PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek termiczny - jak go wyelimiować?



kanijczyk
06-07-2015, 12:08
Witam.
Jestem w trakcie budowy domu i w związku z tym mam pytanie dot. właściwego sposobu ocieplenia ściany.
Załączam poglądowe rysunki

Przy domu jest garaż - rys.1, (który nie będzie ocieplany) nad którym, pomimo braku ocieplenia ściany głównej budynku (rys. 1 - pkt A), położono już dachówkę ceramiczną.
Odstęp pomiędzy ścianą i dachówką to ok. 1,5 cm (rys. 1 - pkt C).
Na ścianie głównej (rys. 1 - pkt A) planuję dać 15 cm styropianu. Na ścianie pod dachówką (rys.1 - pkt B) planuję dać ok. 8 cm styropianu.
No i teraz najważniejsze pytanie - jak ocieplić miejsce przy dachówce (rys. 1 - pkt C)?
Mi przyszły do głowy takie rozwiązania:

1) Ocieplić ścianę od wewnątrz domu grubością ok. 5 cm styro. Tylko nie do końca wiem czy takie rozwiązanie jest poprawne. Jedno z tych pomieszczeń to łazienka więc ocieplenie od środka łazienki styropianem to już chyba głupota. Pomijając fakt, że szkoda by mi było zmniejszać kubaturę pomieszczeń w domu.

2) Drugie rozwiązanie znajduje się na rys. 2. Ocieplam ścianę nad dachówką 15 cm styropianu (A), ocieplam ścianę w garażu 8 cm styropianu (B), a pomiędzy ścianą i dachówką (C) daję 1,5 cm styropianu. Dodatkowo między dachówkę od spodu i od góry umieszczam
wełnę mineralną. Tylko jak to zrobić nad dachówką tak by to było spójne ze styropianem – patrzę pod kątem
przyszłej elewacji ściany (rys. 2 – znaki zapytania).

Miejsce to chciałem jeszcze uszczelnić taśmą kominową, ale jak to zrobić, jeśli wybiorę wariant 2?

Niestety, ale podejrzewam, że pomimo wybrania jakiegokolwiek rozwiązanie to i tak powstanie w tym miejscu mostek termiczny :/

Macie może jakieś rady na powyższy problem?

Pozdrawiam