 cm w łazience?? Przecież to ogromne będzie! Nie szkoda powierzchni? Jeżeli planujecie takie szafiszcze ogromne, to niech Żona nie nastawia się na wylegiwanie w wannie (obojętnie w którą stronę nogami ;) ), bo wanna 150 to raczej do siedzenia będzie ;) Macie tyle miejsca. Moim zdaniem warto byłoby zrobić maksymalnie wygodną i dużą wannę 170-180 cm, a szafę maksymalnie 50 cm. Naprawdę nie zmieścicie się z przydasiami do tej łazienki w szafkach pod umywalkami? Bo ja namawiam do rezygnacji zupełnie z tej szafy. Szlafroki można powiesić na ładnych wieszakach na ścianie obok grzejnika :) Wtedy i prysznic byłby o komfortowych wymiarach, i wanna :) I można by je tak ze sobą sprytnie połączyć, że przedłużenie
obudowy wanny byłoby siedziskiem pod prysznicem :)

Tutaj jest coś w podobie, tylko u Ciebie kabina byłaby prostokątna. Szyby kabiny oparte na obudowie wanny, która od strony prysznica może być siedziskiem, albo półką na przybory kąpielowe :)

344535

344537

Zwróć uwagę ile lekkości dodają szyby zamiast murowanej ścianki, którą planujesz. Ale o tym już chyba pisałam wcześniej ;)

Tomkowa
25-01-2016, 19:24
Kolejne inspiracje dla nk :)

344539

344540


P.S. Ja też mam potwornie twardą wodę, która zostawia ślady na wszystkich łazienkowych urządzeniach. Używanie do czyszczenia mieszanki płynu do mycia naczyń z octem rozwiązuje problem w stu procentach :)

mlody2490
25-01-2016, 21:44
Witam wszystkich! Właśnie jestem na etapie wyboru koncepcji nowej łazienki. Wykonałem samodzielnie pierwsze projekty i chciałbym poznać waszą opinie na temat kolorystyki itp. Pomożecie?:)

nk
25-01-2016, 21:45
Tomkowa, zapraszam na butelkę własnego wina, muszę Ci się odwdzięczyć!
Wprawdzie rozbudowanie wanny i prysznica tak, żeby zajmowały całą tę ścianę to chyba jednak nie zrobimy, aż tacy rozrzutni nie jesteśmy, ale prawdą jest, że taka wielgachna szafa na środku przeraża...
Wykombinowalismy coś takiego. Jest to kolejny kompromis w naszym domu. Żona cieszy się że: nie będzie jej zimno od okna w plecy a dodatkowo.... będzie miała kolejny blacik na niezwykle potrzebne rzeczy pod ręką. W tej sytuacji to chyba tylko wanna nogami do okna. Co Wy na tę wersję?
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v3-perspektywa-1.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v3-perspektywa-2.jpg
http://www.chemia.polsl.pl/~nkuznik/FM/20160125-lazienka_pietro-v3-rzut-1.jpg

Tomkowa
25-01-2016, 22:16
nk, na wino jeszcze za wcześnie, bo wcale nie słuchasz dobrych rad :rolleyes: Do czego ten blacik dodatkowy, który pasuje tam, jak kwiatek do kożucha? Zaoferuj Żonie wygodną, normalnych rozmiarów wannę, zamiast szafki na "niewiadomoco" i wanny, z której będzie korzystać z podkulonymi nogami ;) Cieszę się, że zrezygnowałeś z szafy :) Jeżeli tak bardzo lubicie schowki, to tę szafkę obok wanny można zrobić w jej obudowie. Nie wiem, jak Cię przekonać, że ta murowana ścianka między prysznicem a wanną wygląda okropnie :p

Na inspiracji prysznic dla zwierzaków, ale chodzi o pomysł szafki wbudowanej w obudowę wanny :) Taka wysuwana głęboka szuflada może posłużyć jako brudownik. Blat wokół wanny oczywiście na świece do nastrojowej kąpieli :) Nogami w obojętnym kierunku :D Zróbcie tę wannę chociaż 170 cm ;)

344561


344562

nk
25-01-2016, 22:28
Tomkowa, wdzięczność jest i to ogromna! Dobrych rad słuchamy, zmierzamy przecież w dobrym kierunku :-) Do niektórych rad tylko powoli dojrzewamy :-) Żonie Twój pomysł się spodobał, o długości wanien będziemy jeszcze dyskutować, przymierzać i wybierać. Jak na razie jesteśmy na etapie szczegółowego planowania instalacji. Zrobimy je pod to, co mamy na tej ostatniej wersji, ew. pod wannę 170 cm :-/ Elastyczniej będzie założyć w tej sytuacji baterię do wanny nablatową, bo trudno ostalić w tej chwili środek dłuższego boku wanny. Mam rację?

anika1003
25-01-2016, 22:28
nk
A ja zaproponuję jeszcze coś takiego.
Opcja gotowa z Cersanitu, ale niestety tylko na 160cm. Zgadzam się, że lepiej już wstawić większą wannę, a taką szafkę zrobić np. na zamówienie.

344563
344565
http://kokopelia.pl/wp-content/uploads/2014/05/Zabudowa_wanny_ze_schowkiem_kokopelia_b-2.jpg
344566
http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/obudowa_wanny_z_polkami_211113_luxum.jpg

Sylw.
26-01-2016, 08:00
Drogi nk!
I Tomkowa i arnika i wszyscy Inni, którzy są za jak najdłuższą wanną mają rację! Ile wzrostu ma Twoja połówka a ile Ty? Chcecie się męczyć w krótkiej wannie. siedząc w niej? Żonie będą kolana wystawały znad wody i zmarznie ( piszesz, że obawia się zimna okiennego) zmarzła by nawet gdyby okna nie było, w takiej pozycji w wannie w i zimno i niewygodnie, a kąpiel powinien być przyjemnością a nie udręką.
A pod prysznicem- gdy zostawisz tę ściankę nieszklaną- będzie ciemno, ponuro. A szkło nadaje lekkości i urody. Ile ja bym dała za taką łazienkę. eh pomarzyć dobra rzecz.....

meg.kwk
27-01-2016, 13:48
Witam,

Piszę z prośbą o pomoc. Mamy już w zasadzie rozmieszone urządzenia w łazience i wstępny zamysł na wykończenie ścian, jednak nie do końca to "widzę", bo chciałabym ograniczyć płytki do minimum.
344770

Ściany przy drzwiach myślałam żeby pomalować, płytki przy prysznicu pod sufit, nie bardzo mam koncepcję na pozostałe ściany i zabudowę wanny.
Myślałam o płytkach drewnopodobnych na podłodze, ściany biele i szarości. Czy myślicie, że płytki do wysokości zabudowy WC będą dobrze wyglądały?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Elfir
27-01-2016, 16:40
Witam,

Prosiłbym bardzo o pomoc / poradę.
Mam wykonaną wizualizację łazienki. Kolorystyka mi odpowiada mam natomiast wątpliwości co do:
1. rozmieszzenia i koncepcji kolorów.
2. czy woda nie bedzie sie wylewac przy opcji otwartego prysznica
3. napewno bedzie zmienione - wanna jedynie wpuszczona 10cm w podloge... a nie tak jak teraz na projekcie.

pozdrawiam i z gory dziekuje za porady

343872343873
343874
343875

czyżby projekt ze sklepu z płytkami?

Jak będziecie wchodzić do wanny? Na dodatek ta łazienka nie jest jakaś przestronna - można wpaść do wanny przypadkiem wychodząc spod prysznica, jak będzie tak nisko.

Elfir
27-01-2016, 17:02
Witam,

Piszę z prośbą o pomoc. Mamy już w zasadzie rozmieszone urządzenia w łazience i wstępny zamysł na wykończenie ścian, jednak nie do końca to "widzę", bo chciałabym ograniczyć płytki do minimum.


Masz sporą łazienkę a wybierasz ciasną umywalkę i maleńką wannę.
Zielona linia to płytki na ścianie
http://images76.fotosik.pl/271/44c0e48a846162e1gen.jpg

rucia333
27-01-2016, 18:35
Witam, podczytuje forum i widzę, ze fajne rozwiązania proponujecie. Chciałabym również skorzystać z dobrych rad i podpytać o łazienkę. Mała łazienka w deweloperskim bloku. Po długich poszukiwaniach ciepłych brązowo beżowych płytek wpadły nam w oko Paradyż Amiche. Podsyłam zdjęcia podglądowe znalezione w necie. Łazienka jest nieduża 4,5 m2 (2,07 x 2,1 m plus wnęka przy kominie), przesyłam też projekt wstępny, jednak pralkę postanowiliśmy wrzucić do mniejszego WC i zrobić tam pomieszczenie gospodarcze, w miejsce pralk zlew i szafka słupek. Płytki, jak zresztą większość teraz ma wymiary 30x60 cm. Czy przy tak niedużej łazience dobrze będą wyglądały takie większe płytki? Kłaść je raczej poziomo jak na wizualizacji? Chciałabym jedną ścianę na wprost z tych drewnopodobnych, reszta jasna. nie wiem do końca co z dekorami. Macie jakieś pomysły? z góry dziękuje :)

rucia333
27-01-2016, 18:38
i tutaj jeszcze jak te płytki wyglądają w łazience /znalezione w necie/

Elfir
27-01-2016, 18:38
nie lepiej zamienić miejscami wc z umywalka?

na pewno chcesz wypłytkować pomieszczenie po sufit?
Na pewno podłogowych nie układaj w karo

http://images75.fotosik.pl/271/3c2dc6f40c5ee71fgen.jpg

rucia333
27-01-2016, 19:00
nee, wykafelkowane na pewno nie pod sufit, chcę zostawić trochę miejsca od sofitu, ale program paradyża nie pozwolił mi tego zmienić, albo nie umiałam :)
płytki na podłogę może podłużne ala drewno?
z tą zamianą miejsc już mam zatwierdzone, i podłączone wszystko, zreszta można by tak było zrobić, jakby sedes był podwieszany, a mąz uparł się na kompakt wolnostojący.

