PDA

Zobacz pełną wersję : ustawa działalność gospodarczą strona w internecie z książką życzeń i zażaleń



jakub111
26-06-2015, 07:40
Jestem za tym aby weszła ustawa aby każdy kto prowadzi działalność gospodarczą obowiązkowo miał swoją stronę w internecie i dodatkowo książkę życzeń i zażaleń na swojej stronie internetowe . Jesteśmy prymitywnie traktowani przez wiele firm , banków które nas oszukują reklamą a potem przy jakimkolwiek sporze traktują nas to "teraz się bujaj" i pokrzycz sobie na jakimś forum bo jesteś jeden i tak przeczyta to kilka osób a innych będziemy dalej nabierać . Informacje te umieszczone w jednym miejscu były by większą presją dla nieuczciwych osób prowadzących działalność gospodarczą i szybciej dostępną i szybciej były by eliminowane z rynku . Oczywiście każdy wpis powinien być weryfikowalny aby wykluczyć nieuczciwość w opiniach i osoby dokonujące wpisów były by po presją wiarygodności wpisów . W ten sposób łatwiej by było wyeliminować nieuczciwe reklamy , prymitywne reklamacje , złą jakość i nieuczciwych wykonawców i firmy .Nie musielibyśmy przeszukiwać całego Internetu i forów bo wszystko było by w jednym miejscu i mielibyśmy pełną historie „współpracy firmy z klientem” . Proszę o dyskusję i opinie aby wprowadzić to rozwiązanie w życie . Jakub111

Elfir
27-06-2015, 01:44
kto by weryfikował opinie?

jakub111
29-06-2015, 11:34
kto by weryfikował opinie?
Mój cytat ......każdy wpis powinien być weryfikowalny.....rozwijam aby można było ustalić dane wpisującego i w przypadku pomówień można było sprawę podać do sądu , żeby wpisujący nie czuł się bezkarny . W większości przypadków można by było ostrzec na przykład przed Bankiem który stosuje nieuczciwe praktyki . Każdy po zapoznaniu się z ofertą sam oceni czy to prawda czy nie i podjął by decyzje na własne ryzyko i byłby tego świadomy i mniej było by oszukanych .

Elfir
29-06-2015, 18:28
ale by sie posypały sprawy w sądach...

jakub111
01-07-2015, 12:15
Elfir czy widziałeś na tym forum wpisy ordynarne lub świadczące o pomówieniach które klasyfikowały by się do podania do sądu , ile ? Idioci się zawsze znajdą ale to od razu widać ale to jest wkalkulowane w istnienie gospodarki wolnorynkowej ? Chodzi o zwiększenie efektywności i możliwości eliminowania oszustwa i partactwa .

gti11
01-07-2015, 19:46
Elfir czy widziałeś na tym forum wpisy ordynarne lub świadczące o pomówieniach które klasyfikowały by się do podania do sądu , ile ? Idioci się zawsze znajdą ale to od razu widać ale to jest wkalkulowane w istnienie gospodarki wolnorynkowej ? Chodzi o zwiększenie efektywności i możliwości eliminowania oszustwa i partactwa .

Na forum były posty , które można by zaklasyfikować jako grozby karalne a ty pytasz o popierdółki jak pomówienia . Tylko na dziale "okiennym" można spotkać kilka wpisów miesięcznie jadących po firmach jak po dzikich świniach...

