PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie łazienki



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Anulek2005
18-11-2010, 14:48
Witam wszystkich!!!

Ze względu na prośby i sugestie pojawiające się w wątku o łazienkach zakładam nowy watek - projekty łazienek!!!

Umieszczamy tu projekty łazienek do "przegadania" i "przestawiania".

Zapraszam.

Moje łazienki w fazie początkowego projektowania, więc na mój projekt trzeba będzie jeszcze trochę poczekać ;)

Venus_m
18-11-2010, 15:07
To ja pierwsza :) Co prawda projekt widnieje w moim pseudo dzienniku/galerii na samym poczatku. Jednak projekty te byly na etapie gdybania, a teraz kiedy juz rezerwuje plytki mam kilka dylematow i mam nadzieje, ze mi pomozecie :) Wstepnie przewidziane sa plytki Paradyz Amanda/Alex

Łazienka jest mala dla gosci na dole od strony polnocnej z oknem 90 cm. Wstepnie prezentuje sie tak:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_6.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_4.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_3-1.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_2-3.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_8-2.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_7-1.jpg

Ze zmian juz wprowadzonych:

- kabina kwadratowa z kwadratowym brodzikiem
- umywalka stawiana na blat kwadratowa a nie okragla
- grzejnik pod oknem zamiast recznikow
- sciana z fototapeta na laminacie (Marylin) no wlasnie...spedza mi sen z powiek. Boje sie, ze przytloczy to pomieszczenie wprowadzajac jeszcze dodatkowo ciemny kolor. Myslalam w tym miejscu o zrobieniu surowej sciany betonowej i zawieszeniu na niej przestrzennego obrazu i pod spodem powiesic recznik

Zwracam sie z prosba o porade co poczynic z ta sciana, bo ciagle mam watpliwosci. Szarosc i drewno nie do zmian, oswietlenie tez nie :)

Anulek2005
18-11-2010, 15:54
Ja nie chciałabym, żeby MM na mnie patrzała podczas kąpieli, ale niektórzy .... ;-)

Ja bym tą ścianę zostawiła neutralną (szarą?) i postawiła w rogu krzesło/taboret .... Zawsze w łazience (szczególnie, jeżeli przewidujesz ją dla gości) powstaje dylemat pt "gdzie położyć piżamę/koszulę nocną i gdzie dać zrzucone z siebie ubrania" :o Na wieszaczkach zazwyczaj są ręczniki, na grzejniku hmmm ... Stąd wnioskuję o krzesełko vel taboret w rogu ... Ty też gościom zapewne dasz jakieś ręczniki - gdzie je położysz?

No i ostatnie acz bardzo ważne pytanie: Dlaczego twoje drzwi mają dwie klamki ??? ;-)

Venus_m
18-11-2010, 16:01
Dlaczego drzwi maja dwie klamki : bo jest to stara wizualka i obrazek zostal pobrany z klamka i nalozony na element z klamka :)

Na krzeslo taboret raczej miejsca nie bedzie, brodzik 80x80 kwadratowy. Kabina jednodrzwiowa drzwi uchylne. Stad tez myslalam o zostawieniu sciany szarej / betonowej i zawieszeniu na niej recznikow, zeby sie wygodnie po nie siegalo. Jakos reczniki wystajace z tulowia Marylin mi sie nie widza :D Chyba, ze reczniki bede wieszac na grzejniku pod oknem...

Sloneczko
18-11-2010, 18:04
sciana z fototapeta na laminacie (Marylin) no wlasnie...spedza mi sen z powiek. Boje sie, ze przytloczy to pomieszczenie wprowadzajac jeszcze dodatkowo ciemny kolor. Myslalam w tym miejscu o zrobieniu surowej sciany betonowej i zawieszeniu na niej przestrzennego obrazu i pod spodem powiesic recznik

Zwracam sie z prosba o porade co poczynic z ta sciana, bo ciagle mam watpliwosci. Szarosc i drewno nie do zmian, oswietlenie tez nie :)

Mnie się bardzo podoba fototapeta u Kasiorka:

http://foto1.m.onet.pl/_m/bffc3e1e64db3ea8d41ad2bbba652c69,10,19,0.jpg , a resztę jej pięknych wnętrz znajdziesz tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130292-w-stylu-retro/page2

MadzialenkaT
18-11-2010, 19:26
Venus_m Merylin fajna, ale chyba lepsze coś mniej dominującego. Łazieneczka jest nieduża, dość wyraźne słoje drewna. Wydaje mi się, że za dużo by się działo.

Ja też wstawię swoją, w łazienkach projekt już wstawiałam, ale mogę i tutaj :) w końcu wątek z projektami.
Na netcie mam projekt tylko kibelka, za kilka dni wrzucę łazienkę.

http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100032/amanda_pro1-5/web.jpg?ver=12891379960001
http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100032/amanda_pro1-4/web.jpg?ver=12891379920001

Mogę się pochwalić , że dzisiaj przyjechały płytki ( jak ktoś chce to mogę polecić super sklep w internecie - super szyba obsługa, fachowo i do tego tanio :D
Zdjątka płytek do łazienki, płytki do WC znalazły się niestety na samym dole wieży płytkowej i namówić drugą połówkę na przerzucenie tego wszystkiego nie wchodzi w grę
A poniżej płytki do łazienki: MY Way paradyż viola
http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100008/My%20way_1/web.jpg?ver=12901047320001
http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100008/My%20way_1/web.jpg?ver=12901047320001
http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100008/My%20way_2/web.jpg?ver=12901047710001
http://gallery.me.com/magdalenatomczyk/100008/My way_3/web.jpg?ver=12901048090001

Anulek2005
18-11-2010, 19:36
Aaaa tą toaletkę już obgadałam ;-)

rmonia
18-11-2010, 21:39
Witam
zwracam się z pytankiem czy jest jakiś program do projektowania łazienki
pozdrawiam

Venus_m
19-11-2010, 09:11
Dziekuje wszystkim za komentarze :) Wnetrza Kasiorka widzialam juz dawno i od czasu do czasu gdy za oknem szaro i smutno do nich wracam ;)

Nie mam nic przeciwko fototapecie, wrecz przeciwnie ja uwielbiam ta glebie, ale lazienka jest nieduza to fakt. Na szczescie na decyzje mam jeszcze chwile czasu.

Odnosnie projektowania lazienek - ja korzystam z darmowego pro100 wraz z crackiem (sciagniety przez net z pierwszej lepszej strony). Wiem, ze sa inne lepsze ale platne. A do bardziej zaawansowanych nie zagladalam bo to co daje pro100 w zupelnosci mi wystarcza aby miec jakikolwiek zarys ;)

MadzialenkaT
19-11-2010, 10:06
rmonia ja również korzystam z pro100 - wersja demo nie ma możliwości zapisu projektów, ale nie trzeba crackować , wystarczy nie wyłączać kompa :D

Anulek2005 zgadza się niedawno wrzucałam projekt do łazienek, mam nadzieję, że w lutym wrzucę tam realizację. Czemu z terminami płytkarzy jest tak fatalnie :(

Venus_m ja też lubię fototapety, jedna będzie nawet u mnie w przedpokoju. Ale czasami po prostu wszystkiego może być za dużo. Mam pytanie a drzwi będą takie jak na projekcie?

atika
19-11-2010, 10:37
Ja się o łazience nie wypowiem - bo w pracy mam poblokowane strony i zdjęć nie widzę.
Sama w dziecięcej łazience planuję fototapetę.
Fototapeta sprawia, że wnętrze może stać się nietuzinkowe, ożywione, ciekawe, ale może też przedobrzyć... więc trzeba dobrze przemyśleć całą kompozycję...
A jaki obraz ewentualnie planujesz do łazienki na tej betonowej ścianie ?

Venus_m
19-11-2010, 13:01
Atika tak myslalam o przestrzennym obrazie - cos jak eksponat w muzeum i pod tym reczniki.

MadzialenkaT wlasnie boje sie, ze przedobrze :D Drzwi beda albo cale kryte albo beda mialy wielka szybe na srodku a tylko po bokach drewno.

mr6319
19-11-2010, 14:33
To i ja pokażę prolekt mojej łazienki na dole:

http://foto2.m.onet.pl/_m/19295d17cbb7411b42eab9ff300c324e,10,19,0.jpg

Łazienka już się nie zmieni bo płytki już kupione i czekają na dogodny moment.
http://foto2.m.onet.pl/_m/0ba401e3e2256904e656fac24e51823e,10,19,0.jpg

Niestety czas biegnie nieubłaganie a My wciąż nie mamy pomysłu na górną łazienkę.

dagaDDD
19-11-2010, 16:36
mr6319, uważam,że projekt jest bardzo fajny. Jasna, nowoczesna łazienka. Nie ma się czego przyczepić ;)

nemi
19-11-2010, 18:52
mr63219 jakie płytki planujecie w tej łazience? Projekt fajny. :)

rmonia
19-11-2010, 21:03
mr63219 mi również Twój projekt się podoba!

Ja jestem bardzo niezdecydowana i mam problem jakie płytki wybrać na łazienkę, Mam dużą na górze i maluteńką na dole.
Już kupiłam ceramikę sanitarną cud,że się zdecydowałam.

mr6319
19-11-2010, 22:44
Płytki to Calipso Opoczno szara.
Dziękuję za miłe słowa. Projekt całkowicie autorski, tworzony wieczorami z moja ukochaną...

magduska
21-11-2010, 19:59
Witam,
to ja wkleję swoje wizualki:
pierwsza to łazienka dla mojej teściowej - na środku ścianka z miodowych luksferów, a po prawej od luksferów miejscówka prysznica ;)
Zdjęcie drugie, trzecie i czwarte to moja łazienka. Obok prysznica ma być umywalka - jeszcze jej nie tu nie ma ;)
..i jak?

Venus_m
22-11-2010, 11:19
mr6319 jak dla mnie rozmieszczenie funkcjonalne bez zarzutu w lazience. Plytki to rzecz gustu, mi akurat szare Calipso wyjatkowo sie nie podobaja, ale nie w tym rzecz.

Jak podliczylam to macie bardzo duzo faktur w jednym pomieszczeniu: Szara podloga w paski, plytka scienna w paski szara - mozna liczyc jako jedno, dekor kwiatowy szary, plytka bazowa scienna jasna, bordo na drzwiach od szafki pewnie w lakierze? :), okno brazowe, i dodatkowo jeszcze mozaika. Zastanowcie sie czy nie przesadzicie, bo zamiast fajnej gustownej lazienki moze wam wyjsc za duzy misz masz :)

MadzialenkaT
22-11-2010, 11:36
Venus_m sama myślę o drzwiach z dużą szybą, albo z taką wąską pionową , zobaczymy. Kiedy planujesz montaż swoich? Mam nadzieję, że wkleisz zdjęcia.

magduska napisz jakie płytki wybrałaś. Układ bardzo fajny, i jaki metraż, tylko pozazdrościć.

Venus_m
22-11-2010, 11:56
MadzialenkaT drzwi planujemy chyba takie same :D

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/picture_small_3.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/drzwi-wewn-trzne-porta-s_1815.jpg

mam racje? :)

Jeszcze nie wiem czy bedzie mnie stac na wstawienie drzwi od razu, ale jest to jedna z najbardziej priorytetowych zakupow do domu :)

Venus_m
22-11-2010, 12:01
Magduska czy nie myslalas aby listwe w lazience tesciowej pociagnac na rowno gornego brzegu zabudowy geberitu (sedes) ? Chyba byloby estetyczniej ;)

Co do lazienki gornej, to wrzuc prosze rzut od gory i podaj metraz tej lazienki :)

Wer_onika
22-11-2010, 13:04
Witajcie,
czytam, przeglądam, podziwiam różne wątki na muratorze już od dawien dawna, ale ujawnić się jeszcze nie miałam z czym :) a że teraz już mam to dołączam do Was :)

dokładam projekt naszej górnej łazienki, realizacja zacznie sie gdzieś za 2 tygodnie :)
kafle paradyż maxima beige i troszkę foresty.
I będzie oczywiście trochę zmian - na wannie będą pionowe paski z brązowych kafli, półka nad wanną będzie wykończona brązowym paskiem, a blat będzie drewniany z wenge. koło kibelka po prawej stronie będzie grzejnik zehnder naumea, a lustro będzie o wiele mniejsze :) i nad nim 2 lampki
aaa i w drzwiach będą jeszcze do połowy szybki

Venus_m
22-11-2010, 13:24
Wer_onika prosto i minimalistycznie czyli tak jak lubie :) Bardzo ladna ceramika. To tylko sugestia ale moze poszukajcie mozaiki mix? Mozaika mix to taka, ktora ma przynajmniej 3 kolory lub poprostu 3. Jest duzo bardziej efektowna.

magduska
22-11-2010, 14:01
magduska napisz jakie płytki wybrałaś. Układ bardzo fajny, i jaki metraż, tylko pozazdrościć.
do teściowej wybrałam Tubadzin Sirocco, do naszej to na jednej ścianie jest taka płytka kamienna, jakaś hiszpańska, nie pamiętam nazwy..., do tego jest kamień elewacyjny (cegiełki), na podłogę idzie Nowa Gala Stonewood 07, to samo na geberity i półeczki, do prysznica na podłogę idą otoczaki na siatce wychodzące do samego sufitu całym rogiem.., nie wiem czy wytłumaczyłam jasno...
metraż mojej łazienki to prawie 23m2 w PODŁODZE, jednak nie jest zbyt ustawna.., mieliśmy z mężem niezłą jazdę z takim zaprojektowaniem, by JAKOŚ wyglądało i było.. funkcjonalne..., zwłaszcza że.. mój luby ma 196cm wzrostu a łazienka ma najdłuższą ścianę ze skosem... ;)

Wer_onika
22-11-2010, 16:35
wklejam mój projekt po zmianach
Venus_m co do mozaiki to jest jej bardzo mało, bo tylko na obudowie stelaża i pod prysznicem i szczerze powiedziawszy już nie chciało mi się szukać innej, choć wizualnie 3 kolorowa mogłaby być ciekawa ;)
i co dajesz plakat MM? bo chyba będzie trochę przytłaczał..

Magduska jakoś nie gra mi połączenie różnych rodzajów płytek + cegiełki na ścianie + otoczaki, no ale przestrzeń powala! :) zazdroszczę

Venus_m
22-11-2010, 20:00
Co za bezczelna reklama...;/

Wer_onika szczerze to nie wiem czy MM :) Chyba zdecyduje na miejscu jak juz wejdzie glazurnik, zobacze jak przestrzennie sie to prezentuje.

Magduska poszukaj tej mozaiki bo warto :) Jest wiele naprawde pieknych i niekoniecznie powalajacych cenowo a estetycznie tak. Koniecznie przed zamowieniem plytek sprawdz czy zgadzaja sie kolory i wymiary plytek, bo nawet roznica jednego odcienia moze zepsuc lazienke :)

aniak25
23-11-2010, 12:57
Chciałabym prosić o pomoc. Czy ktoś mi wyjaśni łopatologicznie jak zrobić ściankę dodatkową i wstawić paski kafli w pro100? Mam wersje demo wiec może się nie da a może ja jestem głupia bo tego nie mogę znaleźć. Robię sobie projekt łazienki i za nic w świecie nie mogę wstawić różnych kafli na ścianie bo mi się od razu cała ściana zmienia. Mam też komin i zabudowę geberitu i chciałam dodać tam ścianki, półki i nie umiem. Nie wiem też dlaczego nie chce mi sie zmienić wymiar pomieszczenia. Niby zmieniam a jak daje enter wracają te same wymiary.

pozdr
Ania

Venus_m
23-11-2010, 13:24
Aniak25 wejdz w zakladka Meble - > Zabudowy -> ścianka dzielaca i ta scianke mozesz modyfikowac jak chcesz, robic z niej bloczki, polki itd klikasz na nia 2x i wprowadzasz interesujace Cie wymiary. Kafle mozesz tez na niej rozkladac, ale aby nastapil podzial z fugami to musisz tam gdzie masz zapisany wyglad kafla kliknac na niego 2 x i wprowadzic wymiary jakie ma miec i kliknac Zastosuj.

atika
23-11-2010, 14:02
Aniak25 Kafle mozesz tez na niej rozkladac, ale aby nastapil podzial z fugami to musisz tam gdzie masz zapisany wyglad kafla kliknac na niego 2 x i wprowadzic wymiary jakie ma miec i kliknac Zastosuj.

Mi się robi tak samo - nie mogę wprowadzić 1 kafla - od razu pokrywa mi całą ścianę...