Elfir
27-01-2016, 19:15
ktoś w tych czasach wstawia kompakty do łazienek?

przy twoim układzie głowę w wannie masz przy sedesie.

rucia333
27-01-2016, 19:37
Tak, calkiem duzo osob wstawia kompakty:) tzn z yego co obserwuje po znajomych. Wanna krotszy bok bedzie krotszy,, tzn wanna mniejsza ale program tez ma ograniczony wybor sanitariatu a wc wstawimy moze po skosie...btw mozna zrobic podwieszany sedes na kominie? Bo chyba jie?

Elfir
27-01-2016, 19:59
podwieszany sedes zawsze robi się na stelażu a nie bezpośrednio na ścianie

nk
27-01-2016, 21:33
Tomkowa, Sylw., anika1003, dziękuję Wam bardzo za Wasze sugestie, opinie i inspiracje! Powolutku dojrzewamy do zmian koncepcji, na szczęście jeszcze jest trochę czasu na ostateczne decyzje co do wielkości wanny (tym się na pewno zajmiemy!), jej otoczenia i sposobu obudowy prysznica. Dzięki Wam wiemy już jak najlepiej rozmieścić poszczególne elementy i to w obecnie jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie i na winko zapraszam!

Tomkowa
27-01-2016, 23:09
nk, trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze i pięknie wyszło :) Już namierzyłam Twoją winniczkę :D

Berni1983
28-01-2016, 09:15
Witam, dostałam wstępne projekty naszych małych łazienek. Ale coś mi w tej dolnej nie pasuje... Płytki to Tubądzin Cincrete, będą również na parterze. Boje się że będzie tak nijako, myślałam żeby może wstawić choć trochę tego dekoru pod prysznic co jest koło lustra?? Już sama nie wiem... Z kolei górna łazienka OK, będzie biała z dodatkiem płytki drewnianej, tylko ciemniejszej niż na wizkach.344840344841344842344843

Berni1983
28-01-2016, 09:16
344844344845344846344847

Berni1983
28-01-2016, 09:20
I górna łazienka, tylko te białe płytki na podłodz344848344849344850344851344852e, nie wiem czy aby dobry pomysł

Berni1983
28-01-2016, 09:21
344853 Mam jeszcze czas na zmianę i dlatego będę wdzięczna za wszystkie sugestie:)

meg.kwk
28-01-2016, 12:04
Masz sporą łazienkę a wybierasz ciasną umywalkę i maleńką wannę.
Zielona linia to płytki na ścianie
http://images76.fotosik.pl/271/44c0e48a846162e1gen.jpg

Faktycznie, taki układ dużo lepiej wykorzystuje przestrzeń. Wcześniej sugerowałam się tym, co zaproponował projektant. Teraz tylko muszę porozmawiać z wykonawcą, czy taka zamiana będzie możliwa, bo przyłącza i odpływy gotowe...
Dziękuję :)

Elfir
28-01-2016, 12:40
I górna łazienka, tylko te białe płytki na podłodz344848344849344850344851344852e, nie wiem czy aby dobry pomysł

Chcesz płytkowac każdą ścianę?

Na piętrze linię dekoru poprowadziłabym od górnej krawędzi drzwi.
Biała podłoga - co kto lubi :D Ja bym nie robiła.

Berni1983
28-01-2016, 13:01
Elfir, dzięki. Masz rację dekor będzie lepiej optycznie wyglądał na równi z futryną. A co płytkowania wszystkich ścian, to nie koniecznie ale też nie mam pomysłu które ewentualnie zostawić. Tw łazienki są małe dół 150x300, góra 160x300- pola do szaleństw zbytnio nie ma...

alicyja
28-01-2016, 13:25
meg.kwk - a może taki układ?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/861e2d80726d.jpg (http://naforum.zapodaj.net/861e2d80726d.jpg.html)

Można zamienić miejscami wannę z kabiną i/lub kibelek z umywalką.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2fb12a85253.jpg (http://naforum.zapodaj.net/c2fb12a85253.jpg.html)

Elfir
28-01-2016, 14:02
A co płytkowania wszystkich ścian, to nie koniecznie

http://images75.fotosik.pl/273/87c7b921dbf53c27gen.jpg

Linia okna i lustra równo. Podobnie mozaika nad lustrem i drzwi

Berni1983
28-01-2016, 14:44
Kurcze nie kumam:o Czyli lustro dać na tą samą wys co okno??? To chyba już nie będzie tej górnej mozaiki... A te płytki są dość surowe i chciałam je trochę przełamać...

Elfir
28-01-2016, 15:31
chodziło mi o to, by trzymać się jednej wspólnej linii - okien-futryn-lustra-pasów mozaiki.
Jak nie chcesz górnego pasa mozaiki, to pociągnij lustro do linii futryny drzwi.

X- to miejsca gdzie płytek nie trzeba.

AndrzejK83
28-01-2016, 15:41
Przypominam projekt,moze jednak ktos cos doradzi

344885
344886
344887
344888

moze taka wlasnie mozaika ?

AndrzejK83
28-01-2016, 15:44
czyżby projekt ze sklepu z płytkami?

Jak będziecie wchodzić do wanny? Na dodatek ta łazienka nie jest jakaś przestronna - można wpaść do wanny przypadkiem wychodząc spod prysznica, jak będzie tak nisko.

Tak ze sklepu...

Wanna bedzie na normalnej wysokosci to juz zmienione... tylko jeszcze nie poprawione w projekcie...


moja wersja - 344889
na podstawie tego projektu

Berni1983
28-01-2016, 15:47
OK, dzięki śliczne... jak wiadomo każda wskazówka jest cenna

Elfir
28-01-2016, 17:00
Tak ze sklepu...


Widac :)
Jakby mogli, toby zaprojektowali płytki także na suficie :)

moniss
28-01-2016, 17:52
I górna łazienka, tylko te białe płytki na podłodz344848344849344850344851344852e, nie wiem czy aby dobry pomysł



Podłogę można zrobić w płytkach drewnopodobnych. Z kolei obudowa stelaża wc taka jak ściany.
Płytki na ścianie kolankowej zakończyć na listwie dekoracyjnej, dalej farba taka jak na suficie/skosie.
Co do ścian bocznych i tej z drzwiami, to je także można wypłytkować tylko do wys. dolnego lub górnego pasa dekoru (bardziej jednak skłaniam się do wys. górnego)


344844344845344846344847


Dolna łazienka....
Jak nei przepadam za płytkami na wszystkich możliwych kawałkach ściany, tak tutaj (zapewne dzięki dużemu formatowi płytek) nawet mi to nie przeszkadza. Co najwyżej usunęłabym pod sufitem ten docinany pas płytek

moniss
28-01-2016, 18:01
Przypominam projekt,moze jednak ktos cos doradzi

344885
344886
344887
344888

moze taka wlasnie mozaika ?

Za dużo różnych płytek.
Zrezygnuj z płytkowania ściany z drzwiami oraz nie wyróżniaj kolorem ani wzorem obudowy wc.
Zabudwę stelaża wc można pociągnąc aż pod sufit, a w niej utworzyć płytką szafkę. W miejscu dużych szafek, aż się prosi o bidet.
Zdecydowanie do likwidacji powinien iść "obraz" nad wanną.

Pomyśl, czy nie lepiej byłoby kolorowymi płytkami wyznaczyć wyłącznie strefę kąpielową, a przednią częśc łazienki całkowicie stonować.

344899
Ta morska mozaika z Twojej inspiracji jest bardzo ładna :yes:

Elfir
28-01-2016, 18:05
andrzejek - ile jest cm przejścia między wanną a szybą prysznica?

Berni1983
28-01-2016, 18:07
Moniss, jeśli zakończę płytki na listwie dekoracyjnej to jak mam wówczas zakończyć obudowę stelaża, jest na wys. ścianki kolankowej

moniss
28-01-2016, 18:12
Moniss, jeśli zakończę płytki na listwie dekoracyjnej to jak mam wówczas zakończyć obudowę stelaża, jest na wys. ścianki kolankowej
Płytki na ścianie kolankowej zakończyć na listwie dekoracyjnej, dalej farba taka jak na suficie/skosie.
Obudowa stelaża bez zmian, tak jak jest, tylko zamiast płytek, u góry będzie farba

W międzyczasie rozbudowałam nieco swojego wcześniejszego posta :)

Berni1983
28-01-2016, 18:43
Moniss- dziękuję, wszystkie sugestie przesłałam już do biura. Niestety z płytkowania po całości w dolnej łaziencenie mogę zrezygnować bo mój M się nie zgodził... Aczkolwiek mega mi się te płytki podobają Tubądzin Concrete że nie mam z tym problemów. Bardzo dużo czasu zajęło mi znalezienie właściwej płytki... a te pokochałam...

Berni1983
28-01-2016, 18:46
A co sądzicie aby tę płytkę dekoracyjną co jest koło lustra dać troszkę pod prysznic. Tam nie będzie tej ścianki, na całości będzie szyba. Czy za dużo wtedy już będzie. Szer. łazienki to tylko 150cm

wizzy1
28-01-2016, 19:02
To i ja się pokażę :)
Łazienka nieduża, w sumie około 5 metrów.
W stosunku do pierwotnego projektu i tak powiększona o tę część za kominem, gdzie zarządziłam prysznic.
Chciałam szaro "z elementem", w wizualizacji wstawiono mozaikę zbliżoną, docelowo ma być w kolorze intensywnej butelkowej zieleni (mniam :) )
Wszelkie uwagi mile widziane :)

AndrzejK83
28-01-2016, 19:04
andrzejek - ile jest cm przejścia między wanną a szybą prysznica?

Dokladnie to nie wiem, ale z moich obliczen wynika ze ok. 45cm

lazienka ma wymiary 200 x 350

wizzy1
28-01-2016, 19:05
Dokładam jeszcze takie, gdzie widać prysznic.
Wymozaikowany pasek ma półeczki na kosmetyki i dyskretne światło z boku.

