Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Klamka z kwadratowym szyldem



beatagl
24-06-2015, 22:04
Witam
Mam pytanie odnośnie klamek z kwadratowym szyldem

http://www.klamki-drzwiowe.pl/m/media/0001/1730.jpg

Jestem na etapie kupna drzwi wewnętrznych, w sumie to już drzwi są zamówione, teraz tylko dogrywam szczegóły, między innymi klamki. Wykonawca odradza mi takie klamki, argumentując, że mocowania są dziadowskie i szybko się psują. Nie będę miała zamków i nie podobają mi się szyldy prostokątne długie, a taka kwadratowa ładnie by wyglądała
Ma ktoś takiego typu klamki ? i jest zadowolony ?

jasiek71
25-06-2015, 20:35
a ten wykonawca to miał chociaż w ręku kiedykolwiek takie klamki ...???
co tam ma się zepsuć...?

beatagl
25-06-2015, 22:12
a ten wykonawca to miał chociaż w ręku kiedykolwiek takie klamki ...???
co tam ma się zepsuć...?

Niby mocowanie tego kwadratu

finlandia
26-06-2015, 22:40
To już zależy od konkretnego proucenta. Rynek zalewa taniocha z Chin i nie każde z nich mają dobrze rozwiązany sposób montażu. Z założenia podejrzliwie patrzę na klamki (kwadratowe) w cenie ok 30zł..

theme
27-06-2015, 08:04
Montaż możesz mieć przede wszystkim podzielić na:
-widoczny i schowany pod szyldem
-możesz wkręcać śruby w ramiak (drewno) lub przewiercać na wylot i spinać dwie części.
Opcji jest kilka, a z kwadratów to zobacz choćby Gameta jako pierwszego z brzegu producenta, bo tak jak pisze Fin - Chińczyków w PL jest cała masa w cenach od sasa do lasa.

beatagl
27-06-2015, 16:03
Dzięki panowie ! znalazłam takie ze śrubami przelotowymi, więc powinny trzymać dobrze

theme
28-06-2015, 10:01
Zdecydowanie lepiej trzymają niż śruby wkręcane w ramiak. Miejsce takiego montażu może się najzwyczajniej w świecie wyrobić i jest później problem.
Śruby przelotowe natomiast zawsze możesz minimalnie posmarować silikonem, co zabezpieczy je przed odkręcaniem. Sposób sprawdzony i plus taki, że później nie masz problemów z odkręcaniem takich śrub.

finlandia
28-10-2015, 19:55
Wybacz,ale to bardzo dziwne pytanie, bo takie rzeczy to podstawowa sprawa przy zakupie drzwi...
Już je masz?
O wersji klamki decyduje zamek w drzwiach i to tam szukaj odpowiedzi.
Do łazienki stosuje się zwykle zamek WC, czyli wybiera się klamkę z pokrętłem WC.

wodanm
30-10-2015, 06:13
To ja może opowiem swoją historię. Kiedyś przyjechał do nas mój teść. Mieliśmy w zamku od wc kluczyk. Zamknął się i coś się zablokowało i nie był w stanie go otworzyć. Oczywiście kluczyk złamany. Musieliśmy drzwi wycinać. Masakra.
Od tamtej pory mamy takie jak te rozetki okrągłe:::spam:

theme
30-10-2015, 12:56
Wodanm - każde rozwiązanie może się zepsuć. Miałem kiedyś przypadek Klienta, któremu zacięła się wkładka od drzwi zewnętrznych. Pośrednik miał ubaw i zaproponował serwis za tydzień, a do tego czasu niech człowiek wychodzi sobie oknem. Jeśli jakość produktu jest dobra to zapewne będzie działał przez długie lata, choć zawsze może zdarzyć się przypadek, że coś się zatnie czy odpadnie. Nie ma rzeczy niezniszczalnych.