PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór okien Karo vs Gebauer



Tobiasz85
28-06-2015, 20:51
Witam,
mam dylemat dotyczący wyboru okien drewnianych. Pozostały mi dwie firmy Karo (Stawiguda) i Gebauer. Same produkty jak i ich ceny są bardzo zbliżone. Czy ktoś miał do czynienia z którąś z tych firm?
Pozdrawiam,
T

finlandia
29-06-2015, 11:26
A skąd jesteś? Który producent będzie miał do Ciebie bliżej w razie reklamacji?

Tobiasz85
29-06-2015, 18:10
Jestem z okolic Wyszkowa. Bliżej jest punkt sprzedaży Gebauer bo w Warszawie, natomiast sam zakład produkcji Gebauer jest znacznie dalej niż Karo.
Karo przedstawiało dyplom zajęcia 4 miejsca w konkursie Top Ten Okna 2015. Okna wyszły też w podobnej cenie w Pozbudzie. Czy ktoś miał do czynienia z tymi producentami? Czy są to firmy godne polecenia?

finlandia
29-06-2015, 20:50
Pytam o miejsce pod kątem serwisu. Miałem kiedyś okazję być w Karo. Podsumowanie mam jedno: nie lubię ludzi, którzy mnie na siłę ciągną za rękę chcąc ją wyrwać razem z portfelem. Takie odniosłem wrażenie. Może złudne.

Gebauer - masz własnie na Białołęce dilera - Oculux. Kiedyś tu ceniony. Od lat cisza, wiec to dobry znak.

Konkurs Top Ten? Pierwsze słyszę. Na prawdę. Czwarte miejsce? Tzn że trzech pierwszych zapłaciło więcej. Tyle są realnie warte dyplomy - nawet te znane.

Tyle mówienia o samych "markach" A o oknach? Jakie masz wycenione? Jaki materiał, parametry? rozwiązania? Sposób montażu? Można porównywać kwoty, ale równie dobrze może to być porównywanie Corsy z Avensisem czy też Focusem bo cena wyszła podobnie..

Tobiasz85
30-06-2015, 05:49
Montaż MOWO wysunięcie na 9 cm i tu cena w obu firmach podobna. Okien jest 61 m2 a mb 166. Drewno meranti profil 92. Gebauer szyba 0,6 ( dopłata do szyby (0,5) 7 300 zł) a Karo 0,5 (w Karo można dopłacić około 3 tysięcy do szyb GLASSOLUTIONS : CLIMATOP LUX) . Okna ze szprosami naklejanymi i konstrukcyjnymi. Jeden HS 2,4 m bez szprosów. Termicznie lepiej wypadają raczej Karo bo i w kasetonach dają grubszą piankę o 1,5 cm.

Tu link do konkursu Top Ten:
http://www.izolacje.com.pl/aktualnosc/id2523,konkurs-top-ten-okna-2015

olamala111
30-06-2015, 07:43
Kiedyś montowałem Karo i nie było problemów. Klient po paru latach od montażu nie miał pretensji.

finlandia
30-06-2015, 09:55
Montaż MOWO wysunięcie na 9 cm i tu cena w obu firmach podobna. Okien jest 61 m2 a mb 166. Drewno meranti profil 92. Gebauer szyba 0,6 ( dopłata do szyby (0,5) 7 300 zł) a Karo 0,5 (w Karo można dopłacić około 3 tysięcy do szyb GLASSOLUTIONS : CLIMATOP LUX) . Okna ze szprosami naklejanymi i konstrukcyjnymi. Jeden HS 2,4 m bez szprosów. Termicznie lepiej wypadają raczej Karo bo i w kasetonach dają grubszą piankę o 1,5 cm.

Tu link do konkursu Top Ten:
http://www.izolacje.com.pl/aktualnosc/id2523,konkurs-top-ten-okna-2015
Tu nie chodzi o link, ale znaczenie "konkursu". Ile razy wcześniej słyszałeś/ czytałeś o tym wydawnictwie? Popatrz na stronę - istny słup reklamowy.
Trochę się obracam w branży i na różnych portalach i pierwszy raz spotkałem się z tym konkursem, dlatego nie uważam go za miarodajną ocenę.
Co do 4 miejsca wspomnianej firmy - szkoda że nie doczytali komentarza zanim się zaczęli chwalić , bo jest tam wyraźnie napisane że "prezentacja wyników jest anonimowa" (cokolwiek to by znaczyło) a kolejność podana alfabetycznie.
Okna porównujesz podobne (z opisu, nie wiem jak wyniki badań), więc pozostaje Ci wnikać głębiej w ich parametry lub na tym etapie wybrać tą firmę, która Ci pasuje bardziej.

ElemenT
30-06-2015, 10:15
Okna Gebauera montowali mi w zeszłym tygodniu Panowie z Oculux z Modlińskiej. Drewno dąb - profil 78 i 68.
Montaż na taśmy Illbruck. Fotki wrzuciłem na bloga - http://www.jablonki.mojabudowa.pl/
Montaż fachowy, 3 dni im zajeło, a w sumie okien za dużo nie ma.

Co do serwisu, mam jedno okno z wadą. Wymianę mam mieć w połowie lipca, także bez tragedii.

finlandia
30-06-2015, 10:24
Okna Gebauera montowali mi w zeszłym tygodniu Panowie z Oculux z Modlińskiej. Drewno dąb - profil 78 i 68.
Montaż na taśmy Illbruck. Fotki wrzuciłem na bloga - http://www.jablonki.mojabudowa.pl/
Montaż fachowy, 3 dni im zajeło, a w sumie okien za dużo nie ma.

Co do serwisu, mam jedno okno z wadą. Wymianę mam mieć w połowie lipca, także bez tragedii.
Montaż wizualnie wygląda bardzo dobrze (szczególnie te dokończone elementy, bo ocena w trakcie prac może być myląca). Potwierdziłeś tym moją pozytywną opinię o Oculuxie.

ElemenT
30-06-2015, 10:35
Co do wycen, to ważne by były kompletne - wtedy można porównywać.

Na okna drewniane robiłem wycen..... hoho i jeszcze więcej i takie spostrzeżenia:

Kilka firm, głównie z bartyckiej, ukrywało w wycenie koszty tj dawali montaż na taśmach - ale po podpisaniu umowy zobaczymy na miejscu jak to będzie wyglądało i czy cena nie wzrośnie. Cena standardowa - tak by nie odstraszyć klienta, nie miała chociażby poszerzeń dla okien balkonowych (chyba montaż na cegłach) czy zamontowany w powietrzu HS.

Część firm chciała HSa ciężkiego dawać na cegłach - 3 punkty podparcia.

Część firm chciała dać sosnowe poszerzenia dla HSa, czyli drewno wrzucone w wylewkę, tak by chyba po latach tam zbutwiało.

Już nie wspomnę o jednych agentach, którzy nawet próbnika kolorów dla dębu nie mieli, wmawiając mi, że wyjdzie identycznie jak na sośnie czy meranti, a za sprowadzenie próbek chcieli kasy.

Wybrałem tą kompletną, bez żadnych haczyków i z dobrym produktem. Cenowo drożej, z "Bartycką" ale tam potem miał bym dopłaty.