Pewnie w żywy kamień zeklnę tę mozaikę przy sprzątaniu - - trudno :D

AndrzejK83
28-01-2016, 19:07
Za dużo różnych płytek.
Zrezygnuj z płytkowania ściany z drzwiami oraz nie wyróżniaj kolorem ani wzorem obudowy wc.
Zabudwę stelaża wc można pociągnąc aż pod sufit, a w niej utworzyć płytką szafkę. W miejscu dużych szafek, aż się prosi o bidet.
Zdecydowanie do likwidacji powinien iść "obraz" nad wanną.

Pomyśl, czy nie lepiej byłoby kolorowymi płytkami wyznaczyć wyłącznie strefę kąpielową, a przednią częśc łazienki całkowicie stonować.

344899
Ta morska mozaika z Twojej inspiracji jest bardzo ładna :yes:

Dziękuje bardzo, za podpowiedzi.

Z obrazu zrezygnuje, pomysle moze rzeczywiscie dac slupek do samego sufitu.
Co do kolorystyki - podobne mialem przemyslenia, strefa kapielowa kolorowa, natomiast przednia tylko bialy, ewentualnie male dodatki pod lustrem...
Przygotuje cos we wlasnym zakresie i opublikuje do oceny :-)

AndrzejK83
28-01-2016, 19:11
Za dużo różnych płytek.
Zrezygnuj z płytkowania ściany z drzwiami oraz nie wyróżniaj kolorem ani wzorem obudowy wc.
Zabudwę stelaża wc można pociągnąc aż pod sufit, a w niej utworzyć płytką szafkę. W miejscu dużych szafek, aż się prosi o bidet.
Zdecydowanie do likwidacji powinien iść "obraz" nad wanną.

Pomyśl, czy nie lepiej byłoby kolorowymi płytkami wyznaczyć wyłącznie strefę kąpielową, a przednią częśc łazienki całkowicie stonować.

344899
Ta morska mozaika z Twojej inspiracji jest bardzo ładna :yes:

Chciałem również zrezygnowac z plytkowania sciany z drzwiami, jednak podpowiedziano mi ze przy wc moze sie ta sciana wycierac....takze zeby chociaz do polowy wys.zaplytkowac

moniss
28-01-2016, 19:19
Chciałem również zrezygnowac z plytkowania sciany z drzwiami, jednak podpowiedziano mi ze przy wc moze sie ta sciana wycierac....takze zeby chociaz do polowy wys.zaplytkowac

Ja przez kilka lat użytkowałąm łazienkę, gdzie płytki były tylko w kabinie prysznicowej i pomiędzy umywalką alustrem. Przy wc jakoś biała farba ani się bardziej nie wycierała ani bardziej brudziła niż gdzie indziej (najzwyklejsza farba tzw. kredowa)

kukuku2
28-01-2016, 19:21
Witam .
Jestem na etapie uzgodnień projektu i potrzebuję coś wstępnie a może docelowo rozmieścić w łazience aby mieć jakieś rozeznanie jak podciągnąć rury kanalizacyjne. Przedstawiam puste pomieszczenie, wymiary wewnętrzne bez zmian , drzwi wejściowe można przesunąć okno też jest adaptacja projektu .
W łazience mam zamiar zainstalować wannę , prysznic i umywalkę , proszę o jakieś sugestię sam coś tam kombinuje ale nie mam przekonania.

Elfir
28-01-2016, 19:22
Dokladnie to nie wiem, ale z moich obliczen wynika ze ok. 45cm


Aha, czyli cały projekt do śmieci.
Ty za niego płaciłeś?

moniss
28-01-2016, 19:24
A co sądzicie aby tę płytkę dekoracyjną co jest koło lustra dać troszkę pod prysznic. Tam nie będzie tej ścianki, na całości będzie szyba. Czy za dużo wtedy już będzie. Szer. łazienki to tylko 150cm

Bardzo dobrze, że będzie po całości szyba i gdyby się dało, to bez ramek, aby wyglądała jakby jej nie było ;)
Niech tylko ściana umywalkowa przykuwa uwagę, bo dodatkowe ozdoby w małej łazience to już byłoby za dużo "dobrego".

Elfir
28-01-2016, 19:27
W łazience mam zamiar zainstalować wannę , prysznic i umywalkę , proszę o jakieś sugestię sam coś tam kombinuje ale nie mam przekonania.


http://images77.fotosik.pl/275/119a1161d612fa9egen.jpg

wanna może być asymetryczna (np. Koło pasja - wówczas jej krawędź nie będzie wypadać we fragmencie okna.

http://images75.fotosik.pl/275/71926b26546dc87cgen.jpg

moniss
28-01-2016, 19:30
zmieniłem na 220x200
domyślam się że półki nad pralką "ścisną" pomieszczenie, ale jest to małe mieszkanie w bloku i zależy mi na praktycznym wykorzystaniu powierzchni
wąskie półki na kosmetyki itp w ściance z wc; nad pralką jakieś proszki, płyny, ręczniki; pod umywalką kosz na brudne ubrania oraz szuflady na suszarkę itp
jeśli chodzi o wannę to fajny byłby prysznic + deszczownica + osłona. Tylko czy można to zrobić tak, aby w razie konieczności dało się umyć głowę bez wchodzenia do wanny (biorąc pod uwagę stałą osłonę prysznicową).

łazienka ver. 3.0
343820
343821

Bardzo zacieśniasz przestrzeń przy umywalce. Zamiast tej wielkiej szafo-kolubryny daj po prostu blat, a nad nim co najwyżej powieś płytką szafeczkę tak, aby nie utrudniała korzystania z umywalki i lustra.
Płytka szafeczka może też się znaleźć nad zabudową stelaża wc

moniss
28-01-2016, 19:36
Witam wszystkich! Właśnie jestem na etapie wyboru koncepcji nowej łazienki. Wykonałem samodzielnie pierwsze projekty i chciałbym poznać waszą opinie na temat kolorystyki itp. Pomożecie?:)

344927
Ta opcja bardziej mi się podoba - taka stonowana i tylko z delikatną nutką szaleństwa ;)

344930
Opcja druga, jest bardziej energetyczna i też byłaby w porządku, gdyby umieścić gdzieś jeszcze taką pionową plamę czerwieni.

AndrzejK83
28-01-2016, 19:44
Aha, czyli cały projekt do śmieci.
Ty za niego płaciłeś?

Czemu do smieci ?

Nie nie placilem tylko zobligowalemsie do zakupu w tym sklepie

Elfir
28-01-2016, 19:57
przejście 45 cm - za coś takiego projektant powinien zostać wyrzucony z pracy.
To szerokość wąskiego krzesła.

Berni1983
28-01-2016, 20:49
Mam jeszcze pytanie odnosnie płytek drewnopodobnych, które będą połączone z bielą na ścianie i listwą dekoracyjną. Płytki będą też na podłodze bo jednak z białej posadzki rezygnujemy. I tu mam problem bo nie wiem w jaki odcień tych drewnopod. płytek iść?? Myślałam takie trochę w szrości bo boję się że takie w ciepłym kolorze beda się gryzły z tą listwą z której nie chcę rezygnować.344938344939

AndrzejK83
28-01-2016, 20:50
przejście 45 cm - za coś takiego projektant powinien zostać wyrzucony z pracy.
To szerokość wąskiego krzesła.

no moze kolo 50cm, szeroko to nie jest. W ogole zastanawiam sie czy przy nie zamykanym prysznicu nie bedzie sie za mocno chlapac po lazience....

Elfir
28-01-2016, 21:30
nie będzie. Tam nie ma gdzie chlapać. Chyba, że do wanny.
Zmień projekt, ten jest fatalny.

AndrzejK83
28-01-2016, 21:53
nie będzie. Tam nie ma gdzie chlapać. Chyba, że do wanny.
Zmień projekt, ten jest fatalny.

Moja wersja jaka chcialem od poczatku. Oddzielony strefa kapielowa zamknietym przeszkleniem. srodkowe drzwiczki otwierane.
Tylko nie wiem czy i w jaki sposob moglbym taka scianke oddzielajaca zrobic ? ma ktoś moze doswiadczenie w tej kwestii?

Zalaczam moj projekt ,prosze o ocene.
Tylko grzejnik musialem gdzie upchac...344950344951344952

Elfir
28-01-2016, 22:30
jak chcesz pieruńsko niewygodną w użytkowaniu łazienkę, to trudno.

Tomkowa
29-01-2016, 20:56
AndrzejK83, ze wszystkim się zgadzam z Elfir :yes: Projekt pierwszy jest fatalny, a jeżeli chodzi o drugi, to masz za wąską łazienkę na takie wydzielenie strefy kąpielowej. Chyba, że deszczownicą chcesz nalewać wody do wanny ;)
A tak nie byłoby lepiej? ;)

345104

moniss
29-01-2016, 22:47
To i ja się pokażę :)
Łazienka nieduża, w sumie około 5 metrów.
W stosunku do pierwotnego projektu i tak powiększona o tę część za kominem, gdzie zarządziłam prysznic.
Chciałam szaro "z elementem", w wizualizacji wstawiono mozaikę zbliżoną, docelowo ma być w kolorze intensywnej butelkowej zieleni (mniam :) )
Wszelkie uwagi mile widziane :)

Mnie się nawet podoba.
Mam też pytanie... Czy pomiędzy szafą a wc jest przynajmniej 60cm odstępu?

AndrzejK83
30-01-2016, 10:25
AndrzejK83, ze wszystkim się zgadzam z Elfir :yes: Projekt pierwszy jest fatalny, a jeżeli chodzi o drugi, to masz za wąską łazienkę na takie wydzielenie strefy kąpielowej. Chyba, że deszczownicą chcesz nalewać wody do wanny ;)
A tak nie byłoby lepiej? ;)

345104

Witam,

Dziekuje za opinie. Jeszcze sie zastanowie, chociaz ta z wydzielona sterfa bardziej mi sie podoba.
Tez dostalem propozycje lazienki z takim ustawienie, ale jakos nie jestem przekonany
345141345142345142345143

oczywiscie "obrazu" nie biore juz pod uwage

moniss
30-01-2016, 12:50
Witam,

Dziekuje za opinie. Jeszcze sie zastanowie, chociaz ta z wydzielona sterfa bardziej mi sie podoba.
Tez dostalem propozycje lazienki z takim ustawienie, ale jakos nie jestem przekonany
345141345142345142345143

oczywiscie "obrazu" nie biore juz pod uwage

Ten układ jest optymalny, ale wybór i ułożenie płytek to totalna masakra! To też mogło rzutować na negatywny odbiór tego układu.
Co bym tutaj zmieniła...

