PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie domu - projekt eden



niccolo
08-07-2015, 10:11
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowy na forum wiec jeżeli miejsce założenia tematu jest złe z góry sorki.

Jestem na etapie zakupu domu jednorodzinnego projekt eden link do projektu. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/eden/296
Dom posiada stan surowy zamknięty tzn. wykonana jest stolarka okienna, dom jest ocieplony styropianem od zewnątrz i zaciągnięty klejem oraz posiada zamontowane drzwi zewnętrzne i garażowe. Wnętrze ww. domu jest w stanie surowym.
Moje pytanie czy w kwocie około 100 000 złotych zmieszczę się z wykonaniem następujących prac :
- 1.doprowadzenie mediów do domu (woda, kanalizacja i prąd ) - moje wstępne wyliczenia to około 12 tys. złotych - woda i kanalizacja w odległości od domu około 10 - 12 metrów, prąd 400 m,
- 2. postawienie ścian działowych parter + piętro około 3.000 złotych,
- 3. elektryka około 6.000 złotych,
- 4. c.o. i kanalizacja i woda na gotowo z kotłem c.o. ogrzewanie podłogowe łazienka parter + piętro około 30.000 złotych,
- 5. tynki cementowo - wapienne parter + piętro około 8.0000 złotych,
- 6. wylewki parter + piętro około 7.000 złotych,
- 7. ocieplenie poddasza o pow. około 200 m2 - około 10.000 złotych,
- 8. ogrodzenie łącznie 250 mb + schody zewnętrzne i taras około 10.000 złotych,
- 9. drzwi pokojowe +parapety+inne dodatki około 10.000
łącznie 86.000 + 20 % na ewentualne nie zaplanowane prace. Czy w kwocie 100 000 złotych wyrobie się z wykończeniem budynku do stanu deweloperskiego?
Dodaję, iż w pozycjach za numerem 1, 3, 4 wykonam samodzielnie około 40 % prac - zostanie jedynie podłączenie wszystkiego do siebie, a w poz. 2, 7, 8, 9 całą pracę wykonam samodzielnie.
Proszę o opinie.

Kal_b_E
10-07-2015, 23:44
Masz wybudowany stan surowy zamknięty bez doprowadzonych mediów?

Generalnie koszty możesz sobie policzyć na http://kb.pl/budowa/ - jak któreś prace wykonujesz samodzielnie, to po prostu ich nie zaznaczaj, nie będą wtedy uwzględnione w kosztorysie