PDA

Zobacz pełną wersję : Zwijana suszarka na pranie



GregThomas
09-07-2015, 17:59
Witam

Jakiś czas temu zbudowałem w ogrodzie stacjonarną suszarkę na pranie. Nic skomplikowanego. Z jednej strony pionowy słupek z poziomymi ramionami (kształt litery T), z drugiej strony mam ścianę od garażu do której zamontowałem haczyki. Sznurki na pranie można w każdej chwili odhaczyć od ściany i zwinąć. Jednak chciał bym to zwijanie rozwiązać w jakiś lepszy sposób i potrzebuję do tego czegoś na wzór zwijarki do kabli, takich jak stosuje się w odkurzaczach, tylko trochę mniejsze, lub takie jakie stosuje się do myszek komputerowych, tylko trochę większe :). Niestety nie mogę niczego takiego znaleźć w sieci. Może ktoś ma wiedzę w temacie takich gadżetów i chciał by pomóc? :). Będę bardzo wdzięczny, bo szczerze mówiąc nie chce mi się składać sznurków za każdym razem po praniu, poza tym jak są złożone i wiszą na słupku to nie wygląda zbyt estetycznie, zwłaszcza gdy wiatr je potarga (a ostatnio lubi sobie pohulać).

Pozdrawiam! :)

jm.yarec
12-07-2015, 05:47
Gdyby ramiona poziome byłyby z rury stalowej - można na nie nałożyć następne rury plastikowe z zaczepami do mocowania sznurka - będzie można na nie nakręcić sznurki (dla wygody dorobić po korbce) - prościej się chyba nie da :)

GregThomas
27-07-2015, 01:50
To mnie nie zadowoli :). Będę musiał wykombinować coś innego. To musi być mechanizm podobny do tego w odkurzaczach, który zwija kabel.