Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Membrana bez deskowania, ceramika, dach czterospadowy, nieużytkowe poddasze - jaka?



tgrzebien
23-06-2015, 12:57
Witam,
tak jak w temacie przyszedł czas na dach. Zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną Creaton Titania. Dach jest czterospadowy na budynku z pełnym piętrem czyli poddasze będzie nieużytkowe - bardziej jako strych (będziemy tam trzymać jakieś graty, pudła, rzeczy w stylu "a może się kiedyś przyda").
I tutaj pierwsze pytanie czy do takiego użytku trzeba robić jakieś ocieplenie, czy można na tym zaoszczędzić i nie robić go w ogóle?
Następnie: dach będzie bez deskowania (ze względu na koszty i tutaj już raczej decyzji nie zmienimy) i tutaj wiadomo, że musi być porządna folia, ale pytanie jaka, bo opinii trochę jest, ale ciężko mi było znaleźć takich "parametrów" budynku, dachu i poddasza w poprzednich w miarę świeżych tematach na forum. Wiem, że są np. Dorken Maxx, Tyvek Solid, Pro, Supro itd., ale która byłaby najlepsza na ww. dach i jakie środki ostrożności należy zachować, żeby jak najdłużej poleżała na dachu?
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
24-06-2015, 00:55
Najlepsza będzie najdroższa albo można zastosować gruba folię budowlaną. Aby ta wysokoparoprzepuszczalna najdłużej przeleżała, na strychu ma być ciemno. Pozdrawiam.

tgrzebien
24-06-2015, 09:12
Wykonawca zaproponował mi membranę MDM Ventia Titanium 180gr/m2. Da radę?

Andrzej Wilhelmi
24-06-2015, 20:59
Sprawdzone produkty to dorken i DuPoint czyli Tyvek. Pozdrawiam.

NicNieWiemNicNieWiem
14-08-2015, 19:37
Ja naprawdę NicNieWiem ale po co jest folia paroizolacyjna skoro na stropie o grubości 15cm leży 25 cm wełny a na niej 8 cm wylewki betonowej zbrojonej siatką 3mm 10x10 cm . Poddasze wentylowane i zabezpieczone kratka wentylacyjna okapu na całym obwodzie dachu . Czytam forum i widzę posty o ociepleniu murłaty . Ludzie jak murłata ma 18x18 cm i jest z drewna to czy są "ocieplacze" do gwoździ ? Proszę jedynie o odpowiedź jaką funkcję przy tak "lużnym" przepływie powietrza przez poddasze ma pełnić ta cholerna folia paroizolacyjna . Wszystkie wentylacje są wyprowadzone ponad połać dachu . Powierzchnia dachu kopertowego 240 m/kw. Dealerów folii proszę aby sobie pojechali na kawę do Statoil .
Pozdrawiam i dziękuję za mądre i rzeczowe wyjaśnienia . Bo ja NicNieWiem .

Jan P.
15-08-2015, 08:16
Teoretycznie folia jest po to aby para z pomieszczeń nie wchodziła w ocieplenie. Ja jestem zwolennikiem malowania sufitów farbą lateksową. Wtedy nie dochodzi do dyfuzji pary wodnej. Bez foli. Jan

coulignon
15-08-2015, 08:56
Teoretycznie folia jest po to aby para z pomieszczeń nie wchodziła w ocieplenie. Ja jestem zwolennikiem malowania sufitów farbą lateksową. Wtedy nie dochodzi do dyfuzji pary wodnej. Bez foli. Jan

no co ty... Przeca teraz wszystkie farby oddychają... Jak nie oddychają to niedobrze;)

Andrzej Wilhelmi
15-08-2015, 15:37
... murłata ma 18x18 cm i jest z drewna to czy są "ocieplacze" do gwoździ ? .
Tak się zastanawiam skąd biorą się takie pytania u osoby, która nic nie wie?:confused: To, że jest przewiew nad warstwą izolacji cieplnej to bardzo dobrze. Nie zwalnia on jednak ze stosowania paroizolacji tym bardziej, że jak piszesz na wełnie wykonano wylewkę (na zimnym strychu)?;) Na tym strychu poza murłatą powinny być ocieplone (0 ile istnieją) ścianki kolankowe do wysokości minimum 1 m ponad stropem oczywiście wraz z murłatą i śrubami ją mocującymi (piszę o tym bo przecież Ty nic nie wiesz) oraz kominy o ile istnieją. Można nie izolować murłaty w przypadku gdy ścianka kolankowa ma powyżej 1 m. Pozdrawiam.