PDA

Zobacz pełną wersję : Zdoświadczeń: Zamiast ogrzewania olejowego - powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP-AQ



Danfoss Poland
20-06-2015, 07:36
Chciałbym przedstawić Państwu doświadczenia właścicieli domu, którzy przeszli z ogrzewania olejem opałowym na ogrzewanie powietrzną pompą ciepła Danfoss.

Koszty ogrzewania olejem opałowym przez ostatnie lata rosły, co obciążało domowy budżet. Sposobem na zmniejszenie wysokich rachunków była zmiana systemu ogrzewania z oleju na powietrzną pompę ciepła.

PODSTAWOWE DANE DOMU:
Powierzchnia: 120 m2
Liczba mieszkańców: 4 osoby
Obciążenie cieplne: 60 W/m2
Średnie roczne zużycie oleju opałowego: 2500 m3
Sprawność kotła olejowego: 85%
Odbiorniki ciepła: ogrzewanie grzejnikowe temperatura zasilania 65°C, temperatura powrotu 55°C
Odnawialne źródła energii: powietrzna pompa ciepła DHP-AQ 9kW

KOSZT INWESTYCJI:
Cena modułu zewnętrznego pompy ciepła DHP-AQ 9 kW: 22 900 zł
Moduł mini do pompy ciepła: 2 200 zł
Pompa obiegowa: 350 zł
Zasobnik do ciepłej wody 200 l: 1 500 zł
Zawór co-cwu z siłownikiem: 700 zł
Fundamenty do pompy ciepła: 400 zł
Montaż: 1 000 zł
Całkowity koszt inwestycji w modernizację z pompą ciepła: 29 050 zł


Koszty ogrzewania - PRZED MODERNIZACJĄ
9 750 zł (roczny koszt ogrzewania olejem opałowym przy cenie oleju 3,90 zł/l)

Koszty ogrzewania - PO MODERNIZACJI
5 200 zł (w tym koszt oleju opałowego – 600 zł)
(roczny koszt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła, 1 kWh – 0,6 zł)

PODSUMOWANIE:
47% – o tyle zredukowane zostały koszty ogrzewania budynku i wody użytkowej po modernizacji. Okres zwrotu z inwestycji wynosi ok. 6 lat.

Zapraszam do dyskusji, chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Vld
20-06-2015, 17:04
Chyba cie za bardzo poniosło. 60gr to g11 - prawdopodobnie to miał na myśli rzecznik. Koszt po uwzględnieniu kopa to ok 20gr/kWh ciepła. Jak w założeniach mamy grzejniki, to g12 i g12w juz tak tanio nie wychodą. Podobnie kocioł elektryczny.

asolt
20-06-2015, 17:23
Chyba cie za bardzo poniosło. 60gr to g11 - prawdopodobnie to miał na myśli rzecznik. Koszt po uwzględnieniu kopa to ok 20gr/kWh ciepła. Jak w założeniach mamy grzejniki, to g12 i g12w juz tak tanio nie wychodą. Podobnie kocioł elektryczny.

Byc moze, ale COP=3 raczej tez nierealne, przy grzejnikach to moze byc i 25 gr za 1 kWh, II taryfa w G12w w Tauronie to 26,5 gr, tak czy inaczej nie jest to rewelacja. A te 29000 zł mozna by wykorzystac bardziej racjonalnie.

nydar
20-06-2015, 22:02
Ciekawe jaka będzie kalkulacja dla domu 140m2 ogrzewanego kominkiem ,palonym co dwa-trzy dni w sezonie grzewczym?
Może jednak lepiej izolować niż kupować instalacje za 29kPLN?
Ale o tym dowiem się pewnie w poniedziałek -dzień pracy .;)

AdrianEH
22-06-2015, 16:16
Ja tam kominka nie mam :) Pewnie nie każdy chce go mieć. Poza tym kominków za darmo nie rozdają. Takie rozwiązania trzeba dostosowywać do konkretnych przypadków. W ostatnim czasie spotkałem się z inwestycją, gdzie odradziłem motnaż pompy (inne firmy zalecały :D) i poleciłem inwestorowi ocieplić dom, wymienić okna zrobić dobry przegląd kotła gazowego, który ma już 15 lat bez większych przeglądów. Nie jestem fachowcem od gazu ale mam pewne przekonanie, że kocioł gazowy traci swoją sprawność po tylu latach użytkowania.
Nic na siłę. Trzeba kalkulować, policzyć, przemyśleć. Niektóre firmy mają z tym problem. Byle by zamontować i skasować. Tacy niestety potrafią popsuć trochę rynku.

