PDA

Zobacz pełną wersję : vitocal 222-g awaria



photos
06-07-2015, 21:44
Witajcie. Niestety po burzy wyskoczyly u mnie dwa bledy A9 i C9. Fazy wszystkie sa. Pompy obiegowe wszystkie dzialaja, I tak jutro wezwe servisanta ale moze ktos juz spotkal się z takimi bledami i napisze co bylo przyczyna. Zabezpieczenia mam b16 i c25. NIestety nie zadzialalo jak to wyglada u Was?

Zigobar
07-07-2015, 06:44
...Zabezpieczenia mam b16 i c25. NIestety nie zadzialalo jak to wyglada u Was?
Zabezpieczenie nadprądowe nie zabezpiecza przed przepięciem przychodzącym z sieci. Można co najwyżej zrobić na nim przerwę napięciową.

photos
07-07-2015, 15:12
wiec co nie da sie w ogole zabezpieczyc pompy przed przepieciami?

Zigobar
07-07-2015, 20:53
wiec co nie da sie w ogole zabezpieczyc pompy przed przepieciami?
Proponuję poczytać o ochronie przeciwprzepięciowej.

photos
08-07-2015, 18:13
Proponuję poczytać o ochronie przeciwprzepięciowej.

ok masz plusa pomogles....

photos
08-07-2015, 20:31
Ok sprawa rozwiazana. Może opiszę sytuację, aby potomni wiedzieli że taka mala pierdola nie pozwoli pompie uruchomić się. Rzeczywiście była burza. Po burzy pompa wypluła dwa wyzej wymienione błędy z czego A9 to bardzo ogolny blad mowiacy ze cos jest nie tak (hmm weź sie domysł) a C9 sygnalizuje awarie układu chłodniczego ze sprężarką włącznie (tu już gorzej). W pozycji menu mam taki test urzadzen i można np każda pompe obiegowa osobno uruchomić i sprawdzić czy wszystkie urzadzenia pracuja prawidłowo, no i sprężarka niestety nie chciała się uruchomić.Ale servisant powiedzial ze jak sa problemy z układem chlodniczym to nie powinna ruszyc pompa DZ. U mnie chodziła. Zdjąłem obudowę szukając jakiegos śladu np spalonej płytki, poprawiłem wtyk kodowy (ostatnio to on mnie zawiódł po burzy), w srodku żadnych śladow plynow itd. Niestety nic nie znalazłem, Pompa pamięć trzymała wiec wtyk ok. W między czasie okazało się że jest brak jednej fazy. Sprężarka chodzi na 3 wiec ucieszyłem się że to to. Poskładałem ja do kupy i uruchomiłem. NIestety bledy nadal sie pojawiały, Dziś zdjąłem obudowę raz jeszcze i zauważyłem że przedni panel jest niedocisniety do obudowy. Docisnąłem i działa. Wnisek: nie było fazy i sprezarka nie mogla pracowac wiec pompa wyrzucala awarie ukladu chlodniczego. Faza Powrociła i byloby ok gdyby nie moje niezdarne skladanie obudowy.

saturnv
09-07-2015, 12:25
Kup sobie odgromnik do tablicy, bo pewnie nie masz??
Jeśli masz sieć TN-S to zakup do tablicy rozdzielczej typ B+C 50kV (po 12,5kV na biegun) z iskietnikiem sumującym.
Dobre robią firmy Obo Bettermann, Dehn, ABB.

Koszty dobrego B+C zaczynają się od około 900-1000 zł za cały moduł.
Dokup sobie jeszcze światełka ledowe, abyś widział, czy wszystkie fazy są, albo jakiś dobry moduł wykrywacza zaniku fazy.

photos
09-07-2015, 18:08
No i to jest konkret. dzieki za info przekaze to elektrykowi. Pozdrawiam