PDA

Zobacz pełną wersję : Komin systemowy w domu z wentylacją mechaniczną



sebastek09
06-07-2015, 10:53
Witam.
W projekcie mam wpisany komin systemowy typu Schiedel, zacząłem więc się zagłębiać w temat. Zauważyłem, że te kominy do których dotarłem (różnych producentów) mają coś takiego jak "wentylacja komina (system przewietrzania)" - rozumiem że ma to na celu wentylowanie izolacji komina.
Wydaje mi się jednak że w domu z wentylacją mechaniczną z rekuperację nie mogę tego zastosować - czy mam rację?
Czy muszę szukać kominów bez tych kratek wentylacyjnych, czy można je po prostu zaślepić? Jakie Wy macie kominy systemowe?
Pozdrawiam.

fenix2
06-07-2015, 11:54
Witam.
W projekcie mam wpisany komin systemowy typu Schiedel, zacząłem więc się zagłębiać w temat. Zauważyłem, że te kominy do których dotarłem (różnych producentów) mają coś takiego jak "wentylacja komina (system przewietrzania)" - rozumiem że ma to na celu wentylowanie izolacji komina.
Wydaje mi się jednak że w domu z wentylacją mechaniczną z rekuperację nie mogę tego zastosować - czy mam rację?
Czy muszę szukać kominów bez tych kratek wentylacyjnych, czy można je po prostu zaślepić? Jakie Wy macie kominy systemowe?
Pozdrawiam.
A jakie źródło ciepła?

sebastek09
06-07-2015, 12:38
Jeden przewód kominowy pod kominek z zamkniętą komorą spalania do salonu, drugi pod kocioł kondensacyjny, tez z zamkniętą komora, tyle że wolałbym przewód kominowy jak pod kominek, a w środku puścić rurę na spaliny, a światłem przewodu kominowego pobierać powietrze.

Przemek Kardyś
09-03-2017, 08:12
Dlaczego musi?

Kaizen
09-03-2017, 08:56
W kotłowni i tak musi być wentylacja grawitacyjna. Więc kratka może być.

Czemu musi?
Jesteś kominiarzem? Podobno co większy nieuk wśród nich tak twierdzi.

fotohobby
09-03-2017, 13:35
W kotłowni i tak musi być wentylacja grawitacyjna. Więc kratka może być.

Nie powielaj mitów....