1. Przy opcji z wejściem pod prysznic na szerszym boku...
Jeśli nie chcesz bidetu obok wc, to w miejsce grzejnika wrzuć tę wiszącą szafkę, która szpeci kącik umywalkowy.
Drabinkę wówczas będzie można umieścić pomiędzy drzwiami a umywalką.
Szafka z umywalką może sięgać aż do wanny.

2. Przy opcji z wejściem pod prysznic z węższego boku, czyli tak jak na obrazku...
Zdecydowanie głosuję za wywaleniem wiszącej szafki przy umywalce na rzecz większej szafki podumywalkowej + więcej blatu :D
Nie wiem ile jest miejsca na ścianie umywalkowej w kierunku drzwi, ale może tam dałoby się powiesić jakieś płytkie szafki?

Jedna ściana z kolorowymi płytkami powinna wystarczyć. Może to być np. ściana na wprost wejścia. W pozostałych strefach co najwyżej można delikatnie dodać jakiś dekor.

AndrzejK83
30-01-2016, 13:23
Ten układ jest optymalny, ale wybór i ułożenie płytek to totalna masakra! To też mogło rzutować na negatywny odbiór tego układu.
Co bym tutaj zmieniła...

1. Przy opcji z wejściem pod prysznic na szerszym boku...
Jeśli nie chcesz bidetu obok wc, to w miejsce grzejnika wrzuć tę wiszącą szafkę, która szpeci kącik umywalkowy.
Drabinkę wówczas będzie można umieścić pomiędzy drzwiami a umywalką.
Szafka z umywalką może sięgać aż do wanny.

2. Przy opcji z wejściem pod prysznic z węższego boku, czyli tak jak na obrazku...
Zdecydowanie głosuję za wywaleniem wiszącej szafki przy umywalce na rzecz większej szafki podumywalkowej + więcej blatu :D
Nie wiem ile jest miejsca na ścianie umywalkowej w kierunku drzwi, ale może tam dałoby się powiesić jakieś płytkie szafki?

Jedna ściana z kolorowymi płytkami powinna wystarczyć. Może to być np. ściana na wprost wejścia. W pozostałych strefach co najwyżej można delikatnie dodać jakiś dekor.

dziękuje bardzo za wszystkie sugestie, napewno wezme je pod uwage.... Zastanawiam sie rowniez nad zleceniem tego projektu komus innemu.
Bo rzeczywiscie ten wyglada jakby byl robiony na szybko - ten miszmasz plytkowy tez mi nie przypadl do gustu.

Opcja z wejsciem pod prysznic z szerszego boku i po tych poprawka wydaje sie optymalna....

Chociaz ciagle chodzi mi po glowie ta wersja z oddzielona strefa kapielowa....

Tomkowa
30-01-2016, 14:00
Chociaz ciagle chodzi mi po glowie ta wersja z oddzielona strefa kapielowa....

No pewnie, że taka oddzielona strefa kąpielowa, to świetne rozwiązanie, ale do niego Twoja łazienka powinna być przynajmniej metr szersza. A skoro jest, jaka jest, najlepiej znaleźć dla niej optymalne zagospodarowanie ;) Ale jeśli się uprzesz i zrobisz tę wydzieloną strefę, to wyśpisz się tak, jak sobie pościelisz ;) Mnie by się nie chciało po każdym prysznicu wycierać całej wanny ;) Tam będzie wszystko ciągle zachlapane.
Może nie zwróciłeś uwagi, ale na swoim rysunku nie zaproponowałam żadnych wiszących, czy stojących szafek, które na ostatniej wersji wcisnął do tej łazienki twórca wizualizacji. Wprowadzają one ścisk i nieporządek.
Proponuję szafki nad wc, w zabudowie spłuczki. Zmieścisz tam wszystko, co chciałbyś przechowywać w tej łazience. Byłoby wtedy spójnie i ładnie :)
Grzejnik spokojnie zmieści się na ścianie naprzeciwko prysznica.
Zastanawiałeś się też nad wymiarami okna. Na ostatnim projekcie widać, że i w tej kwestii obrany kierunek nie jest najlepszy ;) Nie można zrobić okna centralnie na ścianie?

345180

AndrzejK83
30-01-2016, 14:07
No pewnie, że taka oddzielona strefa kąpielowa, to świetne rozwiązanie, ale do niego Twoja łazienka powinna być przynajmniej metr szersza. A skoro jest, jaka jest, najlepiej znaleźć dla niej optymalne zagospodarowanie ;) Ale jeśli się uprzesz i zrobisz tę wydzieloną strefę, to wyśpisz się tak, jak sobie pościelisz ;) Mnie by się nie chciało po każdym prysznicu wycierać całej wanny ;) Tam będzie wszystko ciągle zachlapane.
Może nie zwróciłeś uwagi, ale na swoim rysunku nie zaproponowałam żadnych wiszących, czy stojących szafek, które na ostatniej wersji wcisnął do tej łazienki twórca wizualizacji. Wprowadzają one ścisk i nieporządek.
Proponuję szafki nad wc, w zabudowie spłuczki. Zmieścisz tam wszystko, co chciałbyś przechowywać w tej łazience. Byłoby wtedy spójnie i ładnie :)
Grzejnik spokojnie zmieści się na ścianie naprzeciwko prysznica.
Zastanawiałeś się też nad wymiarami okna. Na ostatnim projekcie widać, że i w tej kwestii obrany kierunek nie jest najlepszy ;) Nie można zrobić okna centralnie na ścianie?

345180

Dziekuje za propozycje.

Oczywiscie okno mozna ustawic na srodku, co do wielkosci do zdecydowalisy sie na mniejsze czyli 120 wys. na 60 szer. (chociaz to jeszcze rowniez moze ulec modyfikacji ;) (co radzisz ?)
Twoja wersja wyglada rozsadnie i spojnie :) Zrobie wizualizacje i jeszcze zastanowie sie nad rozmieszczeniem plytek.
Takze w tej kwestii prosibym o wsparcie :-)

tereska77
30-01-2016, 14:48
Witajcie.
Dostalam wreszcie wizualizacje lazienki, a ze nie bede obecna przy kladzeniu plytek i musze wszystko uzgodnic telefonicznie, wiec prosze o rade :)
Plytki to Tubadzin Lavish 345185
wymiary lazienki 2,2x 3,9.
Lazienka jest dosyc ciemna, bo okno nie jest za duze, kolor orzech, a dodatkowo szyba "niagara"
345170

Nie sugerujcie sie niczym poza plytkami i rozmieszczeniem, wiadomo, wizualizacja sklepowa ;)

345172 345173 345175

Pan sie zbytnio nie napracowal;), ale i plytki takie, ze lepiej nie cudowac:p

Wc i bidet stojace, prawdopodobnie Kerasan retro, szafka z jedna umywalka jak najwieksza, chcialam 120cm, niestety, jak do tej pory znalazlam tylko taka 107cm, wieksze maja po 2 umywalki:(
Prysznic tez chcialabym duzy, myslalam o 120x100, ale... te 120 musi "isc" na ta sciane po prawej, nie bedzie wygladalo dziwnie wejscie pod prysznic na krotszej scianie prysznica?
Zostaje mi okolo 270cm na wc, bidet i grzejnik. W jakiej odleglosci od prysznica zamontowac grzejnik i jaki rozmiar? Jakie odleglosci pomiedzy wc i bidetem?
Wanna bedzie dokupiona w pozniejszym czasie, nie wiem jeszcze czy wolnostojaca, czy oblozona mozaika, nie mam pojecia jaki rozmiar, 80 wystarczy???
Pewnie moje pytania wydadza sie Wam dziwne, ale niestety nie mam pozliwosci pochodzenia z metrowka po lazience, zobacze dopiero efekt koncowy, a w obecnej lazience nie mam ani wanny ani grzejnika.

Elfir
30-01-2016, 16:19
jakoś tak nieproporcjonalnie wyglądają te meble na tej wizualizacji.
Sedes i bidet sa w świetle drzwi?
Masz jakiś rzut pomieszczenia z góry z wymiarami?

tereska77
30-01-2016, 16:52
Na tej wizualizacji wszystko jest takie jakies rozciagniete, pewnie, zeby lepiej uklad plytek zobaczyc ;)
Sedes i bidet sa prawie na styk.

Zrobilam na szybko
345205

tereska77
30-01-2016, 16:55
Cholerka, niewiele na tym widac :sick: Nie moglam wkleic inaczej, bo mi plik zapisuje w .bmp, a taki nie wchodzi na forum.

