PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dajecie izolacje na podłogę w garażu?



imported_ADAS
26-08-2004, 02:03
Garaż jest dołączony do domu ale nie będzie ogrzewany,
czy powinno się kłaść styropian(ile?) pod posadzke czy nie i dlaczego??

dimas
26-08-2004, 07:30
nowełasnie sam jestem ciekaw bo mam ten sam problem wylałem chudziak i co dalej tylko izolacja czy styropian też ??

Cypek
26-08-2004, 07:38
Ja dałem, normalnie 10 cm FS30 bo mam ogrzewany.

bedi
26-08-2004, 07:46
Ja dałem 5 cm, w garażu jest grzejnik ale przeważnie maksymalnie skręcony. Przy rozważaniu czy dać izolacje czy nie trzeba taż pomyśleć o poziomach podłogi, tak aby nie wyszło 10 cm różnicy pomiędzy garażem a resztą budynku.

Wiech
26-08-2004, 08:07
Ja dałem 8 cm. FS 20 ponieważ garaż będzie minimalnie ogrzewany.Boje sie wyziębienia ściany łączącej z salonem.Mało tego ściane tą będę dodatkowo ocieplał od wewnątrz mimo ocieplenia całego budynku.Wiech

mdzalewscy
26-08-2004, 08:46
ja powiem szczerze to jeszcze sam nie wiem, jak będzie z tą podłogą w garażu, natomiast będe miał tak jak Wiech dodatkowo ocieplaną ścianę między salonem a garażem i jeszcze ocieple strop od strony garażu, bo nad garażem mam pokój

bedi
26-08-2004, 09:19
Ściana między garażem a resztą domu musi być ocieplona, ja dałem 5 cm styropianu i zimą było OK. Ale to też zależy od grubości samej ściany, u mnie jest 24 cm. Strop też ociepliłem, mimo że nad garażem jest poddasze nieużytkowe.

Tadeusz M
26-08-2004, 09:27
Mam ten sam problem może ktoś skoryguje. W projekcie mam garaż w budynku. Sciany od mieszkania są dodatkowo ocieplone 10cm i sufit tak że nawet kompletny brak ogrzewania nie wyziębia domu. Na zewnątrz ocieplenie 15cm styropian. Garaż z małym grzejnikiem by instalacje nie zamarzły. Fundament ocieplony z zewnątrz 8cm. Projektant dał p[od wylewką 5cm styropianu ale moim zdaniem to chyba nie ma sensu. Jeśli będzie duży mróz to podbeton będzie cieplejszy - tak +10 stopni niż wylewka +5. Jakby nie było styropianu to podłoga bysię grzała od gruntu.l Latem odwrotnie. Jedyne niebezpieczeństwo że latem będzie się skraplała wilgoć jak w piwnicy. I dalej nie wiem Czy dawać styropian między wylewką a podbeton.

mr_misio
26-08-2004, 09:29
Ja nie dam

Wiech
26-08-2004, 10:06
Tadeusz M masz podobny układ jak ja.Sciany 24cm suporex ocieplone 14 cm. wełny.Sciany fundamentowe ocieplone 5 cm styropianu .Sufit w garażu ocieplony 6 cm .Podłoga w garażu 8 cm.Scianę w garażu łącząca z salonem również ocieplę.Będę minimalnie ogrzewał garaż.Przyjeżdżałem w zimę na budowę w duże mrozy i temperatura wewnątrz garażu była - 10stopni.a na zew - 20.Myślę że gdybym nie dał ocieplenia podłogi drożej by mnie wyszło ogrzewanie(Byłby ziąb od podłogi)Wiech

rafałek
26-08-2004, 10:07
Ja się zastanawiam, ale sam nie wiem czy dać 3 czy 5 cm? Garaż ogrzewany symbolicznie, ściany PH 38. Ściana między domem a garażem PH 30.

echo
26-08-2004, 10:43
Ja mam w projekcie 5 cm styropianu pod wylewka w garażu i tak zamierzam zrobić (garaż nie bedzie ogrzewany bo jak wytłumaczył mi jeden z instalatorów, grzejnik w garażu pracuje jak chłodnica i znacznie wyzięba wodę w instalacji c.o.).
Mam też zamiar ocieplić ściane pomiędzy garażem a domen - chyba styropian 5 cm.

Zastanawiam się tez nad dodatkowym ociepleniem sufitu garażu, gdyz nad nim bedzie pokój (w projekcie mam 2 cm styropiany pomiędzy stropem monolitycznym a wylewką) - czy zasadne byłoby obłożenie sufitu garaży (od strony garażu oczywście) np styropianem 5cm?????

Emil
26-08-2004, 14:17
A co dac na ocieplenie sciany miedzy garazem a lazienka. W projekcie nic nie ma, bo architekt mowi, ze nie trzeba jego zdaniem.
Sciana jest z MAX-a 19cm, czyli dosc cienka
Zastanawiam, sie, czy styropian, czy welna iczy cos sie nie bedzie wykraplac
emil

Leszko
26-08-2004, 20:57
Ja dam 2cm styropianu na pewno będzie to 100-razy lepiej niż sama izolacja . Mi chodzi oto żeby przy gwałtownych zmianach temperatury
podłoga się nie pociła tzn. zimą po dłuższych mrozach przychodzi odwilż i podloga będzie mokra .Przy jakiejkolwiek grubości styropianu to
się nie zdarzy