PDA

Zobacz pełną wersję : Fotowoltaika - jakiego instalatora wybrać?



Urielek
23-06-2015, 13:44
Witajcie,

zastanawiam się na skorzystaniem z programu Prosument. Mieszkam pod Krakowem i szukam firmy, która mogłaby mi pomóc załatwić wszelkie formalności, a także wykonać instalację.

Czy ktoś z was już korzystał z tego programu, czy wydaje wam się on sensowny..- czy możecie mi polecić jaką firmę mogącą się tym zająć?

Z góry dzięki.

adam_mk
23-06-2015, 14:10
Tu poczytaj.
Masz z 50 stron wyjaśnień problemu...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie

Adam M.

Urielek
23-06-2015, 14:44
Widziałem ten temat, nie znalazłem tam jednak opinii o firmach fotowoltaicznych, czy możecie mi jakąś polecić?

adam_mk
23-06-2015, 15:18
Mawiają, że radzić można tylko mądremu księciu.

Postudiuj ten problem, skoro napadła Cię chęć na prosumentowanie.
Trochę potrwa, ale SAM ocenisz kto gada z sensem a kto bredzi chcąc zarobić na Tobie.
To jedyna pewna droga.
Przyda Ci się ta wiedza, jak kilka dziesięcioleci masz z tym żyć, nie skrzywdzić się (bo się da) i nie popsuć czegoś (bo to kosztowne).

Adam M.

Urielek
23-06-2015, 15:25
Adamie,

Dość głęboko przestudiowałem już ten temat. Znam wady i zalety tego rozwiązania, rozmawiałem z osobami które skorzystały z ostatniej puli prosumenta. To czego mi brakuje do układanki to opinii o firmach, które mogą mi taką instalację zrobić, a niestety tych opinii w internecie jest jak na lekarstwo...

Stąd moje pytanie czy ktoś korzystał z usług tych firm i czy jest zadowolony...

adam_mk
23-06-2015, 19:28
Rozumiem...
Tu nie pomogę, bo jak potrzeba to sam sobie robię co potrzeba...

Adam M.

sebapulawy
24-06-2015, 08:04
Na gramwzielone.pl masz mapę instalacji PV i w większości jest tam wpisana firma która to instalowała. Znajdź firmę która najwięcej instalacji zrobił w Twojej okolicy i zadzwoń do nich, zapytaj gdzie robili i poproś o podanie numerów do użytkowników ich instalacji. Podzwonisz popytasz i będziesz wiedział którą wybrać.
Dobra firma nie wstydzi się swoich instalacji i bez problemu powinna podać namiary na swoje instalacje.

Gerard_K
25-06-2015, 13:52
Witam.
Miałem identyczny problem przy wyborze firmy. Szukałem i porównywałem dosyć długi czas ale zdecydowałem się na firmę Strefa Energii (z Krakowa) którą polecił mi znajomy ze Śląska. Umówiłem się z nimi i pan przyjechał, sprawdził możliwości montażowe i nawet znalazł fajniejsze miejsce na instalacje niż wcześniej planowałem :) Cenowo wypadli o niebo lepiej niż firma która była wcześniej, która jak się okazało próbowała mi wcisnąć chińszczyznę. Przedstawiciel ze Strefy Energii pokazał mi karty techniczne produktów i wybrałem sobie dla siebie niemieckiego producenta inwerterów SMA + niemieckie panele Q-cells, który wyszedł mnie 20% taniej niż wcześniejsza oferta na chińszczyźnie... Dodatkowo dali mi możliwość fajnego kredytu, tylko 3% na rok więc zdecydowałęm się na tą formę płatności. Doradca firmy załatwił wszystko za mnie, nawet przyjechał z dokumentami z banku do podpisania więc nawet nie musiałem wychodzić z domu. ja tylko dałem mu dokumenty o dochodach. To co mi się podoba to że jestem na bieżąco informowany o wszystkim, kurier już przywiózł osprzęt a w następnym tygodniu mają przyjechać instalatorzy. Dam znać jak przebiegnie dalsza część ale zapowiada się bardzo dobrze.

