PDA

Zobacz pełną wersję : Podjazd betonowy w formie wielkoformatowych płyt- czy? jak? za ile?



tabakawer
09-07-2015, 20:08
Witam,
Marzy mi się taki podjazd lub przynajmniej chodnik:
http://images.adsttc.com/media/images/559b/5317/e58e/ce63/a700/0061/large_jpg/7Z2C6043-1.jpg?1436242700
http://img2.adsttc.com/media/images/559a/04dd/e58e/ce2f/b500/0720/large_jpg/7Z2C8289-1.jpg?1436157139
Pytanie tylko, czy w naszym klimacie betonowy podjazd się sprawdzi i będzie wyglądał estetycznie dłużej niż rok,dwa?
W jakiej technologi powinna być taka nawierzchnia wykonana? Beton zacierany? Jaki?
Może ktoś ma namiary na firmę ze Śląska, która jest w stanie coś takiego wykonać?
Będę wdzięczna za wszystkie opinie.

.:Paco:.
05-10-2015, 14:50
Kiedys w POlsce tylko sie robilo podjazdy albo lane chodniki, szczegolnie na wsiach. Prawda jest taka,ze to wytrzyma ale z czasem ma prawo popekac.....zawsze da sie po tym chodzic i jezdzic tylko za 20-30 lat moze bedzie trzeba wylac od nowa.....wszystko zalezy od wykonania i np dylatacji. W stanach to sie sprawdza - albo robia betonowe albo asfaltowe i sa super....zadnych mchow czy chwastow jak w kostkach itd. Sam mysle o tym i cos ala takie mi chodzi po glowie.....beton sie robi miotelkowany (nie gladki ze wzgledu na zime) ale nie wiem czy w Polsce to potrafia...332944

Janek1979
05-10-2015, 18:27
hm, jak poszukałem beton miotełkowanego, o którym mówisz, to znalazłem kilka firm, które to wykonują. Jednakże nie mogę się wypowiadać na temat jakości ich pracy, bo ich po prostu nie znam więc ze znalezieniem nie powinno być jakoś dużo problemów. Inną kwestią jest znalezienie prawdziwych fachowców, co dobrze zrobią swoją pracę. Tabakawer, kwestie estetyczne Tobą kierują, czy jakieś inne?

.:Paco:.
05-10-2015, 21:51
hm, jak poszukałem beton miotełkowanego, o którym mówisz, to znalazłem kilka firm, które to wykonują. Jednakże nie mogę się wypowiadać na temat jakości ich pracy, bo ich po prostu nie znam więc ze znalezieniem nie powinno być jakoś dużo problemów. Inną kwestią jest znalezienie prawdziwych fachowców, co dobrze zrobią swoją pracę. Tabakawer, kwestie estetyczne Tobą kierują, czy jakieś inne?

bo u nas to sie robilo zacierany i tyle a miotelkowany to z USA przyszlo tam tak robia chodniki, podjazdy itd....nawet takiego "kremowego" barwnika dodaja,ze beton jest jasny....niemniej fajna sprawa tylko gorzej aby dobrego wykonawce dorwac tymbardziej,ze w Polsce kazdy robi kostke a podjazd z podsypki to juz extrawagancja.
Ostatecznie do wykonania i trwalosci dochodza takie kwestie jak bliskoc drzew (korzenie), wyamiana podloza, grubosc wylewki i jakosc uzytych materialow np beton (ile cementu, ile wody itd).

Mateo33
06-10-2015, 05:26
Zgadzam się w Polsce jednak tego nie widać za często. Ale jak mówicie firm jest sporo tylko czy zrobią to tak dobrze ? To już nie wiadomo. Dlatego większość osób kieruje się w stronę kostki :)

Janek1979
14-10-2015, 12:28
Paco, właśnie trochę mnie to dziwi bo zdarzyło mi się oglądać osiedla domków w kalifornii i tam domek w domek były takie podjazdy, ale całkowicie płaskie bez żadnego miotełkowania. No, ale wiadomo, że to tylko malutki wycinek tego co się robi tam i użyte wzornictwo zależy od miejsca, w które się trafi.

Wojtko55
16-10-2015, 21:16
Oj chyba ciężko będzie znaleźć do tego fachowca, który zrobi tak aby posłużyło nam dobrych pare lat, a nie poszło w ślady polskich dróg :)

.:Paco:.
18-10-2015, 11:47
Paco, właśnie trochę mnie to dziwi bo zdarzyło mi się oglądać osiedla domków w kalifornii i tam domek w domek były takie podjazdy, ale całkowicie płaskie bez żadnego miotełkowania. No, ale wiadomo, że to tylko malutki wycinek tego co się robi tam i użyte wzornictwo zależy od miejsca, w które się trafi.

no wlasnie w Kalifornii, pojedz do Nowego Yorku, Bostonu i już tak nie jest. Wiadomo miotelkowanie nie zalatwi sprawy ale troche pomaga w "zimowych klimatach". Gdybyśmy mieli tutaj Kalifornie to i ja bym sobie zrobil podjazd z wypolerowaneg betonu;)

Jedynie co mnie powstrzymuje to wszedzie gdzie widze stare betonu (zrobione za komuny z kamieniami np 40-50 lat temu to juz dawno 2 razy do wymiany.