Niestety to tłumaczenie jest za mało łopatologiczne ;) ja nie wiem nadal jak to zrobić...

mr6319
23-11-2010, 14:05
Tutaj macie podpowiedzi do PRO100:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?85152-Biblioteki-do-PRO100

atika
23-11-2010, 14:20
mr6319 - Dzięki bardzo.
Ten temat juz przerobilam - ale chyba nie ma tam nic o tych płytkach (zamiast jednej cała ściana).
Ale bardzo pomocny temat jeśli chodzi o uzupełnianie bibliotek o swoje upatrzone płytki i regulację ich wymiarów ;)
Za to właśnie drukuję sobie instrukcję do PRO100 - tylko ;) 100stron ;)

mr6319
23-11-2010, 14:45
Pytaj pomogę!!

magda.o
23-11-2010, 17:11
A ja robię jeszcze inaczej :) tylko nie pamiętam, gdzie jest ta płytka... hmm no nie pamiętam. Jest taka "płytka osłonowa" i ja ją nakładam na ścianę - tak jak chcę mieć glazurę, dostosowuję rozmiar do glazury i jak wyłożę całą łazienkę w tych płytkach osłonowych (kopiuj, wklej) to wtedy na to kładę glazurę i jest OK ;)

atika
24-11-2010, 09:32
Pytaj pomogę!!
Jak zasiądę do programu i nie poradzę sobie z instrukcją to będę pytać. Dzięki za chęć pomocy.

Venus_m
24-11-2010, 09:50
Dobra postaram sie jeszcze raz łopatologiczne :)

1) Dodawanie nowej glazury do programu PRO100:
- bedziemy potrzebowac danego kafelka w pliku .jpg, dobrze jest zapisujaca plik wprowadzic nazwe zawierajaca producenta, kolekcje jak tez wymiar plytki (!!) np. Roca_Essence_300x400mm
- wybrane pliki .jpg zapisujemy w miejscu gdzie zostalo zainstalowane PRO100, u mnie np Mój Komputer - > Dysk C - > Program Files -> Pro100Demo-> Biblioteka -> Materiały i w Materiałach albo wrzucamy luzem zapisany plik lub tworzymy na niego nowy folder (prawe klikniecie myszki, utworz nowy folder) np. Roca Essence

2) Tworzenie sufitów podwieszanych, zabudow, stelazy itp
- Wchodzimy w zakladke Meble -> Zabudowa Wnęk -> Moduły - > Ścianka dzieląca
- taką scianke dzielaca wstawiamy w dana przestrzen (pokoj) i poprzez 2x klikniecie na nia lewym przyciskiem myszy wyskakuje nam okienko z wymiarami oraz innymi zakladkami
- w okienku wymiary wprowadzamy docelowe wymiary w mm np. chcac stowrzyc sufit podwieszany przyjmujaca ze zajmuje on sciane od dlugosci 2,4 m, ma wysokosc 12 cm i odstaje od sciany 30 cm: szerokosc: 2400mm wysokosc 120 mm glebokosc 300mm
- Jezeli nie chce aby ktorykolwiek z wymiarow sie zmienil nalezy przy np wysokosci kliknac taki "ptaszek" i zablokowac ten wymiar, dzieki temu nie bedzie mozna zmienic wysokosci bloczku, chyba ze odblokujemy to w zakladce wymiary o ktorej wspomnialam wczesniej
- tak samo postepujemy w przypadku zabudowy geberitu, wtedy wymiary to np. szerokosc 700 mm, wysokosc 1200 mm, glebokosc 200 mm

3) Nakladanie tekstury np. wlasnej glazury na dany obiekt z uwzglednieniem fug w lazience
- tu klania sie pierwsza zasada o ktorej wspomnialam przy zapisaniu pliku czyli nazwa i wymiar plytki
- Wchodzimy w PRO100, zakladka Materiały i dalej tam gdzie zapisalismy interesujacy nas kafelek czyli np. Roca Essence
- klikamy na wybrany kafelek w tej zakladce prawym przyciskiem myszy i wybieramy wlasciwosci
- widzimy okienko w ktorym trzeba podac wymiary czyli np. jezeli kafelek ma wymiar 300x400, to wprowadzamy takie wlasnie wymiar w szerokosci i dlugosci
- nastepnie klikamy zastosuj i voila! :)
- tak zwymiarowany .jpg mozemy nakladac na bloczki o ktorych wczesniej mowilam powstalych ze scianki dzielacej

Jaka jest roznica miedzy tworzeniem bloczkow ze scianki dzielacej a robienie tego sposobem aniki?

Taka, ze sposobem Aniki trzeba z takiej scianki dzielacej (jezeli to kafelek to wiadomo ze glebokosc minimalna czyli 1mm) stworzyc poprzez kopiuj wklej wiele i rowno je nakladac, a moim wystarczy wprowadzic dany wymiar i gotowe.
Generalnie chodzi o to, ze majac plik.jpg i duza powierzchnie typu sciana w salonie i nie majac wprowadzonych wymiarow obrazka, automatycznie program ten obrazek rozciaga na cala dlugosc i szerokosc sciany. Gdy natomiat mamy wprowadzony juz wymiar obrazka program sam dzieli go wg podanych wymiarow na danej przestrzeni.

Sposob Aniki jest mi znany, bo zanim odkrylam to co opisalam wyzej tez tak robilam, z tym ze niestety bardzo ogranicza to pole widzenia przestrzennego i jest o wiele bardziej pracochlonne.

Jezeli cos jest niezrozumiale to prosze pytac.

atika
24-11-2010, 10:18
venus_m - dzięki za tłumaczenie.

Powiem tak - to wszystko co powyżej mam "przerobione" i mi się zgadza.
Zapisywanie kafli, rozmiary. Wszystko ok.
Problem jest taki, że gdy wchodze na kafel i przeciągam go na ścianę zajmuje mi całą ścianę - oczywiście ściana zostaje pokryta kafelkami o danym wymiarze. Wszystko ok.
Ale jak zrobić, by na tej ścianie jeden z pasków pionowych płytek był z innej płytki ??
Bo mi zawsze wychodzi od razu cała ściana a nie 1 szt, lub 1 pasek.

aniak25
24-11-2010, 10:46
Venus, bardzo dziękuję, zaraz przetestuję to co napisałaś bo jest to dla łopatologicznie wytłumaczone.

mr6319
24-11-2010, 10:53
atika pyta:

Ale jak zrobić, by na tej ścianie jeden z pasków pionowych płytek był z innej płytki ??
Bo mi zawsze wychodzi od razu cała ściana a nie 1 szt, lub 1 pasek.
Niestety musisz mieć ścianę zbudowaną z trzech segmentów.

Venus_m
24-11-2010, 11:04
Dokladnie, musisz na ta sciane nalozyc trzy segmenty o glebokosci np 1 mm i o podanym wymiarze jezeli chcesz by wygladalo to bardziej realistycznie.

atika
24-11-2010, 11:46
Dzięki bardzo. Teraz wszystko jasne.
Będę wieczorkiem próbować.

Venus_m
24-11-2010, 14:57
Ciesze sie, ze moglam pomoc :)

Widze, ze chcialam porownac sposob Magdy.o a wpisalam, ze Atiki i to jeszcze z bledem - zdolna jestem jak nic ;)

arro77
26-11-2010, 15:02
wrzucę wizualizację naszej łazienki,nie wiem jeszcze gdzie dać grzejnik i może jakąś szafkę w rogu pod oknem

Samur_aj
26-11-2010, 15:50
Grzejnik daj nad kibelkiem, sam mam tak zrobione i sobie chwalę. Co do szafki to bym odpuścił, za mała łazienka aby upychać szafki i szafeczki.

Venus_m
26-11-2010, 18:01
Tez mi sie wydaje, ze za mala lazienka na jeszcze dodatkowe meble.

Mam zastrzezenia co do ilosci lampek i tego kawalka sufitu podwieszanego przy prysznicu...

duś
26-11-2010, 18:35
a ja bym pokombinowała z umieszczeniem grzejnika pod oknem - oczywiście wówczas nie pełniłby funkcji wieszaka, ale nic na siłę. miejsce nad wc mi się nie podoba i jakoś nie przekonuje mnie wygoda tego rozwiązania, zaś z drugiej strony, obok okna - grzejnik wchodziłby w światło okna co też nie wygląda najładniej. lepiej tam zainstalować normalny drążek, a grzejnik - pod okno.

strasznie dużo płytek w tym waszym projekcie tj. strasznie dużo wzorków, dekorków, rozmiarów. = dużo się dzieje

Wer_onika
28-11-2010, 14:04
ja też bym dała grzejnik pod oknem, to będzie takie nautralne miejsce, a z szafki zrezygnuj zagracisz wnętrze.

lili07
29-11-2010, 11:27
Witam!

To może i ja swoje skromne wypociny wstawię.
Jeśli chodzi o płytki to takie właśnie rozważamy, więc powiedzcie w której kolorystyce lepiej?
Oczywiście wszystkiego nie umiem przełożyć dokładnie tak jak mam być, ale jeśli chodzi o dekory to ma być to jedynie pasek a nie cała ściana jak mi nieszczęśliwie wyszło.
Ścianę kominową tez nie udało sie pomolować więc uruchomcie wyobrażnie.
Proszę o rade, krytykę wszystko przyjmę na klatę.
A oto moja propozycja.

Venus_m
29-11-2010, 11:37
Lili07 jaki metraz jest tej lazienki? Najlepiej wrzuc rzut z wymiarami i podaj nazwe producenta i kolekcji, ktora sie wam podoba. Nie kwestionuje tego czy ten sposob ukladania plytek jest ladny, bo to kazdego sprawa gustu i poczucia estetyki ;)

Kiepsko oceniam natomiast 2 umywalki i jeszcze okno pomiedzy tym. Chyba, ze faktycznie jednoczesnie bedzie korzystac z umywalki wiecej jak jedna osoba dzien w dzien, wtedy to sie moze przydac. Mam rowniez nadzieje, ze cala ta zabudowa pod oknem bedzie estetyczna i bedzie tworzyc zwarta bryle...wiem, ze program ogranicza.

Jeszcze jedno, jako ze w ukladaniu plytek w programach kiepsko mi idzie tj. wymyslam jedna ladna sciane i nie mam pojecia co zrobic z 3 innymi, to polecam abys zlecila ulozenie plytek w salonie sprzedazy plytek. Tam na pewno Ci doradza ;)

lili07
29-11-2010, 12:07
Venusko!

Jeśli chodzi o metraż. Ściana z oknem 347, ściana z wanna 320, z prysznicem 217, i z kominem 240.
Jeśli chodzi o płytki to kolekcja Hortensja Hibiskus Kwadro Paradyża i druga Firletka Szafirek .
Co do układania chcałaby,żeby była ponad czasowa a więc moim zdaniem jak najmniej dekorów.
Tez zastanawiałam się nad profesjonalnym podejściem do sprawy koszt 200pln. Ani duzo ani mało ale jak mam patrzeć potem x lat na rzygawicę w moim wydaniu to chyba trzeba się będzie przejść to fachowca.
Co do dwóch umywalek. Jak narazie jest nas troje, moze kiedyś jeszcze mały ktoś.. Dwie kobitki i jeden facio. W najblizszych latach jest taka wizja,że będziemy wszyscy o tej samej porze wyruszać z domu, więc moze jednak się przyda.

lili07
29-11-2010, 12:15
No rzucik też znalazłam.
Łazianka w lewym dolnym rogu

Venus_m
29-11-2010, 14:41
200 zl to zaden koszt biorac pod uwage to co napisalas ;) Sama korzystalam z uslug profesjonalnego projektanta wnetrz, nawet 2 i na dolnej lazience mialam 5 aranzacji zanim na cokolwiek sie zdecydowalam a na gornej 6 ;) Dodam, ze kazda platna po 400 zl. Ostatecznie z efektu jestem bardzo zadowolona - przynajmniej na wizualizacjach, zaczynam wykanczac gorna lazienke za 2 tygodnie - plytki juz na miejscu ;)

A ostatecznie dolna lazienke zaprojektowala mi kolezanka / studentka projektowania wnetrz.

Koniecznie rozejrzyj sie jeszcze za zagranicznymi plytkami, wiekszosc kosmicznie droga, ale mozna znalezc ladne i w rozsadnej cenie, nierzadko tansze jak u polskich producentow.

Magda 34
29-11-2010, 15:14
No rzucik też znalazłam.
Łazianka w lewym dolnym rogu

Witaj, widzę, że w łazience jest okno połaciowe. Jaka wysoka jest ścianka kolankowa? :)

lili07
29-11-2010, 15:31
Madzia

O tym nie napisałam, ale tak skosy są i zaczynać się będą na 1.60m{ ściana z wanną}.
Na wizualce mi nie wyszło, ale płytki ogólnie przewiduję jedynie do tej wysokości.
Ściana z kominem jedynie malowana. Pytanie na jaki kolor. Czy mocniejszy akcent czy taki sam kolor położyć jak na reszcie{ powyzej płytek} .

Jeśli chodzi o koszt płytek to niestety z grupy tych tańszych tak do 40zł za m.
Dzięki za pomoc i zainteresowanie.


Oczywiście jeśli możecie pomagajcie dalej.

Venus_m
29-11-2010, 18:25
Do 40 zł kosztuja na pewno Sirocco Tubadzin. Na forum mozna znalezc kilka realizacji w tych kafelkach bardzo przyzwoitych ;)

Moze wybierz tansze plytki, ale kup efektowny dekor? w postaci mozaiki czy czegos innego..

lili07
30-11-2010, 08:06
Venus!

Bardzo dobra myśl. Już myślałam nawet o lepszych kaflach II gat. i właśnie ekstra coś{ dekor lub mozaika}

A dziś mam jeszcze inne rozmieszczenie.
Co Wy na to laseczki?

Anulek2005
30-11-2010, 09:28
lili07 - czy te wszystkie szafeczki są dlatego, że takie są dostępne w programie? Bo jak dla mnie za dużo tych szafeczek jest ... Układ z zabudowanym prysznicem jest całkiem fajny IMHO - jednak wprowadziłabym zmiany - zabudowana szafka z dwiema nablatowymi umywalkami na górze i kąt z pralką całkiem zamknięty - przesuwanymi drzwiami np. - masz wtedy miejsce na wszystkie pralniano - porządkowe manele ....

Nie wiem czy nie podobało mi się jeszcze bardziej gdybyś zamieniła miejscami wannę i umywalki - jakoś tak bardziej pasowałaby mi umywalka bliżej ubikacji ...

lili07
30-11-2010, 12:59
Anulek!

Wyjaśniam co mogę wyjaśnić.
Szafki, potrzebuję duzo{chyba?} bo teraz mam wszystko na półeczkach i już mi się rzygac chce jak na te wszystkie graty patrzę i wszyscy znajomi też.
Program znalazłam taki ubogi, ale zamysł jest taki żeby zrobić sobie szafki na zamówienie do zabudowy i pod jednym blatem.Dokładnie tak jak mówisz.
Pomysł z zabudowanym kącikiem pralniczym bardzo fajny, ale może być mały problem ponieważ ściana z kibelkiem to ściana ze skosem.
Z tej samej przyczyny wanna musi zostac w tamtym kącie.

Ale powiedzcie która wizka lepsza.
1 z wanną prostokątną obok prysznica
2 z wanną narożną na ścianie z umywalką
Dzięki za uwagi i inny punkt widzenia

Anulek2005
30-11-2010, 13:21
To ja muszę wrócić do nauki czytania ze zrozumieniem bo mi wyszło, że skosy masz na ścianie z oknem :eek: Kurczaki - po obejrzeniu "rzuciku" przepraszam bardzo - coś ewidentnie źle "zakumałam" ;-)

Mnie się bardziej podoba wersja 2 :-)

A jeszcze jedno pytanie - rozważałaś wannę narożną z zabudowaną częścią tworzącą prysznic? Moi znajomi tak mają i wg mnie jest to bardzo fajne rozwiązanie. ewentualnie wanna z parawanem ...

