PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdka elektryczne-na jakiej wysokości



bo.doris
22-06-2015, 13:15
Forumowicze,
w swoim przybytku niebawem będziemy zakładać elektryczność. Ja uważam, że gniazdka powinny być z 10 cm od podłogi, a mój mąż twierdzi, że nie, bo dzieci będą przy nich majstrować i mają być wysoko. Jak z tego wybrnąć? Kiedyś to i na takich wysokościach montowano gniazdka, ale teraz już się chyba od tego odchodzi, prawda? Ps. ile tych gniazdek montować w pokojach/kuchni/łazience?

rübezahl
22-06-2015, 13:24
W całym domu mam na ok. 15cm ppp, wyjątek w kuchni i łazienkach 10-15cm powyżej blatów, oraz z pralni i kotłowni tam też część gniazd jest na jakiś 90cm ppp

Jarek.P
22-06-2015, 13:29
Gniazdka poza zasięgiem dzieci musiałyby byc na wysokości tak z półtora metra minimum albo lepiej z metr osiemdziesiąt, bo trzy-czterolatek (a to najlepszy wiek do majstrowania) znakomicie sobie radzi z przysuwaniem krzesła i włażeniem na nie. I to jest właściwie cała odpowiedź: chcecie mieć gniazdka pod sufitem? :)

Ps: jeśli aż tak bardzo boicie się o bezpieczeństwo dzieci, kupcie gniazdka z blokadami otworów.

bo.doris
22-06-2015, 13:32
I też mu tak tłumaczę :) Dzięki za wsparcie :)

piotrwalicki
22-06-2015, 20:22
ja mam na wysokości około 20 centymetrów (poza wc i kuchnią), jeśli chodzi o dzieci to są specjalne osłonki do tego.

michcio0711
23-06-2015, 19:22
Standardem w pokojach jest 25 - 30 cm od podłogi. Kup gniazda z przesłonami torów prądowych - wejdzie w nie tylko wtyczka (no chyba, że ktoś będzie coś pchał w oba otwory jednocześnie).