Gerard_K
05-07-2015, 20:27
No więc, instalacja jest już na dachu wszystko podłączone już na weekendzie pierwsze kilowaty wytworzyłem. Co do wykonawcy, czyli firmy z Krakowa Strefa Energii mogę śmiało polecić. Od początku do końca byłem na bieżąco informowany o wszystkim, może pierdółka ale przy takiej inwestycji fajnie wiedzieć co się dzieje z moimi pieniędzmi.. Monterzy przyjechali, zeszło im troche dłużej niż planowali bo jakieś utrudnienia były ale wszystko ładnie ogarnęli, zostawili namiary na siebie w razie problemów więc naprawdę profesjonalna robota.

wuwok
06-07-2015, 20:38
No więc, instalacja jest już na dachu wszystko podłączone już na weekendzie pierwsze kilowaty wytworzyłem. Co do wykonawcy, czyli firmy z Krakowa Strefa Energii mogę śmiało polecić. Od początku do końca byłem na bieżąco informowany o wszystkim, może pierdółka ale przy takiej inwestycji fajnie wiedzieć co się dzieje z moimi pieniędzmi.. Monterzy przyjechali, zeszło im troche dłużej niż planowali bo jakieś utrudnienia były ale wszystko ładnie ogarnęli, zostawili namiary na siebie w razie problemów więc naprawdę profesjonalna robota.

Jaki koszt wyszedł cię za kilowat??

DziadekT
07-07-2015, 11:33
Chyba właściwszym pytaniem byłoby: ile firma Strefa Energii płaci za spamowanie? Ale to wcale nie musi znaczyć, że ta firma robi złe instalacje albo ma wygórowane ceny.

Gerard_K
07-07-2015, 15:43
Jaki koszt wyszedł cię za kilowat??

5kW na podzespołach SMA i Q-Cells po dotacji z WFOŚiGW wychodzi mi kilowat za 4180zł brutto.
Dali mi do wyboru czy niemieckie troche droższe i z dłuższą gwarancją czy na inwerterze Growatt + panele KDM, w tej drugiej opcji wychodziło po dotacji 3400zł brutto za 1kW po dotacji.

marekaureliusz
26-07-2015, 08:35
Ja poleciłbym firmę Frenik do instalacji fotowoltaiki, ale nad prosumentem powinieneś się zastanowić dwa razy. Dbają o klienta i już po pierwszej rozmowie widać, że znają się na rzeczy. Tu masz link do ich strony Frenik (http://frenik.pl)

promotor
18-09-2015, 10:17
PROSUMENT nie daje możliwości odsprzedaży prądu - blokuje tą możliwość,a do tego podatek, który musimy zapłacić zmniejsza zdecydowanie proponowany na początku profit spotkałem się z firmą, która daje możliwość skorzystania w ramach jej działalności z tzw. "SZYBKIEGO PROSUMENTA" co cenowo daje to samo- taniej, a można odsprzedawać prąd.

mitch
27-09-2015, 15:16
PROSUMENT nie daje możliwości odsprzedaży prądu - blokuje tą możliwość,a do tego podatek, który musimy zapłacić zmniejsza zdecydowanie proponowany na początku profit spotkałem się z firmą, która daje możliwość skorzystania w ramach jej działalności z tzw. "SZYBKIEGO PROSUMENTA" co cenowo daje to samo- taniej, a można odsprzedawać prąd.
Przestrzegam przed takimi rewelacyjnymi ofertami. To co pisze promotor jest co najmniej niedomówieniem, nie mówieniem całej prawdy, a może nawet ordynarnym kłamstwem. Na takich "rewelacyjnych" ofertach można się przejechać.

Jeśli taka pseudo firma od razu wam mówi, bez wcześniejszego audytu, że program Prosument się nie opłaca, a ich produkt jest tak samo tani i w dodatku można odsprzedawać prąd, to trzymajcie się od nich z daleka.

To śmierdzi:
a) bezczelnym oszustwem,
b) prawdopodobnie kiepską ofertą opartą na kiepskich komponentach i kiepskim montażu
c) totalnym brakiem wiedzy w zakresie programu Prosument, ustawy o OZE oraz rozliczeniach z nich wynikających.

A.B.C.
20-10-2015, 13:41
Witam,
W sierpniu zmieniły się zasady udzielania pomocy w ramach programu prosument - teraz wydaje mi się, że kluczowe są uprawnienia instalatora - musi on być certyfikowanym instalatorem OZE w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Pamiętajcie tez, że wsparcie finansowe na etapie realizacji inwestycji - czyli np dotacja z programu prosument to blokowanie możliwości korzystania z taryf gwarantowanych - czyli ze sprzedaży energii elektrycznych na preferowanych warunkach.