Elfir
30-01-2016, 17:06
otwórz plik w paincie i zapisz jako jpg

Chcesz płytować pod sufit nad sedesem? Nie lepiej powiesić ciekawy obraz lub plakat - będzie sie odbijał w lustrze nad umywalką.

tereska77
30-01-2016, 17:11
345206


od razu lepiej:D
wczesniej zapisalam w png:p

Elfir
30-01-2016, 17:21
na tym rzucie ta łazienka jest ogromna. A między sedesem a bidetem jest min 50 cm

tereska77
30-01-2016, 17:31
Ogromna? Troche ponad 8,5m2.
Robilam rzut nie patrzac na odleglosci. Po to zajrzalam do tego watku, zebyscie pomogli mi ustalic, jakie te odleglosci powinny byc:rolleyes:

Elfir
30-01-2016, 17:31
http://images78.fotosik.pl/281/90aa9d26bffd8983gen.jpg

drzwi prysznica takie:
http://czasnawnetrze.pl/i/dz00MDAmaD00MDA=/32e69f6a/543-porady_laz_wanny5.jpg

8,5 metra - tyle mają sypialnie w blokach i w mniejszych domkach jednorodzinnych :D

kinka
30-01-2016, 17:42
8,5m to duża łazienka,strasznie przekombinowane te projekty,nie da się przesunąć drzwi w którąś stronę?
http://images77.fotosik.pl/281/ab09e08f27e43e15med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ab09e08f27e43e15)

tereska77
30-01-2016, 18:01
8,5 metra - tyle mają sypialnie w blokach i w mniejszych domkach jednorodzinnych :D

Wiem, mieszkalam w bloku przez kilka lat z mala lazienka i kuchnia, w domu rodzinnym lazienke tez mialam nie za duza, teraz tez mam mala, wiec wybierajac projekt, wiedzialam, ze kuchnia ma miec min.15m2, a lazienka min.6-7m2 :D

Plytki musza byc do sufitu, mam teraz, bardzo sobie chwale, u rodzicow i tesciowej jest tylko na czesci sciany, po kilku lat nie wyglada to zbyt pieknie, a ja nie mam zamiaru co jakis czas scian malowac, czy tez odkurzac, bo kurz sie zebral na farbie ;)

Wszystko co wybieram do domu jest pod katem "jak to sie bedzie sprzatac":rolleyes: Przy wyborze plytek do holu wzielam dwie do domu i kazalam psu mokrymi lapami po nich dreptac. Wybralam te, na ktorych po byle jakim przetarciu nie bylo sladu po lapach. To nic, ze te drugie moze i ladniejsze byly, to jest dom na wsi, ze zwierzetami, ma byc latwy w ogarnieciu:D

Wlasnie dlatego odpada taki prysznic, do mycia tragedia, tylko parownica. I wanne to bym wolala jednak w tym rogu po lewej. Ona bedzie pewnie uzywana raz do roku, w tym rogu nie bedzie mi przeszkadzac;)

tereska77
30-01-2016, 18:15
8,5m to duża łazienka,strasznie przekombinowane te projekty,nie da się przesunąć drzwi w którąś stronę?
http://images77.fotosik.pl/281/ab09e08f27e43e15med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/ab09e08f27e43e15)

Mozna troche przesunac, ale nie az tak.
Sciana, na ktorej dalas wanne ma 220cm;)

To rzut calego domu, lazienka 8.

345217

tereska77
30-01-2016, 18:23
Uklad musi zostac mniej wiecej taki jak jest, bo wszystko juz jest wyprowadzone i nie chcialabym rozwalac scian i podlogi, tym bardziej, ze mnie przy tym nie bedzie.
Mozliwe sa tylko jakies delikatne przesuniecia.

AndrzejK83
31-01-2016, 13:04
No pewnie, że taka oddzielona strefa kąpielowa, to świetne rozwiązanie, ale do niego Twoja łazienka powinna być przynajmniej metr szersza. A skoro jest, jaka jest, najlepiej znaleźć dla niej optymalne zagospodarowanie ;) Ale jeśli się uprzesz i zrobisz tę wydzieloną strefę, to wyśpisz się tak, jak sobie pościelisz ;) Mnie by się nie chciało po każdym prysznicu wycierać całej wanny ;) Tam będzie wszystko ciągle zachlapane.
Może nie zwróciłeś uwagi, ale na swoim rysunku nie zaproponowałam żadnych wiszących, czy stojących szafek, które na ostatniej wersji wcisnął do tej łazienki twórca wizualizacji. Wprowadzają one ścisk i nieporządek.
Proponuję szafki nad wc, w zabudowie spłuczki. Zmieścisz tam wszystko, co chciałbyś przechowywać w tej łazience. Byłoby wtedy spójnie i ładnie :)
Grzejnik spokojnie zmieści się na ścianie naprzeciwko prysznica.
Zastanawiałeś się też nad wymiarami okna. Na ostatnim projekcie widać, że i w tej kwestii obrany kierunek nie jest najlepszy ;) Nie można zrobić okna centralnie na ścianie?

345180

Witam,

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)
Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

Proszę o opinie i porady.
Z góry dziękuje :-)345285345287345288

Elfir
31-01-2016, 14:40
ścianę na wprost wypłytkuj jedynie do dolnej krawędzi okna.
Ścianę po lewej do poziomu zabudowy geberita.

Pomieszczenie będzie wydawać się większe niż opłytkowane po sufit.

Kam.
31-01-2016, 15:14
Witajcie :)
poniżej wklejam wymęczoną, amatorską, wizualizację rozmieszczenia sprzętów w łazience o wymiarach 2,5m x 2,7 m
http://images77.fotosik.pl/284/e67d3dde8b218ff7med.jpg

i rzut z podanymi wymiarami:

http://images75.fotosik.pl/283/06604fb991be9272med.jpg

Proszę o opinię na temat rozmieszczenia sprzętów, bo już na wszelkie możliwe sposoby przestawiałam w myślach i w programikach urządzenia i żadne z przerobionych rozwiązań nie wydało mi się strzałem w dziesiątkę...

Obecny etap: surowe ściany, odpływy w miejscach zaznaczonych na rzucie, drzwi i okno nie do zmiany, przygotowujemy się do robienia instalacji.

Założenia na dziś
- na ścianie z oknem musimy ukryć wodomierze -np. w okolicy stelaża (w samym stelażu) pod wc,
- wanna prawdopodobnie z parawanem nawannowym, raczej prostokątna, choć rozważam też asymetryczną przy innym rozmieszczeniu sprzętów,
- spora liczba szafek to priorytet,
- umywalka podblatowa, a pod blatem pojemne szuflady,
- bidetu nie chcemy,
- za to słuchawkę bidetową - owszem,
- prysznica nie chcemy,
- vis a vis drzwi przewidziałam zabudowę do sufitu, w której opcjonalnie chcę umieścić pralkę ładowaną od góry (nowa, zabieramy z obecnego mieszkania), o ile nie znajdę na nią miejsca w innej części chałupy- średnio pasuje mi to rozwiązanie, ale cóż, błędem na etapie projektu było niewydzielenie maleńkiego pomieszczenia na pralnię + suszarnię,
- okno na wysokości 1, 1m,
- raczej wykluczam umieszczenie wanny przylegającej całej długością do ściany z oknem.

Będę wdzięczna za Wasze sugestie :)

Tomkowa
31-01-2016, 15:44
Witam,

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)
Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

Proszę o opinie i porady.
Z góry dziękuje :-)345285345287345288

Od razu lepiej :) Przytłoczona?? Czym? Może jedynie ilością płytek i listwą z halogenami ;) Poradę mam taką, żeby zabudowę geberita pociągnąć do samego sufitu. Taka półka, jak zaprojektowałeś będzie tylko miejsce dla kurzu. Ponad drzwiczkami będzie ściana zlicowana z nimi. Górna krawędź prysznica, szafek, lustra i grzejnika najlepiej by było, żeby były na tej samej wysokości. Gdyby do tego obniżyć trochę okno, byłoby super ;) Półkę z oświetleniem nad umywalką wyrzuć, bo nie prezentuje się najlepiej. Zdecydowanie ładniej będzie z normalnym kinkietem łazienkowym w miejsce tych halogenów. Płytki na trzech ścianach do dolnej krawędzi okna (lustro trzeba trochę podnieść). Trzeba też obniżyć reling na ręczniki, żeby był na wysokości umywalki. Grzejnik też niżej :) Naprawdę nie da się trochę skrócić i poszerzyć tego okna?

345309


Szafka głębokości 20 cm to do łazienki raczej akurat. Ręczniki da się zwinąć lub złożyć na 4 ;) Kosmetyki, papier, przybory itp. spokojnie się zmieszczą. Planujesz gotową kabinę, czy robioną na wymiar? Bo gdybyś zechciał to drugie, to możesz zacząć szybę od zabudowy geberita i wykorzystać ją od strony prysznica na zrobienie wnęki na przybory prysznicowe :) Wtedy wejście do kabiny raczej na dłuższym boku.
Aha: nie myślałeś, żeby zrezygnować z szafki pod umywalką? Byłoby luźniej :)

345310

Gdybyś zrobił lustro szerokości umywalki, to zmieściłyby Ci się po obu stronach lustra takie ładne kinkiety :)

moniss
31-01-2016, 16:03
Witam,

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)
Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

Proszę o opinie i porady.
Z góry dziękuje :-)345285345287345288

1. Zabudowa geberita do samego sufitu.
2. Nie będzie łazienka sprawaiła przytłaczającego wrażenia, jeśli dasz tylko jasną płytkę podstawową, a jedynie na ścianie z oknem ta kolorowa mozaika, którą wcześniej pokazywałeś.
3. Trzymaj się linii, o których pisała Tomkowa
4. Listwa z halogenami do wyrzucenia5. Szafki nad wc wystarczą nawet o gł. 15-17cm - zależy co chcesz w nich trzymać

moniss
31-01-2016, 17:11
tereska77, zalecane odległości pomiędzy sanitariatami:
wc - z każdej strony po 20cm
bidet - z każdej strony po 30cm
Długość ściany, przy której stawiasz wc + bidet to ok. 150-160cm.

Wolna przestrzeń przed wc, bidetem itp.
345328

AndrzejK83
31-01-2016, 17:29
Od razu lepiej :) Przytłoczona?? Czym? Może jedynie ilością płytek i listwą z halogenami ;) Poradę mam taką, żeby zabudowę geberita pociągnąć do samego sufitu. Taka półka, jak zaprojektowałeś będzie tylko miejsce dla kurzu. Ponad drzwiczkami będzie ściana zlicowana z nimi. Górna krawędź prysznica, szafek, lustra i grzejnika najlepiej by było, żeby były na tej samej wysokości. Gdyby do tego obniżyć trochę okno, byłoby super ;) Półkę z oświetleniem nad umywalką wyrzuć, bo nie prezentuje się najlepiej. Zdecydowanie ładniej będzie z normalnym kinkietem łazienkowym w miejsce tych halogenów. Płytki na trzech ścianach do dolnej krawędzi okna (lustro trzeba trochę podnieść). Trzeba też obniżyć reling na ręczniki, żeby był na wysokości umywalki. Grzejnik też niżej :) Naprawdę nie da się trochę skrócić i poszerzyć tego okna?