Elfir
02-07-2015, 22:46
na forum były nawet sprawy o zniesławienie

jakub111
03-07-2015, 07:49
……na forum były nawet sprawy o zniesławienie……Czyli jesteście za tym aby tego nie ucywilizować , niech będzie nadal wolna amerykanka ?????? Nie kupowałeś w Internecie ? Różni ludzie piszą opinie na temat sklepu . Rynek internetowy się załamał ? Z tego co wiem to rośnie . Wpisy idiotów są wpisane w koszty wolności gospodarczej i wolność internetu . Nie wiem jak jest uregulowana anonimowość wpisów . Czy chcesz aby moderator tego forum wycinał wszystkie negatywne opinie ? Ustawa nie wyeliminuje idiotów którzy nie rozumieją siły wolności Internetu przy wpisach. Ustawa ta dotycząca działalności gospodarczej i dodał bym Urzędów , przede wszystkim ma ucywilizować wpisy na stronie „książka życzeń i zażaleń” że jeśli dokonasz wpisu to nie jesteś „ całkowicie anonimowy” uświadomić podczas wpisywania udzielając podpowiedzi że powinno to być napisane jakbyś występował przed sądem walcząc o swój interes itp. Istotą tej ustawy było by aby TE INFORMACJE NA TEMAT FIRMY , BANKU ITP. BYŁY WJEDNYM MIEJSCU , ŻEBYŚ NIE MUSIAŁ JEDEN STANĄĆ PRZED KANCELARIĄ ADWOKACKĄ ,ŻEBYŚ WYKORZYSTAŁ SIŁĘ I PRESJĘ DOSTĘPNOŚCI INFORMACJI W INTERNECIE DLA ZAINTERESOWANYCH I POKRZYWDZONYCH ABY OSTRZEC INNYCH . WTEDY PRESJA UTRATY KLIJENTÓW JEST NAJSILNIEJSZ . ZWIĘKSZYŁA BY SIĘ SKUTECZNOŚĆ ELIMINOWANIA NIEUCZCIWOŚCI I DZIAŁAN POZA PRAWNYCH BO NA NIEWYDOLNY SYSTEM PRAWNY NIE MA CO LICZYĆ . Występujesz do urzędu o pozwolenie np. na budowę przedstawiasz numery wyroków Sądów Administracyjnych i informujesz że urząd łamie prawo . Co się dowiadujesz że „ja tu jestem kierownikiem i co mi zrobisz”(film Miś) . Większość urzędników uważa że to urząd jest dla nich . Wiesz że wygrasz sprawę ( sędziowie odpowiadają tylko przed Bogiem i historią i nikt w ramach niezależności wymiaru sprawiedliwości nie kontroluje czy mają wiedzę na temat sprawy którą prowadzą więc loteria na kogo trafisz ) i musisz stracić chyba rok i zatrzymać budowę . Więc jak by tą ustawę rozszerzyć np. na urzędy i np. wpisać na stronie urzędu w zakładce „prawo” tylko „Czy urząd łamie prawo i podać nr wyroków SA” to czy mogli by podać do sądu sprawę za obrazę i pomówienie ? Przez szeroki dostęp do informacji pokrzywdzeni w tej samej sprawie zaczęli by występować do urzędu z groźbami pozwów o odszkodowania . Nawet ten urzędnik „kierownik” musiał by ustąpić pod presją publiczną i że obowiązuje go prawo , a tak jednego obywatela może lekceważyć . Jesteś świadkiem jak policjantka przegania starszą osobę na przejściu dla pieszych i idziesz z tą informacją na policję . I co ? Obmawiasz policjantkę . Jak różnica , umieszczasz to wideo w Internecie . Jak reakcja policji ? Cała istota w dostępie informacji i wykorzystania skali dodarcia do innych w Internecie .Tak można wykorzystać internet aby policja zaczęła używać standardy państwa obywatelskiego , nie ma lepszego przykładu z życia. Bank reklamuje że jak założysz lokatę emerytalną na np. 10 lat to będziesz się pławił w słońcu Tunezji , Egiptu . Potem okazuje się że jak zerwiesz przed czasem to stracisz prawie wszystko . Czy było by tylu oszukanych gdyby ktoś wcześniej po bolesnej likwidacji umieścił tę informacje w jednym miejscu w „książce życzeń i zażaleń” Banku i ostrzegł następnych a nie po rozrzucanych forach których nie czytasz bo nie zdajesz sobie sprawy o tym oszustwie ? .Urząd Ochrony Konsumentów jest bardziej zainteresowany swoimi sprawami , do jakiej partii należy kierownictwo , niż ochroną obywateli przed zakamuflowanym łamaniem prawa , w Polsce wyjątkowo chorego . Myślę że na tych prostych przykładach wyjaśniłem istotę ustawy .