Magda 34
30-11-2010, 15:30
lili to może ja jeszcze trochę namącę z rozkładem :D


http://foto2.m.onet.pl/_m/846afeabfe9eac83600088c48b02be0a,21,19,0.jpg


W tej wnęce na prysznic wstawiłam dużą umywalkę 80 cm. Pod nią szafka. Natomiast prysznic przeniosłam na ścianę z pionem. Przy prysznicu wysoka szafa zamykana drzwiczkami na pralkę o głębokości 45 cm i jakieś proszki. Jedynie co może być niefortunne to lustro na wprost okna.:(

Venus_m
30-11-2010, 15:55
Dla mnie najbardziej estetycznie i funkcjonalne rozmieszczenie w lazience wg projektu Magdy ;)

Pytanie tylko co na to wlascicielka ? ;)

nemi
30-11-2010, 16:29
Lili07 do mnie też najbardziej przemawia projekt Madzi. :) Pomyśl może o takim rozmieszczeniu poszczególnych elementów.

nicol21
30-11-2010, 17:26
zdecydowanie projekt Magdy - prosty i ladnie ulozony. innaczej jest balagan, zeby nie powiedziec burdel :)
i nie wiem czy nie dalabym lustra na tej szafie co zaslania pralke... moze byc ciekawy efekt dla wchodzacych i od razu widzacch siebie :)

Venus_m
30-11-2010, 20:19
Magda34 to okno chyba nie powinno stanowic problemu, poniewaz jak mniemam w blizszej lub dalszej przyszlosci moze pojawic sie tam roleta.

Magda 34
30-11-2010, 20:57
Dzięki Dziewczyny:)

Venus, masz rację. Tylko roleta.

W międzyczasie zrobiłam taką skromną wizualizację tego rzutu. Bez kolorów. To taka wersja robocza:)


http://foto0.m.onet.pl/_m/761cbde43286378e194b134fd05ac874,21,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/214fe7c33ca0087b6be837f101ad0f67,21,19,0.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/8d01ffa95da90bcbe370a3ba9d74040a,21,19,0.jpg

Od tej poziomej linii nad wanną zaczyna się skos.


http://foto2.m.onet.pl/_m/60ef8a9a73e2609a0bb77946b96a3512,21,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/cd38dc63d2f87482e0e1ca97f3432b1b,21,19,0.jpg

duś
30-11-2010, 21:14
toś pojechała... skromny projekcik mówisz...
że też nie trafiłam na to forum nim powstały pierwsze projekty mojego em
:D

świetny projekt swoją drogą, bardzo mi się podoba :)

Venus_m
01-12-2010, 08:46
Mi tez sie bardzo podoba, zwlaszcza pomysl z zabudowa na pralke, nie widac calego balaganu, ktory chcac nie chcac przy otwartej lazience by sie zrobil ;)

Czekamy tylko na wypowiedz wlascicielki i decyzje co do wybranej kolekcji plytek lazienkowych.

nemi
01-12-2010, 10:06
Madzia wizualka super. Myślę, że dla Właścicielki to najlepsze rozwiązanie. :)

lili07
01-12-2010, 15:05
MADZIA!

FANTASTIK BOMBASTIK.:wave:

Jak dla mnie bardzo, ale to bardzo smacznie.
Powiem tak w pierwszej koncepcji tam właśnie miał być nasz prysznic, ale gdzieś doczytaliśmy że nie wolno na ścianch zew i komina kuć pod rury, ścianka dodatkowa miała być z lukswer. Ale Twoja koncepcja chyba rozwązuje ten problem.

Mam tylko jednen mały problemos. Jestem bowiem posiadaczką pralki pakowanej od góry, o wym 40na 60cm. Ale i tak można by chyba powyżej jakieś szafki powiesić?

Madzia Twoja wizualka i zaangazowanie- naprawdę bardzo doceniam.:yes:

I Wam wysztkim kobietki też wielkie dzięki.

A w oknie oczywiście roleta. Firanka w łazience porażka jak dla mnie.
Jesli chodzi o płytki to konkretnie jeszcze nie wiem. Kolory jednak przewiduję jasne, soczyste { pomarańcz,zieleń,} w połączeniu z bielą. Chyba tak będzie dobrze?!
Nie chcę zrobić ciemnej klitki. Dekorów jak najmniej. I płytki też nie wszędzie. Ta wnęka z pralką zabudowaną i cały ten kącik od drzwi pomalowałabym.
Wc na dole będę mała na biało i szaro, więc na górze może jednak troszkę żywiej.

Co WY Laseczki na moje wywody powiecie? Uśwadamiajcie dalej, bo jak widać zero pojęcia u mnie.

nemi
01-12-2010, 16:23
lili łazienkę masz sporą, więc ciemnej klitki bym się tam nie bała. :) Za pomarańczami nie przepadam, ale nie dawno na forum, chyba rafaal prezentował śliczną łazienkę w zieleniach - możesz zerknąć u niego - wyszło naprawdę fajnie.

Masz już jakiś pomysł na płytki?

krewetka
01-12-2010, 17:24
witam :)
w jaki sposób zaprojektować taka łazienkę? chcialabym aby była kabina murowana wc oraz umywalka, ewentualnie pralka,jak to rozplanować? wszelkie sugestie mile widziane :)

ALUTKA W
02-12-2010, 10:33
I ja się uśmiechnę o pomoc i ocenę. Płytki Delicate/touch Paradyż orza Woodentic.

z góry dziekuję za cenne uwagi.:)
przepraszam ale zdjecia niewidoczne więc podaję link z innego wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132918-Delicate-Touch-Paradyż.-Ma-ktoś-u-siebie/page15

ALUTKA W
02-12-2010, 10:38
PODEJŚCIE DRUGIE:

http://images39.fotosik.pl/427/189687e78a9d9e40gen.jpg

http://images46.fotosik.pl/412/45b225034bdfb79egen.jpg

ręczniczki między dekorami tak poglądowo, bo tam fajnie będą wyglądały wieszaczki na ręcznik i szlafrok jak się będzie szło pod prysznic. I oczywiście dekorów pod prysznicem niet tylko w tym programie to trzebaby się namęczyć...
i jak?
..

Venus_m
02-12-2010, 12:53
Alutka nie podalas wymiarow lazienki - chyba ze ja to przeoczylam.

Z wizualizacji lazienka nie wydaje sie byc duza, jestes pewna ze chcesz ja dodatkowo pomniejszyc murowanym prysznicem?
Dodam tylko, ze murowany prysznic bardzo sie mi podoba, jednak uwazam, ze nic na sile ;) Zrobilabym raczej odplyw liniowy lub brodzik niski i kwadratowa szklana kabine.

Widzialas kolekcje Meisha/Garam Paradyza? ;) sa piekne w swej prostocie - moze Cie zainteresuje

ALUTKA W
02-12-2010, 22:22
Venus m

łazienka długa 2.80 a szeroka 1.38

no te płyteczki są piękne ale odrobinkę droższe i juz zupełnie nie wiem jak je zestawić. W sumie deseń bardziej do mnie przemawia.. Jeszcze mam przed oczami wizualkę z amanda/alex dla mnie idealną ale odpadła ze względu na cenę i teraz już do żadnych płytek nie mam serca:( a w ogóle to najchętniej zrobilabym na czarno jak planuję większość domu.

no i nie cierpię zestawień beż/brąz... z meishy ewentualnie bianco/beż

Venus_m
03-12-2010, 10:09
Alutka W fakt nie jest to az takie malenstwo jakie mi sie wydawalo. Szkoda tylko, ze taka waska - ale kto te wszystkie bledy jest w stanie wylapac na etapie murowania? ;)

Jezeli nie lubisz bez/braz (ja tez nie przepadam, ale te akurat na aranzancjach na stronie producenta porywaja moje serce) to moze wroc do szarosci? Ja mialam na dole dac Amanda/Alex jednak po wyliczeniu wyszlo mi prawie 4tys za plytki. Pelno szarych plytek jest hiszpanskich i duzo tanszych niz Amanda/Alex. Zobacz sobie koniecznie np producent Saime kolekcja Kaleido(te podobne do betonu ale trzeba zobaczyc na zywo) lub Metropolitan (te udaja beton bardzo realnie jak dla mnie), cena do 140 zl/m2, jezeli masz podlogowke to 104 bo to jakies parametry sie wtedy zmieniaja bla bla ;) Sporo bylo tez fajnych np po 69 zl/m2

Wystarczy zrobic rundke po jakims duzym centrum z glazurami, jest tego od groma. Kolejny przyklad, ze plytki zagraniczne wcale nie musza odstraszac cena to np. mialam na dole w hollu i kuchni polozyc Nowa Gala Signum cena za 60x60 to 150 zl/m2 - znalazlam w moim przekonaniu duzo ladniejsze hiszpanskie plytki po 99 zl/m2, na 40m2 roznica w cenie jest powalajaca :D

Oprocz szarosci lubisz tez jakies motywy kwiatowe? Moze wpadnie mi do glowy jakas zagraniczna plytka....

ALUTKA W
03-12-2010, 10:24
Venus m

juz sobie rozrysowalam ta meishe przeliczylam i... wyjdzie taniej niz delicate!!! A co do signum i innych cena w salonach zabojcza, ja chce wszystkie plytki do domu kupic na e-budujemy ceny rewelacja i slyszalam pochlebne opinie. tam signum za 78zl (30na60). Co do lazienki to dobrze sprawdzalam wymiary i przerabiac nie chcialam. Jest tak jak mialo byc w zalozeniach bo jestem inwestorka, ktora robotnikom na rece patrzy!! To lazieneczka na dole do korzystania w dzien i dla gosci. Zupelnie wystarczy. Na gorze mam duuza;)

Meishe zaplanowalam tak: 3szt od dolu beige, 1 beige inserto (jeszcze nie wiem ktory), 1 listwa bianco i do gory juz samo bianco. Jak policze i starczy to walne jeszcze ta cieniutka bianco a co;) woodentic wylot bo i tak bedzie w gornej na podlodze. Tylko w kabinie samo bianco na tych dwoch niewidocznych scianach. Mam tylko problem jak to sobie narysowac w programie paradyza ale pokombinuje...

A moze da sie to zrobic w jakims innym programie?

Acha kontrowersyjna scianka kabiny nie bedzie siegala sufitu wiec tak zle chyba nie bedzie. Szyba absolutnie odpada bo a) nie ukryje utensyliow kapielowych i b) niecierpie czyszczenia szyb i luster (do okien wezme pania z mojej wioski)

Venus_m
03-12-2010, 11:31
niecierpie czyszczenia szyb i luster (do okien wezme pania z mojej wioski)

Tu Cie rozumiem, mnie tez Pani z ukrainy musiala wspomoc w myciu okien, a w zasadzie zrobic to za mnie...ah te delikatne raczki ;)
Ja sie jarama Meisha ale tylko na zdjeciach Paradyza, mam nadzieje, ze w realu nie zawioda. Wydaja sie delikatne i z klasa i raczej nie przytlocza lazienki. Moze sprawdz do projektowania program pro100?

Mala lopatologiczna instrukcje budowania, scianek i polek dalam kilka postow wczesniej, ale w razie watpliwosci pomoge. Sprawdz tez koniecznie czy ten dekor Inserto jest liczony w cenie za m2 czy od sztuki, zeby sie nie przejechac ;)

Skoro nie chcesz zrezygnowac z tej scianki to proponowalabym wlasnie na niej wyeksponowac albo ktores Inserto, ale zrobic ja z tymi listewkami slicznymi :D

ALUTKA W
03-12-2010, 11:45
inserto jest od sztuki i tak policzylam, moze faktycznie ta sciane jakos z listewkami zaaranzuje... a czy w pro100 jest baza tych plytek? Scianki to postawi malz

joanna88
03-12-2010, 12:35
Moja wizualizacja. Jak Wam się podoba?

Venus_m
03-12-2010, 12:44
Alutka płytki musisz sama zapisac i wprwadzic wymiary - wszystko to dokladnie opisalam ;)

duś
03-12-2010, 13:11
@joanna88
ładnie, nawet bardzo ładnie. mam mieszane uczucia a propos wyeksponowania geberitu, ale i tak mi się podoba

Venus_m
03-12-2010, 13:55
Dżoana88 Mi tez sie podoba. Jedyne rzeczy do ktorych mam watpliwosci, ale to juz tylko taka moja schiza, nie lubie kontrastowych fug przy kafelkach tj. bialych przy brazowych itd. Drzwi do lazienki tez mi sie nie podobaja, nie wiem czy to ograniczenia programu, czy takie sa docelowe - poprostu za malo nowoczesne wzgledem lazienki.
+ dziwne elki przy wannie domyslam sie, ze to na kosmetyki, ale zauwaz, ze wchodzac do lazienki pierwsze co ujrzysz to wlasnie wystawka kosmetykow...moze uda znalezc sie na to dyskretniejsze miejsce? ;)

i kolejna moja schiza wole prostokatne wanny, ale niczego nie narzucam :) Zauwaz, ze wiekszosc masz kanciasta a ta wanna jest tylko taka zaokraglona. Umywalka jest po lekkim luku, domyslam sie, ze to moze byc z kolekcji Roca Hall, ale cala te ceramika jest bardziej kanciasta jak okragla...

seaman
04-12-2010, 10:27
Moja wizualizacja. Jak Wam się podoba?

Cze

Bardzo mi sie podoba...powiedz w jakim programie to robilas?
Dzieki

Cameron81
04-12-2010, 11:19
Słuchajcie mam pytanko. Będziemy niedługo wykańczać nasze mieszkanie. Chcemy w łazience kabinę prysznicową taką całą zamkniętą

http://www.taniachata.pl/sklepy/bricomarche/gryfice/lazienka-10-br11-kabina-prysznicowa-vero-z-hydromasazem

Czy to prawda, że takie kabiny trzeba regularnie co kilka lat czy nawet częściej odsuwać i odkamieniać dopływ wody???

A poza tym czy jak zdecydujemy się na taką zabudowaną to i tak musimy położyć kafelki za kabiną???

AJa?!
04-12-2010, 15:33
Trzeba odkamieniać. Czyścić najlepiej raz na 2-3 miesiące. I to ma możliwość psucia, niestety, jeśli się zepsuje jakaś dysza, to zwykle jest tak że wymienia się cały panel (chyba że ma odkręcane dysze). Odsuwać się nie da i nie ma takiej potrzeby.

Za kabiną nie trzeba kłaść płytek, ale trzeba kabinę zasilikonować z każdej strony

AJa?!
04-12-2010, 15:38
joanna88 zgadzam się z Venus_m , o wiele lepiej zagrałaby prostokątna wanna. Wtedy mogłabyś te półeczki na kosmetyki wcisnąć między zabudową gk nad kibelkiem a ścianą.
A ogólnie to łazienka wydaje się bardzo spójna:)

naberia
07-12-2010, 11:00
Cześć dziewczyny :) Przenoszę swój wątek do Was, bo wcześniej źle trafiłam :( POMOŻECIE? Anulek - jesteś?
A więc jeszcze raz:
Widzę, że macie fajne pomysły... Może doradzicie mi jak zaaranżować łazienkę - bo nie wiem gdzie dać prysznic, a gdzie kabinę... bo łazienka jest dość wąska :(
Myślałam, żeby:
- umywalkę dać na skośna ścianę... ( drzwi otwierają się do wewnątrz na ściankę, która ma 1,2 m więc umywalka nie będzie przeszkadzać wchodząc do łazienki)
- kibelek umieścić na prawo od drzwi
- nie wiem jak umieścić prysznic i wannę

Może ma ktoś jakiś ciekawy pomysł jak ją zaaranżować?
Opiszę obiekt ;):
Łazienka w kształcie prostokąta o ścietym jednym boku (szer. 2,5 x dł. 4,4 m ), ścięta ściana ok. 1.6 m dł. Poniżej rzuty - bez umeblowania oraz z umeblowaniem - 2 wersje (podłogę celowo dałam ciemną- żeby było widac sprzęty, w rzeczywistości będzie jasna). Proszę doradźcie jak inaczej mozna ją zaaranżować, bo wydaje mi się, że niefajnie wygląda wanna i prysznic obok siebie i na dodatek tak wasko się trobi pomiędzy nimi, co jeszcze bardziej wydłuza łazienkę!!!! :cry:
33252

33253332513325433250

Anulek2005
07-12-2010, 11:14
Jestem :-)

Wg mnie wejście pod prysznic od strony wc a nie wanny - chyba byłoby za ciasno ... Poza tym mnie się podoba. Ale poczekaj na resztę dziewczyn - jak się ujawnią, to ci poprzestawiają tę łazienkę że hej;););)

naberia
07-12-2010, 11:26
Dzięki, Anulek :)
W takim razie czekam na pozostałe opinie.... i doczekać się nie mogę ;)

Magda 34
07-12-2010, 11:41
naberia, a może zupełnie inne ustawienie? Narysowałam dwie opcje:

1)
http://foto3.m.onet.pl/_m/ed38306949dfe4ee93472bec4e53233f,21,19,0.jpg



2)
http://foto2.m.onet.pl/_m/b82b4d7f7831a6daa3cdcf8927293552,21,19,0.jpg

Anulek2005
07-12-2010, 11:49
A nie mówiłam :wave:

Magda - ja chyba wrzucę swój projekt mikroskopijnej toalety, w której moim zdaniem nic się nie da zrobić ... Ty na pewno coś wymyślisz :yes:

naberia
07-12-2010, 11:55
Anulek, miałaś rację :hug:
Magda, dzięki wielkie! :) Przyznam, że bardzo ciekawy pomysł, tylko nie umiem sobie wyobrazić tego skosu - co to za zabudowa?