.:Paco:.
18-10-2015, 11:50
Oj chyba ciężko będzie znaleźć do tego fachowca, który zrobi tak aby posłużyło nam dobrych pare lat, a nie poszło w ślady polskich dróg :)

to kazdy uczciwy zrobi bo to kwestia podloza, nie żałowania cementu i ewenatulnie można zbrojenie - zobacz jak budują autostrady (choć cena wyższa). W NY jak budowali drogi betonowe (choć samo miasto ma tragiczne drogi, gorsze chyba niż u nas) to wartswa betonu byla ok 35-40cm...ale tam autobusy, trucki itd

problem w wykonaniu jest taki aby wierzchnia warstwa się nie kruszyła bo to popsuje efekt dlatego wielu amerykanów robi asfalt (ale to OT). Ja rozważam taki beton dlatego,że mi się podobał i mam działkę leśną więc zaraz mi zacznie wszystko rosnąć miedzy kostkami....kwestia czy znajdę ekipę co to zrobi

jeśli ktoś ma to proszę o zdjęcia aby się pochwalić!

Janek1979
20-10-2015, 12:06
No właśnie dlatego napisałem, że to co widziałem jest tylko malutkim wycinkiem różnorodności budowlanych tam :) Poprzez pomaganie podczas zimowa masz oczywiście na myśli większą antypoślizgowość??

Mikolaj5
29-10-2015, 06:21
No dobra a jakieś duże płyty dostępne na rynku w sensownej cenie?

.:Paco:.
01-11-2015, 20:15
No właśnie dlatego napisałem, że to co widziałem jest tylko malutkim wycinkiem różnorodności budowlanych tam :) Poprzez pomaganie podczas zimowa masz oczywiście na myśli większą antypoślizgowość??

to tez zalezalo bo np w stanie NY tak robia chodniki...bo nie mowie o miescie NY. Czesc ludzi robi tak podjazd albo na gladko albo asfalt - pelen wybor. Generalnie z tego co pamietam to amerykanie nie wyobrazaja sobie kostki - przerw, ze zaraz zielsko bedzie roslo albo " jak to odsniezac";) Miotelkowanie troche antyposlizgu da..bo w dotyku to taki beton zacierany "piaskiem" czuc chropowatosc ale 2-3mm sniegu i juz wszystko gladkie;) na pewno na wodzie pomaga....

sam mam rozterke bo tam to robia super...a u nas przy wachaniach temperatur, i "specjalistach" to moze niezle popekac i wtedy juz tak ladnie nie wyglada.

Ostatnio byly na spacerze z synem i widzialem nowo pobudowany dom - zamiast kostki zrobili podjazd z taki kwadratowych plyt betonowych, podobnych jak kiedys robilo sie u nas chodniki, tylko wielkoscia jakby o 20-30% krotszym boku i ciemny kolor - powiem szczerze naprawde fajnie to wygladalo. Ulozone nie w jakas mijanke tylko kwadrat do kwadratu....

.:Paco:.
01-11-2015, 20:16
No dobra a jakieś duże płyty dostępne na rynku w sensownej cenie?

co znaczy duze? sa niekiedy takie wielkie ale to lane...albo co majacy wiecej kasy wycinaja z kamienia....

MatixL
02-11-2015, 12:49
mogę polecić pressbeton w polsce mówią na to beton stemplowany- wygląda fantastycznie -różne wzorki i kolory. Widziałem jak to robili na osiedlu mojego kolegi. Wychodzi drogo ale podobno na lata. Jest co raz więcej firm które to ofertują.
Sam poszedłem w kostkę polbrukową....

pressbeton wyglada tak :

335904
335905

.:Paco:.
07-11-2015, 17:43
mogę polecić pressbeton w polsce mówią na to beton stemplowany- wygląda fantastycznie -różne wzorki i kolory. Widziałem jak to robili na osiedlu mojego kolegi. Wychodzi drogo ale podobno na lata. Jest co raz więcej firm które to ofertują.
Sam poszedłem w kostkę polbrukową....

pressbeton wyglada tak :

335904
335905
tylko tak sie blyszczy jakby w zime mialo byc lodowisko na podjezdzie.....

a co do tematu patrzylem po betoniarniach i kazdy prawie robi normalny ale sa takie co maja np beton posadzkowy czy nawierzchniowy (buduje sie lotniska, autostrady) i tak mysle czy nie zrobic 20-25cm,z czego spod ze zwyklego (15cm) a gore z tego nawierchniowego (5-10) oczywiscie "razem lany jeden po drugim aby zwiazal....ale nie wiem czy to sie sprawdzi bo ja sie nie znam na betonie ale porozmawiam ze znajomym od materialoznastwa

saturion
31-12-2017, 16:00
podbijam temat, udało się to komuś w swojej inwestycji zastosować?

zorro128
21-05-2018, 19:41
Nie wprowadzaj ludzi w błąd ,beton posadzkowy zaczyna się od B 25 a nie B 20,a w naszych warunkach klimatycznych do betonu stęplowanego najlepiej zaczynać myślenie od B 30.Napisz jeszcze jak przeciętny inwestor ma wiedzieć który beton jest dobry,zwłaszcza do pressbetonu?