Pozdrawiam!

paula78
27-10-2015, 14:17
Na portalu EkoFachowcy.pl można porównać oferty instalatorów z danej okolicy czy miasta.
Ostatnio stworzyli infografikę ze średnimi cenami instalacji fotowoltaicznych w Polsce, w zależności od rozmiaru instalacji:
http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena

Konsultant Viessmann
17-12-2015, 10:19
Odnośnie pytania o instalatora:

W nowym programie priorytetowym postawiono wymóg, aby montaż instalacji był wykonywany jedynie przez instalatorów posiadających ważny certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego.

Co więcej.... w przypadku wymogów w zakresie uprawnień osoby sporządzającej projekt instalacji nastąpiła liberalizacja wymagań w myśl której dokumentacja projektowa może być wykonana także przez osoby posiadające ważny certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie instalacji fotowoltaicznych.

Konsultant Viessmann
28-01-2016, 14:27
Dużo tu o fotowoltaice i dużo instalatorów - polecam nowy cennik Viessmann z komponentami do fotowoltaiki http://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/PDF/Cennik/Viessmann_Cennik_Vitovolt_2016_01_22.pdf/_jcr_content/renditions/original.media_file.download_attachment.file/Viessmann_Cennik_Vitovolt_2016_01_22.pdf
Cennik na rok 2016!
W razie pytań - jestem do dyspozycji!

okurcze
20-03-2016, 12:48
No wlasnie, Gerard K, napisz cos wiecej bo dobrze brzmi Twój instalator, choc mam juz inna firme na oku. I jaki masz metraz paneli?

Baumeister
31-03-2016, 12:09
Witam
jestem na etpie SSO, Zgodnie z planem w maju bedzie dach i krycie dachówką.
Chciałbym - o ile to mozliwe - za jednym razem połaczyć fakt układania dachówki i montowania paneli.

Szukam sprawdzonej firmy z okolic Katowic wycpecjalizowanej w projektowaniu, doborze, wycenia i instalacji paneli fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych wraz z całym potrzebnym osprzętem, pomiarami itp
Budowa w Jaworznie.
Specyfiką budynku jest fakt iz dach jest w układzie wschód - zachód. Jednak z tego co sie dowiedziałem nie jest to problemem wykluczającym instalację FV.

segregujeśmieci
01-04-2016, 09:10
ja znam firmę, która mieści się na ul. Okulickiego w Rzeszowie.
robiła mojemu koledze fotowoltanike na prosumenta w pierwszym składaniu.
wygladalo to tak: podpisanie umowy, projekt, oczekiwanie na bank, wnioski ruszyły - przygotowanie papierow do banku, potem montaż, zrobienie papierow do zakladu energetycznego. kolega zadowolony. mial przykrecana dachówke i troche bylo problemow ale dali rade i juz produkuje czysta energie.
pokusilem sie i ja i czekam na drugi nabór.
projekt mam juz zrobiony na falowniku fronius i kolektorach bauer.

passatwv
03-04-2016, 13:59
Witam
jestem na etpie SSO, Zgodnie z planem w maju bedzie dach i krycie dachówką.
Chciałbym - o ile to mozliwe - za jednym razem połaczyć fakt układania dachówki i montowania paneli.

Szukam sprawdzonej firmy z okolic Katowic wycpecjalizowanej w projektowaniu, doborze, wycenia i instalacji paneli fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych wraz z całym potrzebnym osprzętem, pomiarami itp
Budowa w Jaworznie.
Specyfiką budynku jest fakt iz dach jest w układzie wschód - zachód. Jednak z tego co sie dowiedziałem nie jest to problemem wykluczającym instalację FV.

Jestem z Trzebini, a wiec blisko ciebie.
Od grudnia dziala u mnie instalacja na panelach Sharpa15x250w oraz inwerterze StecaGrid 3203.
Korzystalem z Prosumenta. Jak na razie jest extra.
Zainteresuj sie firma z Chrzanowa, a wiec blisko Jaworzna (nie podaje nazwy aby nie byc posadzony o spam). Jak cos to pisz podamci nazwe.

