PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka prosta a okna dachowe



jarekFTW
02-07-2015, 20:46
Witam, mam pytanie - czy podczas kładzenia dachówki przy oknach dachowych, muszą one być trochę "uniesione" w górę ? Czym to jest spowodowane, czy da się temu zaradzić?
Pytanie drugie - akurat przy zaczęciu się okna dachowego, dachówka idealnie się końcy, aczkolwiek widać jej zakończenie (takie wypuski). Czy da się to jakoś ukryś ? Zeszlifować albo ukryć pod oknem?

Jan P.
02-07-2015, 21:10
Okno na łatach. Szlifowanie garbów. Jan

jarekFTW
02-07-2015, 21:30
Troszkę nie rozumiem, możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?:)

eryk16
04-07-2015, 19:04
Chodziło o to, że okno dachowe osadzone jest na łatach. Kołnierz okna unosi lekko dachówki do góry. Należy doszlifować dachówki przy oknach od dołu tak by nie były uniesione. Rzekome wypustki to górny zamek dachówki, który należy ściąć z ukosa . ;) Pozdrawiam

Jan P.
04-07-2015, 19:19
Chodziło o to, że okno dachowe osadzone jest na łatach. Kołnierz okna unosi lekko dachówki do góry. Należy doszlifować dachówki przy oknach od dołu tak by nie były uniesione. Rzekome wypustki to górny zamek dachówki, który należy ściąć z ukosa . ;) Pozdrawiam

Właśnie miałem coś podobnego napisać, ale Eryk mnie wyręczył:bash:;) Jan

Ekspert FAKRO
07-07-2015, 11:14
Witam, mam pytanie - czy podczas kładzenia dachówki przy oknach dachowych, muszą one być trochę "uniesione" w górę ? Czym to jest spowodowane, czy da się temu zaradzić?
Pytanie drugie - akurat przy zaczęciu się okna dachowego, dachówka idealnie się końcy, aczkolwiek widać jej zakończenie (takie wypuski). Czy da się to jakoś ukryś ? Zeszlifować albo ukryć pod oknem?

Witam,

Dopasowanie wysokości montażu okna dachowego jak również dobranie odpowiedniej wersji kołnierza uszczelniającego ma duże znaczenie.
Warto przemyśleć te kwestie aby w przyszłości cieszyć "oczy" idelanie wkomponowanym oknem dachowym.

Nasz system montażu oferuje dużo możliwości. Wspomniany montaż na łatach np. umożliwia przesuwanie okna w poziomie w czasie montażu w celu lepszego dopasowania miejsca zamontowania okna do profilu pokrycia dachowego. Dodatkowo w zależności od rodzaju pokrycia dachowego, konstrukcji dachu, względów architektonicznych nasze okna dachowe można montować na 3 wysokościach:
- N (+3 cm powyżej połaci dachu),
- V (0 cm tzn standardowa najcześciej wybierana wysokość montażu),
- J (-3 cm czyli okno wpuszczone 3 cm głębiej w połać dachu).

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

Andrzej Wilhelmi
18-07-2015, 22:21
Przy profesjonalnym montażu boczne zamki nie będą widoczne. Można zastosować dachówki połówkowe (o ile występują) lub nakryć boczne zamki nakładkami. W przypadku dachówek płaskich montaż na nokach. Pozdrawiam.