Magda 34
07-12-2010, 12:03
Ta zabudowa to może być jakby taka szafa wnękowa. Ale mogą to być też takie trzy wiszące (pionowe i wysokie) szafki zawieszone od siebie w niewielkich odstępach, nie stojące na podłodze tylko takie lekko na d podłogą lewitujące. Nada to tej ścianie lekkości.


Chodzi mi o np. coś takiego.

http://www.kolo.com.pl/produkt/szafka_wiszaca_boczna-_wysoka-_twins_140_cm-_wenge/33130

Magda 34
07-12-2010, 12:06
A nie mówiłam :wave:

Magda - ja chyba wrzucę swój projekt mikroskopijnej toalety, w której moim zdaniem nic się nie da zrobić ... Ty na pewno coś wymyślisz :yes:

Anulek, no to wrzucaj:-)))

Anulek2005
07-12-2010, 13:34
naberia, a gdzie w tej łazience znajduje się pion kanalizacyjny? Magda proponuje ciekawe rozwiązania ale widać na nich duże "wędrówki" wc... a wc nie powinien być oddalony od pionu kanalizacyjnego nie dalej niż o 1 m.

Alaisa - tutaj często projektujemy bardzo wirtualne łazienki .... Na zasadzie - projektujemy dom a w nim łazienkę.

Jak ktoś ma "ustalone" piony to od razu musi to zaznaczyć. Inaczej działamy na zasadzie "papier przyjmie wszystko" :-)

Magda - zaraz coś wrzucę :)

Venus_m
07-12-2010, 14:13
Ustawienia Madzi jak zwykle super :) Wersja pierwsza fajna bo kibelek schowany, jednak te wiszace szafki moga byc niesymetryczne wzgledem wanny. Druga wersja troche mniej przyjemna dla oka, bo kibelek na samym wejsciu ale za to szafki nie przeszkadzaja! :D

Nalezy pamietac, ze w tej sytuacji najlepiej spelnil by funkcje prysznic murowany a nie kabina.

Albo sciana skosna bez szafek ale z "jakims fajnym czyms" np. wzor z mozaiki - jezeli wlascicielka lubi, jakas struktura scienna ladna podswietlona...

naberia
07-12-2010, 14:33
o kurcze :eek: Alaisa, masz rację! Nie pomyślałam o tym!
Magda, mogłabyś mi jeszcze coś tak pięknie zaprojektować uwzgledniając moje "dziury wylotowe"?

A oto i one (kostki):
33275

Anulek2005
07-12-2010, 16:29
No to proszę o rady. Przepraszając bardzo za brak sensownego programu do wizualizacji łazienek wrzucam:
http://anulek2005.republika.pl/malewc.jpg

Toaleta ma 113 cm na 150 cm. Płytki takie:
http://anulek2005.republika.pl/sakura.jpg
U mnie ma być powtórzona obudowa geberitu (6 dekorów) podłogę mam kupioną białą, ale mocno rozważam zamianę na czarną. Ściany białe z chromowa listwą. To niebieskawe na obrazku to lustra. Sufit ma stanowić tworzywo mlecznobiałe w chromowanej ramie od góry światło (świetlówki, reflektorki?).

Nie wiem co zrobić w tym kącie obok zabudowy geberita :bash: Podoba mi się takie rozwiązanie:
http://anulek2005.republika.pl/szafkawc.jpg

ale mój wykonawca (od razu go wytłumaczę, że nie "zawodowy" płytkarz) twierdzi, że nie uzyskamy takiego równego kąta, żeby ta szafka nie odstawała z którejś strony :(

No i co wy na to?

AJa?!
07-12-2010, 17:29
Za bardzo pokombinować się nie da. :)
Lustro dałabym tylko na ścianie z umywalką - optycznie poszerzy pomieszczenie:)

Jeśli masz krzywe ściany to rzeczywiście może być problem z tak wąską szafką. Ale może lepiej sprawdzić :) może da radę:)

Jeśli jednak ściany bardzo się gibają - kibelek przesunęłabym na środek ściany. A miejsce na duperele poszukałabym w szafce pod umywalką:)

A ten pomysł z podświetlanym od góry tworzywem mlecznobiałym -przypuszczam że to będzie plexi - jest bardzo fajny. Ale może się tam nagrzewać, noi kurzyć:/

duś
07-12-2010, 17:38
cenowo wychodzi drożej, ale odpada kurzenie - sufit rozpinany/napinany/barisol.
widziałam w dwóch łazienkach prywatnych w wersji czekoladowej błyszczącej i właśnie mleczno-białego podświetlenia, no i będę montować u siebie za jakiś czas. wygląda super

Elfir
07-12-2010, 18:27
tylko te koszty :(

Anulek2005
07-12-2010, 18:44
No niestety - wykończeniówka u mnie "po bandzie" - co tylko się da planuję zrobić "samodzielnie" :-)

A o jakich kwotach za rozpinany sufit mówimy przy mojej wielkiej toalecie - wie ktoś może? Chociaż pytam bardziej z ciekawości niż realnie ....

duś
07-12-2010, 19:01
no ja jeszcze wycen nie robiłam. u mnie to jeden z tych wydatków, które poniosę już "na gotowym" i za jakiś czas (ma się znaleźć w przedpokoju i udawać wielką lampę na cały sufit :)), ale babka, która podsunęła mi ten pomysł zachęciła bardzo tanią eksploatacją (wąż ledowy żre prądu tyle co nic, nie trzeba go wymieniać przez całe wieki), technologia montażu zapobiega kurzeniu, grzybieniu i innym takim przygodom (jest wodoodporne), do tego tłumia pomieszczenia, można się bawić w kształty i kolory (kształtom mówię nie, przynajmniej w mieszkaniach, ale ta czekolada... szkoda, że mam inną wizję), a montaż jest szybciutki. zgodziłam się trochę w ciemno ;)

Anulek2005
07-12-2010, 19:12
Za bardzo pokombinować się nie da. :)
Lustro dałabym tylko na ścianie z umywalką - optycznie poszerzy pomieszczenie:)

Myślisz, że na dwóch ścianach to już będzie za dużo?


Jeśli jednak ściany bardzo się gibają - kibelek przesunęłabym na środek ściany. A miejsce na duperele poszukałabym w szafce pod umywalką:)/

Szafki pod umywalką nie będzie, bo mam już umywalkę (rogową) z Koła - nie pamiętam teraz dokładnie modelu, ale raczej szafki pod nią nie da rady :(

Ta szafka w rogu ma być raczej ozdobnikiem niż koniecznością - po prostu nie mam pomysłu na ten róg. A zabudowa geberitu z premedytacją z boku - żeby mi "ołtarzyk" nie wyszedł ...

kraania
08-12-2010, 06:42
Potrzebuję pomocy w znalezieniu lampy do łazienki i pasującego do niej kinkietu. Projekt łazienki zamieszczałam tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169338-Łazienka-na-poddaszu-proszę-o-opinie./page2. Jest on realizowany zgodnie z tą ostatnią wersją z małymi zmianami - na zbudowie geberita doszedł pasek mozaiki. Osobiście myślę o kryształkach. Warunek, że lampa nie może być wysoka, gdzyż jest to łazienka na poddaszu i mam tam tylko 2,45 m.

Magda 34
08-12-2010, 15:51
o kurcze :eek: Alaisa, masz rację! Nie pomyślałam o tym!
Magda, mogłabyś mi jeszcze coś tak pięknie zaprojektować uwzgledniając moje "dziury wylotowe"?

A oto i one (kostki):
33275

Myślę, że przy takim rozkładzie pionów wersja 1 jest prawidłowa i wersja 2 też , ale z wc zamienionym miejscami z umywalkami (zob. rys.)

http://foto3.m.onet.pl/_m/22965a5fcaa0fd1079aa93b9a392f15f,21,19,0.jpg

Wrzucam też wizualizację wersji 1. Płytki użyłam zupełnie przypadkowo. :) Górna wystająca cześć zabudowy nad umywalkami i wc to lustro na całej szerokości ściany. Można oświetlić tę półkę z mozaiki, stosując świetlówkę umieszczoną w górnej zabudowie. Lustro natomiast oświetleniem górnym, albo wiszącym.:D

http://foto0.m.onet.pl/_m/3cb5988d2fb2d296528e1f4e8db86190,21,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/9a0257e91c8cf23b001c3f7cd25fcf2e,21,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/7b80644156d1b7bbedcb0fb61730bb8e,21,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/061b0735a4c7de21536ce16addc27239,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/b6062efc44297c311d21b7efe9bbbdc4,21,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/9907d47eb4a17ecb1d60c65248537bac,21,19,0.jpg


ps. naberia, stwierdziłam, że ta górna zabudowa z lustrem przytłacza tę łazienkę i chyba lepiej a niej zrezygnować. Lustro przykleić do ściany i oświetlić je kinkietem liniowym.

Tę zabudowę z szaf wnękowych też bym zlikwidowała. Zmniejsza łazienkę. Postaram się wrzucić Ci jeszcze jedną wersję:-)

Anulek2005
08-12-2010, 17:10
Magda - ja też chcę taką śliczną wizualizację mojego kibelka :yes:;););)

Może masz pomysł na mój dziwny pusty kąt? Moje wypociny na końcu strony 5 (post #100) :D

Magda 34
08-12-2010, 18:48
Nie mam innego pomysłu nad to, co już wymyśliłaś,ale narysuję Ci ten wucecik:D

Skoro te ściany masz krzywe, to może tę szafkę, a właściwie jej boki wykonać z k-g , a tylko drzwiczki zrobić na zamówienie?

Anulek2005
08-12-2010, 19:00
Ale taka szafeczka byłaby tam fajna, nie?

O jak fajnie - będę miała śliczną wizualkę wucecika :wave: Dzięęęęęęki :)

Magda - a co sadzisz o lustrach - na jednej ścianie czy nad zabudową geberitu też?

Magda 34
08-12-2010, 22:44
Anulek, wizualka Twojego wc.:)

http://foto0.m.onet.pl/_m/8c2f56b4f57c196bf055f2b56c950fc0,21,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/e3253b28fbd62a4678a9c77e49c39293,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/94947235d746200ba3dca992e9c472a8,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/7e1ee407e475f9d729fcdd6f41a16dd4,21,19,0.jpg

Nie wiem, ale coś mi się nie widzi ta szafeczka z boku. Ja bym z nią nie kombinowała. :no:Lustra dałabym na dwóch ścianach: z geberitem i z umywalką. Na ścianie z geberitem, nad lustrem zrobiłam taką dodatkową zabudowę. Możesz ukryć w niej świetlówkę, która będzie podświetlała lustro.

Mam jeszcze taką wersję: ścianka z geberitem do sufitu ale z jednej strony nie dochodzi do ściany. W specjalnej wnęce można ukryć taśmę ledową.

http://foto1.m.onet.pl/_m/10d1407fbec678ecd342edf773c76e55,21,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/1ad4d44b8f09baf0ad8c00b48ea5306b,21,19,0.jpg

Zrobiłam tę wnękę tylko z jednej strony, ale można też z obu stron:)

Magda 34
08-12-2010, 22:52
I jeszcze jedna opcja dla naberii:D


http://foto0.m.onet.pl/_m/9311627ce35168ef308285c4abf43520,21,19,0.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/efa1f4024797f47c8860772384fcf722,21,19,0.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/e4c64cac1e19420bbc546bfadab2e146,21,19,0.jpg


http://foto1.m.onet.pl/_m/8d753c49d83d5952588e890305c0a95d,21,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/6f117e3a73c2fb298172320577637f33,21,19,0.jpg

Dziewczyny komentujcie:D Ja idę spać:)

duś
08-12-2010, 23:08
Lustra dałabym na dwóch ścianach: z geberitem i z umywalką. Na ścianie z geberitem, nad lustrem zrobiłam taką dodatkową zabudowę. Możesz ukryć w niej świetlówkę, która będzie podświetlała lustro.
Mam jeszcze taką wersję: ścianka z geberitem do sufitu ale z jednej strony nie dochodzi do ściany. W specjalnej wnęce można ukryć taśmę ledową.

bardzo mi się podoba pomysł tych 2 luster - pełen wypas.
natomiast jeśli zdecydujesz się na tą świetlówkę/wąż led - zwróć uwagę, żeby lustro nie dochodziło do samego końca, bo w lustrze będzie widoczny taki nieładny rozbłysk.

naberia
09-12-2010, 07:59
Magda, dziękuję Ci baaardzo! :hug: A da się mniej wiecej obliczyć, ile ma przejście? nie będzie za wąsko?
Faktycznie, ta nowsza wersja łazienki jest lepsza - lżejsza :) Tylko... troszkę brakuje mi tu miejsca na kosmetyki... Dało by rady gdzieś wstawić jakiś słupek?
Muszę przyznać, że pomysł z 2 umywalkami bardzo nam przypadl do gustu, choć wcześniej takiej opcji nawet nie braliśmy pod uwagę :)
Jeszcze raz baardzo dziękuję i, dziewczyny, - liczę na komentarze :)

Anulek2005
09-12-2010, 10:55
Magda - stokrotne Ci dzięki :D

Wiedziałam, że jak wrzucę tą moją klitkę na forum to i tak będą przynajmniej dwa różne pomysły :) Oczywiście w związku z tym mam kilka dodatkowych wątpliwości:

1. Chyba zostanę przy niskiej zabudowie - mam tylko 6 szt dekorów :( i w związku z tym pytanie: jak będzie wyglądało, jeżeli za wc będą dekorki (te ze srebrnymi listkami) a obok do końca ściany będą czarne kafle? Czy mam się jednak szarpnąć i dokupić dekory?

1.2. Zabudowa górna nad geberitem - obłożyć płytkami? Nie będzie "ciężko"? Może zrobić tam "pawlacz" - tylko wtedy z czego drzwi?

2. No i doradźcie proszę co z podłogą - mam kupione kafle białe, ale jakoś nie jestem do nich przekonana. Mogę kupić czarne albo "pociągnąć" z przedpokoju szare - rozważam z Rako, ale jeszcze nie widziałam ich na żywo ...

3. Chciałam dać ozdobne listwy (stal szczotkowana albo chrom) - czy przy podwójnej zabudowie - góra i dół - ma to jeszcze sens? Czy nie będzie tego wszystkiego za dużo? A może lustra wstawić w takie srebrne pseudoramy?

Venus_m
09-12-2010, 11:45
Moim zdaniem Anulek, podloga w lazience czarna, cala zabudowa geberitu z miska wiszaca czarne kafle z dekorem(calosc) w srebrne listki, nad tym zabudowa moze byc pomalowana farba np srebrna, lustra na wymiar u szklarza, przed kafelkowaniem zrobione miejsce na przyklejanie ich do sciany.

Reszta scian czarne lub biale gladkie kafle, bez listew, zalezy czy wolisz czarna lazienke czy przelamana biela.

Podaj prosze nazwe producenta i rodzaj kolekcji tych plytek, to wrzuce Ci 2 wizu kolorystyczne :)

Venus_m
09-12-2010, 12:24
Analiza kolorystyczna:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/anulek.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/anulek3.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/anulek2.jpg

Ja obstawiam czarno - czarna :)

Anulek2005
09-12-2010, 12:39
Dzięki bardzo Venus_m za "obróbkę" kolorystyczną. Mnie się też zdecydowanie bardziej podoba wersja czarno- czarna, ale ta opcja została przez moich 'współmieszkańców" stanowczo odrzucona. A żebym im nie zrobiła na złość to kafelki zostały zakupione - Sakura z Imoli. Podłogę uda mi się pewnie wymienić (to jest kilka płytek bo wymiar 50 na 50 cm), ale całych ścian już mi pewnie nikt nie wymieni i będą białe. Tak jak sądziłam listwy idą out - na szczęście nie pozwoliłam ich kupić razem z płytkami ;-)

Venus_m
09-12-2010, 12:42
Zadna z tych wersji kolorystycznych tak naprawde nie jest zla :) Moze jeszcze pomagluj troche domownikow u mnie zwykle dziala ;) Punkt widzenia zmienia sie od punktu siedzenia.