boratom
03-07-2015, 10:29
Jestem za tym aby weszła ustawa aby każdy kto prowadzi działalność gospodarczą obowiązkowo miał swoją stronę w internecie i dodatkowo książkę życzeń i zażaleń na swojej stronie internetowe . (....)
Już to jest fantazja jakich mało :) Obowiązkowa strona w internecie :lol2:
A książka życzeń!? Przedsiębiorca to nie dobra wróżka! Od życzeń jest umowa, której warunki strony negocjują przed jej podpisaniem... Czyli wychodzi, że to książka zażaleń... w takim wypadku przedsiębiorca obowiązkowo (;)) musiał by zatrudnić śledczego oraz prawnika, który zajmował by się ściganiem tych co to im fantazja ułańska i dużo wolnego czasu pozwala choćby na szkalowanie konkurencji... od zażaleń są przepisy i instytucje odpowiednie... A ci, którzy odpowiadają za: nieuczciwe reklamy , prymitywne reklamacje (???), złą jakość i nieuczciwych wykonawców i firmy i tak znajdą sposób na to jak Ciebie = "potencjalnego klienta" nabić w butelkę!!!

Elfir
03-07-2015, 11:16
Ja tam nie miałam większych problemów z zakupami w internecie, urzędnicy w Starostwie i NB byli wyjątkowo mili, szli na rękę, wykonawca żaden mnie nie oszukał.

jakub111
06-07-2015, 07:56
Już to jest fantazja jakich mało :) Obowiązkowa strona w internecie :lol2:
A książka życzeń!? Przedsiębiorca to nie dobra wróżka! Od życzeń jest umowa, której warunki strony negocjują przed jej podpisaniem... Czyli wychodzi, że to książka zażaleń... w takim wypadku przedsiębiorca obowiązkowo (;))prawnika musiał by zatrudnić śledczego oraz , który zajmował by się ściganiem tych co to im fantazja ułańska i dużo wolnego czasu pozwala choćby na szkalowanie konkurencji... od zażaleń są przepisy i instytucje odpowiednie... A ci, którzy odpowiadają za: nieuczciwe reklamy , prymitywne reklamacje (???), złą jakość i nieuczciwych wykonawców i firmy i tak znajdą sposób na to jak Ciebie = "potencjalnego klienta" nabić w butelkę!!!
Wyjaśniam bo może jest to trudne do zrozumienia " Książka życzeń ......" jest pojęciem umownym np. ulepsz stronę internetową bo nie wiadomo w jakich godzinach pracuje firma . ......przedsiębiorca obowiązkowo (;))prawnika musiał by zatrudnić śledczego oraz..... a teraz nie musisz , wszystkie wpisy są ocenzurowane ? Jak wybrać i klasyfikować te negatywne ? Właśnie firma rozgrzebała mi robotę i poszła . Będę musiał zapłacić za usunięcie spartolenia i odnowa za wykonaną robotę i drożej bo nikt nie chce dokańczać .

jakub111
06-07-2015, 08:05
Elfir 10 tysięcy postów ale chyba w Krainie czarów Alicji ? .............NB byli wyjątkowo mili ........ Czy chodzi o Nordea Bank ? Już nie istnieje i czytałem wpisy na temat tego banku , bardzo pouczająca lektura jeśli się jeszcze uchowały opinie w internecie .

gti11
06-07-2015, 14:38
Elfir 10 tysięcy postów ale chyba w Krainie czarów Alicji ? .............NB byli wyjątkowo mili ........ Czy chodzi o Nordea Bank ? Już nie istnieje i czytałem wpisy na temat tego banku , bardzo pouczająca lektura jeśli się jeszcze uchowały opinie w internecie .
Czary to były jak KNF wydawał komunikaty o Amber Gold , w temacie kredytów walutowych też były ostrzeżenia ....

boratom
06-07-2015, 14:56
jakub111 - ja rozumiem... Patrzę na twoją propozycję zarówno z punktu widzenia potencjalnego nabywcy, jak i przedsiębiorcy...

Odbijam piłeczkę: na rynku spotyka się nie tylko nieuczciwych przedsiębiorców - klienci również tacy bywają... dlaczego te obowiązkowe strony ograniczać wyłącznie dla przedsiębiorców? Niech konsumenci/ klienci/ nabywcy towarów i usług również mają obowiązek (!!!) posiadania strony internetowej z książką życzeń i zażaleń! Z obowiązkową (!!!) książką życzeń i zażaleń... Życzeń? No tak - proszę do mnie nie wydzwaniać w niedzielę o 1:00 rano w sprawie...

To się dopiero nazywa fantazja!!!

