PDA

Zobacz pełną wersję : C.W.U Ariston Nuos Evo 110 czy grzanie zwykłym bojlerem elektrycznym latem.



Jarko73
28-06-2015, 19:37
Witam. Zastanawiam się nad modelem pompy monoblok niedrogiej- Ariston Nuos Evo 110. Mieszkam z żoną i półroczną córką w domu 1 piętro / parter teściowie. Do tej pory korzystamy w sezonie grzewczym z ciepłej wody z bojlera 140 l podłączonego z CO- piec miałowy- wspólnie - dwie łazienki jedna piętro, druga parter, obie z prysznicem. Poza sezonem grzewczym przepływowy junkers gazowy (znajduje się u teściów na parterze) obsługiwał obie łazienki, ale nie jest to komfortowe bo dużo wody trzeba odpuścić aby doczekać się na ciepłą wodę na piętrze. Góra - piętro nasza, wszystko na prąd - oddzielone od parteru, własna instalacja, oddzielne rachunki. Brak gazu. Na parterze gaz jest ale teściów licznik gazu więc chcę mieć ciepłą wodę oddzielnie. Moja taryfa to G11. Nocne zużycie prądu znikome. Wszystko przez dzień -tv, pranie, komputer, gotowanie - jak to przy małym dziecku.
I tu pytanie brać tego aristona, czy zwykły elektryczny.
Ciepłe powietrze było by brane z poddasza- części nieużytkowej- poprzez kanał wentylacyjny.
Mam już mętlik w głowie a potrzebuję na dniach podjąć decyzję na co się zdecydować.
Przepływowe podgrzewacze mnie nie interesują.
A CWU chcę mieć na piętrze oddzielnie od parteru i to najlepiej bez gazu.