Anulek2005
09-12-2010, 12:49
No niestety - kafelki kupione czekają na położenie. A biorąc pod uwagę moje pomysły co do reszty domu, to "maglowanie" zostawię na inne pomieszczenia :stirthepot:

Pomysł ze srebrną zabudową górną bardzo mi się spodobał.

Jeszcze raz Wam dzięki dziewczyny.

AJa?!
09-12-2010, 16:07
Dziewczyny a w czym robicie wizualizacje? :)

hana.montana
09-12-2010, 20:11
Cześć Dziewczyny witam wszystkich. Jestem obecnie na etapie zastanawiania się nad kolorystyką łazienek. Właściwie już wybrałam mam nawet pomysł i udało mi się stworzyć wizualizację chciałabym żeby ktoś ocenił moje dzieło i podpowiedział może coś jeszcze. Zaznaczę że jestem nowicjuszem w programie do wizualizacji i można znaleźć kilka niedociągnięć w moich wytworach :)

A oto łazienka mała ( na dużą tez jest już pomysł ale jeszcze nie ma projektu)

http://lh6.ggpht.com/_rpPS5i8xeCo/TQE2cStzbWI/AAAAAAAAAjE/1Ps2KhbjuO4/s576/Łazienka%20mała%202.JPG

hana.montana
09-12-2010, 20:11
http://lh5.ggpht.com/_rpPS5i8xeCo/TQE3gU9OpiI/AAAAAAAAAjU/DLZ-VAHveOE/s640/Łazienka%20mała%204.JPG

duś
09-12-2010, 20:31
ułożenie kafli bardzo mi sie podoba, ale nie wiem, czy to kwestia wizualki czy po prostu rozmiarów - strasznie ciasno tam przy umywalce :(

Venus_m
09-12-2010, 20:49
Ja niekoniecznie przepadam za tak ostra czerwienia, ale to nie moje :) Nie podoba mi sie ten prostokat szarych plytek na srodku...generalnie duzo form jak dla mnie, wolalabym prysznic kwadratowy i cala reszte ceremiki tez bardziej w kwadracie..

Przy kibelki tez wydaje sie ciasno z tym slupkiem.

AJa?!
09-12-2010, 20:54
Ciasno masz. Ale cóż.. Zrezygnowałabym ze słupka na rzecz np jakiejś szafki pod umywalką i szafki nad geberitem.

Nie dawałabym paska naokoło bo to optycznie spłaszcza łazienkę-nie dość że ciasna to jeszcze niska:/

Może spróbuj jakoś powiązać podłogę ze ścianami? Bo teraz wydaje się "oderwana" od reszty.

hana.montana
09-12-2010, 21:12
no niestety faktycznie wychodzi bardzo mało miejsca koło umywalki. Ma być tam taka mała 40.

hana.montana
09-12-2010, 21:18
Pomyślę jeszcze nad tym jak już pisałam to mój amatorski pomysł do tego praktycznie pierwszy i pewnie jeszcze go zmodyfikuję jeśli chodzi o czerwień to miało być to połączenie z szarym i białym jeszcze nie wiem co zmienię. A ciasno jest ale to mała łazienka większa ma być w bardziej stonowanych odcieniach jednak ja lubię takie odważne kolory i tą chciała tak właśnie zrobić.

hana.montana
09-12-2010, 21:20
Jeśli chodzi o podłogę to nie mam pomysłu

duś
09-12-2010, 21:35
a jakie są wymiary tej łazieneczki?

hana.montana
09-12-2010, 21:48
1,8 x 1,4

AJa?!
09-12-2010, 21:50
O wiele lepszym pomysłem jest danie ciemnych np.szarych albo nawet czarnych płytek i pomalowanie części ścian na czerwono. To jest taki intensywny kolor że może za kilka lat się znudzić i wtedy możesz zmienić image łazienki np. malując na śliwkę albo miedziowy kolor.
A te drzwi to tak na wizualce są prawe, tzn otwierają się na prawo?

AJa?!
09-12-2010, 21:52
I ile masz miejsca -jaka jest odległość od drzwi do ścianek na prawo i na lewo?

hana.montana
09-12-2010, 21:59
drzwi otwierają się na zewnątrz w prawą stronę a jeśli chodzi o ścianki to jest po jednej i drugiej stronie coś ok 45 cm nie mierzyłam tego tak dokładnie

hana.montana
09-12-2010, 22:07
układ jaki jest pokazałam na tej wizualizacji jest taki sam jak w projekcie. Nie za wiele da się tu pozmieniać. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak drzwi czy ta szafka długa to nie jest to do końca takie jak miałam na myśli ale jakoś innego nie znalazłam, Bardziej chciałam się skupić nad tymi kaflami i kolorami. I teraz nie wiem . Jak pisałam druga ma być w odcieniu brązu i beżu taka stonowana i oczywiście najbardziej praktyczna. Nie chciałam dwóch takich podobnych . Jeśli chodzi o podłogę w tej to zastanawiałam się nad popielata całą muszę spróbować ale niestety muszę rozpocząć od nowa bo mam tylko wersje demo tego programu i nie zapisują się projekty to tylko zdjęcie ekranu a robiłam to wszystko wczoraj i wyłączyłam potem komputer

duś
09-12-2010, 23:11
a musi tam być prysznic? eh mój wc ma 1.87 x 1.27 i to już po kaflach (a mniemam, że ty mierzysz bez odliczenia kilku cm na zaprawę i kafel) - drzwi dokładnie jak u ciebie. nie ma opcji żeby tam wcisnąć szauerka.
najmniejsza kabina o jakiej słyszałam to 80x80, ale to w dalszym ciągu oznacza, że przy takim układzie i tak będziesz wciskać zarówno wc jak i umywalkę - umywalka 40 jest mniej więcej tak szeroka jak laptop i nie ma się co czarować - większej tam nie zmieścisz (no może w porywach 45). moim zdaniem to bez sensu.

AJa?!
10-12-2010, 07:29
Szkoda że do łazienki wchodzi się na środku pokoju, jakby były z boku to by było łatwiej, a tak praktycznie jedna ściana odpada.

Też jestem za likwidacją prysznica, bo między ścianą a prysznicem masz 40 cm czyli umywalka Ci wejdzie 30, a miejsca na łokcie będziesz miała 40 cm. Nawet nie będzie jak spiąć włosów.

Albo rezygnujemy ze słupka z lewej strony od wejścia i tam wstawiamy umywalkę (też taką małą ale przynajmniej będziesz mogła się ruszyć. A ewentualnie z prawej strony jakąś szafkę-przy prysznicu

Magda 34
10-12-2010, 10:37
Magda, dziękuję Ci baaardzo! :hug: A da się mniej wiecej obliczyć, ile ma przejście? nie będzie za wąsko?
Faktycznie, ta nowsza wersja łazienki jest lepsza - lżejsza :) Tylko... troszkę brakuje mi tu miejsca na kosmetyki... Dało by rady gdzieś wstawić jakiś słupek?
Muszę przyznać, że pomysł z 2 umywalkami bardzo nam przypadl do gustu, choć wcześniej takiej opcji nawet nie braliśmy pod uwagę :)


przejście pomiędzy wanną a umywalkami wynosi 95 cm, przy czym wannę zrobiłam szeroką na 90 cm, a szafkę na umywalki 45 cm. 20 cm głębokości ma ta przedłużona zabudowa na geberit. naberio, wydaje mi się, że kosmetyki możesz trzymać w szufladach pod umywalkami. Te szuflady mają na całości 200 cm:).

Magda 34
10-12-2010, 11:54
1,8 x 1,4

Witaj. :)


Zgadzam się z dziewczynami, żeby nie wstawiać do tak małej łazienki kabiny prysznicowej, tym bardziej, że na wprost tej małej łazienki masz dużą.;)

Sugerowałabym zrobić tę łazieneczkę najprościej jak się tylko da. Plan przerysowałam z rzutu, zamieszczonego w Twoim dzienniku.

http://foto2.m.onet.pl/_m/f2da701bde76fbc53b53fb2ca3730bce,21,19,0.jpg

i mała wizka

http://foto2.m.onet.pl/_m/a265c46119508a84ae64a5f5a5c513d2,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/e4d1351b56ddd8f018cfe0c90761afd4,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/3e290d2d9b27cd1d19eccb4f2d897a70,21,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/e9dd7ee8fbea11171788badc07e7fda4,21,19,0.jpg


Nie wiem, czy masz już wybrane kafle? Ta czerwona mozaika jest tylko po to, żeby podkreślić tą ściankę na wprost wejścia.

Chciałam jeszcze dodać, że poszłabym zdecydowanie w jasne kolory. Ciemno szare kafle położone do sufitu zrobią z tego pomieszczenia "norę".;)

naberia
10-12-2010, 13:03
Magda, dziękuję Ci bardzo raz jeszcze :)

hana.montana
10-12-2010, 20:50
Jeśli chodzi o kafle to one są białe, a szary jest tylko pasek w prysznicu. Musze jeszcze to wszystko przemyśleć chociaż przyznam że i w projekcie jest prysznic chociaż mały i ja również byłam w takiej łazience bo oglądałam ten dom na żywo i nie wydawało mi się tak strasznie. Gdybym tego nie widziała to pewnie bym się szybciej rozmyśliła. Ale dziękuje za uwagi i cenne rady :) myślę że coś tam jeszcze pozmieniam a jeśli chodzi o szafkę to pewnie jej nie będzie.

aniak25
13-12-2010, 12:24
Witajcie, jak już wcześniej pisałam na łazienkach cieszę się, że powstał oddzielny wątek dla tych co projektują :) odważyłam się w końcu zamieścić mój projekt górnej łazienki. Niestety nie umiem sobie tak jak wy poradzić z tymi programami więc projekt jaki jest taki jest. Ułożenia sprzętu zmienić się nie da to zaznaczam z góry. Bardzo chcę tam travena/mogano z paradyża z jednym dekorem ale jest on na tyle duży że nie mam go gdzie wsadzić. Drzwi najprawdopodobniej będą się otwierały na zewnątrz (lewe) choć nie wykluczone ze zdecydujemy się inaczej. Kwestia korytarzyka przed i schodów które są zaraz obok. Do środka też byłoby fajnie na ściane gdzie umywalka bo obok będzie wisiała drabinka i schowa się za drzwiami. Problem mam z ułożeniem kafli, nie wiem czy pionowo czy poziomo (wole poziomo), gdzie mozaika i jaka, gdzie dekor, wanna też na być obłożona mozaiką. Zresztą oceńcie sami jak to wygląda. Wrzucam kilka wizualek:
widok ogólny
http://lh3.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOtmH6-JI/AAAAAAAAAp4/UnTkhTlvTy4/s800/9.jpg

widok od drzwi
http://lh5.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOuMM6h6I/AAAAAAAAAp8/0bR45YHmvSo/s800/8.jpg

widok od strony wc
http://lh5.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOuY6pfqI/AAAAAAAAAqA/zMPBcRxSQB8/s912/7.jpg

plan
http://lh3.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOukkuImI/AAAAAAAAAqE/p66ORV7eOHs/s640/6.jpg

pozdrawiam

Venus_m
13-12-2010, 13:57
Aniak25 rozstaw w lazience jak sama pisalas nie do zmiany wzglednie poprawny :)

Kilka pytan:
1) Czy sprzety do lazienki sa juz konkretnie wybrane / kupione? jezeli tak to jakie
2) Czy koniecznie ta kolekcja plytek i juz!(czy widzialas je na zywo i jestes przekonana ze te i zadne inne) ? Zwroc uwage, ze masz tylko 2 kolory, producent celowo ma panel kwiatowy w kolekcji aby lazienka lepiej wplywala na nasze poczucie estetyki
3) Jaka jest mozaika z tej kolekcji? Czy jest szkliwiona czy matowa jak plytki?

Dalsza czesc pytan po uzyskaniu odpowiedzi na te;)

aniak25
13-12-2010, 14:20
odpowiadając na twoje pytania:
1. sprzęt do łazienki nie kupiony, wybór ograniczył się natomiast do firmy roca ze względu na pokrywy do bidetu, seria hall lub dama senso, wanna koło (tu głównie o wymiary chodzi bo ma byc mała 140x90 i z siedziskiem), prysznic i brodzik jeszcze nie mam pojęcia.
2. Chciałabym aby ta łazienka była w barwach kremowo brązowych, te płytki strasznie mi się podobają są takie satynowe choć są drogie i jak słusznie zauważyłaś nie maja innych dekorów, nie chce aby było za dużo wszystkiego i żeby było spójne, ogólnie ma być jak ja to mówię "nowoczesna klasyka" PS: mam jeszcze mała łazienkę na dole i ona będzie taka żywsza, najprawdopodobniej w płytkach kolekcji capri tubądzin.
3. Z tego co pamiętam mozaika brązowa jest taka ja płytki satynowa, jasna mozaika i jasne kafle są już lekko błyszczące.

czekam zatem na pozostałe pytania

Venus_m
13-12-2010, 16:55
OK :)

1) W ceramice chcesz zmieszac producentow, czy orientowalas sie ze kazdy producent ma swoj odcien bialosci ceramiki? Tj kolor bidetu moze roznic sie nieco od koloru wanny ale nie musi - radze sprawdzic zanim zamowisz :)
2) W wiekszosci przypadkow im mniej dekorow tym lepiej. Skoro mozaika jest raczej matowa a nie szkliwiona to radzilabym pokombinowac jeszcze z panelem kwiatowym
3) Czy prysznic musi miec brodzik i czy musi to byc kabina prysznicowa czy np odplyw liniowy i np prysznic murowany? lub totalny mix
4) kiedy inwestycja ma dojsc do skutku? :)
5) Juz jednej z kolezanek w podoobnej kolorystyce radzilam plytki paradyz Meisha/Garam, poprostu wydaja mi sie duzo ladniejsze, ale moje widzimisie malo tu ma do powiedzenia
6) Jaka jest wysokosc scianki pod skosem?
7) Czy przy prysznicu idzie jakis komin? na rysunku odstaje od sciany taki klocek 30 cm
8) Czy istnieje mozliwosc rozwazenia wanny wolnostojacej o ksztalcie owalnym czy tylko takie narozne bierzesz pod uwage?

aniak25
13-12-2010, 17:40
No tak jak myślałam, dużo pytań ale postaram się odpowiedzieć.
1. Nie sprawdziłam bo ciężko mi ocenić w salonie czy kibelek ma ten sam kolor wanny, generalnie tam jest dużo białości :) i zanim przejdę od ceramiki do wanien to mi się mieni w oczach. Ale sprawdzę bo masz oczywiście rację.

2. Pokombinowałabym z tym panelem kwiatowym - jest drogi ale piękny tylko nie wiem gdzie go wstawić żeby był ładnie wyeksponowany.

3. Myślałam żeby zrobić ściankę do prysznica i tylko szklane drzwi. Zasłoniłoby to wc i bidet ale jednak zrezygnowałam łazienka jest mała i jakbym tam jeszcze wstawiła ściankę to by ciasno było. jednak co szkło to szkło. Brodzika być nie musi i tak chciałam dać taki najniższy z możliwych ale jest przygotowany odpływ i nie wiem czy z tego da się przerobić na liniowy bo i tak nie będzie równo z podłogą. Tak mi się wydaje przynajmniej.

4. Łazienkę chcemy wykańczać w styczniu/lutym ale chcemy zakupić teraz droższe rzeczy ze względu na podwyżkę vat. Choć spodziewam się ze będą wyprzedaże np. ze starym vatem skoro mogą robić i takie bez vatu.

5. Meisha/garam mi nie podchodzi. To już Junona jest lepsza i ma taki dekor pasek. Nie no po prostu dla mnie ta travena jest super.

6. wysokość ścianki kolankowej to 102cm

7. Tak przy prysznicu jest komin wiec ten klocek musi zostać, tam są kanały wentylacyjne z dolnej łazienki, pralni i tej łazienki. Na jego bocznej wąskiej ściance nad zabudową geberitu będzie wstawiony wentylator. Wanny wolno stojącej nie chcę. Musi być narożna bo wg mnie zajmuje mniej miejsca, nie musi być z KOŁO, może być przysunięta do ściany bez tej półeczki co ją wstawiłam koło umywalki. Chciałam aby szafka czy blat pod umywalką jakoś były zlicowane. nie mam pomysłu na szafkę pod umywalkę a muszę coś mieć na kosmetyki. Chciałam wstawić jeszcze słupek meblowy koło prysznica ale też nie wiem jak go wkomponować.