PS - NB to nie o bank nordea chodziło raczej - jesteśmy na forum muratora, rozszyfrowując skrót kombinuj w tym kierunku... ;)

jakub111
10-07-2015, 07:57
Na razie na tym poście nie było żadnej innej propozycji jak skuteczniej walczyć z nieuczciwymi wykonawcami , bankami prymitywnymi urzędami itp. Pytam się koleżanki która wydaje pozwolenia na budowę jak rozwiązać mój problem . Odpowiada nie wiem . Więc pytam się jak wydajesz pozwolenia ? Daje decyzję odmowną , niech Wojewoda wyda decyzję . Zarabia tyle że 70% polaków może jej pozazdrościć , ma dodatkowo duży staż pracy . Zastanawiam się jak w tym kraju mogą być tak duże dysproporcje zarobków w stosunku do np. robotnika który jest wyciskany do granic możliwości . Spotykam się również z normalnymi urzędnikami tylko jak walczyć skutecznie i eliminować „ moją koleżankę” ? Elfir i reszta podajcie swoje propozycje może w końcu napiszecie na tym forum coś sensownego !!!!!!! Człowieka inteligentnego poznaje się nie jak skutecznie bije pianę tylko jakie rozwiązania może zaproponować Posty na tym forum . MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców ,
TERMOORGANIKA - STRASZNIE krzywe płyty, Księżycowe ŁUKI, gdzie jest jakość ??? Czy ci co się dopisali na poście to mają schizofremię ?

gti11
10-07-2015, 08:30
?Pytam się koleżanki która wydaje pozwolenia na budowę jak rozwiązać mój problem .
A tak zamiast pluć jadem to może napiszesz w czym masz problem? Okazyjnie kupiłeś mokradła , torfy czy inne dziadostwo nienadające się do budowy a może chcesz kogoś uszczęśliwić kurnikiem , wiatrakiem czy spalarnią śmieci ?

jakub111
13-07-2015, 09:25
A tak zamiast pluć jadem to może napiszesz w czym masz problem? Okazyjnie kupiłeś mokradła , torfy czy inne dziadostwo nienadające się do budowy a może chcesz kogoś uszczęśliwić kurnikiem , wiatrakiem czy spalarnią śmieci ?
Czy jesteś Robin Hood urzędników ? gti nie pieprz bez sensu !!! boratom w jakimś kraju UE w jakimś magazynie jest tablica ze zdjęciami " tych klientów nie obsługujemy" za np. kradzieże . Podobnież jest problem jak złodziej jest innej religii i koloru skóry bo wtedy jest to rasizm . Nie będę już w chodził w polemikę na tym poziomie argumentów . Proszę o rzeczową dyskusję albo uruchamianie własnych postów .

Elfir
14-07-2015, 13:32
frustrat :)

jakub111
15-07-2015, 10:31
Mam prośbę do właścicieli tego portalu aby wykasować takie sformułowania w stosunku do Elfir jak i innych stachanowców w liczbie wpisów NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM bo zaraz dostanę rozwolnienia Cytat ….. urzędnicy w Starostwie i NB byli wyjątkowo mili, szli na rękę, wykonawca żaden mnie nie oszuka...... jego wpisy i jego rzeczywistość REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) to jakieś Wioski potiomkinowskie Wikipedia ……używane w odniesieniu do mistyfikacji, oszustwa, mającego na celu wywarcie dobrego wrażenia i ukrycie prawdziwej natury sytuacji

kamil2k3
15-07-2015, 14:15
To tylko rangi na forum nie zobowiązują do tego aby dawać najlepsze rady na forum przecież, ale szacunek się należy bo ktoś swój prywatny czas poświęca i często konstruktywnie pomaga a na tym forum jest naprawdę dużo darmowej wiedzy, ale wracając do tematu to o czym piszesz jest zwyczajnie nie realne więc z takim a nie innym odzewem się spotkałeś.
Niestety żyjemy w takich czasach że na każdym kroku starają się nas oszukać wyłudzić pieniądze czy wykonać niekompetentnie usługę deal with it bo to się nie zmieni i jakaś strona internetowa na której nikt w żaden sposób nie był by w stanie weryfikować autentyczności wpisów tego nie zmieni, a sam pomysł o wymuszeniu na kimś zakładania strony i książki życzeń zażaleń czy czegokolwiek jest strasznie chybiony jak można "zmusić" kogoś do internetu no proszę Cię ....