Konsultant Viessmann
04-04-2016, 13:41
Witam
j
Specyfiką budynku jest fakt iz dach jest w układzie wschód - zachód. Jednak z tego co sie dowiedziałem nie jest to problemem wykluczającym instalację FV.

Witam, oczywiście, że nie jest to problemem - najlpeszym dowodem jest instalacja wykonana akurat na urządzeniach firmy Viessmann w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Instalacja zbudowana jest z 668 sztuk modułów fotowoltaicznych Vitovolt 200 typ M270YC, 6 falowników sieciowych.
Powierzchnia dachu budynku jest ograniczona. Dlatego zdecydowano się na montaż modułów w układzie wschód/zachód. Pozwala to zoptymalizować ilość produkowanej energii na danej lokalizacji. Co więcej, standardowy kąt pochylenia modułów to 30 stopni. Na tej inwestycji moduły pochylone są pod kątem 20 stopni.

Taka orientacja modułów fotowoltaicznych tylko nieznacznie obniży produkcję energii. Dodatkowo, by nie narażać dachu budynku jak i bezpieczeństwa całej instalacji na niezaplanowane awarie, do montażu modułów użyto lekkich konstrukcji.

passat33
06-04-2016, 20:29
masz na mysli ZP ??
Tak. Polecam mozesz zobaczyc na ich stronie realizacje. Moja tez tam jest. realizacje/3 strona elektrownia w trzebini 3,75

anmar85
16-05-2016, 11:11
No wlaśnie też się przymierzam do paneli fotowoltaicznych, padło kilka nazw firm: Strefa Energii, Viessman, firma z Chrzanowa :), firma z Rzeszowa :) Ci którzy korzystali z ich usług mogą się wypowiedzieć krótko dlaczego akurat z nimi? Jestem z okolic Krakowa i chciałbym zrobić to solidnie na dobrych podzespołach :)

Konsultant Viessmann
16-05-2016, 12:42
No wlaśnie też się przymierzam do paneli fotowoltaicznych, padło kilka nazw firm: Strefa Energii, Viessman, firma z Chrzanowa :), firma z Rzeszowa :) Ci którzy korzystali z ich usług mogą się wypowiedzieć krótko dlaczego akurat z nimi? Jestem z okolic Krakowa i chciałbym zrobić to solidnie na dobrych podzespołach :)

Jeśli mowa o komponentach i o montażu instalacjach fotowoltaicznych - zachęcam do kontaktu z naszymi firmami partnerskimi :)
TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html) znajdziesz najbliższego Twojej lokalizacji.

Warto ich popytać o wycene, o doświadczenie o referencje :)

Informuję, iż doradztwo, sprzedaż, instalacja i serwis klienta są realizowane wyłącznie przez partnerów branżowych współpracujących z firmą Viessmann, regularnie przez nas szkolonych i doskonale znających nasze produkty.

Jeśli masz jakieś pytania, służę pomocą!

siefinpird
16-05-2016, 14:24
Ja dostałem ofertę od firmy Strefa Energii z Krakowa i od wspomnianej firmy z Chrzanowa. Krakowska oferta bardziej korzystna jakość/cena. Jednak teraz w kwestii fotowoltaiki jestem raczej NA NIE. Straciłem z oczu sens płacenia około 23 tysięcy za 20 paneli o mocy 5.
A potem latami czekać i liczyć na to ze w końcu to coś zacznie na siebie zarabiać i to w momencie gdy technika w fotowoltaice idzie tak do przodu ze dzisiejsze nowości za 10 lat bedą cieszyły archeologów.


Gdyby jeszcze były obiecane 40 procentowe dopłaty do instalacji fotowoltaicznych z NFOŚiGW...

Niestety nie ma i NIE BĘDZIE. Tylko informacja o tym nie dotarła jeszcze do firm które wciskają ludziom panele obiecując wspomniane dopłaty.. I są - niestety - tacy którzy się na to napalają jak pszczoły na miód.