345309


Szafka głębokości 20 cm to do łazienki raczej akurat. Ręczniki da się zwinąć lub złożyć na 4 ;) Kosmetyki, papier, przybory itp. spokojnie się zmieszczą. Planujesz gotową kabinę, czy robioną na wymiar? Bo gdybyś zechciał to drugie, to możesz zacząć szybę od zabudowy geberita i wykorzystać ją od strony prysznica na zrobienie wnęki na przybory prysznicowe :) Wtedy wejście do kabiny raczej na dłuższym boku.
Aha: nie myślałeś, żeby zrezygnować z szafki pod umywalką? Byłoby luźniej :)

345310

Gdybyś zrobił lustro szerokości umywalki, to zmieściłyby Ci się po obu stronach lustra takie ładne kinkiety :)

Dziekuje wszystkim za porady.:-)
Wstepnie przygotowalem taka wersje.
Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.
Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) 345333345334345335

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.
Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm
Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

fraksipon
31-01-2016, 17:45
Cześć, proszę o Wasze opinie dotyczące aranżacji.
1) Czy szafka z umywalką powinna być dosunięta do wanny, ściany, czy stać na środku?
2) Największy problem mam z płytkami. Na ziemie i ścianę frontową chciałem Paradyża Como gres, nowość w tym roku, ale nie ma w fabryce ;/
Dałem więc biały. Brakuje mi tylko kontrastu dla tego koloru na ścianach i zastanawiałem się czy ściany z lustrem nie dać na kolor drewno pochodny lub zrobić pas przez całą łazienkę na wysokości kranu drewno pochodny.
3) Czy ta posadzka co dałem składa się z w miarę gładkiej kafli czy może przy każdym pasie jest wgłębienie. Pytam w celu utrzymania tego w czystości później.

Proszę o wsazówki

http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/7cbc1eed9c590f1c8ff92e8ca850a075.jpg (http://wrzucaj.net/image/lya9o)
http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/7dc75b4fe960b2382b3936093f3ddeb3.jpg (http://wrzucaj.net/image/lygSB)

Wcześniejsza aranżacja z Paradyzem Como Gres (nie potrafię w programie ustawić aby kafle były układane nieregularnie w różnym obrocie.
http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/e5f9a21be14e36df97da93cb6d9ba299.jpg (http://wrzucaj.net/image/lySUt)

alicyja
31-01-2016, 17:55
1) Czy szafka z umywalką powinna być dosunięta do wanny, ściany, czy stać na środku?


Na pewno nie powinna być dosunięta do wanny - brzydko to wygląda. Może być tak jak na Twoim projekcie. Pralkę też odsuń w kąt.

Elfir
31-01-2016, 18:12
nie wiem czy dla tego wnętrza nie lepiej byłoby zrobić wanny z jednej strony oraz umywalki z pralką na drugim a na wprost drzwi wąskie lustro, fototapeta lub inny oryginalny element.

fraksipon
31-01-2016, 18:26
też się nad tym zastanawiałem, ale tą koncepcję odrzuciłem.

moniss
31-01-2016, 19:04
Dziekuje wszystkim za porady.:-)
Wstepnie przygotowalem taka wersje.
Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.
Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) 345333345334345335

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.
Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm
Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

Wygląda to bardzo dobrze :yes:
Gotowe kabiny prysznicowe to nie tylko takie tradycyjne, ale też gotowe tafle szklane wraz z mocowaniem. Kiedyś widziałąm takie coś w JULA.
Uchwyt na ręczniki przy umywalce daj wyżej - schylanie się jest mało wygodne :P

Tomkowa
31-01-2016, 20:00
Dziekuje wszystkim za porady.:-)
Wstepnie przygotowalem taka wersje.
Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.
Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) 345333345334345335

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.
Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm
Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

Fajnie, że się udało :) A próbowałeś zrobić wersję z niebieskimi płytkami tylko na całej ścianie nad wanną? Możesz też dodać niebieską ścianę pod prysznicem i na tym bym poprzestała ;) Jak dla mnie teraz tych płytek niebieskich jest za dużo.
Pamiętaj o lampie nad lustrem ;) Reling rzeczywiście może iść na środek wysokości płytki :)

AndrzejK83
31-01-2016, 22:38
Fajnie, że się udało :) A próbowałeś zrobić wersję z niebieskimi płytkami tylko na całej ścianie nad wanną? Możesz też dodać niebieską ścianę pod prysznicem i na tym bym poprzestała ;) Jak dla mnie teraz tych płytek niebieskich jest za dużo.
Pamiętaj o lampie nad lustrem ;) Reling rzeczywiście może iść na środek wysokości płytki :)

Pewnie macie juz dosyc ;-) alekolejne wersje :-)
345386ta z mozaika wydaje mi sie juz calkiem fajna :-)345387

AndrzejK83
31-01-2016, 22:48
a moze do tego jakis decor - po lewo? albo po prawo ? 345388

Tomkowa
31-01-2016, 23:02
Andrzej, jak dla mnie opcja z mozaiką, ale jasna obudowa wanny. A może mozaikę też na ścianę pod prysznicem? Błagam, żadnych dekorów! ;)

wnuczek99
01-02-2016, 19:31
Dostaliśmy projekt od projektanta, co byście zmienili?

345478
345479
345480
345481
345482

Elfir
01-02-2016, 20:06
czy dobrze liczę - tam jest aż 6 różnych rodzajów płytek? dekory nad wanną, mozaika nad wanna, płytki gładkie (struktura), płytki w ciapki, płytki żółte i mozaika nad umywalką
Znów projekt od sprzedawcy glazury?

AndrzejK83
01-02-2016, 20:26
Andrzej, jak dla mnie opcja z mozaiką, ale jasna obudowa wanny. A może mozaikę też na ścianę pod prysznicem? Błagam, żadnych dekorów! ;)

Chcialbym zostawic jednak jakis mocny niebieski akcent - ta wersja chyba jednak gorsza....
345504

Tomkowa
01-02-2016, 20:49
Andrzej, gdyby obudowa wanny była jasna, to dla mnie ta wersja jest najlepsza :) Osobiście zrobiłabym mozaikę wyłącznie na całej ścianie za wanną. Reszta ścian jasna (wtedy wanna może być ostatecznie obudowana na niebiesko).

moniss
01-02-2016, 21:09
Dostaliśmy projekt od projektanta, co byście zmienili?

345478
345479
345480
345481
345482

He, he....dali chyba wszystkie płytki jakie tylko są w kolekcji :P
Można oczopląsu dostać.
Dobrze, że przynajmniej ograniczyli się do 2 kolorów.
1. Nie wyróżniaj obudowy geberita ani wzorem ani kolorem - wyłacznie płytka podstawowa - niech nie przyciąga wzroku
2. Wybierz tylko jeden rodzaj dekoru
3. Na zdecydowanej większości powierzchni, tylko płytka podstawowa (ta najmniej dekoracyjna)
4. Pomiędzy blatem a lustrem/szafkami najlepiej by wyglądała płytka o dokładnie takiej wysokości

Czy ten nawis obok wc, nad szerszą częścią wanny czemuś służy, czy to tylko kolejna dekoracja?
Jakiej długości jest wanna?
Czy wc można jeszcze przenieść na ścianę umywalkową, aby nie straszyło na wprost wejścia?

moniss
01-02-2016, 21:13
Andrzej, gdyby obudowa wanny była jasna, to dla mnie ta wersja jest najlepsza :) Osobiście zrobiłabym mozaikę wyłącznie na całej ścianie za wanną. Reszta ścian jasna (wtedy wanna może być ostatecznie obudowana na niebiesko).
Podpisuję się pod tym :yes:
Albo jasna wanna i płytkowa mozaika w dwóch miejscach, albo ciemna obudowa i mozaika tylko za wanną

AndrzejK83
01-02-2016, 21:37
Podpisuję się pod tym :yes:
Albo jasna wanna i płytkowa mozaika w dwóch miejscach, albo ciemna obudowa i mozaika tylko za wanną

pewnie macie panie racje.... teraz zobaczymy jak na to zapatruje sie moja pani ;-)

wnuczek99
02-02-2016, 19:19
Zimny prysznic się przydał :)

Mam jeszcze coś takiego - tu także proszę o opinie

345588
345589
345590
345592

bea135
02-02-2016, 19:44
Witam
od razu przepraszam za jakość projektu ale pierwszy raz używałam programu do projektowania. Łazienka znajduje się na poddaszu. Płytki jakie wybrałam to All in white Tubądzin. Na ścianie z lustrem są białe,tylko na projekcie wyszły szare. Na ścianie z wc i bidetem ułożyłam dekor z falą. Wanna będzie asymetryczna (Roca Easy)niestety nie ma jej w programie. Proszę o cenne rady co Wy byście zmienili.345594345595345596345597345598

Elfir
02-02-2016, 22:34
Zimny prysznic się przydał :)

Mam jeszcze coś takiego - tu także proszę o opinie
]

Nie da się sedesu przenieść obok umywalki?

Elfir
02-02-2016, 22:36
Na ścianie z wc i bidetem ułożyłam dekor z falą.

Jesteś pewna, że akurat klozet zasługuje na wyróżnienie ozdobnikiem, jako najważniejszy element w łazience?

bea135
03-02-2016, 08:30
zawsze wydawało mi się że na geberitach robi się ozdobniki.

Elfir
03-02-2016, 10:14
zawsze wydawało mi się że na geberitach robi się ozdobniki.

Jeśli ktoś naprawdę uznaje ten sprzęt za najpiękniejszy w całej łazience...

Jak chcesz coś podkreślać, to chyba lepiej strefę kąpielową.

bea135
03-02-2016, 10:26
Wanna będzie obudowana kaflami w innym kolorze (szarymi) jak dorzucę tam jeszcze kafle ze strukturą to boję się że będzie naćkane

moniss
03-02-2016, 10:39
Zimny prysznic się przydał :)

Mam jeszcze coś takiego - tu także proszę o opinie

345588
345589
345590
345592

Jakoś bardziej mi się podoba kolorystyk apoprzedniej łazienki (za wyjątkiem nadmiaru dekorów).
Ale może to też kwestia użytego w wizualizacji oświetlenia?
Po pierwsze, zrezygnowałabym z gips-karonowych esów-floresów na suficie, który powinien być w kolorze białym (inaczej tworzy się efekt jaskini)
Wanna z białą fabryczną obudową, czyli bez płytkowania.
Za wanną mogą być te płytki w romby albo mozaika, podobnie przy umywalce.

moniss
03-02-2016, 10:40
Jesteś pewna, że akurat klozet zasługuje na wyróżnienie ozdobnikiem, jako najważniejszy element w łazience?