Pomysł szczytny wierzę że intencje masz dobre ale tego się zwyczajnie nie da zrobić, co się za to da zrobić to to co sam napisałeś sprawdzać dokładnie wszystko zanim się kupi czy podpisze jakąś umowę, a najlepiej to nie w internecie tylko pytać po znajomych o opinie czy ktoś korzystał z danego usługodawcy itd.

jakub111
02-02-2016, 13:38
Przez Elfif zostałem nazwany frustrat . Czy na tym forum istnieją jakiś dobre obyczaje ? Ale REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ WIELKI SERCEM MODERATOR FORUM to może wszystko ? Nie będę oceniał wiedzy ale kultura osobista to jest na najniższym poziomie . Nie zniżę się to tego poziomu wiedzy i kultury i nie napiszę że Elfir jesteś ........... Nie przedstawiłeś jakiejkolwiek propozycji za to umiesz tylko ubliżać . Miarą tego forum będzie reakcja na dobre obyczaje ludzi odpowiedzialnych za to forum z ramienia muratora . Jaka wiedza taka kultura osobista . REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJGORSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ małym sercem WIELKI moderator FORUM

Elfir
02-02-2016, 15:25
Po roku ci poziom frustracji nie zmalał? Może zjedz snickersa? Bo zaczynasz być śmieszny.

niktspecjalny
02-02-2016, 18:13
Po roku ci poziom frustracji nie zmalał? Może zjedz snickersa? Bo zaczynasz być śmieszny.

Chyba ............nie śmieszny tylko "bo gwiazdorzysz".

Elfir
02-02-2016, 21:48
problem w tym, że wpisy sa śmieszne a nie gwiazdorskie :D

jakub111
08-02-2016, 09:53
Przez Elfif zostałem nazwany frustrat . Czy na tym forum istnieją jakiś dobre obyczaje ? Ale REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ WIELKI SERCEM MODERATOR FORUM to może wszystko ? Nie będę oceniał wiedzy ale kultura osobista to jest na najniższym poziomie . Nie zniżę się to tego poziomu wiedzy i kultury i nie napiszę że Elfir jesteś ........... Nie przedstawiłeś jakiejkolwiek propozycji za to umiesz tylko ubliżać . Miarą tego forum będzie reakcja na dobre obyczaje ludzi odpowiedzialnych za to forum z ramienia muratora . Jaka wiedza taka kultura osobista . REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJGORSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ małym sercem WIELKI moderator FORUM

jakub111
08-02-2016, 10:19
Pani Kielar p.o. redaktor naczelna proszę o zajęcie się sprawą etyki Elfir jako moderatora i przestrzeganiem dobrych obyczajów na tym forum .

Przez Elfir ten wpis jest blokowany .

Treść wpisu blokowanego przez Elfir
Przez Elfif zostałem nazwany frustrat . Czy na tym forum istnieją jakiś dobre obyczaje ? Ale REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ WIELKI SERCEM MODERATOR FORUM to może wszystko ? Nie będę oceniał wiedzy ale kultura osobista to jest na najniższym poziomie . Nie zniżę się to tego poziomu wiedzy i kultury i nie napiszę że Elfir jesteś ........... Nie przedstawiłeś jakiejkolwiek propozycji za to umiesz tylko ubliżać .

Miarą tego forum będzie reakcja na dobre obyczaje ludzi odpowiedzialnych za to forum z ramienia muratora . Jaka wiedza taka kultura osobista . REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJGORSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! FORUMOWICZ małym sercem WIELKI moderator FORUM

boratom
08-02-2016, 12:56
Ojjj, Elfir... nadepnęłaś komuś na odcisk...

Jakub - jesteś od pół roku na forum, z rekordowym dobytkiem 12 wpisów, z czego większość koncentruje się na ocenie pracy moderatora... A co z Twoją kampanią na rzecz obowiązkowych witryn internetowych dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą i dodatkowo książkę życzeń i zażaleń na swojej stronie internetowej? :bye:

Elfir
08-02-2016, 16:16
najśmieszniejsze, że wypowiedzi Jakuba w ogóle nie moderuję, by wszyscy widzieli, ze robi z siebie pośmiewisko :D