No i to chyba tyle. Jak mi się nie uda czegoś wykombinować to po prostu pójdę do salonu żeby mo tam zrobili projekt ale chciałam zaoszczędzić te 500-1000zł.

Venus_m
14-12-2010, 09:02
Aniak25 nie jestem pewna czy 102 cm scianki kolankowej starcza aby wygodnie korzystac z wanny, ale na te temat musza sie juz wypowiedziec uzytkownicy takiego rozwiazania - mi na szczescie jak mniemam udalo sie tego uniknac :)

Skoro te plytki Morgano tak bardzo Ci sie podobaja to masz jeden problem z glowy. Chyba wizualizacja w salonie lazienek nie kosztuje 500-1000 zl. W Warszawie to chyba koszt 300 zł, a 1000 zł to ja u projektanta wnetrz dokupowalam. Salon lazienek ogranicza sie raczej do rozmieszczenia plytek, skoro uklad wiadomy, a projektant musi przewidziec instalacje swietlna wybrac odpowiednie produkty do tego itp

Magda 34
14-12-2010, 20:00
Cześć Aniu:-)

Przeczytałam sobie Twoja rozmowę z Wenus i pokombinowałam trochę z Twoją łazienką. Myślę, że najlepszym miejscem dla kwiatowego dekora to ściana z prysznicem i wc.

http://foto0.m.onet.pl/_m/8e837de9abb03323e8d511e9a6193a24,21,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/de5fa1af8f39e72a13b23bb4dd91f8cb,21,19,0.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/e804b85091496df2f298fa9074bafae2,21,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/edf9ef357ae5aa66aab61f6235c03540,21,19,0.jpg

Zamiast tradycyjnego brodzika wstawiłam kabinę zrobiona z jednej szklanej ścianki osadzonej na stałe i szklanych drzwi (nie ma ich na wizualizacji) otwieranych na ścianę z drzwiami wejściowymi do łazienki.

Dekor na całości można podświetlić listwą ledową.

Wanna odsunięta jest od ściany kolankowej o 20 cm.

Venus_m
14-12-2010, 21:36
Mozna zrobic poprostu tylko jedna scianke w prysznicu i na tym koniec :) Tak planuje zrobic u siebie w lazience dolnej o ile dyrketor finansowy zezwoli lub da sie uprosic :P

A nie lepszym miejsce na ten dekor bylaby ta scianka kolankowa przy wannie? Ja pierwsza widzisz wchodzac do lazienki.

emjot27
14-12-2010, 22:01
Witajcie,
Mam problem dotyczący projektu łazienki.
Już kiedyś umieszczałem go na forum. Teraz pomału dochodzimy do etapu realizacji i pojawiają się niedomówienia i problemy. Na ścianach ma być kolekcja Paradyż Travena/Mogano/Trovan. Problem mam z jedną wnęką w której ma być dekor. Jest on dość drogi, bo jeden dekor składający się z 4 płytek, to koszt około 350zł. Na niżej przedstawionej wizualizacji widać, że Pani projektant wpakowała 2 dekory przy czym po lewej i prawej stronie są jego zaledwie 12 cm kawałki. (zaznaczyłem je na czerwono)
Moje pytanie do was, czy warto dla tych 24 cm (12 po lewej i 12 po prawej) kupować i ciąć dekor tak, ze 80% wywalę do kosza? Czy może spróbować rozwiązać to inaczej przy zachowaniu ładnego efektu.
Dodam, że po jego prawej stronie obok miski WC jest komin, stąd ta wnęka. Nie da się z nią nic zrobić.

http://img51.imageshack.us/img51/7223/dekor1.th.jpg (http://img51.imageshack.us/i/dekor1.jpg/)

Wszelkie pomysły mile widziane ;)
Pozdrawiam.

Elfir
14-12-2010, 22:41
możesz popytać po sklepach czy nie maja takiej płytki pękniętej gdzieś przypadkiem i odkupić za grosze.

duś
14-12-2010, 23:39
dobry pomysł.
wklejenie tam czegoś innego, nie zgadzającego się z fugami - zepsuje efekt. swoją drogą - podoba mi się ten komin hehe

naberia
15-12-2010, 07:48
Emjot27, mi ten dekor nad WC w ogole nie pasuje ... :(

aniak25
15-12-2010, 08:51
Cześć Aniu:-)

Przeczytałam sobie Twoja rozmowę z Wenus i pokombinowałam trochę z Twoją łazienką. Myślę, że najlepszym miejscem dla kwiatowego dekora to ściana z prysznicem i wc.

Zamiast tradycyjnego brodzika wstawiłam kabinę zrobiona z jednej szklanej ścianki osadzonej na stałe i szklanych drzwi (nie ma ich na wizualizacji) otwieranych na ścianę z drzwiami wejściowymi do łazienki.

Dekor na całości można podświetlić listwą ledową.

Wanna odsunięta jest od ściany kolankowej o 20 cm.

Cześć Madziu, bardzo dziękuję faktycznie twój pomysł bardzo mi się podoba i chyba przemyślę tą szklaną ściankę ale to raczej droga sprawa. Rozumiem, że do tego nie robić brodzika tylko odpływ liniowy? Wannę też chciałam odsunąć ale tylko tą węższą stronę bo nie wiem jak mi się zmieści umywalka tzn chciałabym aby blat pod umywalką stanowił logiczną całość z tą półką powstałą po odsunięciu wanny.

Wracając do dekoru, ślicznie to wygląda na wizualce ale niestety do samego sufitu mam komin więc jest tam taki klocek szeroki na 100cm i u samej góry od niego zaczyna się już skos. Tak więc dekor o wym 130x65 mogę dać chyba tylko w tym wgłębieniu nad geberitami a i tak będzie ścięty, mniej więcej tak jak poniżej postarałam się to pokazać. Chyba, że zrównać tą ścianę do jednego poziomu? Ale i tak trzeba by ją wyciągnąć do przodu aby zrobić wgłębienie na dekor a niestety geberity są nie do ruszenia.

http://lh4.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQiBtmnNLBI/AAAAAAAAAqc/hBZR5T8vgLw/s512/10.jpg

Do do ścianki kolankowej to venus też ma rację bo też będzie ładnie wyglądać i muszę dokładnie zmierzyć wysokość wanny i tej ścianki bo na moich projektach ma 120cm a jestem przekonana ze ma być 102cm tylko ta skośna ściana nie chciała mi się zmieścić.

Venus_m
15-12-2010, 13:35
Aniak25 a orientowalas sie jaki jest koszt projektu lazienki w salonie z lazienkami? :>

bo moze nie ma co sie stresowac i zlecic to osobie trzeciej.

nemi
16-12-2010, 07:59
Witajcie,
Mam problem dotyczący projektu łazienki.
Już kiedyś umieszczałem go na forum. Teraz pomału dochodzimy do etapu realizacji i pojawiają się niedomówienia i problemy. Na ścianach ma być kolekcja Paradyż Travena/Mogano/Trovan. Problem mam z jedną wnęką w której ma być dekor. Jest on dość drogi, bo jeden dekor składający się z 4 płytek, to koszt około 350zł. Na niżej przedstawionej wizualizacji widać, że Pani projektant wpakowała 2 dekory przy czym po lewej i prawej stronie są jego zaledwie 12 cm kawałki. (zaznaczyłem je na czerwono)
Moje pytanie do was, czy warto dla tych 24 cm (12 po lewej i 12 po prawej) kupować i ciąć dekor tak, ze 80% wywalę do kosza? Czy może spróbować rozwiązać to inaczej przy zachowaniu ładnego efektu.
Dodam, że po jego prawej stronie obok miski WC jest komin, stąd ta wnęka. Nie da się z nią nic zrobić.

http://img51.imageshack.us/img51/7223/dekor1.th.jpg (http://img51.imageshack.us/i/dekor1.jpg/)

Wszelkie pomysły mile widziane ;)
Pozdrawiam.

U mnie też był ten kłopot - zostało po ok. 10 cm z każdej strony i zostały docięte po prostu płytki Mogano Brown, a całość zafugowana. Wygląda to tak, że panel jest na środku, a z boku paski płytek brązowych.

Mam troszkę za jasną fugę do tego (Atlasa - ciemnobrązowy), ale moja ekipa ma dziś dokupić pisak do malowania fug i troszkę ją przyciemnić, więc mam nadzieję, że wszystko będzie grało. W każdym razie nie wygląda źle.

A co do dokupowania płytek poubijanych, pękniętych, etc - to w Krakowie dzwoniłam w tej sprawie chyba do 20 sklepów. W jednym mi powiedzieli, ze jak mają coś takiego to odsyłają do hurtowni / producenta, więc możesz mieć z tym kłopot.

Acha i jeszcze jedna uwaga - pamiętaj, że panel musisz zafugować. :)

nemi
16-12-2010, 08:03
http://img51.imageshack.us/img51/7223/dekor1.th.jpg (http://img51.imageshack.us/i/dekor1.jpg/)



A tak w ogóle, to Twoja pani projektantka wpakowała tu chyba 4 dekoty, a nie jeden. :) 1 panel wygląda w ten sposób:

http://img121.imageshack.us/img121/7392/productyh.jpg (http://img121.imageshack.us/i/productyh.jpg/)

Venus_m
16-12-2010, 10:04
Jeszcze jedno do Aniak25, wiem z autopsji, ze szklane scianki wcale nie musza kosztowac majatku. Dla przykladu: w lazience mialam miec brodzik(zostal zakupiony, ale juz go nie chce i ma byc odplyw liniowy) i kabine z drzwiami uchylnymi na rogu po obu stronach. Kabina ktora byla na nasza kieszen na ta chwile byla jedyna jaka udalo mi sie znalezc w tej cenie i na tych warunkach ktore opisalam wyzej to Dolphi Radaway Torrenta (koszt 1460 zl), ostatecznie kabiny nie kupilismuy :) Po rozmowie ze szklarzem okazalo sie, ze lepiej bedzie nam zrobic kabine na indywidualne zamowienie z drzwiami uchylnymi tylko z jednej strony koszt to 1700 zł, a bedziemy miec na wymiar tak jak trzeba. Warto jest sie wczesniej zorientowac jakie sa koszty, zeby nie bylo niespodzianek.

Podsumowujac:

kabina + brodzik = 1900 zł
kabina na zamowienie + odplyw liniowy = 2700zł

Niestety odplywy liniowe sa raczej drogie, przynajmniej dla mnie, ale jak mus to mus ;) to co na wierzchu jest najdrozsze, tak wlasnie ta kratka dekoracyjna...(koszt najtaniej ok 1000 zł)

jewik
16-12-2010, 14:31
...

Venus_m
16-12-2010, 14:42
Jewik w tak malutkiej lazieneczce obowiazkowy jest prysznic 90 x 90 ? nie ma opcji rozwazenia np 80x80 lub 80x90? Umywalka 60 cm tez jest wielka jak na takie wymiary, pozatym chyba duzo zalaman u Ciebie powstanie z ta miska podwieszana...

Czy kostki odplywowe sa juz zrobione?

Wiem, ze uparlam sie jak szczerbaty na suchar ale moze rozwaz zamiast kabiny i brodzika odplyw liniowy i tylko np jedna scianke prysznicowa?

P.S. nie wydaje mi sie, aby farba z przeznaczeniem do lazienek byla wytrzymala na kilka lat uzytkowania prysznica...moze wykafelkowac tylko w miejsach chlapiacych?

Mam u siebie w mieszkaniu taka farbe w lazience ale tylko troche, bo kafelki nie sa do samego sufitu i pod swiatlo widze na niej plamki od wody...

jewik
16-12-2010, 15:08
...

Venus_m
16-12-2010, 16:04
Nie ma to jak kompromis w malzenstwie przy urzadzaniu czeterech katow - wszystkie kobiety to kochaja! :)

nicol21
16-12-2010, 17:25
a czy głupie pytanie mogę zadać ? :d ?

płytki w łazience nie są kładzione pod wanna i na tej ścianie co wanna zakrywa ścianę? oczywiscie mówie o wannie obudowanej.... moja gorsza połowa, też na 100% pewna nie jest. .... a trzeba sobie wyliczyc ile tych płytek nam potrzeba....

emjot27
16-12-2010, 21:38
Dzięki wszystkim za radę.
Nemi Tak zauważyłem że projektantka pochrzaniła ;) Ale jeżeli chodzi o wymiary, to wszystko się zgadza
Mam do Ciebie prośbę, czy mogłabyś wrzucić kilka fotek, jak u Ciebie wyszedł ten dekor razem z paskami Mogano po bokach? Też to rozważałem, ale boje się, że to jednak popsuje efekt.

Druga sprawa, jaki kolor grzejnika łazienkowego najlepiej będzie pasował by do Mogano brown?

Venus_m
17-12-2010, 09:13
Brazowy jezeli ma wisiec a brazowej scianie. Jezeli nie, dobierz kolor grzejnika poprostu do baterii lazienkowych ;)

nemi
17-12-2010, 10:58
U mnie kaloryfer wisi na ścianie jasnej nad wanną, i niestety jest biały i najbrzydszy z możliwych, ale taki był w pakiecie, a na wymianę na jakiś ładny to sobie pewnie będę mogła pozwolić dopiero w następnym roku.

nemi
17-12-2010, 11:12
.
Nemi Tak zauważyłem że projektantka pochrzaniła ;) Ale jeżeli chodzi o wymiary, to wszystko się zgadza
Mam do Ciebie prośbę, czy mogłabyś wrzucić kilka fotek, jak u Ciebie wyszedł ten dekor razem z paskami Mogano po bokach? Też to rozważałem, ale boje się, że to jednak popsuje efekt.



Moim zdaniem nie wygląda to źle, ale fotki postaram się wrzucić tuz po weekendzie. Dziś tam jadę, ale zapomniałam sobie zabrać aparatu, a zdjęcia z komórki wychodzą takie sobie. :)

emjot27
17-12-2010, 21:04
Brazowy jezeli ma wisiec a brazowej scianie. Jezeli nie, dobierz kolor grzejnika poprostu do baterii lazienkowych ;)

No ma być na brązowej ścianie tak jak widać to tutaj:
http://img149.imageshack.us/img149/4941/emilialazienka201010050.th.png (http://img149.imageshack.us/i/emilialazienka201010050.png/)
Podobają nam się chromowane, ale podobno słabo przewodzą ciepło. Znowu ciężko znaleźć w jakimś salonie inny kolor niż podstawowy, żeby móc się na jakiś zdecydować mając tylko wzornik do wglądu :/

Nemi Czekam na fotki :) A Ty jaki masz grzejnik?

aniak25
20-12-2010, 13:21
Aniak25 a orientowalas sie jaki jest koszt projektu lazienki w salonie z lazienkami? :>

bo moze nie ma co sie stresowac i zlecic to osobie trzeciej.

Byłam w Bocaro i Cermagu we Wrocławiu,, i jest podobnie cenowo. W bocaro koszt projektu 500zł wliczony potem w zakupy jeśli zamówienie będzie ponad 2tys zł (to akurat nie będzie chyba trudne) , możliwe są chyba dwie zmiany w ułożeniu płytek a każda następna 300zł. I z tego co zrozumiałam projekt staje się mój dopiero po złożeniu zamówienia czyli że ... nie mogę wziąć do domu i skonsultować z rodziną?

Venus_m
20-12-2010, 16:21
To jest skrajnie nieuczciwe, przeciez placisz 500 zl i to jest twoj projekt i chocbys oplacila jeszcze 6 innych zmian to musza Ci dac kazdy jezeli o to poprosisz :)

Biorac pod uwage, ze jest to pewnie projekt jedynie rozmieszczenia plytek to ladnie sie cenia, ja zaplacilam 1000 zl ale mialam projekt bryl, sufitu podwieszanego, dobor alcesorii i dodatkow, wizualizacje i rysunek techniczny. Takze projektantka byla do mojej dyspozycji.

nemi
20-12-2010, 18:26
Byłam w Bocaro i Cermagu we Wrocławiu,, i jest podobnie cenowo. W bocaro koszt projektu 500zł wliczony potem w zakupy jeśli zamówienie będzie ponad 2tys zł (to akurat nie będzie chyba trudne) , możliwe są chyba dwie zmiany w ułożeniu płytek a każda następna 300zł. I z tego co zrozumiałam projekt staje się mój dopiero po złożeniu zamówienia czyli że ... nie mogę wziąć do domu i skonsultować z rodziną?