Pozdrawiam

JanWerbinski
16-05-2016, 21:02
Instalację buduję sam. Koszt to ok. 3000 zł za 1000Wp. W tym są: panele, inwertery SMA, firmowe mocowania z aluminium i stali nierdzewnej, wattrouter (1600 zł).
Przy tak niskiej cenie i mojej niewolniczej pracy na swoim okres zwrotu wyniesie 12 lat wg najbardziej prawdopodobnych symulacji. To znaczy że to się nie opłaca. Mam duże zużycie i grzeję prądem - klimatyzacja i piece akumulacjne. Dlatego mam nadzieję że może coś z tego będzie. Jednak głównie montuję, bo kupiłem już wcześniej licząc na FIT oraz dlatego że to też moje hobby. W optymistycznej wersji, jeśli zoptymalizuję zużycie zwrot wyniesie 9-11 lat czyli też długo. Nie liczę mojej pracy, która jest warta 1500 zł/1kWp. Tyle biorą najtańsze firmy - 5000 zł z robotą. Z tym że w tej cenie dają słaby sprzęt typu chińskie inwertery czy Kaco, w których nie można zmienić istotnych parametrów.

Instalacje z dofinansowaniem kosztowały ok 8000/1kWp. To znaczy że nawet przy dofinansowaniu 40% też wychodzi dłuższy okres zwrotu, niż u mnie. Nie zapominajmy że i tutaj stosowane są tanie inwertery budżetowe. Nie sądzę żeby wytrzymały kilkanaście lat ciągłej pracy... Zapomnijcie o wieloletniej gwarancji. Tych firm instalatorskich wkrótce nie będzie. Już w niektórych regionach zwinęło działalność 2/3 z nich. W RFN podobnie po aferze z PID.

To się po prostu nie opłaca. Pocieszające że kolektory słoneczne do grzania wody nie opłacają się jeszcze bardziej, ale moda na nie już przeminęła...

anmar85
19-05-2016, 20:46
Była już jedna firma u mnie :) wycenili powiedzieli gdzie będzie zamontowane, ogólnie profesjonalne podejście. Czekam jeszcze na tą z Krakowa - Strefa Energii zobaczymy co zaproponują i czym oferty będą się różnić

Konsultant Viessmann
20-05-2016, 10:45
To się po prostu nie opłaca. Pocieszające że kolektory słoneczne do grzania wody nie opłacają się jeszcze bardziej, ale moda na nie już przeminęła...

No może okres największej prosperity mają już za sobą, ale nadal montuje się ich w Polsce bardzo dużo. Całe programy dotacyjne i konkursy na wnioski są ukierunkowane w niektórych województwach własnie na kolektory. Poza tym o ile nie są one dzisiaj już tak popularne w domach jednorodzinnych to w większych obiektach jak szpitale, baseny, hotele i restauracje czy myjnie samochodowe zapotrzebowanie na takie systemy jest ciągle bardzo duże.

dmas78
23-05-2016, 10:54
Ja na razie czekam na ten drugi nabór z Prosumenta, wszystkie formalności załatwia za mnie firma [spam] i z tego co wiem to oni mają swój oddział w Krakowie. Wybrałem ich dla tego, że działają długo na rynku i mają duże doświadczenie, a także zajmują się wszystkimi formalnościami na co ja nie mam cierpliwości:). Ponieważ jest to inwestycja na długie lata nie chciałem ryzykować zakupu instalacji z komponentów sprowadzonych z Chin. :) Na wybór tej firmy zdecydowałam się też dlatego, że zależało mi, żeby miała mocną pozycję na rynku i nie znikła po roku czy dwóch, a ja potem z tym wszystkim zostanę sam.
Na razie jestem bardzo zadowolony z obsługi tej firmy czego nie mogę powiedzieć o naszym rządzie, który ciągle uniemożliwia skorzystanie z Prosumenta. Końcową ocenę wystawię jak już maja instalacja będzie działała.

dmas78
23-05-2016, 11:01
Czy ktoś wie coś więcej kiedy ta druga tura Prosumenta ruszy?

anmar85
23-05-2016, 12:38
Czy ktoś wie coś więcej kiedy ta druga tura Prosumenta ruszy?

A czy wogóle ruszy?? bo chodzą słuchy że nie... ja już nie mam siły żeby czekać można to zrobić bez dotacji w podobnej wartości jak się doliczy wszystkie koszty...

Konsultant Viessmann
23-05-2016, 13:25
Czy ktoś wie coś więcej kiedy ta druga tura Prosumenta ruszy?