Ale przynajmniej na białych płytkach, białe sanitariaty nie rzucają się tak w oczy :D

wnuczek99
03-02-2016, 14:07
Witam,

WC dałoby radę przestawić na ścianę z umywalką, ale przy takim rozwiązaniu tracimy miejsce pod blatem na kosz z brudnymi ciuchami do prania. Wiemy że WC na wprost wejścia to nie najlepsze rozwiązanie ale co zrobić :) Kazaliśmy przeprojektować te jasno złote płytki i zobaczymy co z tego wyjdzie.

aniadanielola
03-02-2016, 14:10
Witam wszystkich ☕️ :welcome: Wielokrotnie podglądałam łazienki, które z pomocą tego forum powstawały. Nigdy nie miałam jednak odwagi poprosić o pomoc. Stoję właśnie przed dylematem urządzenia małej łazienki ok. 2,90m2 (1,7x1,7). Powierzchnia przeraźliwie mała. Dawno dawno temu zrobiono mi wstępny projekt, który wogole nie przypadł mi do gustu. Postaram się wkleić kilka zdjeć, które zobrazują układ łazienki. Wiem już, że ze względu na tak mały metraż wstawimy kabinę 80x80, drzwi 40 stałe i 40 wahadłowe. Na podłodze położymy płytki 60x60. Mamy kupione już baterie podtynkowe. Zamocowany jest stelaż wc na równi z płaszczyzną ściany. I koniec nie wiem co począć dalej. Płytkarz mógłby już właściwie wchodzić. Ale nie potrafię się na nic zdecydować. Podobają mi się łazienki minimalistyczne, proste. Lubię symetrię. Plissss błagam doświadczonych forumowiczów o pomoc. Nie chcę popełnić błędów. Wiadomo wszystko wiąże się z kosztami, każdy chciałby być zadowolony z wydanych pieniędzy. A ich wiadomo nigdy nie jest za dużo. Może wspomoże mnie ktoś jakoś wizualizacją. Będę wdzięczna za każda uwagę i sugestie. Napewno ktoś już urządzał łazienkę w podobnym układzie. Ania 345647 345648

Elfir
03-02-2016, 14:43
drzwi lepiej składane. 40 cm to szpara do przeciskania się.

aniadanielola
03-02-2016, 18:25
Jakoś dziwnie mi się zdjęcia dodały ale nie śmigam tu na forum. Jeśli chodzi o kabinę to myśle o czymś takim:
345662
Z prysznica mają korzystać nocujący u nas goście. Dla nas jest łazienka na piętrze. Myśle, że taki układ drzwi pozwoli zyskać trochę miejsca. Na co dzień mogą być uchylone.
Baterie już dawno kupione leżą w kartonach.
345663 345664

aniadanielola
05-02-2016, 20:34
Szkoda, że nik nic... Może ja zacznę. Zastanawiam się nad tymi płytkami 345884. Chciałabym położyć je na ścianie na lewo od drzwi. Płytki to Porcelanosa Marmi deco blanco. Trochę drogie bo około 200 zł za m2. Pozostałe ściany w płytkach gładkich białych. Z innej kolekcji, bo taniej. Tylko czy uda mi się dobrać odcień bieli? Grzejnika z tej ściany nie mogę przenieść bo nie nie ma już gdzie. Mogłabym go zlikwidować, bo jest podłogówka. Albo kupić jakiś biały wąski. Może coś takiego 345885. Na podłogę jakiś szary gres w formacie 60x60. Jaka umywalka? Prostokątna a może okrągła? Jaka szafka? Jaka kolorystyka? Co z oświetleniem? Jakie lustro? Prostokątne wklejone zamiast płytek? A może owalne w ozdobnej ramie. 345892 Łazienkę chcemy trochę obniżyć ze względu na idący podciąg. Chcemy go trochę zniwelować. Zostanie ale nie będzie się tak rzucał w oczy. Nie możemy ukryć całego bo wtedy wysokość pomieszczenia wyniosłaby 2,46m. Jak dla nas trochę za nisko.

aniadanielola
05-02-2016, 20:42
Może jakiś doświadczony forumowicz zechciałby wspomóc mnie wizualizacją? Będę wdzięczna :D:D

Elfir
05-02-2016, 20:44
czy jest sens płytkować po prawej stronie od drzwi?
Te drogie płytki użyłabym na wprost drzwi, przy umywalce. Tam przynajmniej można byłoby je dostrzec na pierwszy rzut oka.

Elfir
05-02-2016, 20:55
znalazłam podobny układ jak u ciebie:
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/05/Lazienka_goscinna-w-nowoczesnym-mieszkaniu.jpg - ściana z jednej strony bez płytek

aniadanielola
05-02-2016, 21:10
Płytki muszę położyć bo znając moich domowników ściana zaraz byłaby brudna. Wiem że ściana visa vi drzwi jest najbardziej "reprezentacyjna" tylko czy te płytki będą widoczne? Lustro i armatura zabiorą trochę widoku?

Elfir
05-02-2016, 21:13
może więc całą ściane pod prysznicem na wprost drzwi?

aniadanielola
05-02-2016, 21:21
Widzisz bo ze mną to tak jest że ja niezdecydowana jestem i z podejmowaniem decyzji to u mnie kiepsko. Tak sobie udumalam że może po tej lewej stronie podświetle je z góry jakimś ledem w profilu. Wtedy struktura będzie bardziej widoczna. Obawiam się, źe pod prysznicem zginą. 345909

aniadanielola
07-02-2016, 11:08
Szkoda, że nikt nie chce zabrać głosu ������. Nabieram coraz więcej watpliwości co do kabiny 80x80 ������������������������. Mierze, mierze te ściany i wychodzi na to że 90x90 też się zmieści. Kosztem węższej umywalki (na nią zostanie mi 80cm). Przy kibelku nie będzie tak źle. Co ma się zmieścić to się zmieści ������. Tylko czy wtedy takie wąskie lustro nie będzie śmiesznie wyglądało? I jaką umywalkę w takim razie? Może okrągłą? A jaki format płytek na ścianę? Zbliżony format do porcelanosynro 30x60, ale czy na ścianie 1,70x1,70 nie "potną" zbytnio ściany? Podobają mi się, tak jak na moim projekcie 60x60.

moniss
07-02-2016, 11:51
aniadanielola

Kabina 90x90 z pewnością jest wygodniejsza niż 80x80, jednak ta druga spokojnie wystarczy dla jednej osoby o typowej budowie (nie amerykańskiej ;) ). Częściej korzysta się z umywalki niż prysznica, a przy niej lepiej jest mieć trochę miejsca na łokcie (przy myciu twarzy łokcie trzyma się szeroko na boki).
Mój obecny kącik umywalkowy ma 90cm i jest wygodny (drzwi prysznica kwadratowego, narożnego, są standardowe - przesuwane, więc do umywalki też nie idzie się "tunelem").

Tomkowa
07-02-2016, 11:55
aniadanielola, przy tak małej łazience wstawianie szafki pod umywalkę 90 cm kosztem prysznica, to niezbyt mądry pomysł ;) Ja bym zrobiła umywalkę z szafką 70 cm, z lustrem do samego sufitu, jak na inspiracji od Elfir. Ściana prysznicowa z armaturą będzie u Ciebie na równo z lustrem, więc będzie bardzo dobrze widoczna i tam zrobiłabym płytki dekoracyjne. Wtedy kabinę byś miała 100 x 90 cm i mogłabyś stwierdzić, że masz wygodną łazienkę :) Przy wersji kabiny 80x80 (potwornie mała!) uchylne drzwi 40 cm, to bardzo wąskie i bardzo niewygodne wejście. Jeżeli zwiększysz je do 50 cm, to zachowasz minimum :) Twój plan na drzwi składane do środka na obu częściach kabiny, to świetna myśl i koniecznie ją wykorzystaj :)
Jeżeli chodzi o płytki i ich rozmiar, to jeżeli podobają Ci się 60x60 na ścianie, tak jak na projekcie, to tak zrób, będzie super. Najważniejsze, żeby fugi podłogi zgrywały się z fugami na ścianach, bo u Ciebie bardzo to będzie widoczne :)

alicyja
07-02-2016, 12:40
A ja bym poszukała płytek o formacie 30x90cm. Co prawda porcelanosa ma inny format ale z tego co widzę w necie na fotkach tworzą w miarę jednolitą ścianę i fuga się nie rzuca w oczy. Na wizualce fuga jest specjalnie podkreślona. Kabina ma 90x80cm, w narożniku przy umywalce całe płytki 90cm, przy kibelku przycięte do 80cm - może być też kabina 80x80 lub 90x90cm i stosownie do tego rozplanowane łączenia płytek.Na podłodze płytki 45x45cm. Porcelanosa na lewej ścianie od wysokości np. 120cm, 3 płytki w górę czyli 90cm i równo z nimi lustro. Jeśli szafka umywalki miałaby by być na dostępną szerokość od ściany do kabiny to lepiej jakby cała szklana ścianka obok niej była ruchoma - łatwiej ją wtedy umyć. Wyposażenie przykładowe. Naprzeciwko kibelka może być reling na ręcznik albo niski grzejnik.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a253ff9f62c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/2a253ff9f62c.jpg.html)

aniadanielola
09-02-2016, 14:14
Jeszcze przed porcelanosą, w pierwszym zamyśle planowałam na ściany właśnie płytki 45x90. To dobry rozmiar jeśli chodzi o szerokość pomieszczenia, bo wtedy wszystkie baterie będą rozmieszczone symetrycznie na płytce. Wiecie o co mi chodzi.
Ale po wczorajszym wyjeździe jestem załamana. Nie udało mi się zobaczyć w realu ani porcelanosy i tym samym dobrać do niej białej płytki. I im dalej oglądam sobie porcelanosy w necie tym bardziej zaczynają mi się nie podobać. Ceny kabin prysznicowych w układzie, który nas interesuje - powalające. A na dodatek trafiłam przed chwilą na mała łazienkę Migotki i padłam. Chyba się nie pozbieram. Pomocyyyy

Elfir
09-02-2016, 18:35
W jednym z czasopism wnętrzarskich jest prawie identyczna łazienka jak twoja.
Biała i płytki strukturalne są właśnie na ścianie naprzeciw wejścia (umywalka i prysznic), podświetlone od góry listwą LED ukrytą za prostą sztukaterią pod sufitem.
Ścianka z sedesem obłożona płytkami tylko do wysokości geberita. Kaloryfer przy umywalce pełni rolę wieszaka na ręczniki. Ta ściana tylko pomalowana na biało, bez płytek.
Akcentem jest lampa w czarnej oprawie i wysokie, wąskie lustro w czarnej ramie (górna krawędź lustra jest równo z szybą prysznica).

aniadanielola
09-02-2016, 21:20
[QUOTE=Elfir;7070097]W jednym z czasopism wnętrzarskich jest prawie identyczna łazienka jak twoja.
Elfie wybacz, ale mnie palcem trzeba pokazać. Jaki to magazyn?