Aniak25 to jest jakiś chory układ. Płacisz kupę kasy i nie możesz go zabrać projektu do domu żeby go pooglądać i się zastanowić. Kurcze, może zaglądnij do Leroy, moi znajomi zamawiali u nich (też jest jakoś tak, że jak kwota zakupów w LM przekroczy jakąś kwotę, to zwracają opłatę) i płacili chyba 100 czy 200 zł. Albo na Allegro - tam też ogłaszają się projektanci.

Najlepiej wybrać kogoś, kto przygotuje kilka wizualizacji i określoną ilość poprawek, zdecyodwanie więcej niż 2!

nicol21
21-12-2010, 18:46
też tak kiedyś usłyszałam w sklepie, że za projekt 500pln i ewent zostanie zwrócone jeśli kupimy u nich materiały. A tam były średnio tanie... i tutaj nie porównuję do Allegro.
Rozumiem, że tu gdzie jestem nie dostanę całego projektu, ale idąc do salonu [kuchni akuratnie] dostałam wizualizację w kilku ujęciach [wystarczyło się bardziej uśmiechnąc] a w 1 salonie nawet wymiary dostaliśmy [rzut z góry],... i nie mam obowiązku kupowania tam niczego i nie musiałam nic płacic... fajna taka opcja!

ALUTKA W
21-12-2010, 19:29
venus m
oblukałam dziś meishę: dekory cuuudne ale te w beżu i brazie, natomiast płytki podstawowe mnie rozczarowały: bianco są beżowe :( a już się na nie napaliłam; chyba przyjdzie mi położyć travenę bo jakoś nie mogę znależć innej płytki w miarę taniej a przypominającej jakis kamień najlepiej marmur (alabastrino odpada bo zbyt ciapate;) a jeszcze ta zima nie nastraja do jazdy i poszukiwania....

Venus_m
21-12-2010, 19:56
Alutka ja niestety Meishe znam tylko z www :(

Do jakiej kwoty za m2 interesuja Cie plytki? :)

ALUTKA W
21-12-2010, 20:32
do około 90zł tyle dam w necie za travenę. Mnie tez ujeły wizualki z meishy ale w realu zbyt bezowo/brązowo a tego nie lubię...
moze jednak pokombinuję z magmą bo mam w niej pół parteru i fajnie by zagrały - lubię wnętrza spójne, stanowiące całość no i moglabym przemycić czerń do łazienki :)

Venus_m
21-12-2010, 21:28
Magma fajna :D ja bym sie ich trzymala, skoro reszta by nawiazywala ;)

Tez nie lubie wszedzie innego koloru... :P

obsydian
21-12-2010, 23:12
Coś ode mnie:)
http://img89.imageshack.us/img89/8489/a23n.jpg

duś
21-12-2010, 23:19
strasznie dużo schodków i konstrukcji g-k (podwieszenia, nadbudowy). no ale w miarę spójnie.
te, za przeproszeniem, burdel-drążki (mam zdecydowanie jednoznaczne skojarzenie) bym zlikwidowała przede wszystkim

Elfir
21-12-2010, 23:26
i odkryte półeczki i halogenki...
Rzeczywiście, trochę burdel przypomina :>

ALUTKA W
22-12-2010, 07:45
Magma fajna :D ja bym sie ich trzymala, skoro reszta by nawiazywala ;)

Tez nie lubie wszedzie innego koloru... :P

strzeliłam sobie wczoraj wizualkę z magma i to jest to!! :lol2: mąz stwierdził: "wiedziaaałem, jak masz do wyboru cokolwiek i czerń to wiadomo jak będzie..." (normalnie Czarna Mamba czy co;)?)
ciekawe ile czasu będzie mi potrzebne doczyszczenie łazienki po budowie hihi bo na 100% będzie to magma natural ale mamy karcher to pewnie pójdzie w ruch

Venus_m
22-12-2010, 09:10
Alutka jesli łaska to wrzuc swoja wizualke :D Jednak moje mącenie sie na cos przydalo :)

Obsydian wizualka estetycznie poprawna, Achtung achtung!!! nigdy nie bedzie tak w realu, chyba, ze nigdy nie bedziecie jej uzywac tylko pstrykac fotki ;)
-obudowana wanny strasznie duza (z przelozeniem nogi moze byc problem)
- zajajenie na suficie nad wanna mi sie nie podoba, ale to kwestia gustu wiec tego nie krytykuje
- bardzo duzo dzieje sie w tej lazience, rury (go-go), to cos na suficie, halogeny, masa szklanych otwartych poleczek
- sciana z umywalka dla mnie przekombinowana i pod wzgledem zabudowy g-k i poleczki i rura znowu...

Zrobicie jak sie wam podoba, ale za 2 lata bedziecie sobie pluc w brode, ze cos takiego wyszlo z pod waszej reki. Tyle ;)

obsydian
22-12-2010, 09:32
Alutka jesli łaska to wrzuc swoja wizualke :D Jednak moje mącenie sie na cos przydalo :)

Obsydian wizualka estetycznie poprawna, Achtung achtung!!! nigdy nie bedzie tak w realu, chyba, ze nigdy nie bedziecie jej uzywac tylko pstrykac fotki ;)
-obudowana wanny strasznie duza (z przelozeniem nogi moze byc problem)
- zajajenie na suficie nad wanna mi sie nie podoba, ale to kwestia gustu wiec tego nie krytykuje
- bardzo duzo dzieje sie w tej lazience, rury (go-go), to cos na suficie, halogeny, masa szklanych otwartych poleczek
- sciana z umywalka dla mnie przekombinowana i pod wzgledem zabudowy g-k i poleczki i rura znowu...

Zrobicie jak sie wam podoba, ale za 2 lata bedziecie sobie pluc w brode, ze cos takiego wyszlo z pod waszej reki. Tyle ;)
To jest raczej taki szkic, proba ja bedzie to wyglądać. Podejżewam, że ta łazienka nigdy nie powstanie ale niektóre elementy napewno:) To jest coś jak prototyp w świecie samochodów

Venus_m
22-12-2010, 10:42
Yyym...no ok ;)

A ktore elementy maja powstac wobec tego?

obsydian
22-12-2010, 16:12
Yyym...no ok ;)

A ktore elementy maja powstac wobec tego?

oświetlenie z witrażem nad brodzikiem:)

ebula
29-12-2010, 00:22
Witajcie :)
Nieśmiało wystawiam mój pomysł na kreatywną krytykę ;)
Marzy mi się łazienka retro. Mebelki mamy upatrzone po duuuużej przecenie.
Mam tylko problem z doborem płytek: 10x10 czy 20x20? No i jakie? Chciałabym jak najbardziej neutralne (beżowe?). Podłoga będzie z płytki woodentic brown. Wymiary łazienki 170x190. W płytkach ma być strefa nad umywalką i wc do wys (i tu właśnie też nie wiem jakiej) ok 120cm no i prysznic cały. Reszta pomalowana na ciepły odcień brązu. Na zdjęciach są moje wypocinki i meble.

http://lh3.ggpht.com/_ybl0k7K0toc/TRpKFz_VJcI/AAAAAAAABsM/Wmwl5XKo76k/s288/d%C3%B3%C5%82_idp3.jpg
http://lh6.ggpht.com/_ybl0k7K0toc/TRpKFj3FZhI/AAAAAAAABsI/eEI2bx55dPs/s288/d%C3%B3%C5%82_idp.jpg
http://lh6.ggpht.com/_ybl0k7K0toc/TRpKFgB5XJI/AAAAAAAABsE/CqodiTNCTFo/s288/royclassic.jpg
Przepraszam ale nie wiem jak zrobić miniaturki z odnośnikami.

Venus_m
03-01-2011, 11:18
Ebula szkoda, ze sedes od razu na widoku od wejscia :( Miska podwieszana ma zabudowany geberit, to jest wysokosc zwykle 130 cm, zreszta wystarczy popatrzec na rysunki techniczne. Skoro lazienka retro to moze zainteresuja Cie plytki Vives - Mugat? Ta cegielka bardzo ladnie wyglada, oczywiscie nie jest ona scisle przypisana do wnetrz retro :)

W celu inspiracji takimi klimatami polecam przejrzenie dziennika budowy forumowej kolezanki : Kasiorek

2112wojtek
03-01-2011, 16:34
Miska podwieszana ma zabudowany geberit, to jest wysokosc zwykle 130 cm, zreszta wystarczy popatrzec na rysunki techniczne.

130cm , to baaaardzo nietypowa wysokość. Zwykle jest to jednak od 82-112cm - a więc dużo mniej.
Są też niższe.
Zresztą wystarczy popatrzeć na rysunki techniczne:)

Venus_m
03-01-2011, 17:32
Wojtku mialam na mysli stelaz zabudowany w scianie...albo sie niezrozumielismy, albo ja mam cos bardzo nietypowego ;)

krewetka
03-01-2011, 17:35
w jakich programach robicie te piękne wizualizacje?

ebula
04-01-2011, 09:27
Venus-m, dzięki za odpowiedź...
Płytki które proponujesz są dość zimne, ja myślałam o czymś bardziej kamienno podobnym. Co do geberitu to u nas będzie zabudowany do samej góry bo musimy ukryć rury prowadzące do górnej łazienki.
Masz rację, że ten kibelek to tak na dzień dobry stoi, ale przed nim będzie stała właśnie szafeczka z umywalką więc może troszku przysłoni ten "tron".


krewetka
Tu masz program z paradyża:
http://www.paradyz.com/pro/apps/light-cad-decor
:)

AgPi
04-01-2011, 09:31
witam,
dołączam do pytania, w jakim programie robicie wizualki? ja próbowałam w paradyżu, ale kompletnie mi nie idzie, pro100 ściągnęłam demo ale mam jakiś błąd i nie chce się w ogóle odpalić :(
a może ktoś podjąłby się zwizualizowania mojej łazienki?
w planie mam płytki paradyża piumetta bianco, przy wejściu po lewej stronie szafka z umywalką nablatową roca hall, myślałam nad dać duże lustro ewentualnie jeden pasek w poziomie płytek inserto bianco A, potem kibelek podwieszany roca hall a nad nim dwie półki do wysokości lustra, i właśnie nie wiem czy te wnęki w półkach nie zrobić z inserto nero A, i potem kabina prysznicowa półokrągła asymetryczna 80/100 z głębokim brodzikiem firmy Radaway, jedyne co znalazłam, chcę głęboki brodzik bo mam malucha i chciałabym żeby się mógł wykąpać, bardziej pasowałoby w prostokącie ale nie znalazłam ładnych drzwi prysznicowych do czegoś takiego, wszystkie ładniejsze są do płaskich brodzików :( po prawej stronie wejścia wnęka na szafę z pralką i półkami

Venus_m
04-01-2011, 11:04
Hmn..Ebula te plytki sa tez w bezowym kolorze, ale moze poprostu wyglad Ci sie nie podoba. Mozna po taniosci isc do Castroramy czy innego diabla kupic tanie plytki biale lub kremowe i uzupelnic to drozsza lub tansza mozaika :)

Plytki udajace kamien ktore mi sie kojarza to np Saime Kaleido, Saime Metropolitan

krewetka
04-01-2011, 12:39
krewetka
Tu masz program z paradyża:
http://www.paradyz.com/pro/apps/light-cad-decor
:)

dzieki, nieststy po sciagnieciu wyskakuje blad :(

szkoda ze opoczno nie ma programu bo z ich kolekcji chcialabym lazienke

aksamitka
04-01-2011, 17:33
V

krewetka
Tu masz program z paradyża:
http://www.paradyz.com/pro/apps/light-cad-decor
:)

uruchomiłam ten program, wszystko fajnie, tylko czemu nie chce nałożyć płytek na ścianę? jedna się udała , inne już nie :(

a i na scianie gdzie sa juz plytki pokazuje sie fuga w ustawieniach, na pozostałych ścianach nie

mmmysia
04-01-2011, 17:46
36891też się dołączę

nicol21
04-01-2011, 17:54
mmmysia fajnie, że masz miejsce na wolnostojącą wannę :) trochę utrudnia komunikację wc-umywalka :)
czy wszystko oddalaś w poprawnych wymiarach? wiesz, zeby potem nie wyszlo ci że nie masz miejsca na otworzenie drzwiczek od szafek. Co za płytki wybrałas? bo widzę ze zdecydowanie przeważa niebieski... z brązem może być ciekawe połączenie, tak jak to jakiś czas temu było na ubraniach :) ale ja jestem za cienka w uszach żeby funkcjonalności się czepiać, a co do estetyki to Tobie ma się podobać :)

mmmysia
04-01-2011, 18:07
no fakt wanna trochę duża ale mniejszej z hydromasażem nie znalazłam,wymiary są poprawne,szafki na dole zrobimy wysuwane a na górze otwierane.Ten brąz to drewno-tek mamy go sporo w domu i chciałam zaakcentować w łazience.Jeśli chodzi o płytki to w rzeczywistości są dużo ładniejsze to była moja miłość od pierwszego wejrzenia-kolor si-green firmy Tagina.Z tych samych płytek zrobimy też kibelek dla gości,postaram się wkleić wizualizację,jest bardzo mały więc postawiliśmy na lustra

mmmysia
04-01-2011, 18:20
3689836897

aksamitka
04-01-2011, 18:27
no to próba:

http://i51.tinypic.com/28ldlbp.jpg


tylko nie wiem jak ta ściankę działową uzupełnić o płytki?

mmmysia
04-01-2011, 18:39
aksamitka,a po co ci ta ścianka działowa?

aksamitka
04-01-2011, 19:24
tam będzie prysznic ( chce taki murowany bez drzwi)

duś
04-01-2011, 19:50
bardzo potrzebujecie bidetu?
umywalka jest strasznie w świetle drzwi - to nie będzie zbyt wygodne (a ta ściankę prysznica może lepiej szklaną zrobić? byłoby lżej, przestronniej, a szyba nie musi być ruchoma)

nicol21
04-01-2011, 20:31
zapytam o wymiary :d aksamitka

wg mnie umywalka stanowczo za blisko drzwi.
może prysnico-wannę rozpatrzycie i wtedy będziecie miec miejsce dodatkowe?

mmmysia
04-01-2011, 21:28
duś ma rację mam tak w obecnym mieszkaniu a w domku będzie scianka ale mała(projekt wyżej).Moja koleżanka ma bidet i wcale nie korzysta,ostatnio był używany jak jej córka wróciła z imprezy-moczyła sobie w nim nogi:)

naberia
04-01-2011, 21:38
No to daję jeszcze raz projekt łazienki - uwzględniając wszelkie rady :) Nie mam jeszcze pomysłu na płytki...

36930

36931

36929


Z wanną taką lub:

3693236933

naberia
04-01-2011, 22:01
Albo w wersji takiej z wanną:

3693536936

duś
04-01-2011, 22:34
lubię proste wanny, ale jako posiadaczka tej ostatniej - mogę ją z czystym sumieniem polecić. duża i wygodna. do tego prezentuje się bardzo ładnie.

Spirea
04-01-2011, 22:39
mmmysia, gdzie można dostać te płytki si.green tagina czy inne z tej kolekcji?: bardzo ładne

AJa?!
04-01-2011, 23:14
naberia łazienka Ci wyszła super :) a co do płytek to zdecyduj w jakich kolorach i w jakim stylu chcesz mieć łazienkę wtedy zawęzi Ci się ilość serii płytek ;)

mr6319
05-01-2011, 07:04
Nie mam jeszcze pomysłu na płytki...

Skąd ja to znam. W ciągu kilku najbliższych dni musimy podjąc decyzję co do płytek w górnej łazience. A pomysłów brak. Pewne jest tylko to, że nie będą to ani beże ani brązy.

Lukarna
05-01-2011, 07:07
36891też się dołączę

Mmmysiaaaaaaaaaaa
cudne połaczenie kolorów, pięknie to wygląda lecę wyguglac te płytki jak wyglądają:)

nicol21
05-01-2011, 07:37
naberia ja się nie znam, ale czy te drzwi do łazienki nie powinny być otwierane w drugą stronę? bo tak jak jest teraz to będziesz wchodziła na ściane? chyba że one otwierają się na zewnątrz łazienki...bo chyba takie jest prawo w Polsce.

nicol21
05-01-2011, 07:40
mr6319 a może szarości? :d mi się spodobały bardzo płytki Casalgrande Metalwood :d - na forum, ktoś miał łazienkę i bardzo prosto i elegancko to wygląda. Jako, że ciężko je dorwać w sklepach, bądź teżja mam je ograniczone to zamówiłam dwie płytki jako test... i to jest to! Jedynie ten ciemniejszy kolor muszę zmienić na jaśniejszy, ale i tak ciemny szary!
One wyglądają jakoś tak....
http://img521.imageshack.us/img521/3866/p211110140101.jpg
http://img833.imageshack.us/img833/6031/p2111101401.jpg


jak nazwa wskazuje, coś jak drzewo, ale nie aż tak bardzo wyraźne... mi się bardzo podobają! te kolory to Argento i Carbonio w świetle dziennym, leżą na czarnej ławie.

mr6319
05-01-2011, 07:46
naberia ja się nie znam, ale czy te drzwi do łazienki nie powinny być otwierane w drugą stronę? bo tak jak jest teraz to będziesz wchodziła na ściane? chyba że one otwierają się na zewnątrz łazienki...bo chyba takie jest prawo w Polsce.