Ja również obawiam się, że to co słyszy się w kuluarowych rozmowach to niestety okaże się prawdą i prosument już niestety nie ruszy - zwłaszcza dla indywidualnych odbiorców.

tobbit
23-05-2016, 20:48
Teraz raczej będą preferencyjne kredyty z oprocentowaniem 1% w skali roku. Na dotację raczej się nie nastawiajcie. Lecz nawet mimo to jeśli zapisy nowej ustawy będą sprzyjające (a na to wychodzi że tak będzie) to nadal będzie się to opłacało dla Kowalskiego.
Jedno jest pewne - jeśli ktoś nastawiał się na zysk z takiej instalacji to lepiej niech poszuka innego sposobu dorobienia sobie. Bardziej trafnym jest określenie oszczędności po zainstalowaniu PV na dachu.
Jeśli ktoś szuka instalatora PV to niech odbędzie parę rozmów telefonicznych. Jeśli jakaś firma dziś gwarantuje Wam zysk kilkanaście tysięcy w skali roku, taryfy/stawki gwarantowane na poziomie 0,65-0,75zł/kWh lub o zgrozo 1,1-1,5zł/kWh to olejcie go bo to zwykły naciągacz! Poza tym cena za kW instalacji na dobrych materiałach nigdy nie przekroczy 6000zł. Wszystko co powyżej to naciąganie pod dotację.
Zachęcam do poczytania na ten temat i świadomego podjęcia wyboru jaka instalacja i kto ją będzie robił ;)
Pozdrawiam

Konto usunięte_1*
24-05-2016, 09:01
podobno cała EU ma odejść od dopłat ,

tobbit
24-05-2016, 10:10
Dokładnie, bo dopłaty miały za zadanie rozruszać rynek. Sprawdźcie sobie ile kosztowały systemy fotowoltaiczne kilka, kilkanaście lat temu. Dzięki takiemu kopniakowi od UE ceny PV spadły. Niestety u nas nie załapaliśmy się na rewelacyjne dotacje, szczęściarze dostali 40% z PROSUMENTA niektórzy znacznie więcej z RPO lub PROWu.
Sytuacja będzie wyglądać jak z solarami "wodnymi". Jak technologia wchodziła kosztowało to sporo (wiem bo sam wyłożyłem na to kasę bez dotacji). Dobry sprzęt trzyma się już ponad 6-7 lat jedynie z lekkim wyciekiem glikolu który zaczął się sączyć ze śrubinka i jedną wymianą płynu. A sprzęt oszczędza kupę kasy i chroni środowisko.
Więc podkreślam zbierzcie opinie od różnych instalatorów, poczekajcie jeszcze na finalną ustawę OZE (do miesiąca czasu) i OSZCZĘDZAJCIE! ;)

Konsultant Viessmann
24-05-2016, 10:42
A sprzęt oszczędza kupę kasy i chroni środowisko.
Więc podkreślam zbierzcie opinie od różnych instalatorów, poczekajcie jeszcze na finalną ustawę OZE (do miesiąca czasu) i OSZCZĘDZAJCIE! ;)

Tak, pozostaje tylko pytanie, czy taki sposób pozyskiwania klientów jest dobry, bo teraz wiele osób czeka własnie na obiecane dotacje.
Co do cen - programy dotacyjne sztucznie lekko zawyżają ceny całych inwestycji więc tutaj nie odnosiłbym się do taniejącego sprzętu - odczują to osoby, które nie będą liczyc na dotacje i sami zrealizują instalacje, za własne środki - prawdopodobnie to własnie oni wygrają, bo będa mogli najkorzystniej się rozliczać :)

Ale fakt, czekamy na ustawę - właśnie trwa kolejne posiedzenie komisji ds Energii i Skarbu Państwa - zobaczymy co zaproponują :)

tobbit
24-05-2016, 14:06
@Konsultant Viessmann: firmy nieuczciwie pozyskujące klientów na dotacje której nie będzie szybko znikną z rynku ;) Na FB jest grupa "Energia Odnawialna / Renewable energy" gdzie jakiś tydzień temu była dyskusja na temat nieuczciwych firm. Padły nawet ich nazwy oraz zdjęcia ulotek/folderów. Polecam przeglądnięcie bo niektórzy mogą się zdziwić :) Szczególnie tym którzy zastanawiają się nad wyborem instalatora PV.
A ceny sprzętu spadają :) Dotacja wymaga dużo dokumentacji więc koszt jest lekko wyższy.