Elfir
09-02-2016, 23:08
Jakiś starszy M jak Mieszkanie.
Przeglądałam swoje archiwa i od razu skojarzyła mi sie twoja łazienka.

aniadanielola
10-02-2016, 23:49
Elfir, a mogłabyś wrzucić tutaj to zdjęcie? Bo nie mogę odszukać.
Co chwila zmienia mi się koncepcja. Jestem pod dużym wrażeniem łazienki Migotki. Ehhh

aniadanielola
12-02-2016, 20:24
kacepr.ul wrzuć zdjęcia z realizacji Twojej łazienki. Może kogoś zainspirują, np. mnie :bye::bye::bye:

Sylw.
13-02-2016, 18:00
Nie wiem czy mój post wpisuję do dobrego tematu. Niestety nie mam programu do wizualizacji pomieszczeń. Przedstawiam Wam wizualizacje alicyi mojej łazienki. A ja zastanawiam się mad kolorami. Na rysunku zamieściłam litery. Litera b- kolor biały, sz-jasnoszary, d-drewnopodobny. Sciany po bokach drzwi białe. Bok wanny drewnopodobny, a podłoga jasnoszara. Kaloryfer drabinkowy biały. Kran nad wanną w jednej linii z kranem nad umywalką. Umywalka wpuszczana w blat a nie nablatowa. Szafka umywalkowa drewnopodobna. Czy to dobry pomysł taka kolorystyka? Ja naprawdę nie mam pomysłu na kolorystykę łazienki-podoba mi się biel, szary, drewno. Nie lubię żadnych kwiatowych motywów, a płytki myślę takie niemozaikowe, duże.Ściana nad wc podwieszanym płaska, bez wnęki, szafek. Nad wanną linki do prania. Będę wdzięczna za rady, porady, sugestie, wizualizację. wszelką pomoc.

aniadanielola
14-02-2016, 17:45
346711
346712
346713 346714
346715

Witam, jeszcze męczę moją łazienkę ale muszę wreszcie coś ustalić. Pomożecie?????
Wymiary pomieszczenia podałam bez tynków, z wylaną posadzką. Tynków nie będzie, bo w takim metrażu liczy się każdy cm.
Pierwsze pytanie czy obniżyć sufit? Teraz jest 2,728. Mogę obniżyć o wysokość pociągu (24cm) i będzie 2,488 albo tylko o jego część, np. o połowę.

Kabina najprawdopodobniej jak na foto. 60x60 wysoka 1,97. Cześć szyby przy umywalce możemy dostosować do swoich potrzeb. U nas minimum to 40cm, tak żeby zmieściła się szafka i na niej umywalka. Drzwi otwierają się na zasadzie wahadła. I moje pytanie lustro do wysokości kabiny czy pociągnąć je do sufitu? Nie można zamówić wyższej kabiny. Nie wiem czy do wysokości kabiny nie będzie za niskie i będę musiała ciąć cześć płytki nad lustrem, żeby wszystko zlicować.
Umywalka okrągła stawiana na blat.
I teraz jakie płytki???? Podobaj mi się te ze zdjeć. Białe matowe przypominające malowaną ścianę. Na zdjęciu nie wyglądają na białe ale porównywałam je z innymi super białymi. Format 59,8x59,8. Na ścianę i podłogę te same. Na ścianie na lewo od drzwi cegiełka.
Piękna jest łazienka Migotki z czarnymi malowanymi ścianami. Czy mogłabym u siebie strefę wc i lustra zamiast płytek pomalować właśnie tak??? Lustro oczywiście wtedy na wysokość kabiny i węższe, w ramie.
Drugie płytki to szare matowe, przypominające surowy beton. Fajne, na zdjęciu niestety się nie prezentują. Format 89,8x 44,8. Położone na ściany. Przy tym formacie wszystkie baterie będą ładnie zamocowane na środku płytki. Nie będzie to możliwe przy białych. Niestety nie mam do nich płytki na podłogę. Myślałam o białych gładkich matowych 44,8x44,8.

alicyja
14-02-2016, 18:37
aniadanielola - a może kabina pentagolnalna, np.90x90?
http://ftp.marvel-lazienki.pl/zdjecia/huppe/KABINY%20NATRYSKOWE/ENJOY/FK_DA_ENJOY5E_1FLGL_000.JPG

aniadanielola
14-02-2016, 23:07
aniadanielola - a może kabina pentagolnalna, np.90x90?
http://ftp.marvel-lazienki.pl/zdjecia/huppe/KABINY%20NATRYSKOWE/ENJOY/FK_DA_ENJOY5E_1FLGL_000.JPG


Już chyba nastawiłam się na tą moją narożną. Zależy mi na tym żeby drzwi kabiny na codzień uchylić do wewnątrz i tym samym zyskać trochę miejsca. A i tak będą korzystali z niej goście albo my okazjonalnie. Mam wrażenie, źe w takiej narożnej jest więcej miejsca. Mąż mój raczej barczysty chłop. Główne przeznaczenie łazienki to kibelek i umywalka. Noooo chyba że ceny gotowych narożnych nas powalą. Pierwsza wycena na indywidualne zamówienie opiewa, uwaga.... na 3.500zł. Plus do tego 450zł dopłaty za powłokę antykamienna i montaż 500zł. Nieźle co... Tyle to nie zapłacę. Ale dziękuje Ci za propozycję. Nie mówię nie, bo wiadomo jak to w życiu bywa.

Elfir
14-02-2016, 23:49
wklejam ci inspiracje:

http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/05/Lazienka_goscinna-w-nowoczesnym-mieszkaniu.jpg

http://lojalnypasazer.pl/wp-content/uploads/2015/07/DSC_0046-576x1024.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/c2/92/12/z19474114Q,Lazienke-urzadzono-w-jasnych-barwach-dla-jej-optyc.jpg

aniadanielola
15-02-2016, 11:20
Elfir dla Ciebie ode mnie
346780

aniadanielola
15-02-2016, 12:22
Alicyja dzięki :-)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a253ff9f62c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/2a253ff9f62c.jpg.html)[/QUOTE]

A co powiecie jeszcze na taką opcje: płytki w formacie 44,8x89,8 na ściany. Czarne w przestrzeni wc i umywalki. Białe kabina i ściana z drzwiami. Na lewo od nich cegiełka. Płytki położone do wysokości podciągu, tj. 2,483. Niestety nie ma do nich formatu 44,8x44,8 który idealnie pasowałby na podłogę. Mogę albo położyć format 44,8x89,8 w dwóch rzędach albo dać płytki do pocięcia na 44,8x44,8. Albo jeszcze dalej szukać podłogi. Przy tym formacie baterie będą centralnie na środku płytki.
Muszę tylko sprawdzić odcienie bieli z cegiełki i płytki.
346786
346787


Może pomógłby ktoś wizualizacją z użyciem płytek? Będę wdzięczna.

Elfir
15-02-2016, 13:21
Elfir, a mogłabyś wrzucić tutaj to zdjęcie?

Ha! Gdybym mogła je odnaleźć - mam kilka roczników różnych czasopism. Przejrzenie tego trochę zajmie.

wizzy1
16-02-2016, 19:11
Mnie się nawet podoba.
Mam też pytanie... Czy pomiędzy szafą a wc jest przynajmniej 60cm odstępu?

Nie, aż takiego luksusu nie będzie :) Uratowałam 10 cm wsuwając geberit w komin, ale będzie maks 50.
Mało, wiem.
Więcej miejsca łazienka nie daje :/

n.piotr
18-02-2016, 06:45
Drogie koleżanki, drodzy koledzy.
Zanoszę się z zamiarem remontu łazienki kupionej wraz z resztą mieszkania od poprzednich właścicieli, którzy ok 20 lat temu ją TAK pięknie zrobili i Z TAKĄ precyzją, że jakbym wrzucił zdjęcia, to by Wam się zrobiło przykro. Dlatego ograniczę się tylko do amatorkiego rzutu. Chciałbym prosić o pomoc przy wizualizacji, poniewaz sam osobiście nie mam takich umięjętnosci, a sytuacja jest o tyle trudna, że małżonka koniecznie musi mieć wannę. W przeciwnym razie nie zaznam spokoju na wieki. Wanna wąska, z parawanem oczywiście na ścianie 188 (moze zmieści się we wnęke 99 jeszcze jakiś słupek 30cm), a kibelek na 57 (tak to widzę). Nie mam pomyślu na umywalkę, szafkę z lustrem na waciki, tampony i dezodoranty. Pomożecie?



http://naforum.zapodaj.net/thumbs/04663ebb9a76.jpg (http://naforum.zapodaj.net/04663ebb9a76.jpg.html)