PDA

Zobacz pełną wersję : urządzenia melioracyjne na działce



Gosia i Michał_
24-06-2015, 10:36
Witam,

chcemy kupić działkę i przed podpisaniem umowy dowiedzieliśmy się, że działka lezy na terenie zdrenowanym. Poprosiliśmy Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych o naniesienie na mapce trasy urządzeń melioracyjnych i tu zonk - wg mapki przez miejsce, w którym miał stać dom, biegną te urządzenia.

Czy orientujecie się, czy:
1) wykonanie operatu wodnego będzie konieczne
2) czy musimy starac sie o pozwolenie wodnoprawne

?

Jak wygląda cała procedura w urzędach? jakie są koszta?

Prosimy o opisanie Waszych doświadczeń.

Slyder
24-06-2015, 11:15
na moim doświadczeniu przebiegało to tak. Po otrzymaniu mapki udałem się do Urzędu Gminy. Pan wytłumaczył, że ich nie interesuje jak to zrobię byle urządzenia działały nadal. Więc lekko przejmując się zacząłem kopać fundamenty. Jedna rurka melioracyjna została przecięta (taka fajna porcelanowa:)) traf chciał, że koparkowy okazał się pracownikiem spółki wodnej (czy jakoś tak. ludzi zajmujących się melioracjami) obkopał rowek włożył rurkę drenażową owiniętą folią i kazał zabetonować. Koniec melioracji. Koszt: za kopanie wyszło 376 zł dałem w postaci napiwku 400 zł bo za przeróbkę nic nie chciał. Tylko niestety u mnie była sytuacja dość prosta: zwykła rurka sączek na samym rogu domu (rura drenażowa włożona może miała 50 cm). U sąsiadów z naprzeciwka przebiegała rura spustowa i tu przeróbka wyniosła około 2000 zł. (żebyś se wypośrodkował ceny to z kolei sąsiad z boku 2 rurki sączki przebiegały koszt chyba 250 zł).

piotrek0m
26-06-2015, 21:55
Przerwałem drenaż, woda z drenażu wlewała się na moją ławę.

:bye:

To miejsce z którego bardzo lała się woda. Wykonałem obejście w ten sposób, że rurę drenarską wsunąłem do rurki ceramicznej starego drenażu na dobry metr (tyle się dało), uszczelniłem silikonem, nasadziłem gumową obejmą (która pewno i tak sparcieje) i zrobiłem obejście fundamentów. Można puścić pod ławami, ale ja to robiłem później i rurę wyprowadziłem poza fundamenty w kierunku naturalnego spadku terenu, połączyłem z rurą perforowaną i zrobiłem rozsączanie.

322203

A tak połączyłem uszkodzony drenaż, rura żółta wsunięta do wnętrza rury drenarskiej i uszczelniona silikonem.

322212