Określając kierunek otwierania drzwi, należy wziąć pod uwagę zarówno względy funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa. W małych pomieszczeniach nie powinno się montować drzwi otwieranych do środka, ponieważ jeśli ktoś w takim wnętrzu zasłabnie, to upadając, może zablokować drzwi.
Reguluje to paragraf 79 rozporządzenia ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku, według którego łazienki, kuchnie i kotłownie wyposażone w urządzenia kotłowe (kocioł gazowy) ze względu na niebezpieczeństwo ewentualnego wybuchu muszą mieć drzwi otwierane na zewnątrz.
Warto też rozważyć, że otwarte skrzydło drzwiowe może przesłonić widok pomieszczenia lub utrudnić na przykład włączania oświetlenia.

aksamitka
05-01-2011, 07:47
zapytam o wymiary :d aksamitka

wg mnie umywalka stanowczo za blisko drzwi.
może prysnico-wannę rozpatrzycie i wtedy będziecie miec miejsce dodatkowe?


tak, nie zauwazylam ze za blisko drzwi, moze jednak z rezygnuje z bidetu??? sama nie wiem, zaraz zrobie poprawki
wymiary łazienki to 239( ściana z drzwiami)x286

mr6319
05-01-2011, 07:56
mr6319 a może szarości?
I tu zaczyna się problem bo mamy dolnąłazienkę w szarości, zresztą cały dół będzie utrzymany w tej kolorystyce. Góra natomiast miała być bardziej kolorowa.
Przyglądaliśmy się Burgundowi z Cerrolu:

http://plytki24.pl/images/uploads/698.jpg

I amarylisowi równieć Cerrolu:

http://www.twojaplytka.pl/_var/edytor/Amarylis%20bialy.jpg

Ale to chyba nie to czego szukamy.

naberia
05-01-2011, 08:28
Nicol21, Drzwi nie muszą się otwierać na zewnątrz. Nie ma tam żadnego pieca. Klamka bedzie z drugiej strony - więc drzwi będą się otwierać na tą krótką ścianę (w programie nie umiałam inaczej ich inaczej umieścić... :( )

mr6319, podobnie jak u Ciebie - brąz i beż odpada.
Ma to być łazienka rodzinna, więc chciałabym, żeby była ciepła i wesoła, ale też z nutą elegancji.... Nic niestety ciekawego nie znalazłam - albo płytki za kolorowe i pstrokate, albo znowu zbyt poważne. Zależy mi tez na jakim dużym, ładnym dekorze, bo chciałabym go dać na tą skośną ściane koło wejścia...

A może ma ktoś pomysł jak właśnie tą ścianę wykończyć, by stała się ozdobą łazienki? lustro? dekor? diody?

aksamitka
05-01-2011, 10:07
http://i53.tinypic.com/wgplj.jpg http://i56.tinypic.com/v74e9e.jpg

proszę o jakieś wskazówki , co byście zmienili?

mmmysia
05-01-2011, 11:10
Płytki znaleźliśmy w studiu płytek włoskich w Sopocie,próbowaliśmy szukać taniej przez neta ale nie udało nam się.Na wizualizacji są niebieskie ale w rzeczywistości wpadają trochę bardziej w zieleń i są tak jakby poprzecierane na końcach niejednolite-ciężko opisać.W związku z tym że w naszym domku będzie bardzo dużo szarości,bieli i drewna postanowiłam że w łazienkach muszę mieć jakiś kolor.U moich dzieci w łazience też będzie kolor napewno,jak będę miała wizualizację to wkleję

nicol21
05-01-2011, 11:22
aksamitka a jakbys mogła wrzucić jeszcze taką wizualkę:
wanna zamieniona miejscem z prysznicem, i wanna wzdłuż tej ściany na której teraz jest prysznic i wanna [ściana na przeciw drzwi]
bo wydaje mi się ze wchodząc bedziesz miala na widoku umywalke i potem zaraz podwyższenie zrobione przez prysznic.

aksamitka
05-01-2011, 11:28
o to chodzi? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam :)

http://i56.tinypic.com/mmd3s5.jpg

"podwyższenie zrobione przez prysznic. " masz na myśli brodzik? bo prysznic ma być bez brodzika

agnieszka86
05-01-2011, 12:38
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9708d88344793057.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10aa6ca8d8fa5c91.html

Suchajcie, załaczam zdjecia z moją przyszłą łazienką. Mam nadzieję że sie Wam spodoba. Płytki już kupione, ale jak cos to piszcie! Uwagi przyjmę :)

Mam nadzieję że te zdjecia uda mi sie wkleić..... Jedno jest czarno-białe, brakło tuszu :/ a drugie moze mało wyrażne ale mi skaner nie działa ://

ściana na przeciwko będzie cała jasna i tylko z paskami ciemnymi i kaloryferem.

A lustro? zwykłe czy takie jak na zdjeciu? tzn. na wprost i po lewej stronie umywalki.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9708d88344793057.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/10aa6ca8d8fa5c91.html


CHYBA MI TO NIE WYSZŁO... ALE JAK KLIKAM PRAWYM PRZYCISKIEM NA IKONKE ZE ZDJECIEM I "OTWÓRZ W NOWYM OKNIE" TO ZDJECIE SIE OTWIERA :D

Płytki to ALEKSANDRIA - OPOCZNO

aksamitka
05-01-2011, 16:40
agnieszka jak nie widzę zdjecia

Gosiek33
05-01-2011, 16:49
[QUOTE=agnieszka86;4489749]


proszę:yes: czy to tak miało być? dwa razy to samo?


http://images50.fotosik.pl/506/9708d88344793057.jpg

http://images37.fotosik.pl/480/10aa6ca8d8fa5c91.jpg


http://images50.fotosik.pl/506/9708d88344793057.jpg

http://images37.fotosik.pl/480/10aa6ca8d8fa5c91.jpg

nicol21
05-01-2011, 16:52
aksamitka tak o to mi chodziło, ale widzę, że jeszcze ciaśniej się zrobiło. aaa myślałam i pewnei nie doczytałam że ten prysznic to taki z brodzikiem i co za tym idzie cześcią konstrukcji, która jednak przy tego typu prysznicach jest cięższa niż w przypadku szklanych prysznicy z płaskim brodzikiem... jeśli tak to chyba poprzednia opcja będzie lepsza. ale poczekajmy na tych co się na tym o niebo lepiej znają, może coś ciekawego podpowiedzą. :)

nicol21
05-01-2011, 16:56
agnieszka86 a czy zaplanowałaś gdzieś jakąś szafkę? bo widzę że nawet pod umywalką nic nie ma... a przecież w łazience tyle rzeczy jest do pochowania!
ja sceptycznie podchodze do takich zagłębień w ścianach pod prysznicami - bo tam zawsdze trochę wody zostanie i będzie pomału ale przemakać- a fuga przepuszcza wodę! mam tak teraz w wynajmowanym mieszkaniu i wiem jak to wygląda.....

aksamitka
05-01-2011, 16:58
nicol a mnie się ta wersja bardziej podoba;) myślisz ze ciasno będzie kolo prysznica? brodzik będzie z otaczaków, docelowo wanna będzie krótsza o 10cm ale nie było takiej w projekcie, drzwi beda przesuniete o 10cm aby nie były tak blisko ściany

agnieszka ja bym zrobiła szafkę pod umywalka i zlikwidowała ta wnękę pod prysznice a zastąpiła szklana półką

nicol21
05-01-2011, 17:25
aksamitka :D aha, czyli będzie trochę oddechu między prysznicem a wanna. z punktu widzenia mojego, jeśli będziesz otwierać drzwi prysznica "na" kibelek to spoko powinno wystarczyć.... z drugiej strony... czy taka 10--30cm dziura między wanna a prysznicem to dobra sprawa? sama nei wiem, bo nic tam nie postawisz, a dziura będzie? a może by tak szybę prysznica docisnąc do samej wanny i wtedy prysznic będzie przestronniejszy? tyle, że wtedy musiałoby to być jakoś dobrze zabezpieczone żeby tam nic nie wpadło bo będzie wkurzać na max!

ja swego czasu też myślałam o takim płaskim prysznicu i wtedy stwierdziłam, że nie odznaczałabym go żadnymi innymi płytkami, tylko odplyw i tyle... bo jakoś tak bardziej elegancko by mi to wyglądało. ale otoczaki tak :D u siebie planuję białe :D

aksamitka
05-01-2011, 17:30
nicol, szacuje ze ta przerwa będzie wynosiła ok 19cm wiec zapewne wanna odsunięta od ściany i tam zabudowana wnęka

agnieszka86
05-01-2011, 18:12
agnieszka86 a czy zaplanowałaś gdzieś jakąś szafkę? Bo widzę że nawet pod umywalką nic nie ma... A przecież w łazience tyle rzeczy jest do pochowania!
Ja sceptycznie podchodze do takich zagłębień w ścianach pod prysznicami - bo tam zawsdze trochę wody zostanie i będzie pomału ale przemakać- a fuga przepuszcza wodę! Mam tak teraz w wynajmowanym mieszkaniu i wiem jak to wygląda.....


tak, szafka będzie, na projekcie nie ma ale będzie na pewno!

Gosiek33 dzięki!


nicol

agnieszka ja bym zrobiła szafkę pod umywalka i zlikwidowała ta wnękę pod prysznice a zastąpiła szklana półką


hmm... no tak, ale utrzymanie szklanej pólki w czystości chyba też latwe z czasem nie jest. Myslałam o tym, owszem


ogólnie ułozenia płytek nie krytykujecie wiec chyba źle nie jest????

a co sadzice o lustrze?? maż woli jakieś fikuśniejsze

aksamitka
05-01-2011, 18:15
dość łatwe jeśli robi się to systematycznie, w najgorszym wypadku możesz ja zmienić a polki zabudowanej nie... ale to moje zdanie :)

a co powiecie na taki uklad?


lub:

duś
06-01-2011, 09:38
poprzednie ustawienie było bardziej przestronne.

nicol21
06-01-2011, 17:16
http://i56.tinypic.com/34q7jhs.jpg

mi się ten nawet podoba,.... jedyna rzecz, która mi tutaj trochę nie pasi to ta szafka wysoka w kącie... jakoś tak samotnie tam będzie wyglądała. a może by tak obok niej dodać półsłupek?
a w którą stronę będą otwierać się drzwi prysznica? na kibelek czy na drzwi?

aksamitka
06-01-2011, 17:18
a wiesz ze nie wiem jak z tymi drzwiami od prysznica
półslupek czyli co?

mr6319
06-01-2011, 18:59
Pokażę tutaj może ktoś skorzysta:

http://strefadesignu.blox.pl/resource/personaltoiletseat.jpg

Anulek2005
06-01-2011, 19:10
Masz zbliżenia na "zakładki"?

mr6319
06-01-2011, 19:13
Niestety nie. A fotka dość małych rozmiarów.

Anulek2005
06-01-2011, 19:14
No - a moja fantazja zaszalała :wave:

nemi
06-01-2011, 19:54
Dzięki wszystkim za radę.
Nemi Tak zauważyłem że projektantka pochrzaniła ;) Ale jeżeli chodzi o wymiary, to wszystko się zgadza
Mam do Ciebie prośbę, czy mogłabyś wrzucić kilka fotek, jak u Ciebie wyszedł ten dekor razem z paskami Mogano po bokach? Też to rozważałem, ale boje się, że to jednak popsuje efekt.

Druga sprawa, jaki kolor grzejnika łazienkowego najlepiej będzie pasował by do Mogano brown?

Troszkę późno, ale wklejam fotkę "dociętych" płytek Mogano Brown do panela z kwiatkiem.

http://img266.imageshack.us/img266/678/93000065.jpg (http://img266.imageshack.us/i/93000065.jpg/)

nemi
06-01-2011, 19:55
Pokażę tutaj może ktoś skorzysta:

http://strefadesignu.blox.pl/resource/personaltoiletseat.jpg

He he he - fantazja kogoś poniosła i to dosłownie. :)

nicol21
06-01-2011, 20:50
aksamitka półsłupek czyli połowa słupka :d
dobra, juz piszę jaśniej. chodzi o to że robią też takie niższe słupki, wiesz z tej samej serii mogłabyś dać ten słupek, który tam wkleilłas i blisko koło tego [jeśli jest miejsce oczywiscie i jeśli byś chciała] tą niższą szafkę [czyli pół słupek]. jak znajdę szybko zdjęcie to wkleję.

no znalazłam pierwsze z brzegu - chodzi mi o taką półkę. plusem jest dodatkowa powierzchnia w szafce :)
http://img717.imageshack.us/img717/7041/antando.jpg

nicol21
06-01-2011, 20:55
Pokażę tutaj może ktoś skorzysta:

http://strefadesignu.blox.pl/resource/personaltoiletseat.jpg

no i wsio jasne - zakładka 1 - zamknięte, zakładka 2 - dla dziecka, zakładka 3 - na siedząco, zakładka 4 - na stojąco
;)

Anulek2005
06-01-2011, 20:56
Miałam problem z zakładką 2 :)

mr6319
06-01-2011, 22:06
To teraz Ja poproszę o pomoc.
Zaczyna nam uciekać czas a wciąż nie mamy pomysłu na górną łazienkę. Układ, który jest pokazany niżej nie podlega zmianie. Pomocy potrzebujemy w zaaranżowaniu układu płytek i w wyborze kolekcji. Odpadają wszelkie beże i brązy. Szarość owszem ale nie za wszelką cenę. Chętnie nie dawalibyśmy płytek pod sam sufit.

http://foto1.m.onet.pl/_m/4f47e0d0e44b36503e48b9e9759339a5,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/fbdb1c19b2de3a5f4b6a97c2e5ff37ac,10,19,0.jpg

Jeżeli macie jakieś pomysły i sugestie to poproszę. Projekt mam w PRO100.

naberia
07-01-2011, 08:03
mr6319, podobnie jak u Ciebie - brąz i beż odpada.
Ma to być łazienka rodzinna, więc chciałabym, żeby była ciepła i wesoła, ale też z nutą elegancji.... Nic niestety ciekawego nie znalazłam - albo płytki za kolorowe i pstrokate, albo znowu zbyt poważne. Zależy mi tez na jakim dużym, ładnym dekorze, bo chciałabym go dać na tą skośną ściane koło wejścia...

A może ma ktoś pomysł jak właśnie tą ścianę skośną wykończyć, by stała się ozdobą łazienki? lustro? dekor? diody?

Ponawiam prośbę... Macie jakiś pomysł na wykończenie pustej ściany by stała się ozdobą łazienki?

mmmysia
07-01-2011, 18:54
naberia możesz dać fajną mozaikę lub fototapetę zależy ile możesz wydać.Ja dostałam właśnie wizualizację 37463do łazienki moich chłopców.Czekam na wycenę mozaiki jeśli będzie za droga postawimy na fototapetę.Nie mogę sie zdecydować 37462 husky czy wąż,pomóżcie

duś
07-01-2011, 18:57
husky! genialny :)
swoją droga mam podobne rozwiązanie u siebie i wydruk będzie albo na plexi, albo na szkle mlecznym, albo w formie naklejki wykonanej w technice jak reklamy na samochody, albo jak na bilbord. na dniach dostanę wycenę i spotkam sie z wykonawca, a potem juz tylko działać!

aksamitka
07-01-2011, 18:59
wąż :)

mmmysia
07-01-2011, 19:15
duś a nie wystarczy fototapeta winylowa? są odporne na wilgoć i można je myć

nicol21
07-01-2011, 19:34
biorąc pod uwagę, że to chłopcy to wąż :) bardzo ciekawy gadżet.
a z tapetą to racja... pozatym - chyba wtedy za jakiś czas łatwiej zmienic motyw?