PDA

Zobacz pełną wersję : konstrukcja posadzki na słabym stropie z ogrzewaniem podłogowym



Bolame1
21-06-2015, 00:07
Zastanawiam się jak mogę wyeliminować ciężką wylewkę betonową, a sytuacje mam taką:

strop z wystającymi belkami betonowymi 18cm na poziom stropu. po pierwsze muszę czymś tą przestrzeń wypełnić po drugie ułożyć podłogówkę i dać jakąś lekką wylewkę, ale na takiej warstwie izolacji to tylko gruba wylewka betonowa powinna być ale nie chcę za bardzo obciążać stropu.

czy jeśli zamiast wylewki na podłogówkę betonowej zwykłej dałbym wylewkę z jakiegoś perlitobetonu o nie za dużej zawartości perlitu aby posadzka była nośna i nie izolowała podłogówki to byłoby ok?

a może jakieś inne rozwiązanie? suchy jastrych systemowy trochę jednak za drogi

zeusrulez
06-07-2015, 00:48
Zastanawiam się jak mogę wyeliminować ciężką wylewkę betonową, a sytuacje mam taką:

strop z wystającymi belkami betonowymi 18cm na poziom stropu. po pierwsze muszę czymś tą przestrzeń wypełnić po drugie ułożyć podłogówkę i dać jakąś lekką wylewkę, ale na takiej warstwie izolacji to tylko gruba wylewka betonowa powinna być ale nie chcę za bardzo obciążać stropu.

czy jeśli zamiast wylewki na podłogówkę betonowej zwykłej dałbym wylewkę z jakiegoś perlitobetonu o nie za dużej zawartości perlitu aby posadzka była nośna i nie izolowała podłogówki to byłoby ok?

a może jakieś inne rozwiązanie? suchy jastrych systemowy trochę jednak za drogi

Miedzy belkami perlit, lub styrobeton.
Gdzies tutaj Kolega z forum sprzedawał XPS za grosze, tylko go zmielić (bo wszystko z perlitu to może trochę pociągnąć)
Jakbyś był zainteresowany daj znać, odszukam namiary.
Wylewka z perlitobetonu to bardzo dobre rozwiazanie.
Na to podłogówka, siatka, klipsy do podłogówki i masz strop i podłogówkę jak ta lala.

Klipsy te drugie:
http://www.kotar.pl/pl/oferta/klipsy-montazowe.html

Pozdrawiam