Konsultant Viessmann
30-05-2016, 09:23
@Konsultant Viessmann: firmy nieuczciwie pozyskujące klientów na dotacje której nie będzie szybko znikną z rynku ;) Na FB jest grupa "Energia Odnawialna / Renewable energy" gdzie jakiś tydzień temu była dyskusja na temat nieuczciwych firm. Padły nawet ich nazwy oraz zdjęcia ulotek/folderów. Polecam przeglądnięcie bo niektórzy mogą się zdziwić :) Szczególnie tym którzy zastanawiają się nad wyborem instalatora PV.
A ceny sprzętu spadają :) Dotacja wymaga dużo dokumentacji więc koszt jest lekko wyższy.

Tak, takich grup jest wiele, pytanie tylko czy te złe komentarze pisze konkurencja, czy rzeczywiście niezadowoleni prosumenci :)

tobbit
30-05-2016, 20:04
@Konsultant Viessmann:
#1: https://www.facebook.com/groups/energia.odnawialna/permalink/884835281642769/
#2 https://www.facebook.com/groups/energia.odnawialna/permalink/882124588580505/
przykłady z ostatnich trzech tygodni - dalej nie chce mi się szukać... Przyznaj sam, czy to uczciwa konkurencja? Są tam wypowiedzi ludzi którzy się znają i zjedli zęby na tym więc nie posądzam ich o złośliwą konkurencję. Jak coś to grajmy w przeciwnych drużynach, ale gra niech będzie fair play :) Bo na zdrowej konkurencji zyska i klient i firma :yes:

szlachetnydab
29-08-2016, 09:40
Ze swojej strony polecam Elve, pomagają w pozyskaniu funduszy, solidne panele i osprzęt, złego słowa nie powiem.

A.B.C.
01-09-2016, 13:09
A widzieliście oferty fotowoltaiki w abonamencie? Dzisiaj o tym właśnie przeczytałem - TUTAJ (http://globenergia.pl/abonament-na-fotowoltaike-dziekuje-nie-przeplacam/)

Aż dziwne, że to jeszcze funkcjonuje i ludzie się tak nabierają... Na każdym kroku jakiś haczyk, normalnie... jak żyć w tym kraju...

anmar85
01-09-2016, 13:32
Anmar85 - jak zdecydowałeś?
Stwierdziłem, że dam znać, bo zdecydowałem się na firmę Strefa Energii z Krakowa i mówiąc szczerze - jestem bardzo zadowolony.
Instalacja działa, nawet lepiej niż mówił przedstawiciel, który u mnie był.
Mam wgląd w instalację przez internet, bo mam zrobiony inwerter SMA. Poza tym miałem problemy, żeby podpiąć instalację do Tauronu, zaczęli wymyślać dziwne, niestworzone rzeczy. Firma bardzo mi pomogła. Oni dzwonili do Tauronu i załatwili sprawę praktycznie za mnie.
Jeśli szukacie pewnej firmy, która pomoże w razie jakiegokolwiek problemu to polecam.

Troche się wystarszyłem tymi zmianami które były w czerwcu/lipcu i wstrzymałem się z montażem ale ten system opustów wygląda nawet fajnie i zastanawiam się nad powrotem do tematu w październiku jak będę miał więcej czasu, odnowię kontakty, może coś staniało :) Ta Strefa z Krakowa proponowała cenowo dobrą instalację względem konkurencji, zobaczę rozeznam jeszcze rynek :)

elpapiotr
31-08-2017, 20:41
Tere-fere !
Jeszcze jak porobisz zdjęcia tej super-instalacji i zamieścisz na forum, to uwierzę. :P

asolt
31-08-2017, 21:47
Tere-fere !
Jeszcze jak porobisz zdjęcia tej super-instalacji i zamieścisz na forum, to uwierzę. :P

Gosciu kłamie jak z nut (spamuje), niemozliwe jest aby rachunek był na 5 zł, same miesieczne opłaty stałe dystrybucyjne i handlowe są wieksze, we wszystkich 5 postach występuje nazwa tej super firmy.

elpapiotr
01-09-2017, 08:56
Gościu reklamuje tę firmę, tylko nie podaje, ile grosików ma za każdy wpis :D

elpapiotr
10-10-2017, 07:55
Następny ... bardzo strasznie zadowolony. Z tych grosików.