Danfoss Poland
12-07-2015, 16:41
Na poparcie tej historii film - zapraszamy do obejrzenia:


https://youtu.be/Yw_MmgFgecE?list=PLx8su1cpfwdsNGXV3BCUMMre8ffjgmEr U

Film przygotowany przez TVP Wrocław - modernizacja poniemieckiego domu pod Wrocławiem. Właściciel zdecydował się wstawić powietrzną pompę ciepła Danfoss - DHP-AQ, z której użytkowania jest bardzo zadowolony, ponieważ płaci 3 razy mniej niż dotychczas za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

jbloch
12-07-2015, 18:49
- Zdoświadczeń: Zamiast ogrzewania olejowego - powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP-AQ -
Ja tam bym coś poczytał z
-Zdoświdczeń zadowolonych / niezadowolonych użytkowników pomp ciepła Danfoss-
na różnych forach dotychczas to tylko spotykałem się raczej z opiniami tych drugich ,kupa kasy wydana na instalację tego cuda , i długie batalie z firmą aby instalacja robiła co trzeba czyli grzała , ech tak se tylko piszę i tak post zaraz redakcja usunie jak drugi post na tym wątku niejakiego JTKirk

jbloch
12-07-2015, 18:51
Swoją drogą strasznie się doopa Danfossowi zaczęła się palić , taka zmasowana akcja na forum muratora.

JTKirk
13-07-2015, 08:26
- Zdoświadczeń: Zamiast ogrzewania olejowego - powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP-AQ -
Ja tam bym coś poczytał z
-Zdoświdczeń zadowolonych / niezadowolonych użytkowników pomp ciepła Danfoss-
na różnych forach dotychczas to tylko spotykałem się raczej z opiniami tych drugich ,kupa kasy wydana na instalację tego cuda , i długie batalie z firmą aby instalacja robiła co trzeba czyli grzała , ech tak se tylko piszę i tak post zaraz redakcja usunie jak drugi post na tym wątku niejakiego JTKirk

w pakiecie z 2 tygodniowym banem ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=6901852&viewfull=1#post6901852

Danfoss Poland
15-07-2015, 11:59
Ciekawe jaka będzie kalkulacja dla domu 140m2 ogrzewanego kominkiem ,palonym co dwa-trzy dni w sezonie grzewczym?
Może jednak lepiej izolować niż kupować instalacje za 29kPLN?
Ale o tym dowiem się pewnie w poniedziałek -dzień pracy .;)


Chętnie przygotujemy taką kalkulację. Potrzebujemy jednak więcej szczegółów, które są potrzebne do zrobienia doboru i kalkulacji. W przypadku zainteresowania, prosimy o dosłanie kontaktu na adres mailowy: [email protected]

Zapraszamy,
Ekspert Danfoss Poland

yaiba83
21-07-2015, 13:33
Ogrzewanie domu 120m2 za 10.000zł na rok? Jakieś zero przypadkiem się nie dopisało? Ludzie (w tym ja) 2 razy większe domy za tą cenę ogrzewają 4 lata przy temperaturach na poziomie 23-24*C!!!

yaiba83
21-07-2015, 13:34
Chętnie przygotujemy taką kalkulację. Potrzebujemy jednak więcej szczegółów, które są potrzebne do zrobienia doboru i kalkulacji. W przypadku zainteresowania, prosimy o dosłanie kontaktu na adres mailowy: [email protected]

Zapraszamy,
Ekspert Danfoss Poland

Skoro w tym wątku zrobiliście kalkulację z znikomych danych to nic więcej oprócz kominka dodawać nie trzeba...